Szwecja

2

Francja

0

• Koniec. Szwecja po skuteczniejszej grze w drugiej połowie pokonuje Francję 2:0 i żegna się z EURO i kibicami w lepszych nastrojach.

• Hugo Lloris zatrzymał Christiana Wilhelmssona w sytuacji sam na sam.

• Samuel Holmen strzela z woleja i trafia w poprzeczkę. Ta ląduje pod nogami Sebastiana Larssona, który strzela mocno do pustej bramki pod poprzeczkę.

• Mecz Szwecja - Francja

• GOL! Sebastian Larsson i 2:0

• Wolny dla Szwedów. Sebastian Larsson w pole karne do Zlatana Ibrahimovicia, ale ten został uprzedzony przez Hugo Llorisa.

• Sebastian Larsson zagrał piłkę ręką, ale sędzia nakazał grać dalej. Z tą decyzją nie mogą się pogodzić Francuzi.

• Karim Benzema nie pierwszy raz zablokowany.

• Tici-taca w wykonaniu Szwedów mogła się podobać. Jednak strzał Kima Kalstroema obok bramki Hugo Llorisa już nie.

• Szwedzi zamknięty przed własnym polem karnym. Olivier Giroud nie doszedł do dośrodkowania Florenta Maloudy.

• Zawodnik Montpellier miałby prawdziwe wejście smoka. Strzał głową minimalnie niecelny.

• Olivier Giroud za Yanna M'Vilę.

• Indywidualna Jeremy'ego Meneza zakończona strzałem. Andreas Isaksson broni nogami i piłka wychodzi na rzut rożny.

• Faul Zlatana Ibrahimovicia. Gwizdy na trybunach i szykuje się kolejna zmiana w reprezentacji Francji.

• Samuel Holmen nie tak dawno wszedł, a już ma żółtą kartkę na koncie.

• ... W ekipie Trójkolorowych też zmiana. Jeremy Menez zastępuje Samira Nasriego.

• ...Samuel Holmen za Andersa Svenssona...

• Pontus Wernbloom za Olę Toivonena...

• W międzyczasie kolejny zablokowany strzał Francuzów i rzut rożny. Bez zagrożenia. Phillipe Mexes przyblokowany.

• Ostatni kwadrans przed nami. Jeżeli wyniki obu spotkań utrzymają się, to w ćwiećfinałach nie będzie gospodarza imprezy. Zapowiada się deja vu sprzed czterech lat.

• Christian Wilhelmsson zagrywa za mocno do Zlatana Ibrahimovicia. Gdyby podał lżej do Oli Toivonena, to kto wie...

• Ponownie Florent Malouda. Tym razem wysoko nad bramką.

• Florent Malouda podajje w pole karne za głęboko i piłka wpada w ręce Andreasa Isakssona.

• Potężna bonba Yanna M'Vili sparowana przez bramkarza na rzut rożny.

• Anders Svensson ukarany żółtym kartonikiem.

• Powstrzymany i zablokowany Karim Benzema. Piłka w rękach Andreasa Isakssona.

• Pierwsza żółta kartka w tym meczu. Ukarany Philippe Mexes, który nie zagra w ćwierćfinale.

• Miażdżąca przewaga Szwedów. W ilości spalonych. Christian Wilhelmsson.

• Francuzi grają na stojąco. Poza Franckiem RIbery'm, który co chwila zmienia stronę.

• Dwóch-trzech Szwedów rzuciło się na ziemię by zablokować strzał Francka Ribery'ego. Udało się.

• Samir Nasri obok słupka. A już niektórzy kibice mieli ręce w górze.

• Franck Ribery zablokowany i mamy rzut rożny.

• Nie oszczędzają Samira Nasriego. Znowu ostro faulowany.

• Franck Ribery zablokowany. Ale piłka odbiła sie jeszcze od niego i od bramki szwedzki bramkarz.

• Karim Benzema z dystansu nad poprzeczką.

• Florent Malouda zmienia Hatema Ben Arfę.

• Olof Mellberg strzela efektownie, ale kapitalna interwencja bramkarza. Ponowny rzut rożny, ale z drugiego narożnika.

• Hugo Lloris broni strzał z ostrego kąta Christiana Wilhelmssona. Rzut rożny.

• Przy takim wyniku co prawda Francja awansuje, ale w ćwierćfinale może zagrać z Hiszpanią.

• GOL!!!!!!!! ZLATAN IBRAHIMOVIĆ! Kapitalny strzał nożycami i Hugo Lloris bez szans!

• Alou Diarra z dystansu w środek bramki. Andreas Isaksson łapie do "koszyczka".

• Rzut rożny dla reprezentacji Francji.

• Karim Benzema strzela z 15 metrów w długi róg, Piłka mija słupek.

• Zupełnie nieudana kontra Francuzów. Fatalne podanie Hatema Ben Arfy pod nogi Andreasa Isakssona.

• Spalony. Kilku zawodników.

• Rzut wolny dla Szwedów. Sebastian Larrson przy piłce, ale wątpliwe, by pokusił się o strzał.

• 47. minuta. Anglia 1:0 Ukraina. Wayne Rooney.

• Drugą połowę zaczęli Szwedzi. Pierwsza akcja i... spalony

• Zmiana od początku drugiej połowy: Emir Bajrami schodzi z boiska. W jego miejsce pojawia się Christian Wilhelmsson.

• Oba zespoły wracają na murawę. Za moment rozpocznie się druga połowa.

• Napastnik PSV znowu na spalonym. Sędzia kończy pierwszą część meczu.

• Sędzia dolicza minutę. Ola Toivonen na spalonym.

• Rykoszet po uderzeniu Francka Ribiery'ego. Rzut rożny dla Trójkolorowych.

• Wściekli Szwedzi i piłkarze. Rzut wolny dla Francji .

• Samir Nasri poza boiskiem (za chwilę powinien wrócić), a Francuzi oddają piłkę przeciwnikowi.

• Samir Nasri leży na boisku. Ucierpiał w starciu z Kimem Kalstroemem

• Franck Ribery podaje nie w tempo do Karima Benzemy. Lepszym rozwiązaniem byłby strzał. Miał ku temu dobrą pozycję.

• Kolejna próba Hatema Ben Arfy. Strzał z dystansu tuż nad poprzeczką.

• Ładna akcja Szwedów. Centra Emira Bajramiego przynosi rzut rożny dla reprezentacji "Trzech Koron". Bez większego zagrożenia.

• Szwedzi "zawitali" w okolicach pola karnego piłkarzy Francji. Jednak o "potopie" nie ma mowy. Ola Toivonen na spalonym.

• Piłka jak po sznurku krążyła między francuzkimi zawodnikami. Z prawej strony boiska na lewą.

• Za krótkie dośrodkowanie pomocnika Manchesteru City.

• Franck Ribery faulowany. Momentalnie pojawiły sie gwizdy.

• Od kilku minut Zlatan Ibrahimović statystuje na boisku. Może to część taktyki?

• Strzał Karima Benzemy zablokowany przez Jonasa Olssona przed "szesnastką" Szwedów.

• Adil Rami kopnął piłkę wyżej niż Karim Benzema kilka minut temu.

• Tym razem Franck Ribery niedokładnie podaje do Karima Benzemy. Ale Francuzi mają rzut wolny. Do bramki ok. 30 metrów.

• Udany powrót Francka Ribery'ego na własną połowę i przerwanie akcji przeciwnika. Na trybunach od czasu do czasu jest doping.

• Nieudany wolej Sebastiana Larssona. Od bramki Hugo Lloris.

• Zlatan Ibrahimović mocno potraktowany przez Alou Diarrę. Powinna być żółta kartka. Aby tak pomylić nogi z piłką?

• Karim Benzema i "piłka leci hen wysoko". Ładne podanie Francka Ribery'ego ze skrzydła.

• Ładna dwójkowa akcja Samir Nasri - Karim Benzema. Ten pierwszy trochę za mocno odgrywał do partnera w pole karne.

• Pierwszy kwadrans za nami. Francuzi przeważają, ale to Szwedzi mieli lepszą okazję do objęcia prowadzenia.

• Karim Benzema na spalonym.

• Rzut rożny dla Francji. Szwedki zawodnik wybija piłkę.

• Yann M'Vila chciał strzelać z woleja jednak nieczysto trafił piłkę. Od bramki Andreas Isaksson.

• Ale pech Oli Toivonena. Błąd Philippe'a Mexesa, który źle obliczył lot piłki. Napastnik PSV objechał bramkarza i strzelał do pustej bramki, lecz trafił w słupek...

• Hatem Ben Arfa strzela z dystansu wysoko nad bramką.

• Andreas Isaksson broni strzał Francka Ribery'ego. Miał spore szczęście, ponieważ piłka leciała prosto w niego.

• Rzut wolny dla Szwedów. Z dużej chmury mały deszcz.

• Mathieu Debuchy dośrodkowuje z prawej strony. Martin Olsson wybija piłkę z pola karnego. Strzał Hatema Ben Arfy mija bramkę Szwedów z znacznej odległości.

• Kopia poprzedniej akcji. Lekkie uderzenie Sebastiana Larssona broni bramkarz.

• Dobry strzał głową Oli Toivonena mija bramkę Hugo Llorisa.

• Samir Nasri nie poradził sobie z trzema szwedzkimi zawodnikami. Kontra Trzech Koron przerwana przez Yanna M'Vilę faulem.

• Pierwsza akcja Francka Ribery'ego lewą stronę. Faulowany przez Andreasa Granqvista.

• Pierwszy gwizdek sędziego i pierwszą połowę zaczynają Francuzi.

• Minuta ciszy w hołdzie zmarłemu w niedzielę słynnemu francuskiemu komentatorowi sportowemu Thierry'emu Rolandowi.

• Stadion zapełniony niemal do ostatniego miejsca - na trybunach jest ponad 70 000 kibiców. Sędzia tego spotkania, Pedro Proenca, prowadził już mecz w grupie C Hiszpania - Irlandia (4:0).

• I pora na Pieśń Północy.

• Na początek Marsylianka.

• Obie reprezentacje za chwilę wyjdą na boisko. Po hymnach rozpocznie się mecz.

• Dla Szwedów to mecz o "pietruszkę", ale na pewno będą chcieli pożegnać się godnie z EURO. Jak będzie? Przekonamy się niedługo. Relację na żywo poprowadzi dla Państwa poprowadzi Tomasz Górski, na którą serdecznie zapraszam.

• Znamy już wyjściowe jedenastki obu zespołów. Trener Francuzów nieco namieszał w środkowej linii, z kolei Szwedzi zagrają z nowym napastnikiem.

• A propos Olofa Mellberga. W przegranym meczu 3:2 z Anglią został najstarszym szwedzkim zawodnikiem, który strzelił bramkę na ME - miał 32 lata i 276 dni. Pobił rekord Henrika Larssona o 2 lata i 10 dni.

• Kibice w Kijowie przed meczem Szewcja - FrancjaKibice w Kijowie przed meczem Szewcja - Francja

• Szwedzkie media zapowiadają, że po Euro 2012 w składzie kadry nastąpią spore zmiany. Z racji wieku z zespołem mają się rozstać obrońca, który strzelił dwa gole Anglikom, Olof Mellberg (34 lata), pomocnicy Anders Svensson (36 lat kończy w lipcu) oraz Christian Wilhelmsson (32 lata). Ekipa Szwedów była zbyt zaawansowana wiekowo. Może dlatego zespół nie miał siły utrzymać prowadzenia w obu spotkaniach (z Ukrainą Skandynawowie prowadzili 1:0, a Anglią 2:1), a jednak zamykają tabelę z zerowym dorobkiem punktowym i dzisiaj grają już tylko pożegnalny mecz.

• Zdecydowanymi faworytami są Francuzi i nawet wielu twierdzi, że Marsyliankę na Stadionie Olimpijskim w Kijowie grać będą nie tylko dzisiaj, ale także 1 lipca przed finałowym spotkaniem. Francuzi są liderami grupy D dzięki remisowi 1:1 z Anglią oraz wygranej z Ukrainą 2:0. Zapowiada się, że będzie to turniej, który zakończy niemoc Trójkolorowych i zatrze wspomnienia blamażu z mundialu w RPA.

• Reprezentacja Francji gra w grupie na Ukrainie, ale dopiero dzisiaj o godz. 20.45 zagra po raz pierwszy w Kijowie. Rywalem będą Szwedzi, którzy wszystkie spotkania grają w stolicy Ukrainy. Dziś, bez względu na wynik, kończą przygodę z Euro 2012 i tuż po meczu wylatują do Sztokholmu. Zapraszamy na relację LIVE!