2

Portugalia

3

• Celebrujacy Ronaldo

• Koniec spotkania, a zarazem całego dwumeczu, w którym CR7 zdobywa 4 gole. Reprezentanci Portugalii mogą kupować już bilety lotnicze do Brazylii, natomiast Szwedzi po raz kolejny są zmuszeni obejść się smakiem i mieć nadzieję, że w następnych eliminacjach będzie lepiej. Skąd my, Polacy to znamy...? Za wspólnie spędzone 90 minut dziękuje Maciej Popko.

• A mogliśmy oglądać o jedną więcej, wszystko za sprawą Ronaldo, który strzelił kilka centymetrów obok słupka.

• Doliczonych minut tyle, ile oglądaliśmy bramek...

• Ostatnia roszada w ekipie Trzech Koron. Gerndt zastępuje Larssona na ostatnie kilka minut spotkania.

• Cristiano wykazuje ochotę na strzelenie 4. gola. Tym razem został dogoniony przez Nilssona jeszcze przed polem karnym i aby nie wdawać się w pojedynek, strzelił z dystansu, interwencja bramkarza nie była jednak konieczna.

• Dwie dobrze dograne piłki, CR7 ucieka obrońcom i chyba przekreśla szanse Szwedów na awans do mistrzostw świata. Ibra zrobił co mógł, ale to nie on, mimo dwóch trafień, będzie bohaterem tego meczu.

• 2:3, kto by się spodziewał? Strzela nie kto inny jak RONADLO!

• Odpowiedź Ronaldo zamyka usta wszystkim kibicom na stadionie!

• Strzał nad murem zamarkował Olsson, w drugie tempo do piłki podbiegł Ibra-cadabra i atomowym uderzeniem na długi słupek, tam gdzie powinien stać Rui Patricio, wyprowadza swój zespół na prowadzenie!

• 18,5m do bramki wystarczyło! GOOOOL, ZLATAN IBRAHIMOVIĆ!

• W szeregi Portugalczyków wkradło się zdenerwowanie! Tuż przed linią szesnastego metra faulowany Ellmander i stworzyła się świetna okazja ze stałego fragmentu gry. Ja się ona zakończy?

• Z rzutu rożnego dośrodkowuje Kallstrom wprost na głowę niepilnowanego IBRAHIMOVICIA! Mamy wyrównanie, w jednej chwili odżyły nadzieje sympatyków ekipy Trzech Koron.

• Pepe był o krok od wyłuskania piłki Ibrahimoviciovi w narożniku boiska, ale niefortunnie wybija ją na korner...

• Andreas Isaksson w stylu Pawła Zagumnego przedłuża dośrodkowanie Moutinho z rzutu rożnego.

• ... oraz Svensson, w tym wypadku mieliśmy do czynienia z faulem taktycznym.

• Tymczasem żółtą kartkę za zbyt ostry faul ogląda Nani...

• Ibrahimović jakby od niechcenia, prostym zagraniem nad obrońcami uruchomił Elmandera, ale ten niezbyt dobrze przyjmował piłkę. Do tego podanie było odchodzące od bramki i w efekcie nie udało się stworzyć poważnego zagrożenia pod bramka Rui Patricio

• Martin Olsson jako pierwszy trafia do notesu arbitra.

• Wymuszona zmiana w ekipie Portugalczyków. Coentrao opuszcza plac gry na noszach, a jego miejsce zajmuje Antunes.

• Kapitan gości zszedł bez piłki nieco do prawej strony, dzięki czemu miał dużo pola, by wystartować do podania. A samo podanie z głębi pola od Moutinho na kilkadziesiąt metrów palce lizać. Finalnie, Cristiano popędził w kierunku bramki i z 14. metra strzelił nie do obrony na dalszy słupek.

• Co si odwlecze, to nie uciecze! CRISTIANO RONALDO strzela na 1:0!

• Cristiano Ronaldo mógł wprowadzić wszystkich kibiców z Portugalii w stan euforii! Szybkie rozegranie akcji i CR7 osamotniony z lewej strony pola karnego strzela z ostrego kąta, i gdyby nie interwencja nogą Isakssona mielibyśmy otwarcie wyniku!

• I zaczynamy drugie 45 minut, po których miejmy nadzieję, wszystko będzie jasne!

• W przerwie meczu jesteśmy świadkami jednej zmiany. Elma zastępuje Svensson.

• Garść statystyk po pierwszej połowie:

• Strzały na bramkę: 4 - 8 na korzyść Portugalii
    • Strzały celne: 1 - 2 na korzyść Portugalii
  • W tym momencie arbiter zagwizdał po raz ostatni w pierwszej połowie meczu. Portugalczyków od awansu na mundial dzieli tylko, a może aż, 45 minut.

• Po rzucie rożnym i zamieszaniu w polu karnym do sytuacji strzeleckiej doszedł Ibrahimović, ale włożył w to zagranie za dużo serca (a może siły) i w efekcie przestrzelił nad poprzeczką.

• Opuszczamy po dłuższej chwili połowę gospodarzy. Ibra na trzydziestym metrze wykłada piłkę jak na tacy do Kallstroma. Ten huknął po ziemi w kierunku bramki Rui Patricio, ale golkiper portugalski pewnie obronił ten strzał.

• Ellamnder leży na murawie, jego koledzy składają protesty w kierunku sędziego, a tymczasem o mały włos nie stracili gola! Ronaldo popędził w pole karne i odchodzącym od bramki, długim podaniem na dalszy słupek stworzył dogodną sytuację dla Almeidy, ten jednak strzela tylko w boczną siatkę.

• Cristiano tym razem nogą i minimalnie nad poprzeczką z pierwszej piłki po podaniu Naniego.

• Moutinho z rożnego na dziesiąty metr w pole karne, tam najwyżej wyskoczył nie kto inny jak Ronaldo, jednak nie udało mu się precyzyjnie strzelić, od bramki rozpocznie bramkarz Trzech Koron. Jego partnerzy z obrony muszą mieć się na baczności w takich sytuacjach, ponieważ stracona w pierwszym meczu bramka była właśnie strzałem z główki, ponadto dzisiaj w początkowych minutach Portugalia także poważnie zagroziła po dośrodkowaniu.

• W odwecie za sytuację z 26. minuty, tym razem to Coentrao nieprzepisowo atakował Lustiga. Panowie mogą już być "kwita" i skupić się na czystej grze.

• Ibrahimović póki co w roli architekta ataku pozycyjnego swojego zespołu...

• Wydawało się, że Lustig wyłuskał piłkę od Coentrao zgodnie z przepisami, jednak chwilę później zabrzmiał gwizdek sędziego. Ta sytuacja świetnie obrazuje to, jak należy zagrać pressingiem zaraz po stracie piłki. I tak zapewne będą starali się grać Szwedzi przez całe dzisiejsze spotkanie.

• Almeida do Ronaldo i widownia zgromadzona na stadionie w Solnej od razu ożyła. Piłkarz Realu, będąc z boku pola karnego, początkowo sygnalizował, iż będzie starał się dryblować, by chwilę potem zdecydować się na zaskakujący strzał. Ten z kolei dosyć daleki od ideału.

• W odpowiedzi Olsson. Lewy obrońca, grający jak do tej pory bardzo ofensywnie z wiadomych przyczyn, przyjął piłkę do środka pola gubiąc tym samym pilnującego go przeciwnika, poprowadził futbolówkę dwoma kontaktami i uderzył z dystansu. Pomylił się o kilka metrów, ale ten zawodnik może dziś napsuć dużo krwi defensorom z Półwyspu Iberyjskiego.

• I tak się stało! Mierzona wrzutka Bruno Alvesa i trącenie piłki na długi słupek bramki przez Moutinho mogła dać prowadzenie gościom, ale na posterunku stał Andreas Isaksson. Pierwsza podbramkowa sytuacja, która mogła zakończyć się golem.

• Kacaniklić ostro potraktował Raula Meirelesa i Portugalia stanie przed szansą dośrodkowania w pole karne.

• Coentrao zabawił się teraz z atakującymi go rywalami, ogrywając ich jak juniorów. Zagranie bardzo przyjemne dla oka, uśmiech sam pojawia się na twarzy u wszystkich, oprócz sympatyków gospodarzy.

• Nani starał się "zaczarować" Olssona w narożniku boiska, ale tuż za jego plecami rozbrzmiewały gwizdy sympatyków reprezentacji Trzech Koron, co nie ułatwiło mu zadanie. W efekcie wywalczony tylko wyrzut z autu

• Dwójkowa akcja Ibrahimović-Kacaniklić zakończyła się wyrzucającym podaniem tego pierwszego i piłkę z piątki wprowadzi Isaksson

• Pierwszy korner wywalczony po akcji Martina Olssona, zakończony niepowodzeniem. Szwedzi jednak po raz drugi mają piłkę w swoim posiadaniu na połowie rywali.

• Losowanie wygrał kapitan Portugalczyków i to oni rozpoczynają od środka pierwsze 45 minut!

• Czas na odsłuchanie hymnów obu państw. Zaraz potem rozpoczynamy decydujące spotkanie barażowe. Szwecja czy Portugalia?

• Tak przed tygodniem Cristiano Ronaldo pokonał Andreasa Isakssona:

• Szwedzi nie zamierzają jednak skapitulować i w dzisiejszym meczu mają zamiar napsuć trochę krwi Portugalczykom. Największym atutem przemawiającym za gospodarzami będzie bez wątpienia przewaga własnego boiska, bowiem na stadionie w Solnej ma zgromadzić się dziś komplet kibiców drużyny "Trzech Koron".

• Po pierwszym meczu rozegranym w miniony piątek na Estadio da Luz w Lizbonie bliżej awansu na ten moment jest Portugalia. Wszystko za sprawą bramki, którą Cristiano Ronaldo zdobył w 82. minucie spotkania.

• Serdecznie witamy i zapraszamy na relacje live z rewanżowego meczu barażowego Szwecja-Portugalia! Już za nieco ponad dziewięćdziesiąt minut poznamy zwycięzce dwumeczu, który zapewni sobie występ na przyszłorocznych Mistrzostwach Świata. Criasiano Ronaldo czy Zlatan Ibrahimovic? Odpowiedź poznamy już niedługo!