Bruk-Bet Termalica Nieciecza 1 - 0 Dolcan Ząbki

Bruk-Bet Termalica Nieciecza

1

Dolcan Ząbki

0

• Koniec meczu w Niecieczy. Termalica na inaugurację rundy wiosennej pokonuje Dolcan Ząbki 1:0.

• Na zakończenie drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną kartkę dostał Emil Drozdowicz.

• Mecz potrwa o trzy minuty dłużej.

• Leszczyńskiego próbował zaskoczyć Vojtech Horvath, ale próba jego strzału bardzo nieudana.

• Rzut wolny dla Termalici z odległości dwudziestu metrów, ale strzał bez historii.

• Ostatnie minuty meczu to znacząca przewaga Dolcanu. Przyjezdni swoją grą zasługują na zdobycie bramki.

• Zmiana w zespole Termalici, za Jareckiego wchodzi Pawlusiński.

• Od kilku chwil akcja ciągle toczy się pod bramką Sebastiana Nowaka, ale goście nie potrafią postawić kropki nad "i" i wpakować piłki do siatki.

• Nieco ponad dziesięć minut pozostało nam do zakończenia meczu, a piłkarze Dolcanu nie zamierzają się poddać i wciąż szukają szans na zdobycie chociażby gola wyrównującego.

• To mogło być wejście smoka Adriana Prejsa! Wprowadzony z ławki rezerwowych piłkarz przy pierwszym kontakcie z piłką mógł bez problemy wpakować ją do siatki rywala, ale ostatecznie przestrzelił.

• Ostatnia zmiana Dolcanu, za Adriana Łuszkiewicza na murawę wbiega Tomasz Prejs.

• Stałe fragmenty gry nie są dziś najsilniejszą stroną obu drużyn. Teraz Termalica zepsuła swój strzał z rzutu rożnego.

• Druga zmiana w zespole z Niecieczy, plac gry opuści spisujący się dziś dobrze Jakub Biskup, a zastąpi go Piotr Ceglarz.

• Żółta kartka dla Rafała Grzelaka.

• Obraz gry meczu w Niecieczy znacznie się pogorszył. Termalica spokojnie broni się na własnej połowie, a nieskuteczny Dolcan bije głową w mur i nie może przełamać swojej strzeleckiej niemocy. Obie ekipy popełniają także coraz więcej prostych błędów.

• Pierwszej zmiany dokonuje Piotr Mandrysz. Za Tomasza Foszmańczyka pojawia się Vojtech Schulmeister.

• Dolcan zepchnął Termalice do defensywy i zamknął ją na własnej połowie. Goście nie potrafią jednak wykorzystać swojej chwilowej przewagi i nie mają pomysłu na to jak przedostać się pod bramkę Nowaka.

• Kolejna zmiana w zespole Dolcanu, Tarnowsiego zastępuje Sierpina.

• Błąd w defensywie Termalici doskonale mógł wykorzystać Osoliński. Z łatwością przejął on piłkę rywalom, ale oddał zbyt słaby strzał, który pewnie obronił Nowak.

• Mateusz Długołęcki sumiennie pracował dziś na to, by w końcu dostać żółtą kartkę.

• Piłkarze Dolcanu podejmują więcej śmiałych prób przeprowadzenia ataku na bramkę Sebastiana Nowaka, ale brakuje im skuteczności i więcej kreatywności w sytuacjach, w których mają szansę by pokonać golkipera gospodarzy.

• Rzut wolny dla gości zakończony kolejnym niepowodzeniem. Dośrodkowanie Łuszkiewicza zdołali wybić defensorzy Termalici.

• Po przerwie niezwykle aktywny na boisku stał się Dariusz Jarecki, piłkarz Termalici chciał przeprowadzić ładną, indywidualną akcję na lewej flance, ale ostatecznie nie opanował futbolówki i ta opuściła plac gry.

• Przy piłce znów Jarecki, teraz zdecydował się jednak podawać do Drozdowicza, którego nieprzepisowo zatrzymał Długołęcki. Obyło się bez kartek.

• Dariusz Jarecki próbował swoich sił w okolicach pola karnego Dolcanu, ale w ostatniej chwili powstrzymywał go Mateusz Długołęcki.

• Po faulu na Łuszkiewiczu sędzia dyktuje rzut wolny dla gości, który podobnie jak wiele ich poprzednich prób tym razem także zakończył się niepowodzeniem.

• Ile kibiców ogólnie i ile kibiców gości? - na stadionie w Niecieczy jest dziś ok. 500 widzów.

• Wracamy po krótkiej przerwie i rozpoczynamy drugą połowę!

• Koniec pierwszej połowy. Do przerwy Termalica prowadzi z Dolcanem Ząbki 1:0.

• Biskup szarżował w polu karnym Dolcanu, ale w porę powstrzymał go niebezpiecznie wyglądający wślizg Łuszkiewicza.

• Damian Jakubik zostaje ukarany żółtą kartką.

• Nieudaną próbę dośrodkowania Wiśniewskiego strzałem z przewrotki próbował uratować jeszcze Osoliński.

• Strzał bez historii z odległości 35 metrów z rzutu wolnego dla Dolcanu po faulu na Łuszkiewiczu.

• Robert Podoliński zareagował na postawę swojej drużyny i dokonał pierwszej zmiany. Za Damiana Świerblewskiego pojawia się Damian Jakubik.

• Biskup znów szaleje na boisku, ładnie zgrał piłkę do Sołdeckiego, a ten mocnym strzałem przetestował po raz kolejny umiejętności Rafała Leszczyńskiego.

• Dolcan próbował odpowiedzieć strzałem z rzutu wolnego, ale ten nie zagroził nawet bramce strzeżonej przez Sebastiana Nowaka.

• Bramka podziałała na ekipę z Niecieczy motywująco, gdyż teraz to ona dyktuje warunki gry. Piłkarze Dolcanu sprawiają wrażenie, jakby jeszcze nie pozbierali się po stracie gola.

• Biskup uderzył piłkę w lewy dolny róg bramki, Rafał Leszczyński, który wyczuł intencje strzelającego był jednak w tej sytuacji bez szans.

• Sędzia podyktował rzut karny, po dośrodkowaniu Jakuba Biskupa do wychodzącego na czystą pozycję Emila Drozdowicza podciął jeden z graczy Dolcanu.

• GOOOL! JAKUB BISKUP ZAMIENIA JEDENASTKĘ NA GOLA!!!

• Do piłki podchodzi Jakub Biskup.

• Rzut karny dla Termalici!!!

• Pierwsza żółta kartka w tym spotkaniu, ukarany zostaje Emil Drozdowicz.

• Środek pola środkiem pola, ale powoli do głosu dochodzą gospodarze, których coraz częściej możemy zobaczyć w okolicach pola karnego Dolcanu.

• Błąd w defensywie Dolcanu mógł bardzo wiele kosztować gości, którzy na swoje szczęście między słupkami mają dziś niezawodnego Leszczyńskiego. Ten skutecznie obronił strzał Foszmańczyka.

• Bardzo dobrze w bramce spisuje się dziś Rafał Leszczyński, który już kilka razy uchronił swój zespół przed strata gola. Golkiper Dolcanu swoja grą udowadnia, że zasłużył sobie na powołanie do kadry Adama Nawałki.

• Kapitalny strzał Jareckiego zmusza Leszczyńskiego do wzniesienia się na wyżyny swoich bramkarskich umiejętności i popisania się jeszcze lepszą interwencją!

• Za nami niespełna kwadrans gry i trudno wskazać drużynę, która zdominowałaby plac gry. Po początkowej przewadze gospodarzy w Niecieczy oglądamy teraz bardzo wyrównane spotkanie.

• Tempo meczu nieco spadło w porównaniu do pierwszych minut gdzie obie drużyny atakowały. Teraz gra toczy się przede wszystkim w środkowej strefie boiska.

• Termalica próbowała postraszyć Dolnca strzałem z rzutu wolnego, jednak na posterunku czujny jest dziś Rafał Leszczyński.

• Zacięty i ciekawy początek meczu z Niecieczy, obie drużyny idą za ciosem i starają się szukać swoich szans na zdobycie gola.

• Szybka odpowiedź Dolcanu! Tarnowski świetnie zgrał piłkę do Wiśniewskiego, ale całą tę akcję zakończoną strzałem powstrzymał między słupkami Sebastian Nowak. Kilka sekund później po dobitce jednego z piłkarzy gości golkiper Termalici ponownie popisał się dobrą interwencją.

• Pierwsza groźna akcja Termalici! Do dośrodkowania z rzutu wolnego ładnie doszedł Czerwiński, ale oddając strzał na bramkę rywala głową trafił obok niej.

• Patryk Fryc aktywny od pierwszych minut. Piłkarz wypożyczony z Wisły Kraków zagrywał do Biskupa, ale ten nie zdołał z tego podania stworzyć dobrej akcji i wywalczył rzut rożny.

• Pierwszy gwizdek Sebastiana Jarzębaka i zaczynamy!

• Piłkarze obu drużyn już pojawili się na murawie. Za moment rozpoczniemy spotkanie w Niecieczy!

• Rezerwowi piłkarze Dolcanu: Humerski, Jakubik, Matuszczyk, Prejs, Wiśniowski, Zembrowski, Sierpina.

• Rezerwowi piłkarze Termalici: Abramowicz, Skołorzyński, Ceglarz, Piekarski, Kogut, Pawlusiński, Schulmeister.

• Przed pierwszym gwizdkiem sędziego zachęcamy do zapoznania się z zapowiedzią tego meczu. Znajdziecie ją TUTAJ.

• Z kolei działaczom Dolcanu udało się zatrzymać w drużynie wszystkich piłkarzy, którzy jesienią walczyli dla zespołu z Ząbek. Ponad to jego szeregi zasilili Łukasz Sierpina oraz Adrian Łuszkiewicz,

• Zimą w Niecieczy doszło do kilku zmian kadrowych. Termalica straciła Olszara, Kasprzika, Rybskiego i Okadę, zaś jej szeregi zasili Mateusz Abramowicz oraz Patryk Fryc.

• Nieco wyżej w ligowej tabeli notowany jest Dolcan. Klub z Ząbek, któremu początkowo wróżono walkę o utrzymanie świetnie spisywał się w poprzedniej rundzie i jesień zakończył na ósmym miejscu z dorobkiem dwudziestu siedmiu punktów.

• Jesienią Termalica mocno rozczarowała. W zeszłym sezonie "Słoniki" biły się o awans do Ekstraklasy, teraz zajmują w tabeli odległe dziesiąte miejsce z dwudziestoma trzema punktami na koncie.

• Wznawiamy rozgrywki 1. ligi w Niecieczy. Dziesiąta Termalica podejmuje ósmy Dolcan Ząbki.