Bruk-Bet Termalica Nieciecza 0 - 1 Sandecja Nowy Sącz

• Koniec meczu. Sandecja wygrywa w derbach Małopolski.

• Kosiorowski umiejętnie przetrzymał piłkę w strefie obronnej gospodarzy.

• Zólta kartka dla Szeligi za zbyt agresywny odbiór piłki.

• Ostatnia zmiana w ekipie gości. Zmęczonego Wiśniewskiego zmienia Leśniak.

• Ceglarz ładnie uciekł Petranowi i z dwudziestu metrów próbował pokonać Cabaja. Bramkarz gości pewnie złapał piłkę.

• Kolejna centra w pole karne Sandecji i ponownie w powietrzu dominują gracze gości.

• Czerwiński nieudanie wprowadza piłkę do gry i ta ląduje w rękach Cabaja.

• Ceglarz ukarany żółtą kartką za brzydki faul na Kowalskim.

• Pleva uderza z trzydziestu metrów. Piłkę nie bez problemów sparował Cabaj na rzut rożny.

• Biskup centruje z rzutu rożnego. Najpierw strzał Nalepy blokują obrońcy gości, a poprawka Czerwińskiego ląduje za linią boczną.

• Za niesportowe zachowanie Marcin Kowalski ukarany żółtą kartka.

• Zmiana w ekipie Dumy Nowego Sącza. Za kapitana Aleksandra wchodzi Piotr Kosiorowski.

• Rzut wolny dla Sandecji z około trzydziestu metrów. Do piłki podchodzi Burkhardt i potężnie strzela w kierunku bramki Nowaka. Piłka nieznacznie mija lewe okienko.

• Ostatnia zmiana w ekipie gospodarzy. Za Lipeckiego wchodzi Ceglarz.

• Lipecki zagrywa miękko do Sobczaka, jednak podanie efektownie przecina Mateusz Kowalski.

• Termalica cały czas w natarciu, jednak jej ataki to klasyczny przykład próby zburzenia muru za pomocą głowy. Sandecja skutecznie neutralizuje największe atuty gospodarzy.

• Tymczasem kłopoty techniczne ma... sędzia Marcin Szrek. Chwilowa przerwa w meczu.

• Zderzenie Makucha z Sobczakiem w polu karnym Sandecji. Ofiar brak, za to jest rzut rożny.

Stały fragment gry rozegrany fatalnie...

• "Ku... graj piłką" - rzucił ktoś z ławki rezerwowych Sandecji i miał rację, bo Wojciech Mróz miał szansę wyprowadzić kontratak zespołu, a zamiast tego wdał się w drybling i stracił piłkę.

• Zmiana także w Sandecji. Słabo grający Szczepański schodzi, w jego miejsce Bartosz Szeliga.

• Z boiska schodzi Damian Piotrowski, który w pierwszej połowie przeprowadził kilka dobrych akcji, ale wiele piłek też łatwo tracił. W jego miejsce Jakub Biskup, który z pewnością ma umiejętności by odwrócić losy tego meczu.

• Pierwszy poważny błąd w tym meczu Mateusza Kowalskiego. Nie zdążył z interwencją na prawej stronie boiska, sfaulował i jest żółta kartka.

• Do ataków rzuciła się od razu Termalica. "Słoników" poderwać chce Dariusz Pawlusiński, który dwa razy dobrze dośrodkowywał z prawej strony boiska, ale w polu karnym bezbłędnie grają dziś stoperzy Sandecji.

• Miejsce Skołorzyńskiego w obronie zajmuje Dalibor Pleva.

• Szybko reaguje Kazimierz Moskal. W miejsce Skołorzyńskiego pojawia się były piłkarz Olimpii Elbląg Krzysztof Kaczmarczyk.

• Niespodzianka w Niecieczy. Skazywana na porażkę Sandecja dobrze rozpoczęła drugą połowę i szybko strzeliła gola. Skrytykowaliśmy przed chwilą Burkhardta, ale okazało się, że potrafi on celnie uderzyć na bramkę rywala.

• Świetnie wyprowadzony kontratak przez gości. Burkhardt pociągnął z piłką kilkadziesiąt metrów, zagrał na klepkę do Aleksandra, który wyłożył mu piłkę na strzał. Bury bez zastanowienia huknął w środek bramki i gol! Sebastian Nowak nie zachował się w tej sytuacji najlepiej.

• Filip Burkhardt! Piękny gol dla Sandecji!

• Sebastian Nowak już drugi raz w drugiej połowie wybija piłkę prosto pod nogi piłkarzy Sandecji... Nie potrafią tego wykorzystać goście.

• Filip Burkhardt ma dziś mocno rozregulowany celownik. Próba dośrodkowania z 40 metrów ląduje sobie swobodnie za linią końcową boiska...

• Lepiej zaczęli drugą połowę goście. Kazimierz Moskal nie może być zadowolony z postawy swojego zespołu. Moskal

• Aleksander świetnie wygarnął piłkę spod nóg obrońcy i dograł na prawo do Makucha. Ten zwiódł obrońcę, wszedł w pole karne i dobrze uderzył w długi róg bramki. Mało brakło!

• Na razie bez zmian w obu zespołach.

• Gwizdek Marcina Szreka. Zaczynają piłkarze Sandecji.

• Obie drużyny są już na boisku. Czekamy na lepszą grę w drugiej części gry.

• Liczby mówią same za siebie. To nie jest porywający mecz. Piłkarzom z pewnością nie ułatwia aura - boiska jest mokre i grząskie. Tylko kto zabrania włożyć im dłuższe korki? Może lepiej, że lanki mają niektórzy piłkarze Sandecji... goście popełnili w tym meczu już 18 fauli. Przerywają "kosą" niemal każdą szybką akcję Termalici. Jedyną godną uwagi akcję zmarnował w pierwszej połowie Szymon Sobczak.

• Statystyka 1 połowy: Strzały: 5-2 Celne: 1-0 Faule: 11-18

• Koniec pierwszej połowy! Niestety bez bramek w Niecieczy.

• Sebastian Szczepański doczekał się żółtej kartki w ostatniej minucie pierwszej połowy. To był kolejny taktyczny faul gości.

• Fatalnie Filip Burkhardt! Jak można tak dośrodkować z rzutu wolnego z 35 metrów? Piłka nawet nie doleciała do pola karnego Termalici...

• 2 minuty doliczył sędzia do pierwszej połowy.

• Drugi strzał piłkarzy gości i drugi (bardzo) niecelny. Główkował z nieprzygotowanej pozycji Aleksander.

• Kowalski z impetem wpadł na Pawlusińskiego, czym powalił go na ziemię. Nie przebierają w środkach zawodnicy z Nowego Sącza, kiedy trzeba przerwać szybką akcję "Słoników".

• Najlepsza okazja dla Termalici w tym meczu! Szymon Sobczak był niemal sam przed bramką Cabaja, ale jego strzał z lewej nogi minął o metr słupek bramki gości. Świetnie podawał w tej sytuacji Damian Piotrowski, który w tej akcji pojawił się w środku pola.

• Uaktywnili się kibice gości, którzy szczelnie wypełnili dziś trybunę dla gości w Niecieczy.

• Ładna akcja Damiana Skołorzyńskiego i odważne zakończenie. Musiał schodzić do środka piłkarz "Słoników" i w końcu zdecydował się na strzał z ok. 25 metrów. KIlka metrów nad bramką.

• Ależ petarda Dariusza Pawlusińskiego! Z 40 metrów z rzutu wolnego przymierzył pomocnik gospodarzy i pomylił się naprawdę niewiele.

• Na boisku faul za faulem. Sebastian Szczepański tnie teraz rywala równo z trawą. Upiekło mu się, kartki nie ma.

• Mało płynna jest gra w Niecieczy. Akcje co chwila przerywa gwizdek sędziego, a piłkarze często mają problem z utrzymaniem się na ziemi. Murawa jest bardzo grząska. Lekka przewaga Termalici, Sandecja stara się kontratakować.

• Peter Petran stracił piłkę na polu karnym rywali i musiał przerwać kontrę Termalici faulem taktycznym. Żółta kartka.

• Poniosła fantazja Szymona Sobczaka, który chciał przewrotką strzelić gola. W piłkę nie trafił, za to butem uderzył w twarz Kowalskiego. Na szczęście nic się nie stało.

• Kolejny rzut wolny Termalici, tym razem z drugiej strony boiska. Pawlusiński chyba strzelał na bramkę Cabaja, ale tez wybił piłkę.

• Efektownie przyjął piłkę na lewym skrzydle Wiśniewski, zwiódł obrońcę, ale niedokładnie podał do Aleksandra, który czekał na piłkę przed polem karnym.

• Stały fragment gry. Rzut wolny z 35 metrów z prawej strony boiska. Mocne dośrodkowanie Pawlusińskiego, ale wprost w ręce swojego byłego kolegi z Cracovii - Marcina Cabaja.

• Fantastyczna akcja Burkhardta, który pomknął z piłką dobre 30 metrów. Pomocnik gości miał świetny pomysł, posłania prostopadłej piłki za plecy obrońców, ale dobrze zachowali się w tej sytuacji obrońcy.

• Sandecja miała szanse na kontratak, ale Burkhardt niedokładnie podał do Aleksandra.

• Dynamiczna akcja Karola Piątka prawą stroną boiska i rzut rożny. Dobrze rozegrany stały fragment gry kończy się jednak fatalnym strzałem.

• Rajd Szymona Sobczaka środkiem boiska troszkę na wiwat. Nie miała szans piłkarz Termalici w starciu z 4 obrońcami i w końcu faulował w ofensywie.

• Na spalonym Arkadiusz Aleksander.

• Termalika próbuje uspokoić grę w strefie środkowej. Trójka Lipecki, Pleva i Horvath próbuje uzyskać przewagę w środkowej strefie boiska.

• Sporo gry w strefie środkowej, ale akcji bramkowych jak na lekarstwo.

• Próba uderzenia z woleja Szymury, ale obrońca Sandecji nie trafił w piłkę.

• Burkhardt źle dośrodkowuje piłkę z rzutu wolnego. Piłkę wybijają obrońcy gospodarzy.

• Najbardziej w tej sytuacji ucierpiał faulujący. Prawy obrońca Termaliki opuszcza boisko na noszach.

• Piątek fauluje Wiśniewskiego na wysokości pola karnego. Rzut wolny dla Sandecji.

• Rozpoczynamy sezon ligowy w Niecieczy!

• Dzisiejszy mecz to inauguracja kampanii ligowej w wykonaniu Termaliki. Pierwotnie w pierwszej kolejce Słoniki miały grać z Ruchem Radzionków. Wskutek problemów finansowych Cidry wycofały się z rozgrywek, a ich miejsce zajęła Polonia Bytom. Zaległy mecz rozegrany zostanie 22 sierpnia.

• Rezerwowi obydwu ekip: Termalica: Budka, Ceglarz, Drozdowicz, Rybski, Biskup, Kaczmarczyk, Pawłowski Sandecja: Zwoliński, Wilczyński, Leśniak, Młynarczyk, Szeliga, Kosiorowski, Zinyak

• Trener Araszkiewicz po kompromitującej porażce z Zawiszą nie dokonał trzęsienia ziemi i w pierwszej jedenastce dokonał tylko jednej zmiany. Miejsce Wojciecha Wilczyńskiego na boku obrony zajął Makuch.

• W porównaniu do pucharowego meczu z Bełchatowem w składzie Termaliki obserwujemy trzy zmiany. Kontuzjowanego Jareckiego na lewej obronie zastąpi Skołorzyński, w miejsce Biskupa na skrzydle wystąpi Piotrowski, a centralną cześć boiska ma wzmocnić Lipecki, który zagra kosztem znacznie bardziej ofensywnie usposobionego Rybskiego.

• Znamy już składy, w jakich wystąpią obydwa zespoły. Trener Moskal desygnował do gry następującą jedenastkę : Nowak- Piątek, Czerwiński, Nalepa, Skołorzyński - Lipecki, Pleva, Horvath, Pawlusiński, Piotrowski Sobczak. Duma Nowego Sącza rozpocznie w zestawieniu: Cabaj - Makuch, Szymura, Mateusz Kowalski, Marcin Kowalski - Szczepański, Mróz, Petran, Burkhardt - Wiśniewski, Aleksander

• Witamy ze stadionu w Niecieczy i zapraszamy na relacje z pierwszoligowych Derbów Małopolski pomiędzy Termaliką a Sandecją Nowy Sącz.