Bruk-Bet Termalica Nieciecza 3 - 1 Stomil Olsztyn

1

• Koniec spotkanie. Termalica pewnie wygrywa ze Stomilem 3:1.

• Koprucki ukarany żółtą kartką.

• Dwie minuty doliczone do regulaminowego czasu gry.

• Moskal technicznie podrzucił piłkę nad Kucharskim, do piłki doszedł Rybski i po starciu z rywalem przewrócił się w polu karnym. Nie ma jednak mowy o "jedenastce", zawodnik gospodarzy po prostu przegrał walkę o pozycję.

• Kamil Moskal zastępuje Jakuba Kiełba.

• Karol Żwir zastępuje Piotra Łysiaka.

• Schulmeister dostał dobre podanie za linię obrony gości i odegrał piłkę do Kiełba. Ten z 16 metrów nie trafił jednak w bramkę.

• Schulmeister zastępuja Kujawę, strzelca dwóch bramek.

• Już tylko 3:1! Odpowiedź gości! Bzdęga dostał piłkę na 16. metrze i zamarkował strzał. Zarówno Czerwiński jak i Piątek nabrali się na zwód rywala i "pojechali" na wślizgach. Ułamek sekundy później Bzdęga uderzył precyzyjnie i zmniejszył różnicę bramkową. Czy gości stać jeszcze na zryw w końcówcę?

• 3:0 dla gospodarzy! Foszmańczyk otrzymał piłkę na 16. metrze od bramki Skiby, obrócił się i uderzył niezwykle precyzyjnie w okienko. Futbolówka wpadła do siatki po rękawicy bramkarza gości.

• Powinno być 3:0!. Kujawa wyłożył piłkę Sołdeckiemu na 12. metrze, a ten fatalnie spudłował.

• Jarecki zagrał świetną crossową piłkę do Kujawy. Ten jednak nie opanował dobrze futbolówki i ta padła łupem Skiby.

• Kucharski zastępuje Remisza.

• Kujawa wywalczył rzut wolny w pobliżu pola karnego Stomilu, ale dośrodkowanie zawodnika Termaliki nie przyniosło korzyści. Piłka dla olsztynian.

• Zmiana w ekipie gospodarzy. Sołdecki wchodzi za Horvatha.

• Gra wyraźnie przeniosła się na połowę Termaliki. Stomil gra atakiem pozycyjnym, ale nic z tego nie wychodzi.

• Dobrze do gry wprowadził się Daniel Michałowski. Najpierw uderzył z dystansu z ok. 25 metrów - piłka poleciała nieco obok okienka bramki Nowaka. Chwilę później Michałowski płaskim podaniem obsłużył Lecha, który znalazł się w sytuacji sam na sam z golkiperem Termaliki. Kąt był jednak zbyt ostry i zawodnik gości nie zdołał zrobić użytku z podania partnera.

• Na stadionie w Niecieczy drużynę gości wspiera grupa 20 kibiców Stomilu.

• Kujawa dobrym prostopadłym podaniem "wypuścił" Horvatha, ale Słowak naciskany przez obrońcę rywali zdołał oddać jedynie bardzo słaby strzał. Skiba nie miał problemu ze złapaniem futbolówki.

• Gospodarze wrzucali piłkę z rzutu rożnego, ale obrońcy Stomilu wybili ją poza pole karne. Dopadł do niej jednak Foszmańczyk, który ponownie wstrzelił futbolówkę w szesnastkę rywali. Tam do strzału półprzewrotką złożył się Kujawa, ale uderzył nad bramką.

• Jarecki z lewego skrzydła próbował dogrywać do Kujawy, ale lot futbolówki przeciął dobrze Koprucki.

• Wracamy do gry.

• Zmiana w ekipie gości. Michałowski za Kaźmierowskiego.

• Koniec pierwszej połowy. Termalica prowadzi pewnie 2:0.

• Minuta doliczona do regulaminowego czasu gry w pierwszej połowie.

• Kujawa znalazł się w polu karnym Stomilu i z ostrego kąta próbował zagrać do Horvatha. Słowaka zablokował jednak Bucholc. Obaj zawodnicy zderzyli się ze sobą i ucierpieli w tym starciu. Konieczna jest przerwa w grze.

• Super parada Skiby, który ratuje swój zespół przed stratą trzeciej bramki wybijając piłkę na róg po strzale Andrzeja Rybskiego.

• Termalica prowadzi 2:0! Znów Kujawa! Foszmańczyk zagrał do Piątka, a ten podawał wzdłuż pola karnego. Obrońcy Stomilu wybili piłkę... ale na środek pola karnego, gdzie czekał już Kujawa, który pewnym strzałem pokonał Skibę po raz drugi.

• Akcja Kiełba z Jareckim, który dośrodkował w pole karne Stomilu - defensorzy gości wybijają piłkę.

• Bucholc dośrodkował w pole karne gospodarzy, ale strzał napastnika Stomilu był niecelny.

• Faulował Horvath. Żółta kartka.

• Jegliński szukał prostopadłym podaniem Lecha, ale czujnie zachował się Sebastian Nowak, który dopadł do piłki przed byłym napastnikiem Korony.

• Aktywny Horvath tym razem dobrze wypatrzył Foszmańczyka. Sędzia odgwizdał jednak spalonego. Szczerze mówiąc, nieco wątpliwego.

• Rzut wolny z 20 metrów wykonywał Czerwiński. Próbował uderzyć nad murem, ale piłka zahaczyła o głowy stojących przed nim zawodników i wyszła na rzut rożny. Z kornera dośrodkował Kiełb. Futbolówka trafiła do Horvatha, ale strzał Słowaka był zbyt lekki by sprawić Skibie kłopoty.

• Środkiem boiska ruszył Horvath. Drybling zawodnika Termaliki nieprzepisowo zatrzymał Janusz Bucholc, który został ukarany żółtą kartką.

• 1:0 dla Termaliki! Kujawa! Kiełb zagrał do Plewy, który nieco "wyrzucił" się na skrzydło, ale zdołał dośrodkować do Kujawy, który przyjął piłkę na klatkę piersiową i strzałem z pięciu metrów z półwoleja pokonał Skibę.

• Kiełb ładnie uwolnił się spod presji rywali i zagrał do Rybskiego. Podanie do przodu tego ostatniego zostało jednak zablokowane. Chwilę później z rzutu wolnego dośrodkowywał Jarecki. Strzał głową Horvatha przeleciał jednak metr nad bramką.

• Andrzej Rybski dobrym podaniem uruchomił Karola Piątka, ale zawodnika Termaliki zatrzymali obrońcy gości wybijając futbolówkę poza boisko.

• Papka znów dogrywał piłkę wzdłuż bramki. Ponownie czujnie Czerwiński.

• Jakub Kiełb dobrze dostrzegł wychodzącego na czystą pozycję Rafała Kujawę. Przytomnie zachował się jednak Piotr Skiba, który błyskawicznie wyszedł z bramki i złapał piłkę

• Jeszcze raz zaatakować spróbowali goście. Uderzenia z dystansu póki co jednak do poprawy.

• Dobra akcja Stomilu. Pomylił się Dariusz Jarecki, skorzystał z tego Bartosz Papka, który zagrał wzdłuż bramki Sebastiana Nowaka. Golkipera Termaliki dobrze asekurował Jakub Czerwiński, który zażegnał niebezpieczeńtwo

• Dośrodkowywał dobrze Tomasz Bzdęga, ale nadbiegającego w kierunku podania Kaźmierowskiego uprzedził Łukasz Pielorz.

• Jak na razie bez sytuacji dla żadnej ze stron. Czekamy na pierwsze groźne uderzenie w kierunku bramki.

• Spokojny początek spotkania i wzajemne badanie się z obu stron.

• Początek spotkania, zaczynamy!

• Termalica - StomilTermalica - StomilTermalica - StomilTermalica - Stomil

• Ławka Stomilu:Mieczkowski, Dziemidowicz, Kucharski, Mroczkowski, Michałowski, Kun, Żwir

W składzie brak dzisiaj Pawła Głowackiego, który pauzuje za kartki. W jego miejsce Piotr Łysiak. Nie przyjechał także Paweł Łukasik. W Niecieczy mimo niepewnej kondycji pojawił się Patryk Kun i zasiada na ławce.

• Znamy już składy obu ekip, znamy też ławki rezerwowych: Termalica: Kasprzik,Biskup, Moskal, Pawlusiński, Piekarski, Shulmester, Sołdecki

Na uwagę zasługuje powrót Dariusza Pawlusińskiego, który wrócił do zdrowia. Na ławce zasiadł Sołdecki, a w jego miejsce Vojtech Horvath. Brak Piotrowskiego wypełnia Tomasz Foszmańczyk.

• Stomil z kolei wie, że o komplet punktów będzie ciężko. Jak powiedział trener Kaczmarek: jeśli chcą zgarnąć chociaż jeden punkt, muszą zagrać o wygraną. Gra na remis może ich drogo kosztować.

• Faworytem dzisiejszego spotkania są gospodarze, którzy od początku sezonu jednak zawodzą. Teraz po zwycięstwie w ostatniej kolejce nad GKS-em Bełchatów Termalica chce wrócić na zwycięską ścieżkę.

• Pogoda do gry idealna. 22 stopnie Celsjusza, słońce za chmurami i świetnie przygotowana murawa. Czekamy zatem na dobre widowisko!

• Już o godz. 16 na stadionie w Niecieczy, miejscowa Termalica podejmie Stomil Olsztyn. Obie drużyny sąsiadują w tabeli na miejscach kolejno... 12. i 13. Taka sytuacja podrażnia przede wszystkim niecieczan, którzy mają na cel walkę o awans. Kto dziś podskoczy w górę? Zapraszamy na relację na żywo!