Lazio Rzym

1

• Davide Massa kończy mecz! Torino dzieli się punktami z Lazio

• Belotti powstrzymany przed polem karnym. Po chwili Zappacosta uderzył na wiwat z 16. metrów. Przesadził z siłą.

• Zappacosta nie dobiegł do prostopadłego podania. Byłby nawet na straconej pozycji, bo naprzeciw niego było 2-3 piłkarzy Lazio.

• Trzy minuty doliczone do drugiej połowy.

• Molinaro opatrywany przez medyków Torino. Szybko wraca na murawę.

• Ależ ożywienie w ofensywie Lazio od wejścia Keity! Dostał piłkę od Djordjevicia i strzela obok wychodzącego z bramki Padelliego... i obok lewego słupka!

• Anderson strzela z woleja daleko od bramki Padelliego.

• Kamil Glik faulowany przez rozpędzonego Milinkovicia-Savicia. Polski kapitan rozgrywa bardzo dobry mecz.

• Joel Obi wchodzi za obitego Giuseppe Vivesa na ostatnie kilka minut.

• Obrona Lazio radzi sobie z górną piłką. Ta szybko trafia pod nogi Zappacosty, ale został powstrzymany przez Braafheida.

• Belotti powalony przez Braafheida w prawym narożniku pola karnego. Napastnik gospodarzy domagał się od sędziego kartki dla Holendra.

• Immobile! To nie jest jego dzień! "Położył" w sytuację sam na sam Marchettiego, po czym... podał mu piłkę!

• Druga zmiana w ekipie gospodarzy. Za Bruno Peresa na murawie melduje się Davide Zappacosta.

• Danielle Baselli wchodzi za Marco Benassiego.

• Argentyńczyk uderzył przy lewym słupku, Padelli rzucił się w drugi róg.

• LUCAS BIGLIA PEWNIE!!!

• Indywidualna akcja Keity, który został zaatakowany przez Molinaro. Sędzia wskazuje na "wapno"!

• Kamil Glik minął się z piłką. To samo Djordjević. Futbolówka przeszła przez całe pola karne.

• Torino ma coraz większe problemy z atakami rzymian. Rzut wolny z prawej strony boiska.

• Balde Keita zmienia Miroslava Klose

• Molinaro z problemami wybija piłkę sprzed nosa Klose. Piłka poleciała tuż nad poprzeczką. Lazio coraz bliżej doprowadzenia do remisu

• Marco Parolo faulem taktycznym powalił rozpędzonego Peresa. Żółta kartka.

• Padelli paruje strzał Andersona na rzut rożny. Bez zagrożenia.

• Padelli intuicyjnie broni strzał Milinkovicia-Savicia z lewej strony pola karnego! Po chwili Parolo obił dalszy słupek bramki gospodarzy!

• W odpowiedzi Molinaro zagrywa przed pole karne do Immobile. Ten przepuszcza piłkę do Benassiego, który uderzył bardzo wysoko nad poprzeczką.

• Jeszcze raz Anderson. Przejął piłkę na 20. metrze i... zgłupiał. Chciał początkowo strzelać, ale zmienił zdanie - zdecydował się na podanie do będącego na spalonym Klose. Zagrał bardzo źle. Padelli od bramki.

• Pokazał się Anderson, który przez ponad godzinę "statystował". Jego anemiczne zagranie w pole karne zostało przechwycone przez Kamila Glika.

• Ta kontra Torino mogła przynieść podwyższenie prowadzenia! Popędził co sił Peres prawą stroną i posłał ostrą piłkę w pole karne do Belottiego. Ten uderzył na wślizgu nad poprzeczką! Jeszcze napastnik był na spalonym.

• Milinkowi-Savić w roli prawoskrzydłowego. Przegrywa pojedynek z Morettim.

• Jeszcze raz dalekie podanie do Klose. Piłkę przechwytuje Padelli.

• Klose pada na murawę po walce bark w bark z Morettim. Nie było faulu obrońcy gospodarzy.

• Milinković-Savić strzela pasówką z 16. metra. Udany blok dwóch-trzech zawodników Torino.

• Niepotrzebnie zaostrza się to spotkanie na Stadio Olimpico w Turynie. Afriyie Acquah upomniany przez arbitra

• Belotti strzela głową nad bramką Marchettiego.

• Peres przedarł się w pole karne Lazio z dziecinną łatwością. Wślizg Hoedta wybija piłkę na rzut rożny.

• Centra Parolo podbita przez interweniującego wślizgiem Kamila Glika wpada w pole karne za plecami Klose. Dobra druga połowa w wykonaniu kapitana gospodarzy.

• Kapitalny przerzut Kamila Glika na lewą flankę do Molinaro. Ten po przyjęciu piłki dośrodkował w "szesnastkę" do Acquaha, którego strzał został zablokowany.

• Immobile już składał się do strzału głową po centrze z prawej strony. Jak spod ziemi wyrósł Milinković-Savić.

• Abdoulay Konko upomniany "żółtkiem". Pierwszy gracz gości w protokole sędziowskim w tym dziale.

• Ostre dośrodkowanie Konko z prawego skrzydła. Piłka minęła 3-4 zawodników Lazio i spadła pod nogami Peresa. Ten wybija jak najdalej.

• Faul taktyczny Bruno Peresa i żółta kartka.

• Kontra Torino spaliła na panewce przez Acquaha, który źle przyjmował piłkę. Ta odbiła mu się od ręki, co zauważył sędzia.

• Belotti na spalonym.

• Podanie w "szesnastkę" do Klose okazało się za mocne. Reprezentant Niemiec do tej pory nie strzelił bramki w Serie A w tym sezonie!

• Z lekkim opóźnieniem zaczyna się druga połowa! Torino przystępuje do niej bez zmian, Lazio z dwiema przed przerwą.

• Powracamy na Stadio Olimpico w Turynie na drugą połowę meczu Torino - Lazio. Gospodarze prowadzą po golu Belottiego. Rzutu karnego nie wykorzystał Immoibile.

Jak będzie przebiegać druga polowa?

• Po doliczeniu dwóch minut Davide Massa kończy pierwszą połowę. Torino prowadzi z Lazio "tylko" jedną bramką, którą zdobył Belotti. "Jedenastkę" zmarnował Immobile.

• W momencie dośrodkowania Djirdjević był na spalonym.

• Biglia ustawia piłkę 33 metry od bramki Padelliego. Jedna z ostatnich akcji w pierwszej połowie.

• VIvies popędził przez połowę boiska. Widział wysuniętego na 5. metr Marchettiego. Podjął decyzją by lobować bramkarza - decyzja dobra, wykonanie już nie. Piłka poleciała ponad metr nad poprzeczką.

• Padelli wznawia grę gospodarzy po nieudanej akcji Lazio.

• ... a Sergej Milinković-Savić wchodzi za Danilo Cataldiego

• Podwójna zmiana w Lazio! Edson Braafheid zmienia Senada Lulicia....

• Kamil Glik wraca do gry!

• Kamil Glik walczył o górną piłkę z Klose. Przegrał starcie. Dodatkowo ucierpiał - krótka przerwa w grze. Po chwili schodzi z boiska, ale powinien szybko wrócić.

• Immobile faulowany przez Lulicia na prawej stronie boiska, przy polu karnym.

• Kolejna kontra Torino. Peres zagrał na "klepkę" z Immobile. Jego strzał z 18 metrów trafił w Bisevaca.

• Gospodarze radzą sobie. Jednak poszła kontra po błędzie Biglii. Osaczony przez czterech piłkarzy Lazio przebiegł z piłką przez połowę boiska i strzelił tuż obok prawego słupka!

• Świetna interwencja Kamila Glika, który wybił piłkę przed nosem Klose! Kapitan Torino umiejętnie wybił piłkę na rzut rożny. A gdyby się pomylił, to byłby gol Niemca, albo samobójczy!

• Benassi na lewej stronie! Za mocne, przeciągnięte dośrodkowanie i Marchetti z "piątki".

• Immobile przejął piłkę na 23. metrze. Stał na wprost bramki i zdecydował się na strzał. Trafił w Bisevaca.

• Świetna centra z lewej strony do Belottiego. Marchetti piąstkuje piłkę na rzut rożny!

• Gol Belottiego...

... i przestrzelony karny Immobile

• Niecelny strzał Parolo zza pola karnego. Jeszcze swoje dodał pressing Molinaro. Padelli od bramki.

• Padelli łapie piłkę dośrodkowaną przez Konko z prawej strony boiska.

• Giuseppe Vives fauluje w środku pola. Żółta kartka

Wcześniej Marchetti interweniował poza polem karnym, Gospodarze "widzieli" zagranie ręką przez bramkarza Lazio. Sędzia nakazał grać dalej

• Immobile przeniósł piłkę nad poprzeczką! Nie ma drugiego gola dla Torino!!!

• Belotii powalony przez rywala w polu karnym! "Jedenastka" dla gospodarzy!

• Klose przewrany na linii pola karnego przez Kamila Glika! Tam nie można było dopatrzeć się faulu, więc sędzia nakazał grać dalej. Wykorzystał to Djordjević, którego strzał obronił Parelli!

• Hoedt w pojedynku z Acquahem na prawej stronie. Reprezentant Ghany został powalony i rzut wolny dla gospodarzy. Lazio wyjaśnia sytuację.

• Benassi posyła crossowe podanie przez połowę boiska do Belottiego. Marchetti chwyta piłkę na 14. metrze od własnej bramki.

• Padelli łapie piłkę po kolejnym dośrodkowaniu i dalekim wyrzutem zaczął kontrę gospodarzy. W decydującej fazie Immobile podaje za mocno oraz niedokładnie do Belottiego.

• Lazio rusza do odrobienia strat. Cataldi powalony przez Wivesa na lewej stronie. Dobre dośrodkowanie Biglii w "szesnastkę". Tam najlepiej ustawiony Maksimović wybija piłkę.

• Immobile przedarł się lewą stroną i zagrał na wprost bramki do Acquaha. Jego strzał sparował Marchetti, ale wobec dobitki był bez szans!

• GOOL, ANDREA BELOTTI!!!

• Peres powalony na lewej stronie przez Andersona. Pomocnik Torino przez dłuższy czas nie podnosił się z murawy. Jednak może grać dalej.

• Immobile skutecznie powstrzymany przez Konko. Marokańczyk zaasekurował piłkę by ta wyszła poza linię końcową.

• W odpowiedzi składna akcja Lazio. Na lewej stronie pola karnego piłkę dostaje Klose, który od razu wrzuca na 7. metr do Djordjevicia, ale ten jej nie sięgnął.

• Atak Andersona prawą stroną nie przyniósł powodzenia. Padelli wznawia grę "od bramki".

• Gra przenosi się od jednego pola karnego do drugiego. Im bliżej linii 16. metra, tym większa kopanina.

• Bez zagrożenia. Powalczył jeszcze Maksimović, lecz górą obrona Rzymian.

• Peres popędził prawą flanką i zagrał płasko w pole karne przyjezdnych. Hoedt nie patyczkował się - wybił piłkę na rzut rożny.

• Anderson faulowany w środku pola przez Benassiego. Lazio szybko wznowiło grę, ale akcja została przerwana przed "szesnastką" Torino.

• Gwizdek Davide Massy i ze środka zaczynają gospodarze!

• Losowanie stron - Kamil Glik i Lucas Biglia przy arbitrze głównym.

• Wychodzą na murawę! Lazio na błękitno-biało, Torino w bordowych strojach

• Przenosimy się na Stadio Olimpico w stolicy Piemontu! Kibice są gotowi na mecz, za moment na murawę wyjdą zawodnicy!

• Wczoraj odbyły się dwa mecze - Napoli ograło u siebie Chievo Verona 3:1, mimo że przegrywało od drugiej minuty. Natomiast Hellas z Pawłem Wszołkiem w wyjściowym składzie (grał cały mecz) i Dominikiem Furmanem na ławce uległ przed własną publicznością Sampdorii 0:3.

• Gospodarze nie są wygrać u siebie z Lazio od dwóch spotkań. Ostatnio ta sztuka udała się 8 grudnia 2013 r. Wcześniej wspomniane dwa mecze - uwzględniając Puchar Włoch - miały miejsce w poprzednim sezonie.

W rundzie jesiennej górą było Lazio, które wygrało 3:0. Bramki strzelali Lulić i dwukrotnie Anderson.

• Niespełna kwadrans do rozpoczęcia spotkania!

• Obsada sędziowska

• sędzia główny: Davide Massa
    • liniowi: Fabrizio Posado, Pasquale De Meo
    • sędzia techniczny: Mauro Vivenzi
  • Przed tygodniem obie ekipy zaznały gorycz porażki. Rzymianie niespodziewanie przegrali u siebie z Sasuolo 0:2, a Torino wróciło na tarczy z Mediolanu, gdzie nie sprostało AC Milan (0:1).

Goście obecnie są na ósmej pozycji z dorobkiem 37 punktów. Do piątego Interu traci 11 "oczek" (gra dzisiaj z Palermo).

Z kolei Torino, które uzbierało pięć punktów mniej od dzisiejszego rywala, jest dwunaste.

• Rezerwowi Torino: Castellazzi, Ichazo - Baselli, Bovo, Farnerud, Lopez, Martinez, Obi, Silva, Zappacosta.

• Rezerwowi Lazio: Berisha, Guerreri - Braafheid, Candreva, Keita, Kishna, Matri, Mauri, Milinković-Savić, Morrison, Onazi.

• Tomasz Górski, dzień dobry, i zapraszam na maraton z piłką nożną w Ekstraklasa.net!

• Niedzielne spotkania 28. kolejki Serie A zaczniemy w Turynie, gdzie Torino z Kamilem Glikiem w wyjściowym składzie podejmie walczące o europejskie puchary Lazio Rzym. Początek spotkania już za 30 minut!