Tottenham Hotspur

2

Arsenal Londyn

2

• Koniec meczu! W bitwie o Londyn podział punktów. Arsenal mimo gry w "dziesiątkę" zdołał strzelić bramkę, która dała punkt w meczu z Tottenhamem!

• Z tej akcji nic nie będzie. Obrona Tottenhamu wybija piłkę jak najdalej.

• W odpowiedzi Arsena. Nieco zgasł Aaron Ramsey w drugiej połowie. Pod koniec doliczonego czasu gry zyskał jednak rzut rożny.

• Kyle Walker strzela nad poprzeczką. To mogła być piłka meczowa!

• Michael Olivier dolicza cztery minuty!

• Arsene Wenger powalczy o pełną pulę. Joel Campbell na murawie. Na ławce jest już Mesut Özil

• Gabriel Paulisa o mały włos nie strzeliłby gola ... samobójczego! Piłka o centymetry minęła bramkę Davida Ospiny!!!

• Bramkarz gospodarzy kapitalnie piąstkuje po strzale Alexisa Sancheza!

• Kieran Gibbs powalony przez obrońcę Tottenhamu. Do bramki Hugo Llorisa niewiele ponad 25 metrów.

• Za Danny'ego Welbecka wchodzi Mathieu Flamini.

• Ryan Mason wywalczył rzut rożny. Bez zagrożenia po centrze Christiana Eriksena.

• Mauricio Pochettino wzmacnia linię ofensywną. Son Heung-Min wchodzi za Moussę Dembele

• Alexis Sanchez daje nadzieję "Kanonierom"

• 35 762 widzów ogląda fantastyczny mecz na White Hart Lane.

• Ben Davies wchodzi za Danny'ego Rose'a

• Chilijczyk dostał świetną piłkę w polu karnym i w sytuacji oko w oko z Hugo Llorisem strzela nie do obrony przy lewym słupku

• ARSENAL NIE PODDAJE SIĘ, ALEXIS SANCHEZ WYRÓWNUJE!!!

• Oliver Giroud melduje się na murawie. Zmienia Mohameda Elneny'ego

• Żółta kartka dla Erika Diera za faul

• Jeszcze raz próbuje Harry Kane. Ładnie oszukał Mohameda Eleny'ego w polu karnym, ale strzelił metr obok lewego słupka.

• Ryan Mason zmienia "prowodyra" poprzedniej akcji, Erika Lamelę

• Czerwona kartka dla Francisa Coquelina

Toby wyrównuje...

Harry Kane daje prowadzenie

• Żółta kartka dla Alexisa Sancheza za odepchnięcie Erika Lamelę. Chilijczyk był nieco wcześniej sprowokowany.

• Festiwal pięknych bramek! Harry Kane uderzył z ostrego kąta w stronę dalszego słupka! David Ospina pofrunął jak ptak, ale nie miał szans by sięgnąć piłkę!

• GOOOL, HARRY KANE!!!

• Belg tym razem nie dał szans Davidowi Ospinie na skuteczną interwencją. Z bliskiej odległości skierował piłkę do siatki.

• REMIS, TOBY ALDERWEIRELD!!!

• Jeszcze jedna akcja Tottenhamu, tym razem lewą stroną, przynosi rzut rożny.

• David Ospina broni jak w transie! Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego Harry Kane strzela z bliska! Kolumbijski bramkarz broni... brzuchem!

• U la la! Dele Alli strzela z woleja jak Zinedine Zidane w finale LM Real Madryt - Bayer Leverkusen! Piłka po rykoszecie przelatuje nad spojeniem!

• Druga żółta i w konsekwencji czerwona kartka dla Francisa Coquelina! Spóźniony Francuz skosił rozpędzonego Harry'ego Kane'a. Sędzia przez kilkanaście sekund trzymał wszystkich w napięciu!

• Kevin Wimmer pchnięty przez Danny'ego Welbecka. Sędzia nie widział znamion faulu.

• Danny Rose powstrzymuje rozpędzonego Aarona Ramseya. Dobry mecz w północnym Londynie - obie strony atakują. Kibice nie mogą narzekać na poziom meczu

• Harry Kane na minimalnym spalonym po zagraniu Erika Lameli.

• W odpowiedzi Alexis Sanchez miał szansę. Skutecznie radzi sobie defensywa Tottenhamu.

• David Ospina niepewnie, ale skutecznie paruje strzał Kyle'a Walkera z ponad 20 metrów. Piłka nabrała dziwnej rotacji, ale Kolumbijczyk nie dał się zaskoczyć!

• Przeciągnięte dośrodkowanie Kyle'a Walkera z prawej flanki. Tottenham próbuje narzucić swoje tempo gry.

• Kibice Arsenalu na White Hart Lane

• Aaron Ramsey sfaulował Kierona Diera. Szybko rozegrany rzut wolny, po którym piłkę na 25. metrze dostał Christian Eriksen. Uderzył w stronę wyższych rzędów za bramką Davida Ospiny.

• Druga połowa meczu na White Hart Lane rozpoczęta! Obie strony przystępują do niej bez zmian!

• Garść statystyk z pierwszej połowy

• Po doliczeniu jednej minuty Michael Olivier kończy pierwszą połowę. W 178. Derbach Północnego Londynu Arsenal prowadzi na White Hart Lane z Tottenhamem po pięknej bramce Aarona Ramseya.

• Arsenal próbuje iść za ciosem. Do momentu zbliżenia się do pola karnego idzie wszystko pomyślnie.

• Płaskie uderzenie Danny'ego Rosea z dystansu mija w znacznej odległości bramkę Davida Ospiny.

• Spóźniony o ułamek sekundy Danny Welbeck nie sięgnął piłki po dograniu Hectora Bellerina.

• Fenomenalna bramka Aarona Ramseya. Palce lizać!!!

• Co za akcja, co za gol Walijczyka!!! Danny Welbeck przejął piłkę na lewej stronie pola karnego i zagrał na 18. metr do Hectora Bellerina! Ten widział lepiej ustawionego Aarona Ramseya, który piętką skierował piłkę do siatki!

• GOOOL, AARON RAMSEY!!!

• Kolejne nieudane dośrodkowanie Alexisa Sancheza z rzutu rożnego. Chilijczyk powinien dłużej zostawać po treningach...

• Słabe dośrodkowanie Alexisa Sancheza. Obrona Tottenhamu spokojnie wybija piłkę.

• Pewna interwencja Hugo Llorisa na przedpolu. Powstrzymał Danny'ego Welbecka. Po cwhili Anglik uderzył z ostrego kąta wysoko nad bramką. Po drodze był jeszcze rykoszet.

• Alexis Sanchez wrócił się do defensywy, pomóc w odbiorze futbolówki. Chilijczykowi udała się tak sztuka. Dodatkowo był faulowany przez Erika Lamalę.

• Zaostrza się nam mecz na White Hart Lane. Francis Coquelin nie chciał stracić piłkę, więc... złapał ją w ręce. "Żółtko" na jego koncie.

• Tottenham - Arsenal. Kyle Walker kontra Alexis Sanchez

• Erik Lamela fauluje Danny'ego Welbecka, czym przerwał groźnie zapowiadającą się kontrę. Okupił to żółtą kartką.

• Mocny strzał Christiana Eriksena z rzutu wolnego z ostrego kąta. David Ospina łapie piłkę.

• Hector Bellerin nie widział innej możliwości jak faulem powstrzymać Danny'ego Rose'a. Żółta kartka dla Hiszpana

• David Ospina wyciągnął się jak struna i obronił strzał Dele Alliego z pięciu metrów!

• Kyle Walker przesadził z agresją w walce o górną piłkę z Kieranem Gibbsem. Mauricio Pocchetino nie może pogodzić się z decyzją arbitra, który podyktował rzut wolny dla gości.

• Mohamed Elneny chciał zagrać na "klepkę" z Dannym Welbeckiem. Połapał się w tym Kevin Wimmer.

• Aarony Ramsey stracił piłkę na rzecz Danny'ego Rose'a. Ten zagrał przed bramkę do Erika Lameli, a jego strzał został w ostatniej chwili zablokowany!

• Kontra Arsenalu przerwana przed polem karnym "Kogutów". Wycofana piłka do Hugo Llorisa, który zwlekał z wybiciem. O mały włos nie nabiłby Alexisa Sancheza!

• Michael Olivier dyktuje rzut wolny dla gospodarzy kilka metrów od lewego narożnika "szesnastki" Arsenalu. Christian Eriksen wrzuca idealnie.... do koszyczka Davida Ospiny.

• Erik Lamela zdecydował się na bezpośrednie uderzenie. Trafił w mur.

• Dla Davida Ospiny to pierwszy ligowy mecz od... 24 maja 2015 r. Jak dotąd dwukrotnie uratował Arsenal przed stratą gola.

• Kieran Gibbs fauluje Harry'ego Kane'a ok. 27 metrów od bramki Davida Ospiny.

• Tottenham - Arsena. Dele Alli w pojedynku z Gabrielem Paulistą i Kieranem Gibbsem

• Do czasu. Dalekie zagranie do Danny'ego Welbecka. Ten poradził sobie z obrońcami Tottenhamu, ale za mocno wypuścił sobie piłkę. Przejął ją Hugo Lloris.

• Płaskie zagranie Kyle'a Walkera w pole karne Arsenalu zostało przecięte przez Gabriela Paulistę. W początkowej fazie spotkania Arsenal ma problemy by przekroczyć linię środkową!

• Kyle Walker oskrzydlił akcję na prawej stronie. Skutecznie powstrzymał go Kieran Gibbs.

• Ostre wejście Francisa Coquelina w rywala. Sędzia upomniał Francuza.

• Eric Dier zagrywa daleką piłkę w pole karne do Harry'ego Kane'a. Ten nie zorientował się w sytuacji. David Ospina łapie piłkę.

• I jeszcze jeden. Za krótkie dośrodkowania Christiana Eriksena z narożnika.

• Szósta minuta gry na zegarze i trzeci strzał najskuteczniejszego zawodnika "Kogutów"! David Ospina przenosi piłkę nad poprzeczką!

• Druga próba Harry'ego Kane'a! Jego strzał z lewej strony pola karnego był mocniejszy. Kolumbijski bramkarz Arsenalu z problemami paruje strzał.

• Bez zagrożenia. Arsenal ruszył z kontrą, która została przerwana przed linią środkową. Dele Alli zagrywa na 25. metr do Harry'ego Kane'a, ale jego anemiczny strzał w środek bramki broni David Ospina

• Zamaskowany Harry Kane wygarnął piłkę spod nóg Pera Mertesackera. Kapitanowi "Kanonierów" z asekuracją popędził Hector Bellerin.

Po chwili Dele Alli nie sięgnął piłki w polu karnym gości. Tottenham ma jednak rzut rożny.

• Kevin Wimmer o mały włos nie wypchnąłby Aarona Ramsey'a na bandy po walce o piłkę na prawej stronie. Walijczyk otrząsnął się i wznawia grę z autu.

• Hugo Lloris łapie bezpańską piłkę zagraną w jego pole karne.

• Przed chwilą Michael Olivier rozpoczął Wielką Grę na White Hart Lane!

• Obie "jedenastki" wychodzą na murawę! Niedługo losowanie stron. Kapitanami są Hugo Lloris oraz Per Mertesacker.
    The Saints Go Marching In
    śpiewają kibice gospodarzy!

• Niespełna dziesięć minut do rozpoczęcia spotkania. Kto dzisiaj wygra w 178. pojedynku drużyn w Derbach Północnego Londynu?

• Jeszcze jeden filmik: TOP 10 bramek z meczów Tottehnam - Arsenal.

• Warto odnotować, że piłkarze Arsene'a Wengera zdobyli w tym sezonie najwięcej punktów w meczach z czołową czwórką Premier League - 10.

• Jak prezentuje się bilans bezpośrednich spotkań? W 177 pojedynkach (licząc okres od reformy ligi) Arsenal wygrał 75 razy, a Tottenham 55. 47 razy nie było rozstrzygnięcia.

• Po 28 kolejkach liderem Premier League jest Leicester. "Lisy" uzbierały do tej pory 57 punktów. Drugi jest Tottenham ze stratą trzech "oczek", a trzeci Arsenal - sześciu. "Kanonierzy" muszą dzisiaj wygrać jeżeli chcą przedłużyć szanse na mistrzostwo Anglii. W ostatnich dwóch meczach, z Manchesterem United i Swansea, zanotowali dwie porażki.

Dzisiejsze zadanie wydaje się być bardzo trudne. Gospodarze wygrali sześć z ostatnich siedmiu spotkań w lidze (trzy dni temu niespodziewanie przegrali z West Hamem). Co więcej, tak samo prezentują się przed własną publicznością - 18 zdobytych punktów w 7 meczach robią wrażenie.

• Na arbitra głównego wyznaczono Michaela Oliviera. Na liniach będą mu pomagać Mike Mullarkey oraz Stephen Child. Sędzią technicznym jest za to Roger East.

• Pół żartem, pół serio. Wiemy nie od dziś, że kibice obu stron nie przepadają za sobą. I to od dziecka...

• Arsene Wenger nie może dzisiaj postawić na bramkarza numer jeden Petra Cecha, obrońcę Laurenta Koscielny'ego, Alexa Oxlade'a-Chamberlaina, Jacka Wilshere'a i Mikela Artetę. Do treningów wrócił Santi Cazorla, ale nie jest jeszcze w pełni sił do gry.

Nieobecni w kadrze gospodarzy to Jan Vertonghen oraz Clinton N'Jie.

• W wyjściowym składzie "Kanonierów" roi się od niespodzianek. Nie ma m.in. Olivera Giroud czy Theo Walcotta. Są w ich miejsce Danny Welbeck oraz Mohamed Elneny.

Z kolei w "jedenastce" "Kogutów" nie ma większych niespodzianek. Do składu wrócił Moussa Dembele po kilkutygodniowej przerwie .

• I rezerwowi Tottenhamu: Michel Vorm - Ben Davies, Kieran Tripper, Tom Carroll, Nacer Chadli, Ryan Mason, Son Heung-Min.

• THIS IS DERBY

• Znamy wyjściowe składy obu drużyn. Pora więc przedstawić rezerwowych. Zacznijmy od gości: Matt Macey - Calum Chambers, Nacho Monreal, Mathieu Flamini, Joel Campbell, Theo Walcott, Oliver Giroud.

• Tomasz Górski, kłaniam się nisko, i zapraszam na relację NA ŻYWO z tego wielkiego wydarzenia, którego stawką jest nie tylko dominacja w północnej części Londynu, lecz także doskoczenie do lidera z Leicester

• To starcie doczekało się kilku filmowych zapowiedzi. Oto jedna z nich

• Na ten mecz czekał nie tylko piłkarski Londyn, ale też cała Anglia. Za 45 minut derby północnej stolicy Anglii, w którym Tottenham podejmie Arsenal!