2

Arsenal Londyn

1

• Serdecznie dziękuję za wielkie emocje, żegna się Karol Wojnarowski.

• A zatem wyniki meczów Tottenhamu i Arsenalu w tym sezonie były dokładnie takie same jak w ubiegłym - na White Hart Lane Tottenham wygrał 2:1, a na Emirates Arsenal zwyciężał 5:2

• Koniec meczu! Tottenham pokonuje Arsenal 2:1 i odzyskuje trzecie miejsce w tabeli!

• Załamany Adebayor opuszcza murawę na noszach, w jego miejsce Defoe

• Mark Clattenburg spokojny, pozwolił na chwilę przepychanek bez kartek. A tymczasem Emmanuel Adebayor niemal na pewno zostanie zmieniony przez Defoe. Powodem kontuzja

• Początek drugiej połowy, rozpoczynają Giroud i Ramsey

• Koniec pierwszej połowy, Tottenham prowadzi 2:0. Wszystko, co najważniejsze w tym meczu, zaczęło się w 37.minucie. Dwa prostopadłe podania Sigurdssona i Parkera do Bale'a i Lennona dały dwubramkowe prowadzenie. Obrona Arsenalu zagubiona. Wracamy za kwadrans.

• Niesamowicie uśpili gości zawodnicy Tottenhamu w ciągu tych dwóch minut. Obrona Arsenalu zupełnie zagubiona w tych akcjach

• Tottenham Hotspur - Arsenal Londyn

• Iście bliźniacza akcja co dwie minuty wcześniej! Tym razem to Scott Parker znakomicie wypatrzył Aarona Lennona, a ten jeszcze zdążył minąć Szczęsnego i strzelił do pustej już bramki

• 2:0! Ależ zabójcze dwie minuty!

• Nie znam dokładnych statystyk, ale jestem niemal przekonany, że to był pierwszy celny strzał gospodarzy w tym meczu

• Fantastyczne prostopadłe podanie Gylfiego Sigurdssona do Walijczyka, ten znalazł się oko w oko z Wojciechem Szczęsnym i strzelił obok niego do bramki

• A jednak Bale! 1:0!

• W historii Premier League starcia Tottenhamu z Arsenalem są jednymi z dwóch, w których padło najwięcej goli - aż 120. Dziś obie drużyny zaskakująco zachowawczo