Tottenham Hotspur 3 - 1 Dnipro Dniepropietrowsk

Tottenham Hotspur

3

Dnipro Dniepropietrowsk

1

• Zapraszam na kolejne relacje na Ekstraklasa.net. Już jutro rusza kolejny piłkarski weekend, ostatni przed meczami reprezentacji. Dziękuję za uwagę, Adrian Gutowski.

• Koniec! Tottenham wygrywa 3:1 i w następnej rundzie zmierzy się z Benficą Lizbona.

• Żółta kartka dla Kulakova i ostatni rzut wolny dla Spurs.

• Gra na czas Harry'ego Kane, który wraz z Adebayorem uciekł na połowę rywali.

• Konoplyanka celnie, ale Lloris ratuje zespół!

• Żółta kartka dla Michaela Dawsona i rzut wolny dla Dnipro w końcówce meczu.

• Daleka piłka do Matheusa wzdłuż prawej flanki, ale spalony. Do końca 3 minuty.

• Sędzia Gautier przedłuża szansę Ukraińców o 5 minut.

• Ukarany żółtą kartką Ruslan Rotan.

• Schodzi Roberto Soldado, który meczu nie zaliczy do udanych. Za niego wchodzi Harry Kane.

• Konoplyanka z dystansu, ale odbija piłkę Lloris na bok.

• Odpowiada zmianą menedżer Tottenhamu. Lennon za Townsenda.

• Schodzi Fedetskiy, wchodzi Kulakov. Pomocnik za obrońcę.

• Soldado! Znowu Hiszpan pudłuje. Townsend bardzo dobrze dośrodkował, a ten strzelił nad bramką.

• Adebayor biega po boisku jak szalony, a kolegów traktuje jak ściankę do obijania piłki. Z lewej strony zbiegł bliżej prawego skrzydła, wymieniając podania z kolegami na zasadzie: Adebayor podaje, a kolega oddaje piłkę z pierwszej piłki z powrotem do Togijczyka.

• Ostatnie 15 minut. Patrząc na dzisiejsze mecze w Lidze Europy możemy spodziewać się bardzo emocjonującej końcówki. Dnipro strzeli gola czy podwyższy prowadzenie Tottenham?

• Zmienia również Tim Sherwood. Wchodzi Nabil Bentaleb za Sandro.

• Zmiana u gości. Seleznyov za Kankavę czyli napastnik za pomocnika. Zmiana ofensywna.

• Świetne dośrodkowanie Fryersa w pole karne, dobre przyjęcie Adebayor i ten strzela do bramki.

• Goooooooooooool!!!!!!!! EMMANUEL ADEBAYOR STRZELA DRUGĄ BRAMKĘ! 3:1!

• Tottenhamowi brakuje jednej bramki do awansu. To co wydawało się niemożliwe po bramce dla Dnipro, teraz przy wyniku 2:1 jest jednym z bardziej prawdopodobnych scenariuszy. Zobaczymy jak zareaguje Dnipro, czy dadzą radę utrzymać wynik.

• Dośrodkował z lewej strony Eriksen i Adebayor atakując piłkę wślizgiem strzela bramkę!

• Goooooooooool!!!!! EMMANUEAL ADEBAYOR STRZELA BRAMKĘ!

• Czerwona kartka dla Zozulyi! Sprowokowany Zozulya uderzył głową Vertoghena i wylatuje z boiska. Po tej sytuacji Zozulya był tak pobudzony, że Adebayor trzymał go w mocnym uścisku przez blisko minutę, aby ten się uspokoił.

• Ależ uderzył Konoplyanka! Strzał z 20 metrów, ale w słupek. Dobitka Fedetskiego niecelna.

• Żółta kartka dla Vertoghena.

• Christian Eriksen po kilku próbach zdobywa gola z rzutu wolnego! Spóźniona interwencja Boyko, miał piłkę na rękach, ale zbyt późna interwencja i piłka wpada do jego bramki. Perfekcyjnie przymierzył Eriksen.

• Goooooooooool! ERIKSEN Z RZUTU WOLNEGO I 1:1!

• Gol! A nie, jednak nie. Sędzia odgwizduje spalonego Soldado. Słuszna decyzja arbitra, wynik nadal 0:1.

• Dośrodkowanie z rzutu rożnego Eriksena, główkuje Adebayor, piłka kozłuje i uderza Dembele, ale tuż nad poprzeczką!

• Bramka dla Dnipro przekreśla szansę na dogrywkę i rzuty karne. Tottenhamowi będzie jeszcze trudniej. Wygrana 2:1 nic im nie daje, aby awansować muszą wygrać przewagą co najmniej 2 bramek.

• Z rzutu wolnego dośrodkował Rotan, a do piłki najwyżej wyskoczył Zozulya!

• Gooooooool!!!!!! ROMAN ZOZULYA STRZELA BRAMKĘ DLA DNIPRO!

• Obie ekipy bez zmian na drugą część gry.

• Wracamy na drugą połowę. Piłkarze już na boisku, sędzia daje znak, zaczynamy!

• Kibice Tottenhamu pożegnali Jermaine'a Defoe, który w marcu wyjeżdża do USA. Będzie występował w lidze MLS w zepsole Toronto.

• Znakomite długie podanie Fryersa w pole karne, dobre przyjęcie Togijczyka, a następnie strzał do bramki! Tottenham powoli odjeżdża Dnipro.

• Koniec pierwszej połowy! Tottenham przeważał, ale to Dnipro nadal ma przewagę w dwumeczu. Miejmy nadzieję, że prawdziwy mecz zobaczymy po przerwie.

• Żółta kartka dla Sandro za groźny faul na Rotanie. Powinien się cieszyć, że sędzia nie był bardziej surowy i nie pokazał mu czerwonej kartki.

• Jakieś cztery minuty do końca pierwszej połowy. Jeżeli któraś z drużyn chce zdobyć gola przed gwizdkiem to musi się sprężyć i mocno zaatakować.

• A teraz rzut wolny dla Tottenhamu. Znowu Eriksen, ale złe dośrodkowanie.

• Strzał Matheusa z rzutu wolnego, ale można zostawić bez komentarza. Daleko od bramki.

• Po chwili spokojnej gry w środku pola, ataku próbuje Tottenham. Jak na razie bez skutku, albo dobre interwencje obrońców, albo bramkarza Dnipro.

• Kontra Dnipro, dośrodkowanie do Matheusa w pole karne, ten przewrócił się podczas wyskoku. Nie ma rzutu karnego, chociaż Matheus próbował go wywalczyć. Dobra decyzja francuskiego arbitra.

• Drobna rana nad kostką Matheusa, na chwilę zszedł z boiska.

• Groźny strzał Eriksena z rzutu wolnego! Piłka ładnie przeszła nad murem, ale skutecznie broni Boyko.

• Faulowany Jan Vertonghen przez Ruslana Rotana. Rzut wolny dla Spurs, 30 metrów od bramki.

• Gracze Tottenhamu przeważają, ale wynik nadal jest dla nich niekorzystny. Nie ma klarownych, udanych akcji - nie ma goli.

• Adebayor próbuje rozrywać szyki Dnipro na prawej flance, ale zawsze jest przy nim 1 lub 2 graczy, którzy go blokują. Mimo to, większość akcji przechodzi przez Togijczyka.

• Gracze Dnipro wygrywają dziś większość pojedynków główkowych. Wyłączają możliwość zagrania piłki górą przez Spurs.

• Piłkarze ukraińskiej drużyny próbują przejąć piłkę, przeprowadzić atak, ale londyńczycy bardzo dobrze odbierają piłkę. Gdy ta będzie w posiadaniu Dnipro, to Tottenham natychmiast ją odbiera.

• Akcja nadal toczy się na połowie Dnipro, to Tottenham ma piłkę.

• Dośrodkowanie z rzutu wolnego Dnipro, ale łapie piłkę Hugo Lloris.

• Teraz goście próbują nieśmiałych ataków, ale gracze Tottenhamu cały czas grają pressingiem i chcą mieć piłkę w swoim posiadaniu.

• Groźnie uderzył Eriksen, piłka poleciałaby w światło bramki i prawodopodnie wpadła do siatki, ale odbiła się od obrońcy i poleciała na rzut rożny.

• Przewagę w posiadaniu piłki mają gospodarze, chcą jak najszybciej wyrównać wynik dwumeczu i rozpocząć go na nowo.

• Strata Strinicia i groźna akcja gospodarzy, ale piłka zabrana przez obrońcę Dnipro

• Pierwsza akcja ofensywna Tottenhamu, ale złe dośrodkowanie Fryersa. Tim Sherwood zapowiadał ofensywę od pierwszej minuty

• Mecz czas zacząć! Pierwsze podania wymienili piłkarze Dnipro.

• Zespoły wychodzą już z tunelu, za chwilę zaczynamy.

• Sędzią tego spotkania będzie Antony Gautier z Francji.

• Juande Ramos: Mierzymy się z faworytem do końcowego triumfu. Podejdziemy do meczu jak profesjonaliści, awans byłby czymś wielkim dla naszego klubu.

• Tim Sherwood: Wiemy, że są groźni i szybcy w ataku, ale zamierzamy zepchnąć ich do defensywy i wywalczyć zwycięstwo.

• W ostatniej kolejce Premier League zespół z Londynu przegrał 0:1 z Norwich, Dnipro nadal czeka na wznowienie ligi ukraińskiej, która rusza już na początku marca po trzech miesiącach przerwy.

*zespoły pogrubioną czcionką uzyskały awans do kolejnej rundy

• Pierwszy mecz zakończył się wynikiem 1:0 dla drużyny z Ukrainy, co znacznie utrudnia sytuację londyńczyków. Dnipro będzie chciało podtrzymać korzystny wynik, a Tottenham zapewne będzie próbował odrobić bramkę straty. W historii futbolu widzieliśmy powroty z mniej korzystnych wyników, lecz Tottenham nie jest ostatnio w dobrej formie. Mecz może być bardzo emocjonujący.

• Rezerwowi Dnipro Dniepropietrowsk: 16. Jan Lastuvka, 23. Douglas, 7. Kulakov, 20.Gama, 89.Politylo, 9.Kalinic, 11.Seleznyov

• Rezerwowi Totenhamu Hotspur: 24.Friedel, 51.Veljkovic, 7.Lennon, 8.Paulinho, 21.Chadli, 42.Bentaleb, 37.Kane

• Zapraszamy na relację LIVE z meczu Tottenham-Dnipro. Już za 25 minut rozpoczynamy mecz!