Tottenham Hotspur

3

Manchester City

1

• Fantastyczny pościg Tottenhamu i wielki powrót Garetha Bale'a. Asysta przy golu Clinta Dempsey'a, potem piękne trafienie Jermaine'a Defoe i równie piękny gol Walijczyka. Gospodarze wygrali po raz pierwszy od 5 spotkań z Manchesterem City. Relację NA ŻYWO z tego świetnego widowiska prowadził dla Państwa Tomasz Górski. Dziękuję za wspólnie spędzony czas i zapraszam na kolejne relacje na Ekstraklasa.net.

• Koniec! Koguty w 7 minut zadziobały Obywateli

• 9 spotkań Garetha Bale'a i 9 bramek oraz 3 asysty. Jakże ważny dla Tottenhamu jest ten zawodnik.

• Joleon Lescott zmienia Gaela Clichy'ego.

• 3 minuty doliczone.

• Aleksandar Kolarov nad murem... i poprzeczką.

• Carlos Tevez faulowany ok. 20 metrów od bramki Hugo Llorisa. Przewinił Moussa Dembele.

• Strzał z dystansu Yaya Toure idealnie odzwierciedla grę Manchesteru City w ostatnich minutach. Daleki od ideału, delikatnie mówiąc...

• (Mała prywata): Wczoraj miałem przyjemność relacjonować spotkanie Valencii z Malagą, w którym Nietoperze strzelili 4 bramki w 6 minut. Dzisiaj Tottenham trzykrotnie pokonał Joe Harta w 420 sekund.

• Scott Sinclair zastępuje Edina Dżeko.

• Prostopadłe podanie Toma Huddlestone'a wykorzystuje Gareth Bale! Walijczyk podcinką a' la Tomasz Frankowski pokonuje wychodzącego z bramki Joe Harta!

• Gareth Bale dobija Obywateli

• [Jeżeli taki wynik się utrzyma do końca spotkania, a jutro Manchester Utd. wygra, to będziemy znać mistrza Anglii.

• Podanie na wolne pole do Anglika, który w polu karnym ograł z łatwością Vincent'a Kompany'ego i strzałem po długim rogu pokonuje bramkarza!

• GOL, Jermain Defoe!

• Joe Hart jeszcze ukarany żółtą kartką przez arbitra.

• Podanie do Garetha Bale'a stojącego przy prawym narożniku pola karnego i fałszem zagrywa przed bramkę do Amerykanina, który z bliska pakuje piłkę do siatki!

• GOL, Clint Dempsey

• Aleksandar Kolarov zagrywa z rzutu wolnego w pole karne i Hugo Lloris pewnie piąstkuje.

• Joe Hart broni strzał Clint Dempsey'a. Amerykanin uderzył w sam środek bramki.

• Ostatnia zmiana w Tottenhamie: Jermain Defoe zastępuje Emmanuela Adebayora.

• Gareth Bale strzela głową. Niecelnie.

• Świetne podanie Lewisa Holtby'ego na lewą stronę do partnera. Ten zagrywa w pole karne i na wślizgu Pablo Zabaleta wybija na korner.

• Tom Huddlestone ukarany żółtą kartką za faul na Yaya Toure.

• Strzelali Gareth Bale i Carlos Tevez. Oba uderzenia niecelne.

• Drobna informacja: 26% strzelonych bramek Man City pada między minutami 61-75

• Hugo Lloris broni strzał Yaya Toure! Mogło być groźnie - Francuzki był lekko zasłonięty.

• ... i Tom Huddlestone zmienia Scotta Parkera.

• Za Gylfi Sigurdssona pojawia się Lewis Holtby...

• Szykuje się podwójna zmiana w Tottenhamie. Gotowi do wejścia są Tom Huddlestone i Lewis Holtby.

• Fatalny strzał Walijczyka. Jęk zawodu na trybunach.

• Gael Clichy fauluje Scotta Parkera tuż przy linii 16. metra.

• 47% Posiadanie piłki 53%

• Drobna informacja: Tottenham nie strzelił gola w 3 z 16 spotkań u siebie w Premier League w tym sezonie.

• Gareth Bale skutecznie przyblokowany przez dwóch zawodników Man City, którzy pozwolili piłce opuścić boisko. Joe Hart z "piątki".

• Prostopadłe podanie do Carlosa Teveza zupełnie nieudane. Samir Nasri powinien przećwiczyć ten element.

• Świetny cross do Gylfi Sigurdssona. Islandczyk wygrał pojedynek główkowy z Pablo Zabaletą, ale nie dobiegł do piłki.

• Niezły pomysł Samira Nasriego by podać górą do Carlosa Teveza. Wykonanie nieco gorsze. Hugo Lloris łapie piłkę.

• Jan "tańczący z rywalami" Verthonghen - na małej przestrzeni okiwał trzech (!) zawodników Manchesteru City. Grając "ostatniego" powinien się tego wystrzegać.

• Ostre wejście Benoit Assou-Ekotto w nogi Pablo Zabaletty. Ma szczęście, że to spotkanie sędziuje Lee Mason, który nie lubi pokazywać czerwone karki.

• Wcześniej wspomniana zmiana: za kontuzjowanego Jamesa Milnera pojawia się Aleksandar Kolarov.

• Gwizdek Lee Masona i druga odsłona rozpoczęta.

• I wracamy na drugą połowę. Będziemy mieć zmianę w barwach gości. Tottenham bez zmian.

• Dobry, ciekawy mecz na White Hart Lane. Dużo strzałów i okazji do strzelenia więcej bramek. Oby druga połowa była równie ciekawa. Wracamy z relacją za kilkanaście minut.

• Co za okazja gospodarzy! Po ataku pozycyjnym strzał Gylfi Sigurdssona zablokowany, a dobijający Emmanuel Adebayor na spalonym. Po chwili sędzia kończy pierwszą połowę.

• 2 minuty dolicza Lee Mason.

• Matthew Dawson w roli prawoskrzydłowego. Jego dośrodkowanie zostało zablokowane przez Gaela Clichy'ego. Po centrze strzela Clint Dempsey głową nad poprzeczką.

• Refleksem popisał się Hugo Lloris, który broni strzał Carlosa Teveza z pięciu metrów!

• Carlos Tevez strzela i piłka mija bramkę o ponad 3 metry. Był jeszcze rykoszet, więc mamy serię rzutów rożnych.

• Pablo Zabaleta sprytem i doświadczeniem zyskuje rzut rożny nabijając Benoit Assou-Ekkoto.

• Matthew Dawson blokuje strzał Carlosa Teveza.

• Pojedynek Vincenta Kompany'ego z Emmanuelem Adebayorem na korzyść Belga. Piłka posłana do Edina Dżeko, którego strzał zza "16" broni Hugo Lloris.

• Bezbłędnie grają środkowi obrońcy ManC. I Jan Vertonghen na spalonym.

• Gareth Bale z rzutu wolnego trafia w mur. Poprawka i Clint Dempsey uprzedzony w ostatniej chwili w polu karnym przez Gaela Clichy'ego. Korner.

• Miażdżąca przewaga gospodarzy w posiadaniu piłki. Nie ma to jednak przełożenia na wynik spotkania.

• Clint Dempsey, zupełnie niewidoczny do tej pory, złapany w pułapkę ofsajdową.

• Arbiter przerwał grę mimo protestów kibiców. Rzut wolny dla Tottenhamu z ponad 35 metrów.

• Carlos Tevez w ostatniej chwili uprzedzony przez Jana Vertonghena, który wycofuje piłkę do bramkarza. Na dodatek Belg zmienił koszulkę na numer 49 (pierwotnie gra z "5")

• Hugo Lloris broni anemiczny strzał rywala.

• Samir Nasri mógł strzelić swojego drugiego gola. Piłka minęła słupek o metr!

• When All The Saint (Go Marching In) śpiewają kibice gospodarzy.

• Edin Dżeko strzela z 19 metrów. Piłka po rykoszecie przelatuje nad bramką. Korner.

• Pablo Zabaleta wybija piłkę na uwolnienie z własnego pola karnego. Tottenham napiera jak na początku spotkania, ale pamiętamy, że w podobnym okolicznościach stracił bramkę.

• Kyle Walker! Jak to zmarnował! Wpadł w pole karne i przegrał pojedynek sam na sam z bramkarzem gości! Wyborna okazja na doprowadzenie do remisu! Tylko rzut rożny.

• James Milner trafia w mur.

• Matthew Dawson fauluje Edina Dżeko ok. 28 metrów od bramki Hugo Llorisa. Jeszcze kapitan Kogutów ukarany żółtą kartką.

• Kyle Walker zagrywa płasko w pole karne, ale piłkę przejmuje Gael Clichy

• Joe Hart ze spokojem łapie piłkę po dośrodkowaniu Scotta Partkera.

• Kwadrans gry za nami. Optyczna przewaga po stronie gospodarzy, ale to Obywatele przeprowadzili jedną akcję, po której prowadzą.

• Drobna informacja: prowadząc 1:0 i grając na wyjeździe drużyna Manchesteru City nie przegrała jeszcze meczu w tym sezonie.

• Belg na boisku. W międzyczasie Benoit Assou-Ekkoto niezgodnie z przepisami zatrzymuje szarżującego jego stroną Jamesa Milnera.

• Jan Vertonghen na moment poza boiskiem. Nadział się na bark Carlosa Teveza i z rozciętą wargą podbiegł do sztabu medycznego.

• Pierwsza żółta kartka w tym meczu. Ukarany Yaya Toure za faul.

• James Milner płasko zagrywa w pole karne i Jan Vertonghen na wślizgu wybija piłkę.

• Gospodarze oddają piłkę w myśl zasady fair play. Grają też w komplecie.

• Samir Nasri brutalnie atakuje wyprostowaną stopą w piszczel Kyle'a Walkera. Nie ma czerwonej kartki, a zawodnik Tottenhamu leżał na boisku.

• Gareth Bale na spalonym.

• Tottenham grał, City strzela. James Milner zakręcił obrońcą, zagrał na 8. metr do Francuza, który efektownie strzela. Jan Vertonghen próbował wybić piłkę z linii bramkowej, ale nie udało się.

• GOL, Samir Nasri

• Kolejna akcja Kogutów. Clint Dempsey popędził prawą stroną i sprzed linii końcowej. Joe Hart broni.

• Carlos Tevez ostron zaatakowaany przez zawodnika Tottenhamu. Po chwili strzela Gareth Bale i Joe Hart łapie piłkę na raty.

• Emmanuel Adebayor wzięty w kleszcze przez trzech zawodników MC. Piłka odbiła się od Togijczyka i wyszła poza linię końcową. Joe Hart wznawia grę z "piątki".

• Pierwszą połowę zaczynają gospodarze.

• Obie drużyny na boisku. Trwa losowanie stron. Obok arbitrów Vincent Kompany i Michael Dawson.

• Do składu Kogutów wraca Gareth Bale. W ataku zagra były zawodnik dzisiejszego rywala, czyli Emmanuel Adebayor. Reprezentant Togo do tej pory strzelił w lidze... 3 gole.

• Arbitrem tego spotkania jest Lee Mason.

• Ostatnie cztery bezpośrednie starcia wygrywali Obywatele. Na White Hart Lane udało się wygrać aż 5:1. Cztery bramki strzelił wówczas Edin Dżeko. Na jesieni MC wygrał u siebie 2:1. Na listę strzelców wpisywali się Sergio Aguero, Edin Dżeko i Steven Caulkier.

• Rzut oka na tabelę: Tottenham jest na piątej pozycji z 58 punktami (po 32 meczach). Do oczko wyżej Chelsea traci 3 "oczka", a trzeciego Arsenalu - 5. Z kolei Manchester City jest wiceliderem (68 pkt.). Ma bardzo iluzoryczne szanse na dogonienie rywala zza miedzy. Czerwone Diabły mają 81 pkt.

• Rezerwowi Manchesteru City: Costel Pantilimon, Joleon Lescot, Aleksandar Kolarov, Kolo Toure, Scott Sinclair, Javi Garcia, Sergio Aguero.

• Rezerwowi Tottenhamu: Brad Friedel, Kyle Naughton, Steven Caulkier, Tom Huddlestone, Lewis Holtby, Jake Livermore, Jermain Defoe.

• Już za pół godziny rozpocznie się pierwsze w dwóch hitowych spotkań Premier League zaplanowanych na niedzielę. Na White Hart Lane Tottenham zmierzy się z Manchesterem City.