Tottenham Hotspur

1

Sunderland

0

• Gol Bale'a był bardzo ważny. Pozwolił zejść piłkarzom z podniesionymi głowami. Że oni swoje zrobili. Ale Arsenal swoje zrobił również. Za uwagę dziękuje Oktawian Jurkiewicz. To były wspaniałe minuty pełne emocji!

• Trwa jeszcze mecz West Brom - Manchester United. Aktualny wynik to... 5:5!

• KONIEC! Tottenham poza Ligą Mistrzów!

• Koniec meczu! Teraz czekamy na zakończenie spotkania Arsenalu

• Ci fani Tottenhamu, którzy się nie modlą trzymają telefon przy głowie i czekają na gola wyrównującego. To co tutaj się dzieje jest już nieważne! Liczy się tamten mecz!

• Realizator pokazuje modlących się fanów Tottenhamu. Howard Webb sędziujący starcie Arsenalu doliczył 4 minuty. Emocje sięgają zenitu!

• Doliczone są cztery minuty

• Gol z ponad 30 metrów! Idealnie pod poprzeczkę! I teraz czy padnie gol remisowy w meczu Newcastle? Fani Kogutów bardzo by tego chcieli.

• BALE!! GARETH BALE! GOOOOOOOOOOOOL! GOOOOOOOOL! GOOOOOL! GOOOOOOOOOL! GOOOOOOOL! CO TO BYŁO! ALEŻ GOL!

• Mitchell za Wickhama.

• Trzeba przypomnieć, że goście grają w 10. Ale Tottenham nie może sobie z nimi poradzić. Obrona Sunderlandu wygląda dzisiaj wzorowo.

• Ostatnia zmiana. Sigurdsson zastępuje Assou-Ekotto.

• Tottenham ciągle prze a w meczu West Brom - Manchester United trwa strzelanina. Padło już 9 bramek. Aktualny wynik to 4:5

• Bale! Strzał zza pola karnego ale po raz enty świetnie broni Mignolet. Fenomenalna forma bramkarza gości.

• Mandron ukarany żółtą kartką. Piłkę już ustawia Gareth Bale! Rozpoczęło się ostatnie 10 minut. Ale Bale jednak za mocno dośrodkowuje i od bramki Mignolet.

• Tottenham najwięcej bramek w tym sezonie zdobywa w końcówce tak więc wiele się jeszcze może zdarzyć.

• I jeszcze bramka dla Chelsea. 2:1 wygrywają The Blues z Evertonem.

• David Vaughan kończy mecz! Druga żółta i w konsekwencji czerwona kartka.

• Knott wchodzi za McCleana.

• Mandron za Grahama

• Defoe za Dempseya i będzie też zmiana w ekipie gości.

• Piłkę po płaskim dośrodkowaniu z pole karne Lennona złapał Mignolet. Chwilę później Bale przełożył sobie piłkę i uderzył ale kolejna obrona bramkarza Sunderlandu.

• Adebayor przegrał walkę w powietrzu z o głowę niższym obrońcą Sunderlandu! A to była piłka na 5. metrze.

• Dembele za Parkera.

• CO TU SIĘ DZIEJE! NIESAMOWITE! WCIĄŻ 0:0! Najpierw świetna interwencja obrońcy, który wybija ją prawie z linii bramkowej. Później świetna interwencja bramkarza Sunderlandu i na końcu słupek! Wszystko w jednej akcji!!

• To jedyny mecz w tej kolejce w którym nie padły jeszcze żadne bramki. Ale to nie oznacza, że narzekamy na brak emocji!

• Kolejna groźna akcja Tottenhamu! Ryzykowanie Mignolet wyszedł z bramki do lewej strony a piłka powędrowała do prawej i trafiła do Adebayora. Przestrzelił!

• Arsenal prowadzi! To bardzo ważne bo jeżeli Kanonierzy zwyciężą to nawet wygrana Tottenhamu nie da im Ligi Mistrzów.

• David Vaughan ukarany żółtą kartką.

• Sunderland groźnie strzela ale broni Lloris. Chwilę później akcja Tottenhamu i po strzale jeden z piłkarzy Sunderlandu dotyka piłkę ręką w polu karnym i to powinna być jedenastka. Druga! Niesamowite!

• Kibice Tottenhamu obudzili się i zaczęli głośno śpiewać. Może niesione dopingiem Koguty zdołają "dziobnąć" Sunderland.

• Mamy już za sobą pierwszą akcję Tottenhamu ale nie zagroziła ona bramce Sunderlandu.

• Zaczynamy drugą część meczu. Oby równie emocjonującą.

• Tak do przerwy wygląda interesujący nas fragment tabeli Premier League do przerwy.

• Wigan 2-1 Aston Villa
  • I mamy koniec pierwszej połowy. Bardzo emocjonującej! Oby tak dalej.

• Dwie minuty doliczone. A tymczasem mamy rzut wolny dla gości i świetnie piąstkuje Lloris.

• Dempsey strzela zza pola karnego w lewy dolny róg ale kolejną świetną interwencją popisuje się Mignolet.

• Błąd Mignoleta ale niewykorzystany przez piłkarzy Tottenhamu. Niepewne wyjście bramkarza Sunderlandu ale na jego szczęście udało mu się trącić piłkę na tyle mocno, że przeleciała resztę piłkarzy gospodarzy.

• Oj było bardzo groźnie! Nieporozumienie w szeregach Sunderlandu. Jeden z obrońców podawał głową do bramkarza, który był zdezorientowany. Do tej piłki prawie dopadł Bale ale ostatecznie się z nią minął. Oglądamy świetny mecz!

• Bale! Strzał, który leciał tuż przy słupku ale bramkarz Sunderlandu świetnie broni.

• James McClean dostał żółtą kartkę za bardzo brzydki faul. Sędzia w sumie mógł pokazać czerwień ale wydaje się, że arbiter podjął słuszną decyzję. Będzie szansa dla Bale'a za strzał.

• Aaron Lennon pędził lewą stroną boiska i fantastycznie dograł piłkę w pole karne. Tam czekał już Gareth Bale ale trafił bardzo nieczysto w piłkę i uderzył prosto w obrońcę. Kibice na pewno więcej wymagają od Walijczyka.

• Ale wracamy na White Hart Lane gdzie Tottenham ciągle napiera. Adebayor szedł prawym skrzydłem i miał fantastyczną okazję dograć któremuś z partnerów ale wyszło mu to fatalnie.

• United wygrywa już 3:0! Jeżeli będą to kontynuować to będzie to wspaniałe pożegnanie ser Alexa Fergusona.

• Po akcji prawym skrzydłem piłka powędrowała na ok. piąty metr gdzie znajdował się Connor Wickham. Uderzył instynktownie i równie instynktownie piłkę bronił Hugo Lloris. Było bardzo blisko. A dopiero co pisałem o braku akcji gości.

• Connor Wickham! Ależ było blisko do zdobycia bramki przez Sunderland! Świetna interwencja Hugo Llorisa!

• Już prawie pół godziny gry a Tottenham nadal bije głową w mur próbując przebić się przez cofnięty zespół Sunderlandu. Nadal jednak nie mogą wykreować klarownej akcji. Jak długo starczy gościom sił na odpieranie ataków. Jak długo starczy gospodarzom sił aby nacierać na bramkę pilnowaną przez Simona Mignoleta.

• Manchester City przegrywa z Norwich a strzelcem Pilkington.

• Huddlestone! Dobry strzał z dystansu ale Mignolet świetnie wykonał swoje obowiązki.

• Na prowadzenie wyszedł Liverpool i Fulham.

• Dodatkowo żółta kartka dla Bale'a za próbę symulowania... której nie było.

• TO BĘDZIE RZUT KARNY! NIE! NIE MA JEDENASTKI! Faulowany Gareth Bale. Sędzia nie reaguje!

• Bardzo dobry pomysł Adebayora! Ze skraju pola karnego miękko szukał Garetha Bale'a ale zbyt mocno podawał tę piłkę. Zabrakło niewiele.

• Sunderland coraz chętniej wychodzi do przodu a to na pewno pasuje gospodarzom, którzy do tej pory musieli się przebijać przez spory 'autobus' w defensywie.

• Everton remisuje Chelsea! Dla Tottenhamu i Arsenalu to dobra wiadomość.

• Piłkarze Tottenhamu bardzo często przerzucają piłkę z jednego skrzydła na drugie ale nic im po tym na razie.

• Manchester United prowadzi już 2:0!

• Aaron Lennon świetnie wszedł prawą stroną boiska w pole karne ale tylko rzut rożny dla gospodarzy. Sunderland jak na razie w defensywie.

• A tymczasem Chelsea prowadzi już z Evertonem a Man Utd z West Brom.

• Bardzo daleki wyrzut z autu Garetha Bale'a. Pod samą bramkę Simona Mignoleta. Nic z tego jednak nie wyszło.

• Adebayor! Groźny strzał ale bramkarz Sunderlandu broni. Piłkarze Tottenhamu mocno podkręcają tempo od początku.

• Gospodarze od początku bardzo ambitnie i z dużą chęcią szybkiego objęcia prowadzenia.

• I zaczynamy! To nie może być nudny mecz!

• Także czekamy na wielkie emocje i ciekawe rozstrzygnięcia. Mecz już za kilka minut!

• No i są rezerwowi! Na początek Tottenham: Naughton, Defoe, Dembele, Sigurdsson, Holtby, Friedel, Caulker

• Lista nieobecnych w obu zespołach jest dosyć długa. W Tottenhamie zabraknie czterech piłkarzy. Każdy z nich zmaga się z kontuzją. Nie wystąpi Kaboul, Sandro, Gallas i Danny Rose. W Sunderlandzie kontuzjowanych jest również czterech graczy (Bramble, Fletcher, Cattermole, Brown) ale do listy nieobecnych należy dopisać Sessègnona.

• Znamy już składy! Za moment zostaną podaje również ławki rezerwowych.

• Oto krótka historia pojedynków między obiema drużynami: Tottenham w 113 pojedynkach wygrywał 46 razy, 29-krotnie remisował, a w 38 przypadkach górą okazywali się piłkarze Sunderlandu.

• Po tym wyczerpującym wstępie zapomniałem się przestawić :) Na wspólne śledzenie tego meczu zaprasza Oktawian Jurkiewicz.

• Najbliższe dwie godziny zapowiadają się arcyciekawie. Trzy drużyny walczą o Ligę Mistrzów. Chelsea jest już pewna ale na pewno The Blues chcieliby wejść bezpośrednio do fazy grupowej. Jest również Arsenal, który jako jedyny z tej trójki gra dzisiaj na wyjeździe a właściciel Newcastle - ich dzisiejszych rywali - zapowiedział, że da piłkarzom do podziału milion funtów, jeżeli ci pokonają dzisiaj Kanonierów. I wreszcie mecz, który mam przyjemność relacjonować. Być albo nie być dla Tottenhamu. Trzy punkty, przy równoczesnej porażce bądź remisie Arsenalu dadzą ekipie Andre Villasa-Boasa awans do TOP4 - do Ligi Mistrzów, czyli europejskiej czołówki.