Twente Enschede

4

Wisła Kraków

1

• Koniec spotkania. Wisła zasłużenie przegrała z Twente 1:4. To już druga porażka Białej Gwiazdy w fazie grupowej Ligi Europejskiej.

• Niedokładne zagranie Kirma z prawego skrzydła trafilo wprost pod nogi Wisgerhofa.

• Widać ogromną przewagę Twente w wyszkoleniu technicznym. Niemal od początku spotkania nie radzą sobie z Holendrami gracze Wisły.

• Na spalonym złapany Bajrami. Na dodatek pilka uciekła mu na aut.

• Dobra akcja Wilka, uderzenie w światło bramki broni Michajlov.

• W Wiśle pojawia się Daniel Brud w miejsce Nuneza.

• Oraz Fer za Landzaata.

• Kolejne zmiany w Twente. Berghuis za Johna.

• Twente podwyższa prowadzenie. Janssen wypuszczony w pole karne z prawej strony, uderzył mocno po ziemi, niestety nie najlepszą interwencją popisał się Pareiko, który wpuścił ten strzał pod pachą.

• Cóż za szczęście Wisły! Bajrami po raz kolejny uderzył w poprzeczkę!

• Prostopadła piłka na wolne pole do Johna, dalekim wyjściem uratował sytuację Pareiko.

• Bardzo wolno wracali do obrony gracze Wisły, z prawej strony zagrywał Rosales, piłka spadła do Landzaata, który uderzył z półwoleja niedokładnie.

• Trochę kopaniny w środkowej strefie. Uspokajają wszystko gracze gospodarzy.

• Tuż przed pole karnym ręką zagrał Jaliens. Pomylił się Bajrami. Piła przeszła wysoko nad poprzeczką.

• Zmiana także w Twente. Schodzi strzelec dwóch bramek - Janko. A w jego miejsce Janssen.

• ...oraz Cezary Wilk za Jirsaka.

• Podwójna zmiana w Wiśle. Dragan Paljić za Ilieva...

• Uderzenie Bajramiego ląduje na poprzeczce!

• Ładne prostopadłe zagranie Jirsaka do Kirma, Słoweniec złamał do środka, lecz zgubił piłkę.

• Brama przerywa akcję Ilieva z Nunezem. Przy piłce trochę dłużej utrzymują się gracze Wisły.

• Bajrami przedryblował w polu karnym dwóch obrońców, przełożył piłkę na lewą nogę, jednak na drodze do bramki stanęła noga Pareiko.

• Przedzieral się w polu karnym Iliev, bramkarz gospodarzy wystraszył się łapać piłkę i odbił ją... kolanem. Dopadł do niej Jirsak i uderzył zaledwie w boczną siatkę.

• Wisła nie sprawia wrażenia zespołu, który może odrobić straty. Prędzej stracić kolejne gole. Beznadziejnie prezentują się Lamey i Jaliens.

• Nie nadążył za Bajramim kryjący go Diaz, musiał pomóc sobie ręką. Kolejny kartonik dla wiślaka.

• Kolejne zagranie ręką Bajramiego.

• 3:1. Bardzo wysoka piłka Wisgerhofa do Janko, fatalnie ustawił się Jaliens. Austriak spokojnie przyjął futbolówkę i pokonał bramkarza Wisły.

• Chavez zbyt agresywnie walczył łokciem o górną piłkę. Będzie kartka.

• Bajrami z zerowego kąta próbował pokonać Pareikę, ale bardzo dobrze Estończyk obronił nogami.

• Na prawej stronie zakręcił obrońcą Białej Gwiazdy Rosales, dośrodkowanie zbyt mocne, ale utrzymują się przy piłce gospodarze.

• Wreszcie dobrze Iliev. Kompletnie nieatakowany uderzył z 25 metrów, przytomnie sparował piłkę do boku bramkarz.

• Kiks Bitona w polu karnym, futbolówka szczęśliwie wylądowała pod nogi Ilieva. Serb jednak w miejscu próbował minąć Rosalesa na 10 metrze, a następnie uderzył tylko w boczną siatkę.

• Uderzenie Nuneza po rykoszecie wyszło na rzut rożny. Jego wykonanie przez Ilieva już bardzo niedokładne.

• W strzałach w światło bramki 8-2 dla Twente. Jak na razie spokojna gra w środku pola gospodarzy.

• Początek drugiej części.

• Koniec pierwszej połowy. Dobra gra Wisły w ofensywie, ale defensywa fatalna. Obie bramki stracone niepotrzebnie i przy wyraźnym braku szczęścia.

• 2:1 dla Twente. Dośrodkowanie Johna w pole karne, gdzie był tylko Janko, ale umiejętnie wszedl między obrońców Bialej Gwiazdy i dostawił nogę. Pareiko bez szans.

• Dwie minuty doliczone.

• Bajrami już drugi raz bawi się w siatkarza.

• Iliev wystawił piłkę do wbiegającego Jirsaka, lecz Czech poślizgnął się przy próbie uderzenia.

• Cóż za sytuacja! Piękne dośrodkowanie Nuneza z lewej strony, w polu karnym doskonale wyskoczył Biton i uderzył CENTYMETRY obok słupka. Bramkarz Twente nawet nie drgnął.

• Ucierpiał Jaliens. Holender przy przeraźliwych gwizdach musi opuścić murawę.

• Nie potrafią wymienić kilku celnych podań wiślacy. Daje się we znaki John na lewej flance. Tym razem wpadł w pole karne, zszedł do środka i świetną interwencją popisał się Pareiko.

• Dobre podanie Douglasa, lecz piłka uciekła Tiendalliemu w polu karnym.

• Indywidualna akcja Bajramiego i uderzenie sprzed pola karnego przechodzi tuż obok slupka.

• Douglas rozciągnął grę na prawą stronę do Bajramiego, ale prawy skrzydłowy Twente pomagał sobie ręką przy przyjęciu.

• Już wydawało się, że bramkarz Wisły obronił ten strzał, ale niestety nie dopisało mu szczęście przy interwencji.

• Niestety wyrównanie. Do dośrodkowanej piłki najwyzej wyskoczył Luuk de Jong i piłka po rękach Pareiko wpadła do siatki.

• Ostatnie ostrzeżenie dla Chaveza, który sfaulował Janko.

• Wydaje się, że w szatni zostało kilku graczy Twente. Jak na razie to Mistrz Polski jest szybszy o pół tempa od wicemistrzów Holandii.

• Dla odmiany dobra akcja Lameya ofensywie, w polu karnym nie zdążyl do zagrania Iliev.

• Jirsak uderzony w twarz przez Douglasa. Potrzebna będzie pomoc slużb medycznych.

• Ponownie bardzo dobrze Jaliens zablokowała najlepszego w ekipie Twente, Johna.

• Kolejny faul "Sobola" w środku pola. Musi uważać kapitan Wisły.

• Kolejne uderzenie pewnie broni Pareiko. Zbyt płaski strzał Bajramiego.

• Strzał Johna będącego już w polu karnym, zablokował Jaliens.

• Żółta kartka dla Sobolewskiego za faul na Bramie.

• W fantastycznych humorach kibice Wisły, którzy w sporej grupie pojawili się na stadionie.

• Bardzo ładne techniczne uderzenie Landzaata, "na dwa" złapał piłkę Pareiko.

• Powinno być 2:0 dla Wisły! Kirm sam na sam, minął bramkarza, jednak kąt był już ostry. Do wycofanej piłki doskoczyli już obrońcy i zablokowali Bitona.

• Brama potężnie huknął z 25 metrów, z trudem wybił piłkę Pareiko, ale wprost pod nogi Janko! Jednak Estończyk jakimś cudem zatrzymał dobitkę i Wisła nadal na prowadzeniu!

• Wydaje się, że Holendrzy wyszli zbyt pewni siebie na to spotkanie. Wisła w miarę spokojnie broni się i szuka okazji do szybkich kontrataków.

• Zdecydowanie lepiej wygląda lewa strona defensywy Wisły, z bezbłędnym jak do tej pory Diazem. Bardzo wolny i niepewny na przeciwnej stronie jest Lamey.

• Emir Bajrami wzięty w kleszcze przez trzech wiślaków. Twente wznowi grę od rzutu wolnego.

• Robi co chce John na lewej stronie. Tym razem ostre dośrodkowanie z trudem na korner wybił obrońca Białej Gwiazdy.

• Brama przytomnie zgrał piłkę klatką piersiową do rozpędzonego Johna, ale świetną interwencją Osman Chavez wyjaśnił całą sytuację.

• GOOOOOLLLL!!! Jest!!! Indywidualna akcja Davida Bitona, który minął dwóch obrońców, podciągnął na 20. metr i uderzył potężnie pod poprzeczkę!

• Zbyt mocne podanie ze środka pola do wybiegającego na prawej stronie Lameya.

• John balansem ciała zwiódł Lameya, lecz uderzenie trafiło w Kew Jaliensa. Będzie tylko rzut rożny.

• Zaskakujący strzał Gervasio Nuneza z ponad 25 metrów złapał bramkarz Twente. Piłka leciała w sam środek bramki, lecz samo uderzenie było dość mocne.

• Dośrodkowanie Michaela Lameya wybija na aut Douglas.

• Uderzenie aktywnego Johna przechodzi nad bramką.

• Ależ szczęście Wisły, zakotłowało się w polu bramkowym Pareiki, ale bramkarz Mistrzów Polski szczęśliwie nakryl piłkę ciałem.

• Fatalne zachowanie zawodników Wisły, w pole karne swobodnie wbiegł Ola John, dośrodkował do Marca Janko, lecz Austriak przeniósł piłkę nad poprzeczką z dwóch metrów!

• Odzyskali piłkę krakowianie, ale okazało się, że tylko na moment. Junior Diaz podawał do nikogo.

• Rozpoczęli gracze Białej Gwiazdy!

• Twente w czerwonych strojach, Wisła na biało.

• Zawodnicy wychodzą już na murawę, za moment hymn Ligi Europejskiej.

• Wiślacy przystępują do tego meczu żądni rehabilitacji, za porażkę w poprzedniej serii spotkań. Przypomnijmy, podopieczni Roberta Maaskanta przegrali u siebie z Odense 1:3. Przeciwnik z Eredivisie jest na pewno lepszy piłkarsko od Duńczyków, do tego gra na własnym stadionie. Czy Wisła jest w stanie sprawić niespodziankę?

• Poznaliśmy już składy obu zespołów. W kadrze Mistrza Polski na to spotkanie zabrakło kontuzjowanych: Maora Meliksona, Patryka Małeckiego oraz Cwetana Genkowa.

• Witamy w relacji na żywo ze spotkania Ligi Europejskiej, w którym Twente Enschede na własnym terenie podejmuje Wisłę Kraków.