U21: Polska - Czechy LIVE! Ostatni sprawdzian przed...

U21: Polska - Czechy LIVE! Ostatni sprawdzian przed czerwcowymi mistrzostwami Europy

Mecze towarzyskie, 2017
2017-03-27 17:00

Polska U-21

1

Czechy U-21

2

• To tyle na dzisiaj, zapraszam Państwa do lektury materiałów pomeczowych, w weekend czas na powrót do piłki klubowej. Dziękuje Państwu Piotr Bernaciak.

• Koniec spotkania w Kielcach, Polska przegrywa z Czechami 1:2 w ostatnim sparingu przed mistrzostwami Europy!

• Na ostatnie sekundy Ales Mateju zmienia Michala Travnika.

• Rezerwowy reprezentacji Czech trafia do siatki strzałem z około jedenastu metrów po przytomnym wystawieniu piłki przez kolegę, bramkarz nie miał nic do powiedzenia. No cóż...

• Polacy w końcówce ryzykują i atakują, przez co niestety tracą gola. Strzela go Ales Cermak.

• Sędzia dolicza aż pięć minut do drugiej połowy meczu.

• W samej końcówce oglądamy zażartą walkę cios za cios! Ależ przyjemnie to się teraz ogląda, szkoda że tak późno!

• Brawa za akcję bramkową należą się Przemysławowi Frankowskiemu. Piłkarz Jagiellonii Białystok wywalczył piłkę w wydawałoby się beznadziejnej sytuacji w polu karnym, uderza w rywala, ale piłka trafia szczęśliwie prosto pod nogi napastnika Ruchu Chorzów w polu karnym, który trafia do siatki z kilku metrów!

• Łukasz Moneta zmienia Pawła Jaroszyńskiego.

• Gol, brawo biało-czerwoni! Do siatki trafia Jarosław Niezgoda, Polacy w dziesiątkę doprowadzają do wyrównania!

• Ciekawa sytuacja. Kontuzji doznał Paweł Jaroszyński, sędzia nie pozwolił na siódmą zmianę (trenerzy umówili się na limit sześciu zmian), jednak po interwencji czeskiego szkoleniowca prawdopodobnie zawodnik Cracovii jednak zostanie zmieniony.

• Ales Cermak ukarany żółtą kartką za faul na Pawle Dawidowiczu.

• ...a Bartosza Kapustkę na ostatnie minuty meczu zastąpi Radosław Murawski, który przejął od Tomasza Kędziory opaskę kapitańską.

• Przemysław Szymiński zastępuje na murawie Tomasza Kędziorę...

• Jakub Necas zmienia Marka Havlika.

• Niestety na ten moment nic nie wskazuje na to, by Polacy mieli odrobić tę stratę. Wciąż gramy katastrofalnie.

• Jeszcze raz Czesi uderzają z dystansu, tym razem piłkę uderza Vaclav Cerny, piłka trafia w słupek i opuszcza plac gry!

• Petardę z dystansu posyła Michal Travnik, Czech zdecydowanie pospieszył się z tym uderzeniem. Przelatuje ono kilka metrów ono słupka.

• Ondrej Mihalik zastępuje Zdenka Linharta po stronie gości.

• ...a Patryk Lipski zostaje zastąpiony przez Jarosława Niezgodę.

• Michał Marcjanik zmienia Igora Łasickiego...

• Patryk Lipski z kartką za nadepnięcie rywala.

• Szykują się kolejne zmiany w naszym zespole, co raczej nie dziwi.

• Polacy w defensywie wyglądają jak dzieci we mgle. Czesi od ładnych paru minut zamknęli nas w naszym polu karnym, nie wygląda to za ciekawie.

• ...a Adam Buksa zostaje zmieniony przez Przemysława Frankowskiego.

• Dwie zmiany w naszej drużynie. Mariusz Stępiński opuszcza boisko, wchodzi na nie Krzysztof Piątek...

• Jakub Wrąbel omal nie nabił Patricio Stronatiego pod własną bramką, na szczęście bramkarz ratuje swój błąd.

• Żółtą kartką ukarany Michal Travnik, został on upomniany za dyskusje z arbitrem.

• Dawid Kownacki pada przed polem karnym reprezentacji naszych sąsiadów, nie ma jednak mowy o faulu.

• Wielka szkoda tego strzału - uderzenie było zdecydowanie do obrony, to rykoszet sprawił, że stało się zabójcze.

• Gol, do siatki trafiają niestety Czesi! Vaclav Cerny uderza zza pola karnego, trafia w głowę Jana Bednarka, Jakub Wrąbel nie miał szans na interwencję!

• Michal Hubinek z pierwszą żółtą kartką w dzisiejszym meczu za ostre wejście w nogi Dawida Kownackiego.

• Mariusz Stępiński po błędzie obrońcy stanął oko w oko z bramkarzem, niestety nasz napastnik przegrywa tę rywalizację! To powinno być 1:0!

• ...i gramy, przy piłce reprezentacja Polski do lat 21!

• W przerwie Ales Cerman zmienia Daniela Tetoura...

• Wracamy powoli na boisko w Kielcach, piłkarze pojawiają się na murawie stadionu.

• Oglądamy zdecydowanie za mało sytuacji strzeleckich w wykonaniu obu zespołów. Polacy obudzili się dopiero tuż przed przerwą. Nasze ataki opierają się głównie na dośrodkowaniach, które są najczęściej niedokładne. Mamy nadzieję, że po przerwie będzie lepiej, zostańcie z nami!

• Sędzia nie dolicza ani sekundy i zaprasza piłkarzy obu zespołów na przerwę. Po 45 minutach Polacy remisują z Czechami 0:0.

• Tomasz Kędziora znakomitym odbiorem przerywa akcję Czechów. Piłkę stracił Daniel Tetour.

• Celne dośrodkowanie z rzutu rożnego i strzał głową oddaje Michal Hubinek. Mamy sporo szczęścia, że pomocnik uderzył nad poprzeczką, w przeciwnym razie Jakub Wrąbel miałby olbrzymie problemy;

• Podobna sytuacja, tym razem to Mariusz Stępiński chciał płaskim dośrodkowaniem uruchomić Bartosza Kapustkę, jego zamiary przeczytał jednak czeski golkiper.

• Adam Buksa przyblokowany na piątym metrze, doskonale z prawej flanki dośrodkował Patryk Lipski! Ta akcja mogła się podobać!

• Po ostrym starciu z rywalem na murawę jak rażony piorunem padł Dawid Kownacki, na szczęście napastnik Lecha już wrócił do gry.

• Szczęścia z dystansu szukał Vaclav Cerny, napastnik Ajaxu przenosi piłkę wysoko nad poprzeczką.

• Fantastycznie do uderzenia złożył się Dawid Kownacki, napastnik Lecha strzela po cudownym przyjęciu wysokiego podania, szkoda, że trafia tylko w Milana Havla!

• Trzecie z rzędu dośrodkowanie przeniesione ponad polem karnym. Tym razem w roli podającego z lewej strony boiska Paweł Jaroszyński.

• Dawid Kownacki wybija piłkę na rzut rożny po ważnej interwencji przy samej linii końcowej.

• Kolejny błąd Czechów po stracie piłki przez Daniela Tetoura, ale oglądamy jeszcze jedno dośrodkowanie przerzucone ponad szesnastką przez biało-czerwonych.

• Dynamiczny kontratak reprezentacji Polski, do piłki dociera Mariusz Stępiński, napastnik Nantes mija rywala na prawym skrzydle tworząc sobie miejsce do dośrodkowania, piłkę uderza natomiast zdecydowanie za mocno.

• Czesi natomiast pokazują większą kulturę gry, wymieniają dużo podań, wyglądają póki co na drużynę lepszą.

• Polacy nie konstruują dziś ataku pozycyjnego, próbują raczej swoich sił w kontratakach, które rozgrywają jednak zdecydowanie zbyt szybko i chaotycznie.

• Patryk Lipski dośrodkowuje z rzutu wolnego, bramkarz zawahał się nad wyjściem z bramki, ostatecznie piłka ląduje w jego rękawicach.

• Zbyt mocne dośrodkowanie Tomasza Kędziory trafiło pod nogi Adama Buksy, sędzia chyba pospieszył się z decyzją, uznając, że piłka przekroczyła linię końcową.

• Po rzucie rożnym strzał głową oddaje Mariusz Stępiński, nie było to jednak uderzenie najwyższych lotów. Wyglądało to, jakby futbolówka tylko się od niego odbiła.

• Bartosz Kapustka zagrywa górną piłkę do linii bocznej prosto do... nikogo. Dziwne było to zagranie piłkarza Leicester City.

• Ponownie w roli głównej Milan Havel, piłkarz Bohemian Praga wywalczył aut na linii polskiego pola karnego.

• Z kontrą prawym skrzydłem ruszał Dawid Kownacki, znakomicie zatrzymał go efektownym wślizgiem Milan Havel.

• Z dystansu uderza Paweł Jaroszyński, choć było to raczej uderzenie na wiwat - bramkarz reprezentacji Czech odprowadził tylko piłkę wzrokiem.

• Niezłe dośrodkowanie Michala Travnika, sędzia jednak i tak dopatrzył się faulu w ataku gości.

• Michal Sacek faulowany tuż przed naszym polem karnym.

• I jeszcze sympatyczny transparent przed meczem:

• Mocna piłka na lewe skrzydło do Adama Buksy wybita przez czeskiego defensora.

• Polacy przejęli piłkę i od samego początku starają się grać niezwykle intensywnie.

• Nasza drużyna dziś w jednakowych białych strojach. Sąsiedzi z południa na czerwono. Dobra pogoda, świetna murawa (ostatnio była wymieniana). Nic tylko grać.

• Mecz właśnie się rozpoczął!

• Spodziewamy się wygranej i dobrej gry. Włosi byli od nas o klasę lepsi. Z Czechami powinno pójść łatwiej.

• Miejsce w jedenastce zachował Wrąbel, chociaż z Włochami nie spisał się najlepiej. Jeden stracony gol na pewno obciąża jego konto.

• Od początku m.in. Lipski, Kapustka, Kownacki czy Stępiński.

• To już prawdopodobnie ostatni sprawdzian naszej młodzieżówki przed Euro 2017. Mecz z Włochami w czwartek zakończył się niestety porażką.

• Piękne słońce w Kielcach, za moment pierwszy gwizdek. Właśnie piłkarze wraz z kibicami odśpiewują Mazurka Dąbrowskiego.

Kaja Krasnodębska

U21: Polska - Czechy LIVE!

U21: Polska - Czechy LIVE! ©Anna Kaczmarz

U21: Polska - Czechy ONLINE. 81 dni, a inaczej mówiąc dwa miesiące i 10 dni – dokładnie tyle zostało do startu „polskich” mistrzostw Europy do lat 21. W pierwszym meczu biało-czerwoni zmierzą się ze swoimi rówieśnikami ze Słowacji. Wieczorem rozegrają natomiast ostatnie towarzyskie spotkanie. Rywalem pogromcy Słowaków sprzed kilku dni. Jak podopieczni Marcina Dorny poradzą sobie podczas tego egzaminu? Relacja LIVE w GOL24!

U21: Polska - Czechy ONLINE

Punktualnie o 17.00 w Kielcach ostatnie towarzyskie spotkanie reprezentacji Polski u21 – zwieńczenie dwuletnich przygotowań oraz zamknięcie pewnego okresu w życiu tych chłopaków. Dokładnie tyle czasu przygotowują się do czerwcowego turnieju. Jako gospodarze nie mogli brać udziału w eliminacjach, a jedynym sposobem sprawdzenia się było organizowanie kolejnych sparingów. Marcin Dorna korzystał z tego dosyć często podczas organizowanych zgrupowań. Jego podopieczni radzili sobie w nich z różnym skutkiem, każdy jednak przyniósł kolejne doświadczenia.

Ostatni rozegrali w ubiegły czwartek. W Krakowie, na stadionie tamtejszej Cracovii podjęli swoich rówieśników z Włoch. Spotkanie zakończyło się porażką biało-czerwonych 1-2, a honorowego gola zdobył Dawid Kownacki. Dobre sytuacje mieli także wprowadzeni w drugiej połowie Adam Buksa oraz debiutujący z orzełkiem na piersi Jarosław Niezgoda, jednak nie zdołali wyrównać. Włosi zwyciężyli zasłużenie, bo przez większość spotkania byli po prostu lepsi. To oni prowadzili grę i długimi chwilami zamykali zawodników Marcina Dorny na ich połowie boiska. Mogli wygrać jeszcze wyżej – nie wykorzystali bowiem jedenastki podyktowanej po faulu Tomasza Kędziory.

W poniedziałkowy wieczór jedynym celem będzie zwycięstwo. Biało-czerwoni chcieliby takim pozytywnym akcentem zakończyć te długie przygotowania. Każdy będzie chciał pokazać się z jak najlepszej strony, bo to już ostatnia okazja, żeby przekonać do siebie selekcjonera. Później zostanie już tylko solidna praca w klubach. Na debiut liczą powołani po raz pierwszy Maksymilian Stryjek oraz Michał Helik. W meczu z Włochami nie dostali jeszcze swojej szansy. Czy zagrają z Czechami?

W swoim pierwszym spotkaniu podczas trwającej przerwy w klubowych rozgrywkach nasi południowi sąsiedzi zaprezentowali się bardzo dobrze. Aż 4-1 pokonali swoich rówieśników ze Słowacji. Hattricka zdobył 19-letni Vaclav Cerny, a na listę strzelców wpisał się również Zdenek Linhart. Z Polską z pewnością bardzo chcieliby powtórzyć ten rezultat. Czy osiągną sukces?

Ciężko przewidzieć kogo Marcin Dorna puści do boju już od pierwszej minuty. Ze względu na nadchodzący turniej oraz charakter spotkania, można spodziewać się w wyjściowej jedenastce sporo zmian względem czwartkowego spotkania. Pod znakiem zapytania stoi występ Dariusz Formella, który nie grał w starciu z Włochami i nadal narzeka na lekki uraz. Ktokolwiek ostatecznie nie wybiegnie na boisko, na pewno nie zabraknie ambicji – dobry występ może bowiem zaowocować czerwcowym powołaniem. Jak sobie poradzą? Na relację LIVE zapraszamy na stronę GOL24!

Pod Ostrzałem GOL24

WIĘCEJ odcinków Pod Ostrzałem GOL24

Mecz Polska U21 - Czechy U21 TRANSMISJA TV

Spotkanie drużyn młodzieżowych Polski i Czech będzie transmitować Polsat Sport. Wstęp do meczu już od godziny 16:00. Początek transmisji prosto ze stadionu w Kielcach od 16:50. Mecz U-21 Polska - Czechy skomentują Cezary Kowalski oraz Tomasz Łapiński.