Ukraina

0

Anglia

1

• Koniec spotkania. Anglia wygrywa 1:0 i wygrywa grupę D. W ćwierćfinale spotka się z Włochami. Natomiast Ukraina żegna się z Euro, podobnie jak Szwecja, która dzisiaj sensacyjnie pokonała Francję 2:0. Za uwagę dziękuje Państwu: Daniel Kawczyński.

• Konoplianka wystawił jak na tacy futbolówkę Jarmolenko. Ten strzelił z 17.metrów odlegle od słupka.

• Chamberlaine zdecydował się na samotny rajd i... stracił piłkę.

• Zmiana w ekipie Hodgsona. Schodzi strzelec bramki Rooney, a pojawia się 18-letni Camberlain.

• Szewczenko ostro sfaulował Younga za co zasłużenie ukarał go arbiter.

• Ukraina próbuje jeszcze coś zdziałać, ale nie widać już w niej wielkiego animuszu i werwy. Mimo to chęci nadal nie można odmówić.

• Caroll za Welbecka.

• Ukraińcy nie mogą w ostatnich minutach przedrzeć się w pole karne Anglików, w związku z czym poszukują nadziei na dystansu. Przed chwilą przymierzał Nazarenko - bardzo niecelnie.

• Cole ukarany żółtą kartką za grę na czas.

• Nazarenko zastępujesz Garmasza.

• Butko za Milewskiego.

• Kolejny (który to już ?) strzał Konoplainki. Tym razem z gorszym skutkiem.

• Z kornera na dalszy słupek wrzucał Gerrard. Z próbą Rooneya z problemami, ale poradził sobie Pyatov.

• Rakicki ukarany.

• Ukraina nie ustępuje. Znakomicie z dystansu huknął jak z armaty Kopnplianka. Tylko parada Harta i późniejszy brak asekuracji zapobiegły bramce

• Ukraina próbuje jeszcze atakować, ale ciężko im znaleźć sposób na angielską obronę.

• Szewczenko zmienia Devicia. Doświadczony zawodnik owacyjnie witany. To jego ostatnie występy w reprezentacji Ukrainy.

• Walcott w miejsce Milnera.

• Anglia blisko strzelenia drugiej bramki. Dośrodkowanie Gerrarda w pole karne do Rooneya. Wyżej wyskoczył jednak Piatow, ale piąstkował bardzo niepewnie. Blisko sytuacji był Cole, który natychmiast uderzył w kierunku bliższego słupka, lecz Piatow zdołał się zrehabilitować.

• Mecz Ukraina - Szwecja

• Powtórki pokazały, że Terry wybił piłkę, gdy ta całym obwodem przekroczyła linię bramkową. Z kolei wcześniej, jeszcze w trakcie rozgrywania akcji na spalonym był jeden z zawodników naszych wschodnich sąsiadów.

• Żółta kartka dla Tymoszczuka.

• Co to była za okazja ! Niesamowite ! Szybka akcja Ukrainy. Dević po znakomitym podaniu wbiegł na jedenasty metr i strzelił prosto w bramkę. Piłkę w ostatniej chwili z linii bramkowej wybił jeden z obrońców. Pytanie czy piłka nie przekroczyła linii bramkowej ?

• Wyśmienita okazja Ukrainy. Jarmolenko dośrodkowuje na 3.metr, prosto na głowę Milewskiego, który posyła futbolówkę ciut nad poprzeczką. Co ciekawe był na spalonym, ale Kassai nie zauważył błędu.

• Przewaga Anglików szukających szans po natarciach skrzydłami. Dobre dogrania Younga w pole karne, ale tym razem nic z tego nie wyszło.

• Minimalnie za mocno dogranie Younga na długi słupek, gdzie czyhał już Rooney.

• Kolejny bardzo nieudany strzał Konoplianki. Mógł to lepiej rozegrać...

• Dobra akcja Wyspiarzy. Gerrard dalekim podaniem wypuścił Rooneya, który poszedł do przodu na przebój. W polu karnym zwiódł obrońcę i wycofał do Milnera, który jednak nie popisał się strzelając w obrońcę.

• Bardzo głęboka wrzutka Husiewa mogła zaskoczyć Harta. Ten jednak zachował się przytomnie i wybił ponad poprzeczkę.

• W odpowiedzi szczęścia szukał Konopilanka - bez efektu.

• Gerrard na prawej strony wymanewrował obrońcę i wrzucił płasko w pole karne. Kozłującą piłkę po ziemi nie sięgnęli ani jeden ze stoperów, ani Piatow. Dopadł do niej dopiero Rooney i spokojnie skierował między slupki.

• Mecz Ukraina - Anglia

• GOOOOOOOOOL !!!! Anglia prowadzi 1:0.

• Czas na drugą połowę.

• Koniec pierwszej połowy. Mimo niewielu okazji, mecz jest dość ciekawy. Póki co to "Synowie Albionu" grają dalej.

• Jarmolenko zaczarował Anglików. Zatańczył i minął dwóch obrońców, zatrzymał go dopiero trzeci. Gdyby oddał celny strzał, zakończony bramką...

• Parker bardzo nieudanie z dystansu. Tymczasem jego koledzy w obronie skutecznie rozbijają ataki i przejmują podania.

• Słaby strzał Garmasza wędruje obok bramki.

• Young zbiegł do narożnika i zagrywał sprzed linii końcowej. Pierwsi do futbolówki dopadli Ukraińcy i zaczęli kontrę.

• Ukraińcy groźnie natarli, lecz to Anglicy coraz bardziej się rozkręcają. Ich dośrodkowania, czy to z rzutów rożnych, czy to z akcji ze skrzydeł są bardzo niebezpieczne.

• Ukraińcy coraz groźniejsi. Jarmolenko dostał piłkę ze środka i uderzył w kierunku bramki. Hart był jednak na posterunku.

• Anglicy przejmują inicjatywę. Dalekie podanie na skrzydło do Younga, który natychmiast dośrodkowywał na głowę Rooneya. Gracz Manchesteru United nie doszedł jednak do piłki, która prawdopodobnie dałaby mu bramkę.

• Ukraińscy obrońcy nie potrafią w przepisowy sposób powstrzymać coraz bardziej szarżujących Anglików, dlatego dopuszczają się fauli. Stałe fragmenty mogą się dla nich okazać bardzo złe w skutkach. Wrzutki Gerrarda są bowiem bardzo groźne. Z ostatni.ą udało się im jednak poradzić.

• Wspaniałe dośrodkowanie Gerrarda z rzutu wolnego i bardzo niepewna interwencja Pyatowa, który nie chwycił futbolówki. Gdyby ktoś był w pobliżu, Anglicy na pewno cieszyliby się z prowadzenia.

• Husiev poszukał szansy z 22. metrów - do ucelowania pod poprzeczkę zabrakło kilku centymetrów.

• Seria dośrodkowań Ukraińców w pole karne przeciwnika, zakończona udanymi wybiciami angielskich defensorów.

• Zdecydowana przewaga podopiecznych Olega Błochina. Widać, że zależy im tylko i wyłącznie na zwycięstwie, co uwidaczniają na każdym kroku. Anglikom do awansu wystarczy bezbramkowy remis i tego się trzymają.

• Kolejna szarża Ukrainy. Po raz kolejny drogi do bramki szuka Konoplianka, lecz tym razem zostaje zablokowany przez Terryego. Do dobitki doszedł jeszcze Tymoszczuk, ale pozostawmy to bez komentarza.

• Milewski dogrywał w pole karne, ale nie znalazł tam adresata.

• Z dystansu potężnie podłuje Rakicki.

• Odpowiedź Ukrainy i fatalne zachowanie angielskich defensorów. Z ok. szesnastu metrów groźnie strzleał Dević. Tylko poświęcenie Parkera ratuje od realnego niebezpieczeństwa.

• I udało się zrobić akcje. Z lewej strony uderzał Cole, ale Piatow nie mógł z tym mieć najmniejszych problemów.

• Anglicy dość wolno wyprowadzają piłkę do przodu. W ten sposób budują atak pozycyjny.

• Jarmilenko szarżował w polu karnym. To mogła być dobra okazja, gdyby nie świetna interwencja Terry'ego.

• Kolejny strzał Garmasza. Tym razem szukał szczęścia z prostego podbicia z odległości 23.metrów. Światło bramki nadal pozostało nieosiągalne, choć tym razem było bliżej niż poprzednio.

• Pierwsze minuty zdecydowanie pod dyktando Ukraińców. Anglicy mają momentami kłopoty z wyjściem z własnej połowy, za sprawą skutecznie stosowanego przez rywala pressingu. Jednak jak na razie nie widzieliśmy żadnej okazji bramkowej.

• Garmasz próbował przeciąć podanie kierowane do Harta. Angielski golkiper poradził sobie z presją i nie popełnił błędu.

• Pierwszy, ale jakże niecelny strzał w tym meczu autorstwa Konoplianki.

• Pierwsza akcja Ukrainy zażegnana wybiciem na aut przez Lescotta.

• Zaczynamy pierwszą połowę. Od środka gospodarze Euro 2012.

• Do kadry reprezentacji Anglii powraca po kartkach Wayne Rooney. Z kolei w ekipie ukraińskiej zabraknie Andrija Szewczenki.

• Witamy na relacji LIVE> Obie drużyny są już na placu gry.

• Poznaliśmy już wyjściowe jedenastki obu zespołów. Anglicy bez zaskoczeń, z kolei w drużynie współgospodarzy zabraknie Andrija Szewczenki, który usiadł na ławce.

• Ukraina na własnych ziemiach wykorzystała rozdarcie wewnętrzne reprezentacji Trzech Koron, ale nie dała rady - na grząskiej murawie, przesiąkniętej deszczem - Francji, toteż jej sytuacja przypomina naszą przed starciem z Czechami. Tylko zwycięstwo wywinduje ich do ćwierćfinału.

• Wayne Rooney zagra po raz pierwszy na Euro 2012Wayne Rooney wraca do składu reprezentacji Anglii

• Wyspiarzom przepowiadano bolesną klęskę, ale oni dotychczas meczu na mistrzostwach w Polsce i na Ukrainie nie przegrali. Synowie Albionu dokonali nawet krwawej zemsty na Szwedach, wygrywając z nimi po raz pierwszy od ponad 44 lat w spotkaniu o punkty. Tym samym wyrzucili ich z turnieju.

• Obie drużyny przed turniejem nawet nie odważyły się głośno mówić o swoich celach, a wręcz starały się na siebie nie zwracać uwagi. Anglików przeraziły masowe kontuzje i nieobecność w pierwszych dwóch meczach superstrzelca Wayne'a Rooneya. Ukrainę defetyzm dopadł po słabych wynikach w spotkaniach towarzyskich. Na turnieju zaskoczyły oba zespoły, ale do upragnionego ćwierćfinału Euro 2012 dotrwa tylko jeden z nich.

• Witamy w relacji LIVE ze spotkania Ukraina - Anglia, na zakończenie grupy D. Tylko wygrana w ostatnim meczu grupy D z Anglią zapewni Ukrainie, która jest wraz z Polską orgaznizatorem piłkarskich mistrzostw Europy, awans do ćwierćfinału. Ich rywalowi wystaczy remis.