Ukraina

0

Francja

2

• Całkiem dobry mecz oglądaliśmy dzisiaj. Szczególnie druga połowa była na miarę oczekiwań. Francuzi wygrali i na razie zasiadają na tronie w grupie D. Ukraińcy mogli zapewnić sobie awans, ale wszystko wskazuje na to że o awansie zadecyduje ostatnia kolejka, w której każdy zespół będzie miał szansę, zależy to jednak od wyniku Anglii ze Szwecją. Za dzisiejszą relację dziękuje Adam Kamiński, do zobaczenia!

• Koniec meczu w Doniecku! Francja wygrywa 2:0 i wskakuje na pierwsze miejsce w grupie D!

• Devic poszedł na przebój, ale stracił piłkę otoczony przez dwóch Francuzów.

• Sędzia doliczył 3 minuty do czasu gry drugiej połowy.

• Konoplyanka odważnie wpadł w pole karne i zdecydował się na techniczny strzał po długim roku, ale wyszedł mu on fatalnie

• Nasri znakomicie dokręcił piłkę z rzutu wolnego, w samo okienko, ale znakomicie interweniował Piatow.

• Martin faulowany przez Tymoszczuka, rzut wolny przy narożniku pola karnego, a w dodatku żółta kartka dla Ukraińca.

• Francuzi już tylko rozgrywają piłkę, nawet niespecjalnie zależy im na atakowaniu bramki Ukraińców.

• Uderzenie M'Villi z około 25 metrów, mocno, ale bardzo niecelnie.

• Strzał Alijewa z rzutu wolnego wysoko ponad bramką.

• Żółta kartka dla Mexesa za faul na Milewskim, do tego rzut wolny dla Ukrainy 17 metrów od bramki Llorisa.

• Giroud uderza zza pola karnego ale prosto w trybuny, jakiś kibic zachowa sobie tę piłkę.

• Żółtą kartką ukarany Debuchy za faul na Konoplyance.

• Samir Nasri fatalnie podał pod polem karnym do Riberiego, a ten traci piłkę.

• Dośrodkowanie z rzutu rożnego wybite przez Clichiego.

• Rzut rożny dla Ukrainy.

• Ostatnia zmiana w dzisiejszym meczu Karima Benzemę zmienia Olivier Giroud.

• Druga zmiana w ekipie Trójkolorowych. Strzelca pierwszej bramki Meneza, zmienia Marvin Martin.

• Ribery minimalnie niecelnie uderzał z tego rzutu wolnego.

• Faul Czaczeridiego na Riberim 17 metrów od bramki Piatowa, będzie groźnie.

• Devic minął 3 Francuzów, ale zamiast dogrywać do Shevchenki zdecydował się na strzał, który wyszedł mu fatalnie.

• Ukraina - Francja

• Benzema walczył do końca o piłkę pod polem karnym Ukrainy, ale okazał się zbyt słaby w pojedynku z jednym z obrońców.

• Zmiana także w ekipie Ukrainy. Jarmolenkę zastąpi Alijew.

• Pierwsza zmiana w ekipie Francuzów. Niestety Cabaye narzeka na jakiś uraz i musi być zastąpiony przez M'Vile.

• Devic znakomicie wypatrzył Jarmolenkę przed polem karnym, ten oddał strzał, a na spalonym był Milewski od którego odbiła się piłka.

• Menez fatalnie zagrywa piłkę do Riberiego, była szansa na gola, ale nic z tego. Gdyby to podanie było dokładniejsze, Ribery znalazłby się w sytuacji sam na sam.

• Ależ teraz szczęście Ukraińców! W ogromnym zamęcie piłka trafiła do Cabaye, a ten uderzył z 16 metrów wprost na bramkę i trafił słupek!

• Krótko rozegrany ten rzut rożny, Francuzi chcieli utrzymać się przy piłce, ale ją stracili. Ukraina wyprowadzała kontrę, ale Cabaye był na posterunku.

• Ribery wywalczył rzut rożny dla Francuzów.

• Wydawałoby się, że ta kontra Francuzów może być zabójcza, Nasri zahamował jednak tę akcję, niepotrzebnie. Ostatecznie celny strzał oddał Benzema, ale nie sprawił on żadnych problemów Piatowowi.

• Mamy drugą zmianę w ekipie Gospodarzy. Nazarenkę zmieni Milewski czyli nominalny napastnik, Oleg Błochin daje znak, że Ukraińcy nie mają już nic do stracenia.

• Faul Diarry w środku pola.

• Michalik bardzo źle teraz zagrywał, chyba piłkarze ukraińscy są zbyt podłamani by się podnieść, te 3 minuty wstrząsnęły nimi.

• Znakomite podanie Benzemy wykorzystał Cabaye, zmylił on obrońcę i uderzył na bramkę po długim rogu. Piatow próbował interweniować, ale nie zdołał sięgnąć piłki. Bardzo ciężkie zadanie przed Ukraińcami teraz.

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOL! 2:0 dla Francji! Cabaye podwyższa prowadzenie!

• Żółta kartka dla Selina za faul na Ramim.

• Świetnie wyprowadzona kontra przez Francuzów. Piłka trafiła na prawe skrzydło do Meneza, ten zszedł na swoją ulubioną lewą nogę i uderzył z około 13 metrów na bramkę Piatowa nie dając mu żadnych szans.

• GOOOOOOOOOOOOOOOL! 1:0 dla Francji! Menez marnował w tym meczu wyborne okazje, ale w końcu jedną wykorzystał!

• Husiew niedokładnie podał do Jarmolenki i z kontrą ruszyli Francuzi.

• Shevchenko przyjął piłkę i ruszył w pole karne Francuzów, ale Rami znakomicie odepchnął go barkiem i zabrał piłkę.

• Źle rozwiązał tę akcję Tymoszczuk, zamiast szukać partnera uderzył z ciężkiej pozycji, niecelnie.

• Przepiękna odpowiedź Shevchenki na akcję Meneza! Znakomite uderzenie zza pola karnego minimalnie ponad bramką!

• Ależ okazję miał Menez! wpadł z piłką w pole karne, minął obrońcę, ale z ostrego kąta uderzył wprost w Piatowa!

• Shevchenko na spalonym.

• Cabaye pociągnął akcję prawym skrzydłem, dośrodkował płasko w pole karne, ale piłkę wybił obrońca.

• Debuchy wywalczył rzut rożny nabijając Konoplyankę.

• Zaczynamy drugą połowę!

• W przerwie mamy zmianę w ekipie Ukrainy, Woronin, który rozgrywał dzisiaj słaby mecz, zostaje zmieniony przez Devica

• Całkiem niezła była ta pierwsza połowa, dominowali Francuzi, ale Ukraińcy mieli swoje szanse na zdobycie gola. Mecz wciąż jest jeszcze otwarty, zobaczymy czy druga połowa będzie lepsza w wykonaniu obu zespołów i oby nic już nie zakłóciło tego widowiska.

• Koniec pierwszej połowy, do przerwy 0:0.

• Menez o mało co, nie przypłaciłby swojego głupiego faulu drugą kartką, na jego szczęście sędzia był pobłażliwy.

• Jedna minuta doliczona do czasu gry pierwszej połowy.

• Ribery czaił się pod polem karnym z piłką by znaleźć lukę do strzału, ale znakomicie ustawieniu Ukraińcy.

• Benzema wpadł w pole karne z piłką, ale bez wsparcia partnerów nie miał co z nią zrobić.

• Tymoszczuk fatalnie zagrał piłkę i od autu wznowią Francuzi.

• Złe dośrodkowanie Jarmolenki. Od bramki Lloris.

• Benzema chciał efektownie przyjąć piłkę, a zagrał ją ręką.

• Pierwsza kartka w tym meczu dla Jeremiego Meneza za faul na Shevchence. To pierwsza kadra dla zawodnika francuskiego w tym turnieju.

• Fenomenalne rozegranie rzutu wolnego przez Nasriego. Francuz miękko dośrodkował w pole karne, wprost na głowę Mexesa, strzał obrońcy kadry Francji znakomicie wybronił Piatow!

• Kontrę Francuzów zatrzymuje Husiew, faulując Riberiego. Rzut wolny dla Trójkolorowych 30 metrów od bramki Ukraińców.

• Kolejny "corner" dla Ukraińców, Lazarenko dośrodkowywał i po raz kolejny Mexes wybił piłkę, tym razem głową.

• Rzut rożny dla Ukraińców po błędzie Clichiego. Dośrodkowanie z narożnika wyjaśnia Mexes wybijając piłkę.

• Benzema miałby okazję, ale w pojedynku z Czaczeridim przekroczył przepisy.

• Ukraińcy uśpili trochę czujność Francuzów by po chwili przyspieszyć i zaskoczyć Trójkolorowych.

• Wspaniała okazja dla Shevchenki! Napastnik Ukrainy zgubił Ramiego i uderzył piłkę z powietrza, ale z dość ostrego kąta, z najwyższym trudem obronił Lloris!

• Aut dla Francuzów pod polem karnym Ukrainy. Menez traci piłkę.

• Woronin stracił piłkę i kontrę wyprowadzali Francuzi. Ribery przebiegł pół boiska na najwyższych obrotach, wydawałoby się, że wywalczył rzut rożny w pojedynku z Husiewem, ale sędzia był odmiennego zdania.

• Menez dostał bardzo mocne prostopadłe podanie, jednak boisko okazało się dla niego zbyt krótkie by przejąć piłkę.

• Ależ okazję miał Menez! Po błędzie Tymoszczuka do piłki na lewym skrzydle dopadł Ribery, dograł w pole karne wprost do Meneza. Strzał skrzydłowego PSG z najwyższym trudem wybronił Piatow!

• Meksykańska fala na trybunach :)

• Benzema po ziemi, zza pola karnego, bez problemów broni Piatow.

• Fatalny błąd Lazarenki, który wykorzystał Ribery. Skrzydłowy reprezentacji Francji przedarł się w pole karne i wyłożył piłkę do Meneza, a ten uderzył mocno, ale nad poprzeczką.

• Benzema wywalczył aut pod polem karnym Ukrainy.

• Jarmolenko uderza po ziemi zza pola karnego, ale piłka mija bramkę Llorisa.

• Woronin miał szansę, ale źle zagrał w pole karne, wszystko wyjaśnił Mexes.

• Menez nie utrzymał piłki w boisku po podaniu Ramiego.

• Menez do Riberiego, ale ten nie był w stanie przyjąć piłki, aut dla Gospodarzy.

• Shevchenko źle zagrał piłkę do kolegi z drużyny, jednak Francuzi nie wykorzystali okazji do kontry.

• Kolejny raz Benzema złapany na spalonym

• Prosty błąd Ukraińców w rozegraniu piłki i Jarmolenko nie był w stanie dopaść do niecelnie zagranej piłki.

• Menez pakuje piłkę do bramki po świetnym podaniu Riberiego, ale słusznie odgwizdany spalony.

• Francuzi znakomicie utrzymują się przy piłce, dzisiaj jedyna taktyka Ukraińców to gra z kontry.

• Faul Tymoszczuka na Debuchym.

• Świetne dośrodkowanie Husiewa, ale znakomicie ustawiony był Debuchy i wybił piłkę głową.

• Faul Meneza na Konoplyance w środku pola.

• Na spalonym Benzema po dobrym podaniu Nasriego.

• Po rzucie rożnym wykonywanym przez Nasriego piłka trafia przed pole karne do Debuchiego, a ten oddał strzał, z którym poradził sobie Piatow.

• Benzema miał szansę by wpisać się na listę strzelców, ale zbyt mało miejsca miał w polu karnym i został skutecznie zablokowany.

• Benzema próbował odebrać piłkę obrońcom ukraińskim, ale nie zdołał utrzymać jej w boisku.

• Ależ była okazja dla Ukrainy, wybiegał Shevchenko do prostopadłej piłki, ale został zbyt mocno wyrzucony przez co obrońca zabrał mu piłkę. W polu karnym niepilnowanych było 2 Ukraińców.

• Pierwszy strzał Benzemy, techniczny ze znacznej odległości, Piatow miał sporo problemów.

• No to gramy dalej!

• Pytanie tylko, czy boisko będzie w wystarczająco dobrym stanie? Przekonamy się za kwadrans...

• Burza przeszła, pracownicy nakłują murawę, aby usprawnić drenaż. Już za kwadrans będzie można grać. Czekamy na wznowienie gry!

• O 19 mecz zostanie wznowiony!

• Sytuacja nie wygląda za ciekawie. Zmokli kibice, mokną dziennikarze, moknie boisko. Ulewa w DonieckuUlewa w DonieckuUlewa w Doniecku

• UEFA poinformowała właśnie, że mecz nie zostanie wznowiony wcześniej niż o godz. 19. Deszcz w Doniecku pada już coraz mniej, ale widać, że na murawie zebrały się spore kałuże.

• Mecz odwołany przynajmniej do godziny 19!

• W tunelu widać, że Ukraińcy chcą już grać, ale... Francuzi chyba przestraszyli się burzy. Uciekli do szatni i ani myślą na razie z niej wychodzić.

• Ten mecz na pewno zapadnie nam w pamięć na długo... szkoda że nie z powodów piłkarskich.

• Oberwanie chmury nad stadionem w Doniecku

• Prawdziwe oberwanie chmury w Doniecku, okropne warunki do gry.

• Sytuacja bez precedensu, chyba nikt się tego nie spodziewał, kibice się bawią w deszczu, a piłkarze udali się do szatni, coś niebywałego.

• Mecz zostaje przerwany! Burza i błyskawice zmuszają sędziego Kuipersa do zarządzenia przerwy! Czekamy na dalsze komunikaty.

• Sporo błędów w środku pola, Nasri zagrał świetną prostopadłą piłkę do Meneza, jednak skrzydłowego reprezentacji Francji uprzedził Piatow.

• Ukraina zacznie od rzutu wolnego na środku boiska.

• Mexes zagrał do Llorisa, czym stworzył ogromne zagrożenie przy panujących warunkach, na szczęście dla Trójkolorowych skończyło się tylko na strachu.

• Pierwsza próba Riberiego, ale Czaczeridi świetnie interweniował.

• Bjoern Kuipers rozpoczął spotkanie! Przy piłce Francuzi.

• Za nami hymny. Przyznać trzeba, że ten ukraiński był nieco dłuższy... Do tego hymn Francji został przerwany przez uderzenie pioruna.

• Nad stadionie pada deszcz, co z pewnością będzie miał wpływ na grę. W Doniecku od dobrych kilku dni prawdziwe upały.

• Zawodnicy wychodzą już z tunelu na stadionie w Doniecku. Przed nami przywitanie i hymny obu zespołów.

• Dobiega końca ceremonia przedmeczowa, za kilka minut zaczynamy pierwszy dzisiejszy mecz na Ukrainie.

• Pół godziny do meczu, znamy już składy, chyba bez większych niespodzianek. Francja i Ukraina to jedynie dwa zespoły, w których zawodnicy nie otrzymali jeszcze ani jednej kartki, dla porównania, Grecy, zgromadzili na swoim koncie już 7 żółtych kartek. Czy dzisiaj ta statystyka się zmieni?

• Obu ekipom mogą dzisiaj doskwierać upały, zresztą tyczy się to nie tylko Ukraińców i Francuzów, ale także grających o 20:45 Anglików i Szwedów. Według prognoz, temperatura dochodzić może do prawie 30 stopni Celsjusza!

• Reprezentacja Ukrainy dysponuje znakomitymi skrzydłami, szczególnie "w oko" wszystkim ekspertom wpadł Konoplyanka, już teraz wyceniany na 10 milionów Euro. Oczywiście Francuzi jeśli chodzi w ogóle o formacje ataku i pomocy jest bardzo mocny, Ribery Menez czy Benzema to gwiazdy europejskiego futbolu.

• Kibice przed meczem Ukraina - FrancjaKibice przed meczem Ukraina - Francja

• Jeśli Ukraina odniesie dzisiaj zwycięstwo, zapewni sobie udział w ćwierćfinale, choć nie wiadomo jeszcze, z którego miejsca. Byłby to historyczny sukces dla zespołu Olega Błochina, a miejsca rozgrywania ewentualnych ćwierćfinałów przez niebiesko-żółtych to Kijów lub Donieck.

• Z kolei Francuzi mają już za sobą "derby" z Anglikami, zremisowane 1-1, ale trzeba przyznać, że Trójkolorowi grali całkiem nieźle w tamtym meczu, zabrakło im jedynie skuteczności. Dziś muszą poprawić ten element gry, jeśli myślą o wyjściu z grupy.

• Ukraińcy są dzisiaj przed swoim drugim grupowym meczem, poprzednio, dość niespodziewanie, pokonali Szwedów. Bohaterem tamtego meczu był Andrij Schevchenko, a jak będzie dzisiaj?