Ukraina

2

Francja U-20

0

• Niemożliwe staję się faktem, Ukraina pokazała, że nie znalazła się na tym etapie przez przypadek i pewnie pokonała Francuzów 2:0 po golach Romana Zozulji i Andrija Jarmolenki z rzutu karnego!

• Karim Bnzema strzelał z rzutu wolnego, to była ostatnia nadzieja Francuzów na zdobycie gola, zmarnowana, bowiem napastnik Realu trafił prosto w mur.

• Druga żółta kartka dla Kuczera, który powinien wyleciec z boiska za faul na Mathieu Debuchym kilka chwil temu.

• Świetnie zorganizowaną w ofensywie drużynę Ukrainy oglądamy w drugiej połowie. W przeciągu ostatnich kilkunastu sekund podopieczni Mychajła Fomienki z powodzeniem mogli zdobyc trzeciego gola.

• Za Konoplyanke na boisku pojawia się Dević.

• O trzy minuty sędzie przedłużył druga połowę.

• Kuczer fauluje Debuchy'ego, czego nie może zniesc Koscielny który dodatkowo nie mogąc pogodzic się z porażką, uderza w twarz Kuczera i w te oto niechlubny sposób kończy mecz w Kijowie.

• Benzema wniósł nieco ożywienia w ofensywie Francji, ładnie przyjął piłkę i zagrywał do Franca Ribery'ego, który dwukrotnie mógł pokonac Piatowa.

• Francuzi nie składają broni i walczą o zdobycie chociażby bramki honorowej. Jak na razie sprawiają wrażenie drużyny bijącej głową w mur, bowiem nie mają pomysłu na to, w jaki sposób przedostac się przez szczelną obronę ukraińskich defensorów.

• Kolejna zmiana w ekipie gospodarzy, Roman Zozulja żegnany owacjami na stojąco. W jego miejsce na murawie pojawił się Jewhen Selezinow.

• Mathieu Valbuena dośrodkowywał z rzutu rożnego, Kościelny mógł się zrehabilitowac za sprokurowanie rzutu karnego i zdobyc bramkę, jednak nie uczynił tego, a Francuzi mają co raz mniej czasu na zmianę wyniku.

• Andrij Jarmolenko nie myli się i zamienia "jedenastkę" na gola!!

• Kościelny fauluję Romana Zozulje, mamy rzut karny!

• Niebezpieczne zachowanie Andrij Piatowa, który wyszedł z bramki w momencie, kiedy Kościelny wyszedł na dobra pozycję do oddania strzału.

• To nie były najlepsze zawody w wykonaniu Samira Nasriego, nic więc dziwnego, że Didier Deschamps zamienił go na Mathieu Valbuene.

• Świetna dwójkowa akcja Francka Ribery'ego i Karima Benzemy zakończona strzałem na bramkę Piatowa, po którym piłkę z trudem obronił golkiper Ukrainy.

• Zmiana w zespole Ukrainy, za Edmara wchodzi Roman Bezus.

• Sędzia pokazuję Sissoko żółtą kartkę.

• Roman Zozulja przewracany w polu karnym Francji przez Erica Abidala, gwizdek sędziego milczy, nie ma rzutu karnego!

• Samir Nasri znów nie popisuję się strzeleckimi umiejętnościami i zamiast poważnie zagrozic bramce Piatowa uderzył piłkę w taki sposób, że bardziej przypominało to podanie niż solidny strzał.

• Artem Fedeckyj ukarany żółtą kartką.

• Pierwsza zmiana w zespole Francji, za Oliviera Giroud na placu gry pojawia się napastnik Realu Madryt, Karim Benzema.

• Franck Ribery podaje do Naseriego, ten zaś odsyła piłkę do jednego ze swoich kolegów, który został dobrze zablokowany przez ukraińską defensywę.

• Obie drużyny otworzyły się ofensywnie, Ukraińcy po zdobyciu bramki chcą pójśc za ciosem i dobic rywala przez ostatnim gwizdkiem sędziego, z kolei zdesperowani Francuzi nieco wybudzili się z letargu i zrozumieli, że jeśli chcą myślec o awansie muszą zmienic wynik na swoją korzyśc.

• Samir Nasri może pluc sobie w brodę, zmarnował świetną sytuacją strzelecką, to powinno byc wyrównanie!

• Ukraina znacznie ożywiła się w ciągu ostatnich kilku minut, tuż po zdobyciu bramki stworzyła sobie kolejną dogodną sytuację strzelecką. Tym razem Konoplyanka podawał do Zozulji, lecz ten został zablokowany przez gości.

• Francuzi pomimo zdecydowanej przewagi w drugiej połowie stracili gola! Wspaniałą sytuacją popisał się Edmar, który ładnie zagrał do Romana Zozulji, a ten uderzał lewą nogą i mijając po dordze defensorów rywali pokonał Hugo Llorisa. Niewiele jednak brakowało by golkiper z Francji prawie obronił ten strzał.

• NIEWIARYGODNE, GOL DLA UKRAINY!!!!!!!!!!!! ROMAN ZOZULJA!!

• Franck Ribery dobrze wycofuje piłkę w pole karne Ukrainy, gdzie niestety żaden z francuskich piłkarzy, ani Blaise Matuidi, ani Loic Remy ani Olivier Giroud nie zdołali doskoczy do tego podania i oddac strzału.

• Za Loica Remy na murawę wbiega Moussa Sissoko.

• Świetna okazja Loica Remy znalazł się w świetnej sytuacji na oddanie strzału, ale dostał zbyt mocne podanie od swoich kolegów i nie zdołał opanowac już piłki.

• Artem Fedeckyj zdecydowanie przecenił swoje możliwości i uderzał z dystansu, ale jego strzał w żaden sposób nie zagroził bramce Llorisa.

• Niecelne zagranie Evry i chwilowa strata piłki gości, którzy tak samo jak w pierwszej połowie, tak i teraz szybko reagują w momentach, kiedy to rywale utrzymują się przy piłce, odzyskują ją i nie pozwalają by ta długo między nimi krążyła.

• Francuzi od początku drugiej części spotkania mocno napierają na przeciwników, Ukraina nie ma pomysłu na grę i jak na razie usiłuje bronic dostępu do własnej bramki za wszelką cenę.

• Franck Ribery pilnowany przez piłkarzy gospodarzy posłał piłkę krótkim podaniem do Nasriego, a kiedy uwolnił się spod opieki przeciwników momentalnie odzyskał futbolówkę i chociaż nie udało mu się zagrozic bramce Piatowa wywalczył rzut wolny.

• Hugo Lloris ryzykowanie wyszedł z własnej bramki mając przed sobą jednego z graczy Ukrainy, ale doświadczenie i nerwy ze stali pozwoliły mu na dobre podanie do Erica Abidala.

• Evra ścigał się Rotanem na lewym skrzydle, a swój rajd zakończył na bandzie reklamowej, Niewiele brakowało by gracz Manchesteru United wypadł i znalazł się poza nią.

• Olivier Giroud niefortunnie zderzył się z Jewhenem Czaczeridim i przez kilka chwil nie podnosił się z murawy, Obyło się jednak bez interwencji lekarzy.

• Po krótkiej przerwie wracamy do Kijowa na drugą połowę, która zapowiada się niezwykle emocjonującą. Tym razem grę rozpoczynają gospodarze spotkania!.

• Koniec pierwszej połowy! Do przerwy Ukraina remisuję z Francją 0-0!

• Olivier Giroud ogląda żółtą kartką za faul na obrońcy Ukrainy, Ołeksandrze Kuczerze.

• Sędzia doliczył do regulaminowego czasu gry jedną minutę.

• Pierwsza połowa powoli dobiega końca, a obu zespołom brakuje przede wszystkim skuteczności. Gdyby mieli jej więcej z pewnością na Stadionie Olimpijskim w Kijowie padłyby już jakieś bramki.

• Wiaczesław Szewczuk próbował swoich sił w samotnej szarży na połowie rywali, jednak szybko jego zamiary uprzedził Eric Abidal i szybko pozbawił go szans na przeprowadzenie składnej akcji.

• Rusłan Rotan źle wykonał stały fragment gry, bowiem z rzutu wolnego uderzył piłkę wysoko ponad głowy piłkarzy zarówno swojej reprezentacji, jak i rywali.

• Ukraina - FrancjaUkraina - Francja

• Kolejna dobra akcja Ukrainy, Jarmolenko chociaż pilnowany przez Kościelnego i Evrę zdołał dośrodkowac do Konoplianki, któremu zabrakło odrobinę więcej celności w wykonaniu strzału by piłka wpadła do bramki Llorisa.

• Konoplianka zbyt mocno zagrywał w pole karne, a osamotniony Edmar nie miał szans w pojedynku główkowym z wyższym od siebie defensorem reprezentacji Francji.

• Pierwsza żółta kartka, ukarany został Wiaczesław Szewczuk za brzydki faul na Loicu Remy.

• Konoplianka podawał do Szewczuka, który dośc łatwo sposób stracił piłkę na rzecz Paula Pogby, a ten z kolei zainicjował ładną akcję swojej drużyny. Skierował futbolówkę do Riberyego, który próbował zaskoczyc Piatowa, jednakże golkiper gospodarzy jak na razie dobrze spisuję się między słupkami i tym razem także nie zawiódł swojej drużyny.

• Ukraina w natarciu! Edmar zagrywał do Jarmolenki, a ten szukając dogodnej pozycji do oddania strzału ostatecznie trafił w plecy jednego z francuskich obrońców.

• To mogła byc świetna akcja Ukrainy, Rotan zdołał odebrac piłkę rywalom i w mig popędził z nią na bramkę Llorisa, tuż przed nią dośrodkowywał do Edmara, ale ten źle uderzył i futbolówka minęła tylko słupek.

• Nasri dobrze zgrywał piłkę do czyhającego w polu karnym Ukraińców Oliviera Giroud, a ten błyskawicznie posłał piłkę do Loic Remy'ego, jednak napastnik Arsenalu kopnął futbolówkę zbyt mocno i zepsuł tą akcję.

• Yarmolenko uwolnił się spod opieki obrońców "Trójkolorowych", zdążył wypatrzec nadbiegającego na bramkę Llorisa Romana Zozulje, ale koniec końców piłka nie trafiła do adresata gdyż czujny na posterunku był Paul Pogba.

• Mathieu Debuchy chciał dośrodkowywac do dobrze ustawionego Samiego Nasriego, ale zrobił to zbyt niecelnie. Goście stracili jednak piłkę tylko na moment, bowiem skuteczni dziś w odbiorze gracze z Francji szybko zareagowali na błąd kolegi i w mgnieniu oka przechwycili futbolówkę.

• Po pierwszych dwudziestu minutach spotkania Francuzi mają lekką przewagę optyczną głównie w środku pola. Ukraińcy jednak z oddaniem walczą o każdą piłkę i swoją postawą pokazują, że naprawdę zależy im na awansie na Mistrzostwa Świata.

• Jewhena Czaczeridiego ewidentnie poniosła nazbyt wybujała fantazja, bowiem przed momentem zdecydował się na strzał niemal z środka boiska, który, co było łatwe do przewidzenia, zakończył się lotem piłki w okolicę konstrukcji dachu stadionu.

• Kolejna świetna okazja Francuzów, Jewhen Czaczeridi popełnił błąd i źle pilnował szalejących pod bramką Piatowa Nasriego i Ribery'ego. Gracz Manchesteru City ładnie zagrywał do piłkarza Bayernu, a ten z kolei otworzył drogę do bramki Olivierowi Giroud, którego ostatecznie powstrzymywał Kuczer.

• Czaczeridi zagrywał do wchodzącego na jedenastym metrze Roman Zozulji, ale znów błąd w komunikacji między piłkarzami spowodował, że piłka w dośc łatwy sposób padła łupem Francuzów.

• Piatow zaczął grę od własnej bramki, posłał długa piłkę do Kuczera, a ten wybrał zły wariant zagrania do Zozulji, dlatego też z łatwością futbolówkę przechwycili goście przed własnym polem karnym.

• Olivier Giroud dostał podanie z lewej strony od jednego ze swoich kolegów, jednak zupełnie pogubił się w swym działaniu i stracił piłkę, ostatecznie na krótko, gdyż szybko przechwycili ją asekurujący go gracze "Trójkolorowych".

• Ribery do Evry, który ładnie włączył się w akcję ofensywną skrzydłem, ale stracił piłkę przed jedenastym metrem i stracił szansę na przeprowadzenie udanego ataku.

• Gospodarze idą za ciosem, Yarmolenko mimo naporu ze strony przeciwników zdecydował się na oddanie strzału, który powędrował ostatecznie wprost w ręce Hugo Llorisa.

• Małe zamieszanie w polu karnym Ukraińców, Kuczer i Rotan źle spisali się w defensywie, w efekcie Giroud po dobrym dośrodkowaniu Debuchy'ego znalazł się w bardzo dobrej okazji by oddac pierwszy celny strzał i zmusic Piatowa do interwencji.

• Szybka odpowiedź Ukrainy. Konoplyanka przechwycił futbolówkę przed własnym polem karnym i popędził z nią pod bramę Llorisa, został jednak powstrzymywany przez czujnych defensorów gości.

• Pierwsza próba Francuzów w wykonaniu Oliviera Giroud, który bardzo niecelnie próbował strzelac na bramkę rywali, ale zdołał wywalczy rzut wolny.

• Goście rozpoczęli spokojnie, jak na razie utrzymują się przy piłce w środkowej strefie boiska i mądrze wymieniają między sobą podania.

• Pierwszy gwizdek Cüneyta Cukira i od środka rozpoczyna Francja!

• Piłkarze już pojawili się na murawie. Przed nami hymny obu państw!

• Rezerwowi piłkarze Francji: Sagna, Grenier, Payet, Clichy, Benzema, Landreau, Sakho, Sissoko, Valbuena, Mandanda, Cabaye.

• Rezerwowi piłkarze Ukrainy: Tymoshchuk, Dedechko, Dević, Koval, Husyev, Bezus, Khudzhamov, Sydorchuk, Mandzyuk, Rakitskiy, Seleznyov.

• Przed rozpoczęciem meczu warto też spojrzeć na ranking FIFA. Co ciekawe spotkanie to będzie potyczką sąsiadów, gdyż Ukraina plasuję się na wysokim 20. miejscu, zaś Francuzi zajmują tylko jedną pozycję niżej.

• Przy okazji starcia obu drużyn warto przypomnieć ostatni mecz jakie rozegrały przeciwko sobie. Jak pewnie wielu z Was doskonale pamięta miało to miejsce podczas Euro 2012, kiedy to na Ukrainie Trójkolorowi pokonali 2:0 gospodarzy, dzięki czemu udało im się awansować do fazy pucharowej.

• Drużyna Mychajła Fomienki swoją świetną passę rozpoczęła czternastego listopada ubiegłego roku zwycięstwem nad Bułgarią inaugurującym serię jedenastu kolejnych meczów bez porażki, z których tylko dwa zakończyły się remisami.

• Wspomniana już wcześniej reprezentacja Ukrainy jest dobrze znanym nam, grupowym rywalem Polaków w eliminacjach do Mistrzostw Świata 2014. W dwumeczu z naszymi reprezentantami sąsiedzi zza wschodniej granicy dwukrotnie okazywali się lepsi i ostatecznie w grupie H uplasowali się na drugiej pozycji, tuż za Anglikami.

• To jak prezentuję się forma podopiecznych Deschampsa w starciach z najsilniejszymi reprezentacjami globu pozostaję już kwestią odmienną. Warto jednak zauważyć, że w meczach towarzyskich z Niemcami, Urugwajem i Brazylią nie udało im się zwyciężyć. Zatem czy to właśnie Francuzi są murowanym faworytem w starciu z Ukrainą? O tym przekonamy się już za kilka minut.

• Eliminacje w wykonaniu Francuzów wyglądały dość pomyślnie, na osiem rozegranych spotkań udało im się zwyciężyć pięć razy, nie zaliczając po drodze znaczących wpadek. "Les Bleus" pewnie radzili sobie z między innymi Gruzją i Białorusią, jednak ostatecznie nie udało im się pokonac największego grupowego rywala, Hiszpanów, do których w końcowej klasyfikacji stracili tylko punkt. Decydującą o sytuacji w tabeli była porażka 0:1 na Stade de France z La Roja w marcu tego roku, która przesądziła o uczestnictwie Francuzów w barażach.

• "Trójkolorowi" do meczu w Kijowie przystępują z jasno określonym celem - niezakwalifikowanie się mistrzostwa byłoby prawdziwa katastrofą dla całej francuskiej piłkarskiej społeczności. Operacja "Mundial 2014" rozpoczęła się dla tej drużyny tuż po nieudanym Euro 2012, kiedy to stery w reprezentacji przejął Didier Deschamps.

• Serdecznie witamy i zapraszamy na relację LIVE z pierwszego meczu barażowego pomiędzy Ukrainą a Francją! Stawka tego spotkania jest niezwykle wysoka, bowiem jego zwycięzca będzie znacznie bliżej awansu na przyszłoroczne Mistrzostwa Świata rozgrywane z Brazylii.