Valencia CF

2

Athletic Bilbao

1

• Daniele Orsato gwiżdże po raz ostatni! Valencia wygrywa na Mestalla z Athletic, ale w dwumeczu okazuje się gorsza i odpada z Ligi Europy. Goście awansowali do ćwierćfinału!

• Parejo pomylił się o metr.

• Santi Mina faulowany ok. 25 metrów od bramki Herrerina. Piłka meczowa gospodarzy!

• Kontra Athletic. Lekuke zagrywa do Aduriza, ten odgrywa, a pierwszy z wymienionych strzela obok bramki.

• Rzut wolny dla Valencii. Mustafi w momencie dośrodkowania był na spalonym.

• Pięć minut dolicza sędzia.

Akcja Feghouli'ego prawa stroną kolejny raz przerwana przez Laporte'a.

• Paco Alcacer na spalonym.

• Za mocne podanie Parejo w pole karnego do wychodzącego Paco Alcacera.

• Goście mądrze oddalają grę od własnego pola karnego. Dśrodkowanie do Aduriza było odrobinę za mocne.

• Herrerin w sobie znany sposób blokuje strzał głową Paco Alcacera z kilku metrów!

• Przebojowa akcja Faghouliego prawą stroną zastopowana przez Laporte'a.

• Paco Alcacer wchodzi za Andre Gomesa

• Aderlan Santos upomniany żółtą kartką

• Gary Neville mocno protestował - wszyscy poza arbitrem widzieli zagranie ręką Susaety, który zagrał do Raula Garcii. Został odesłany na trybuny.

• Gol Aritza Aduriza

• Raul Garcia dostał piłkę przed polem karnym i efektownie zagrał do Aduriza, który z bliska pokonuje Ryana! Przy takim wyniku to Baskowie są w ćwierćfinale Ligi Europy!

• GOOL, ARITZ ADURIZ!!!

• Lekuke zmienia Mikela Balenziagę

• Ander Iturraspe za Sabina

• Zmiany. Najpierw Feghouli wchodzi za Rodrigo...

• Andre Gomes zablokował ręką podanie Laporte'a. Został upomniany żółtą kartką. Też nie zagra w kolejnym pucharowym meczu "Nietoperzy".

• Aderlan Santos przerwał przebojową akcję Aduriza przez prawie połowę boiska.

Z murawy nie podnosi się Gaya.

• Raul Garcia zagrywa prostopadle do Aduriza. Za mocno. Ryan wznawia grę od bramki.

• Dośrodkowanie Sabina z prawej strony zostało zablokowane przez Gayę. Rzut rożny, po którym obrona Valencii radzi sobie bez problemu.

• Dani Parejo wchodzi za Javi Fuego.

• Negredo w roli lewoskrzydłowego. Ograł dwóch rywali, ale Exteita wybił piłkę spod nóg rozpędzonego zawodnika gospodarzy.

• Gra szybko wznowiona, ale będzie konieczna zmiana. Raul Garcia strzela wysoko nad poprzeczką.

• Herrerin pewnie chwyta piłkę. Daleki wykop i Javi Fuego trzyma się za kolano. Skurcze łapią pomocnika Valencii.

• Rodrigo uderzył z ok. prawego narożnika pola karnego w stronę dalszego słupka. Piłka po rykoszecie opuściła linię końcową boiska.

• Doskonała okazja Valencii! Po rajdzie Rodrigo prawą stroną piłka przypadkowo trafiła pod nogi Gayi, który uderzył z czuba nad poprzeczką.

• Santi Mina nie opanował piłki po zagraniu Gayi. Po chwili przerzut do Rodrigo, który był na spalonym.

• Zagranie Balenziagi w stronę Aduriza było dalekie od ideału. Ryan z "piątki".

• Kopanina w pobliżu koła środkowego rodem z niższych lig. Andre Gomes fauluje Benata.

• De Marcos uderzył zza pola karnego ponad poprzeczką bramki Ryana.

• Aderlan Santo wybija piłkę w stylu karate jak najdalej od własnego pola karnego. Atak Susaety lewą stroną przerwany przez gwizdek sędziego - Bask faulował Vezo.

• Benat zdecydował się na strzał z dystansu. Podpita piłka wpada do rękawic Ryana.

• Atak Valencii przynosi rzut rożny. Po chwili jeszcze jeden po interwencji Laporte'a.

• Gaya świetnie ograł na lewej stronie dwóch rywali i wpadł z piłką w pole karne Athletic. Zagrał do wbiegającego na bliższy słupek Negredo, któremu zabrakło jednak kilku centymetrów by sięgnąć piłkę.

• Piłka po zagraniu Benata minęła wszystkich zawodników w polu karnym. Ryan od bramki.

• Zdaniem sędziego Gaya sfaulował Susaetę ok. 25 metrów od własnej bramki. Ten był zdziwiony decyzją sędziego.

• Benat zagrywa na wolne pole do Aduriza. Ten walczył jeden na jeden z Mustafim, ale poślizgnął się i stracił piłkę przed polem karnym Valencii.

• Vezo w roli prawoskrzydłowego centruje za głęboko w pole karne. Herrerin przechwytuje piłkę.

• Jeszcze jeden atak Rodrigo. Etxeita przytomnie wycofał piłkę do bramkarza. Atak Valencii spalił na panewce.

• Rodrigo chciał prostopadłym podaniem "uruchomić" Negredo, ale piłkę przechwycił Benat. Ten zapoczątkował kontrę przerwaną tuż za linią środkową.

• Druga połowa rewanżowego spotkania 1/8 finału Ligi Europy rozpoczęta przez gospodarzy!

• Sędzia kończy pierwszą połowę. Valencia z nawiązką odrobiła stratę z pierwszego meczu i prowadzi z Athletic Bilbao po golach Santi Miny i Aderlana Santosa

• Żółta kartka dla Raula Garcii. Nie zagra w kolejnym meczu jeżeli Athletic awansuje do 1/4 finału LE.

• Rodrigo był o włos od przejęcia piłki 18 metrów od bramki Herrerina. Jeszcze okazję miał Negredo, który wywalczył rzut rożny. Bez zagrożenia - Negredo uderzył wysoko nad bramką.

• Dwie minuty doliczone.

• Laporte huknął zza "szesnastki" i dobrze ustawiony Ryan piąstkuje.

• Ryan broni strzał Susaety z ostrego kąta! Rzut rożny!

• Gol Aderlana Santosa

• Benat strzela bezpośrednio z rzutu wolnego metr obok lewego słupka bramki Ryana.

• Javi Fuego podzielił los Santi Miny. Żółta kartka i ewentualna pauza w kolejnym meczu.

• Herrerin niepewnie wypiąstkował piłkę. Ta spadła pod nogi Andre Gomesa, który od razu uderzył z woleja minimalnie obok prawego słupka!

• Santi Mina upomniany żółtą kartką za faul na Laporte. Skrzydłowy Valencii, w razie awansu, nie zagra w kolejnym meczu.

• Piłka po przeciągniętym dośrodkowaniu z prawego narożnika spada pod nogi Gayi, który centruje w pole karne z lewej strony idealnie na głowę Santosa. Ten strzela głową nie do obrony

• GOOL, ADERLAN SANTOS!!!

• Sani Mina w ostatniej chwili powstrzymany przez Laporte. Jeszcze próbował Vezo - jego dośrodkowanie zablokowane. Rzut rożny.

• Sabin zamienił się pozycjami z Susaetą. Chciał zaatakować lewą stroną. Sfaulował jednak Vezo.

• Szansa Valencii. Andre Gomes strzela głową. Piłka zmierzała do bramki, ale trafiła w... Negredo.

• Aduriz strzela z ponad 20 metrów. Na linii strzału był jednak Mustafi. Jeszcze szansa Balenziagi zastopowana przez Rodrigo. Aut dla gości na wysokości pola karnego.

• Indywidualna akcja Rodrigo na prawej stronie zakończona zablokowanym dośrodkowaniem przez Balenziagę. Mustafi nieczysto trafił w piłkę nożycami, a Aderlan uderzył głową obok lewego słupka.

• Sabin przedarł się w pole karne, ale nie miał miejsca by dobrze dośrodkować. Od bramki Ryan.

• San Jose zderzył się głową z Merina w środku pola. Bardziej ucierpiał drugi z wymienionych, który w asyście medyków na moment opuszcza murawę.

• I pierwsza akcja Susaetę. Ten uderzył z 25 metrów daleko od bramki Ryana.

• Wymuszona zmiana w ekipie Athletic. Kontuzjowanego Ikera Muniaina zmienia Markel Susaeta

• Gol Santi Miny

• Atak pozycyjny Athletic na połowie gospodarzy. Zagranie przed pole karne do Aduriza nie znajduje jednak tego adresata.

• Chaotyczna gra obu drużyn w środkowej strefie. Valencia uspokoiła grę od momentu strzelenia bramki, ale próbuje podwyższyć prowadzenie. Póki co bezskutecznie.

• Słabe dośrodkowanie Balenziagi zapoczątkowało kontrę Valencii, która została przerwana za linią środkową.

• Jeszcze jedna akcja Gayi lewą stroną. Zagrał w pole karne za głęboko i piłkę przejęła obrona gości.

• niepilnowany na lewym skrzydle Gaya dostaje dobre podanie i zagrywa na dalszy słupek do Rodrigo. Ten wystawił piłkę lepiej ustawionemu Negredo. Jego strzał obronił Herrerin, ale wobec dobitki Sani Miny był bez szans!

• GOOL, SANTI MINA!!

• San Jose przerwał atak Valencii w środku pola. Piłka trafia pod nogi Balenziady - jego ostre dośrodkowanie przechodzi przez pole karne.

• Aduriz świetnie uwolnił się spod krycia i uderzył anemicznie z pola karnego. Ryan pewnie chwyta piłke.

• Aduriz przejmuje piłkę w polu karnym tyłem do bramki. Skutecznie naciskał go Mustafi i akcja Athletic spalił na panewce. Po chwili prawym skrzydłem zaatakował Sabin, ale za mocno wypuścił sobie piłkę. Ryan od bramki.

• Negredo liczył na podanie do nogi na 20. metr. Andre Gomes zagrał w "szesnastkę". Goście mają problem by przekroczyć linię środkową boiska.

• Raul Garcia pobiegł co sił prawą flanką, ale w walce o piłkę przegrał i sfaulował Gayę.

• Negredo strzela po ziemi obok muru i bramki Herrerina.

• Andre Gomes próbował przedrzeć się środkiem, ale został sfaulowany tuż przed linią 16. metra.

• Oskrzydlająca akcja Gayi, który znalazł się na wysokości narożnika pola karnego. Etxeita wybija piłkę poza linię boczną.

• Gwizdek sędziego i goście zaczynają ze środka

• Mustafi, Furego, Gomes, Mina / Raul Garcia powinni uważać dzisiaj na żółte karki. Jeżeli zostaną ukarani, a ich zespół awansuje, to będą pauzować w kolejnym spotkaniu.

• Wychodzą na murawę! Hymn Ligi Europy!

• Obie drużyny za moment wyjdą na murawę. Kibice czekają na pierwszy gwizdek sędziego

• Dziesięć minut do rozpoczęcia spotkania. Kto dzisiaj wygra i zapewni sobie awans do kolejnej rundy Ligi Europy?

• Ostatnie trzy bezpośrednie mecze, biorąc też pod lupę La Liga, kończyły się na korzyść ekipy Ernesto Valverde. 28 lutego Athletic wygrał na Mestalla aż 3:0, strzelając wszystkie bramki w... 7 minut. Na listę strzelców wpisali się Sabin, Munian i Aduriz.

• Włoska obsada sędziowska:

• sędzia główny: Daniele Orsato
    • liniowi: Gianluca Cariolato i Lorenzo Manganelli
    • sędzia techniczny: Ricardo Di Fiore
  • I rozruch u gospodarzy

• Rezerwowi Valencii: J. Domenech - A. Abdennour, S. Feghouli, Paco Alcacer, D. Parejo, P. Piatti. C. Soler.

• Rozgrzewka przed meczem

• Rezerwowi Athletic Bilbao: G. Iraizoz - E. Boveda, J. Eraso, A. Iturraspe, Lekuke, M. Rico, M. Susaeta.

• Tomasz Górski, kłaniam się nisko i zapraszam na relację NA ŻYWO z tego spotkania. Dobry wieczór!

• Jedno jest pewne - do kolejnej rundy Ligi Europy z tej pary awansuje... hiszpański zespół. Pytanie brzmi: który? Po pierwszym meczu bliżej są piłkarze Athletic Bilbao, którzy wygrali po golu Raula Garcii. Czy "Nietoperze" zdołają odwrócić losy dwumeczu?