1

FC Barcelona

1

• Za uwagę dziękuje państwu Wojciech Maćczak. Jednocześnie zapraszam na kolejne relacje LIVE w serwisie Ekstraklasa.net!

• Pierwszy półfinał Pucharu Króla zakończony remisem 1:1. Z przebiegu spotkania więcej sytuacji stworzyła sobie Barcelona, ale nieskuteczność pod bramką rywala zadecydowała o takim a nie innym wyniku. Z dzisiejszego meczu z pewnością zadowolony nie będzie Leo Messi - Argentyńczyk m. in. nie wykorzystał rzutu karnego. Bramkowy remis na boisku rywala to jednak drobna zaliczka dla graczy Pepe Guardioli.

• Koniec meczu!

• Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego w polu karnym Valencii znalazł się niepilnowany Messi, ale Argentyńczyk przestrzelił.

• Aduriz uprzedzony przez wychodzącego z bramki Pinto.

• O trzy minuty przedłużona druga połowa meczu.

• Groźna sytuacja po rzucie rożnym dla Valencii. Dośrodkowanie Tino Costy sprawiło sporo zamieszania pod bramką Pinto, ale wszystko zakończyło się po myśli graczy Barcelony, czyli wybiciem piłki z pola karnego.

• Niecelny strzał Daniela Alvesa.

• Trzecia zmiana w Barcelonie: boisko opuszcza Cuenca, w jego miejsce Tello.

• Cuenca faulowany przez Mathieu, żółta kartka dla zawodnika Valencii.

• Piłkarze Barcelony zbyt długo wymieniali piłkę przed polem karnym Valencii, przez co akcja zamiast skutecznym strzałem, zakończyła się interwencją Feghouliego.

• Na spalonym Daniel Alves.

• Tino Costa zagrywa zbyt mocno w kierunku Alby. W ostatnich minutach mało jest sytuacji bramkowych, coraz więcej za to fauli i starć pomiędzy zawodnikami obu drużyn.

• Żółtą kartką ukarany Pinto.

• Druga zmiana w zespole gości: Jonathan dos Santos w miejsce Thiago.

• Aduriz bardzo dobrze zagrał do Tino Costy, ale ten trafia w zawodników Barcelony, a konkretnie w Cesca Fabregasa.

• Długie zagranie Tino Costy z rzutu wolnego, ale piłka trafia wprost na głowę Pique.

• Trzecia zmiana w zespole gospodarzy: Aduriz w miejsce Jonasa.

• Jordi Alba ukarany żółtą kartką.

• Barcelona powinna prowadzić 2:1! W doskonałej sytuacji w słupek trafił Daniel Alves!

• Dośrodkowanie Feghouliego sprawiło spore zagrożenie pod bramką gości, sytuację wyjaśnił jednak jeden z obrońców, wybijając piłkę.

• Tino Costa zagrywa do Feghouli, jednak podanie zbyt mocne, z autu rozpocznie Barcelona.

• Messi próbował przedrzeć się pod pole karne Valencii, stracił jednak piłkę na rzecz Tino Costy.

• Druga zmiana w Valencii: Tino Costa w miejsce Albedy.

• Z rzutu rożnego dośrodkowywał Fabregas, piłkę strącił Leo Messi, a do bramki z kilku metrów nie trafił Gerard Pique. Było blisko gola dla gości!

• Uderzenie Abidala z lewej strony pola karnego broni Diego Alves.

• Dośrodkowanie Mathieu po raz kolejny pada łupem obrońców Barcelony, tym razem skutecznie interweniował Javier Mascherano.

• Na pierwszą zmianę zdecydował się Pepe Guardiola. W miejsce Sancheza wchodzi Daniel Alves.

• Złe dośrodkowanie Banegi z rzutu rożnego. Zbyt krótko zagrana piłka pada łupem obrońców gości.

• Mathieu dośrodkował z lewej strony boiska, piłkę na rzut rożny wybił Pique.

• Zmiana w zespole Valencii: Feghouli w miejsce Piattiego.

• Diego Alves broni uderzenie Messiego z rzutu karnego!

• Miguel faulował Thiago we własnym polu karnym, będzie "jedenastka" dla Barcelony!

• Sprzed pola karnego niecelnie uderzał Piatti. Zawodnik Valencii chwilę wcześniej odebrał piłkę Abidalowi. Błąd obrońcy Barcelony mógł mieć fatalne skutki dla jego zespołu.

• Victor Ruiz ukarany żółtą kartką za faul na Messim.

• Uderzenie Messiego z szesnastu metrów i piłka wędruje tuż nad poprzeczką bramki Alvesa. Było blisko bramki dla gości.

• Nieporozumienie Miguela z Piattim przerywa nieźle zapowiadającą się akcję gospodarzy.

• Akcja Soldado lewą stroną boiska, jednak dośrodkowanie gracza Valencii zablokowane przez jednego z rywali.

• Messi ładnie przedarł się przez blok obronny Valencii, podał do Alexisa, a ten umieścił piłkę w siatce. Tyle tylko, że napastnik Barcelony był na spalonym i tego trafienia nie mógł uznać arbiter dzisiejszego spotkania.

• Żółta kartka dla Albedy za faul na Thiago.

• Początek drugiej połowy!

• Nie zmienia to jednak faktu, że gracze Barcelony również mogli schodzić do szatni z korzystniejszym wynikiem. Podopieczni Pepe Guardioli nie wykorzystali kilku klarownych sytuacji. Jeżeli myślą dzisiaj o zwycięstwie, to po przerwie muszą zagrać skuteczniej.

• Do przerwy byliśmy świadkami emocjonującego, dość wyrównanego widowiska, okraszonego zdobyciem dwóch goli. Z przebiegu meczu remis jest wynikiem sprawiedliwym, nie zapominajmy jednak, że przy stanie 0:0 sędzia dosyć wyraźnie skrzywdził gospodarzy, nie zauważając interwencji Pinto poza polem karnym. Gdyby Katalończycy grali w dziesiątkę, to spotkanie mogłoby wyglądać zupełnie inaczej.

• Koniec pierwszej połowy. Do przerwy mamy remis 1:1.

• O minutę została przedłużona pierwsza połowa spotkania.

• Busquets ładnie mijał rywali, ale zamiast podać do któregoś z partnerów, zagrał wprost pod nogi Ramiego.

• Mogła być świetna okazja dla Barcelony. Mogła, gdyby Leo Messi postanowił rozegrać piłkę z partnerami. W sytuacji trzech na trzech Argentyńczyk zbyt długo utrzymywał się przy piłce, w końcu poślizgnął się i ją stracił. Błąd zawodnika Barcelony.

• Żółta kartka dla Mascherano za faul na Solado.

• Po dośrodkowaniu jednego z graczy Valencii piłka trafia w rękę Puyola. Było to jednak zagranie przypadkowe, ręka znajdowała się przy ciele, a więc decyzja arbitra o nieodgwizdywaniu przewinienia była jak najbardziej słuszna.

• Chwilę wcześniej doskonałą sytuację mieli gracze Barcelony. Cuenca minął kilku rywali, wyłożył piłkę Alexisowi, a ten tylko w wiadomy sobie sposób nie trafił do bramki. Na szczęście dla gości właśnie po tej akcji rozegrany został rzut rożny, zakończony bramką Puyola.

• Kapitan Barcelony wykorzystał dośrodkowanie z rzutu rożnego i strzałem głową pokonał Alvesa.

• GOOOL DLA BARCELONY!!! Carles Puyol umieszcza piłkę w siatce!!!

• Żółta kartka dla Banegi za faul na Fabregasie.

• Kolejna świetna akcja Mathieu lewą stroną, powstrzymał go jednak obrońca Barcelony.

• Po straconej bramce Barcelona nieco zwolniła, co dziwne, bo przecież podopieczni Pepe Guardioli muszą teraz gonić wynik.

• Banega starł się z Fabregasem tuż przed polem karnym Barcelony, ale sędzia nie dopatrzył się faulu w tej sytuacji.

• Za zdjęcie koszulki po strzeleniu bramki ukarany Jonas.

• Strzelona bramka jest w dużej części zasługą Mathieu. Świetna akcja tego zawodnika zakończona podaniem do Jonasa, a ten uderzeniem z pierwszej piłki zaskoczył Pinto. Gospodarze obejmują prowadzenie!

• GOOOL DLA VALENCII!!! Strzelcem bramki Jonas!!!

• I właśnie Fabregas przy piłce, zagrywa do Cuenci, ale tego uprzedza bramkarz Valencii.

• Fabregas powrócił już na boisko z opatrunkiem na głowie.

• Prosty błąd Alvesa, który niepotrzebnie wybija piłkę w aut.

• Po starciu z Mathieu z rozciętym łukiem brwiowym boisko opuszcza Cesc Fabregas. Hiszpan zapewne wkrótce wróci do gry.

• Fantastyczne prostopadłe podanie do Sancheza, ten jednak przestrzelił w czystej sytuacji. Zawodnik Barcelony źle trafił w piłkę, przez co ta poszybowała obok bramki.

• Po dośrodkowaniu z rzutu wolnego z woleja uderzał Piatti. Mocny strzał, po którym piłka minęła bramkę Pinto.

• Bardzo dobra odpowiedź Valencii! Miguel zagrał w tempo do Solado, a piłkę zatrzymał wychodzący z bramki Pinto. Golkiper Barcelony interweniował ręką przed własnym polem karnym, za co powinien zostać ukarany czerwoną kartką. Ewidentny błąd arbitra!

• Ależ okazja dla Barcelony! Obrońcom Valencii uciekł Messi, ale strzał Argentyńczyka po rykoszecie wylądował w rękach Alvesa.

• Valencia w natarciu, sytuację wyjaśnia Busquets. Na razie gospodarze przejęli inicjatywę.

• Świetny przerzut Miguela do Piattiego, zawodnik Valencii nie miał jednak czasu by oddać strzał, bo w porę powstrzymali go Puyol do spółki z Mascherano.

• Strzelać próbował Piatti, ale zawodnik Valencii po zagraniu Solado podał piłkę w ręce Pinto. A wszystko zaczęło się od głupiej straty Busquetsa w środku pola.

• Strzał Messiego z rzutu wolnego minimalnie mija bramkę Alvesa. Po uderzeniu Argentyńczyka z 20 metrów piłka przeleciała obok słupka.

• Cuenca przedzierał się prawą stroną boiska, zawodnik Barcelony powstrzymany jednak przez obrońców rywala.

• Pablo Piatti naciskany przez trzech rywali poślizgnął się i stracił piłkę. A zapowiadała się niezła akcja prawą stroną boiska.

• Victor Ruiz faulował Fabregasa. Na razie na murawie dosyć spokojnie, czekamy na ciekawsze sytuacje.

• Długie wybicie Alexis Sanchez, piłkę spokojnie przejmują piłkarze Barcelony.

• Alexis Sanchez faulowany w środku pola przez Miguela.

• Banega próbował dogrywać do Alby, nieporozumienie między zawodnikami sprawiło, że piłka wyszła w aut.

• Zaczęli gracze Barcelony.

• Kapitanowie David Albelda i Carles Puyol wyprowadzają już obie jedenastki na murawę.

• Barcelona trafiła do półfinału po wyeliminowaniu Realu Madryt (2:1, 2:2), natomiast Valencia gładko uporała się z Levante (zwycięstwa 4:1 i 3:0).

• Piłkarze Barcelony ostatni raz po Puchar Króla sięgnęli w 2009 roku, rok dłużej na to trofeum czekają gospodarze dzisiejszego spotkania. Który z zespołów zbliży się dziś do finału? Okaże się za 90 minut.

• Dziś pierwszy półfinał rozgrywek o Puchar Króla. Faworytem meczu jest Barcelona, ale po bezbramkowym remisie z Villarealem zwycięstwo Katalończyków w dzisiejszym meczu nie jest oczywiste. Tym bardziej, że Valencia to trzecia siła hiszpańskiego futbolu.

• Dwadzieścia minut pozostało do rozpoczęcia meczu Valencia CF - FC Barcelona. Relację z dzisiejszego spotkania poprowadzi Wojciech Maćczak.