Valencia CF

1

FC Barcelona

1

• Wynik ustalony w pierwszych 45 minutach. Druga połowa należała z dużymi przerwami do gości, ale Valencia stawiła zaporę nie do przejścia. Dzięki wywalczonemu punktowi skoczyła na 6. miejsce w tabeli spychając Rayo Valecano. FC Barcelona pozostaje liderem z 59 punktami. Drugie Atletico Madryt traci 12 punktów, ale to może ule zmianie po spotkaniu z piątym w tabeli (35 pkt.) Betisem. Tymczasem za wspólnie spędzony czas dziękuje Państwu Tomasz Górski i zapraszam na kolejne relacje LIVE w Ekstraklasa.net!

• Koniec Remis na Estadio Mestalla, FC Barcelona mimo przewagi w końcówce nie była w stanie zgarnąć całej puli

• Thiago zmienia Xaviego.

• 3 minuty doliczone.

• Niewiele z niego wynikło. Niebawem dowiemy się, ile sędzia doliczy do drugiej połowy.

• Kolejna akcja Barcelony przynosi rzut rożny.

• Ostatnia zmiana w Valencii: za Andresa Guardado pojawia się Jonas.

• Ricardo Costa w ostatniej chwili powstrzymuje Xaviego wybijając mu piłkę spod nóg. Po chwili szybszy Vicente Guaita uprzedza Lionela Messiego.

• Vicente Guaita na treningach broni groźniejsze strzały niż ten, który oddał Pedro zza "16".

• Barcelona próbuje prowadzić grę. Gospodarze są wyraźnie nastawieni na wyprowadzanie kontrataków. Oby ta taktyka nie okazała się zgubna.

• Jeden z zawodników Valencii blokuje strzał Lionela Messiego.

• Zapowiada się bardzo ciekawy ostatni kwadrans.

• David Villa bliski skarcenia swoich byłych kolegów. Dostał kapitalne podanie od Dani Alvesa i minimalnie strzelił obok słupka!

• Faul taktyczny Andresa Guardado i żółta kartka.

• Kontra Valencii! Przedarł się Aly Cissokho, piłka pod nogami Tino Costy, który strzela i piłka po rykoszecie wychodzi na rzut rożny.

• [b]Statystyki[/b]:

• 42% Posiadanie piłki 58%
    • 4 Strzały celne 1
    • 11 Faule 12
  • Witany oklaskami David Villa pojawia się na boisku zmieniając Cesca Fabregasa.

• Druga zmiana w Valencii: Pablo Piatti zastępuje dobrze spisującego się Juana Bernata.

• Roberto Soldado na spalonym.

• Victor Valdes paruje piłkę po strzale Sergio Canalesa na rzut rożny! Fenomenalny strzał i jeszcze lepsza interwencja!

• Valencia zaciekle broni dostępu do własnej bramki. Zagranie piłki w pole karne i Vicente Guaita piąstkuje wyjaśniając sytuację.

• Kopia akcji Valencii i Roberto Soldado sprzed kilku minut. Hiszpański snajper minimalnie przestrzelił

• Pierwsza akcja zmiennika i powiało zagrożeniem pod bramką Victora Valdesa. Ostatecznie bramkarz Barcelony łapie piłkę.

• Sergio Canales zmienia strzelca bramki dla Valencii, Evera Banegę.

• Cesc Fabregas na spalonym.

• Lionel Messi wyłożył piłkę jak na tacy na środek pola karnego, ale żaden z jego partnerów nie zamykał akcji!

• Roberto Soldado niemal z ostrego kąta strzela obok bramki. Z "piątki" zacznie Victor Valdes.

• Ładna akcja Valencii, ale ostatnie podanie Andresa Guardado w pole karne zepsuło cały efekt.

• Lionel Messi strzela bardzo mocno i równie niecelnie.

• Bezpośredni strzał Tino Costy w środek bramki i nie miał problemu Victor Valdes.

• Jordi Alba zagrał piłkę ręką. Do bramki Barcelony ok. 28 metrów.

• Carles Puyol zmienia Javiera Mascherano.

• Cesc Fabregas strzela obok słupka bramki Victora Guaity. Kapitalne podanie z głębi pola Lionela Messiego.

• Valencia próbuje narzucić swój styl gry, ale rzadko udaje się wykonać 3-4 podania. Momentami jednak to piłkarze Barcelony ganiają za futbolówką.

• Roberto Soldado mimo rywala na plecach zdołał oddać groźny strzał głową na bramkę Victora Valdesa. Zabrakło naprawdę niewiele!

• Tici-taca Barcelony na własnej połowie z udziałem... Lionela Messiego. Prostopadłe podanie do Pedro i piłkę na rzut rożny wybija Joao Pereira.

• Coraz intensywniej rozgrzewa się Carles Puyol.

• Akcja Valencii i faul Roberto Soldado, za który został ukarany żółtą kartką.

• Druga połowa rozpoczęta.

• Szybkie tempo w pierwszej odsłonie, ale z rażącą niedokładnością w wykonaniu obu stron. Gospodarze objęli prowadzenie po golu Evera Banegi, którego występ stał pod znakiem zapytania. Odpłacił jednak trenerowi za 'zaufanie', a dokładniej wystawienie go do gry. Wyrównanie padło po rzucie karnym. Lionel Messi na ogół strzela "pasówką", a tu wybrał wariant siłowy

• Koniec pierwszej połowy. Gwizdy rozlegają się na Estadio Mestalla.

• Minuta doliczona.

• Ostra walka w parterze o piłkę. Andres Guardado strzela z dystansu i Victor Valdes broni na raty.

• Kontra Barcelony przerwana tuż przed polem karnym gospodarzy. Odpowiedź Valencii i Victor Valdes łapie piłkę po dośrodkowaniu Aly Cissokho.

• Joao Pereira w roli prawoskrzydłowego. Centruje płasko w pole karne i Javier Mascherano na wślizgu wybija piłkę na rzut rożny.

• Żółta kartka dla Aly Cissokho.

• Wątpliwa "jedenastka" dla Blaugrany. Pedro nadział się na Joao Pereirę i padł jak rażony.

• GOL, Lionel Messi mocnym strzałem pokonuje Vicente Guaitę z rzutu karnego

• Kolejna akcja Valencii. Roberto Soldado próbował strzelać przewrotką, ale tylko musnął piłkę.

• Argentyńczyk przyjął piłkę w polu karnym i płaskim strzałem, niemal w środek bramki, pokonuje Victora Valdesa! Pierwszy celny strzał w tym meczu

• GOL, EVER BANEGA!

• Valencia od 2-3 minut trzyma grę na połowie rywala. Lionel Messi do tej pory zupełnie niewidoczny. Rzut wolny dla Valencii w okolicach prawego narożnika pola karnego.

• Adil Rami wyrósł jak spod ziemi po dośrodkowaniu Dani Alvesa i pewnie wybija piłkę głową z własnego pola karnego. Bardzo dobry występ Francuza w pierwszych 30 minutach.

• Nerwowo na 25-30 metrze przed bramką Vicente Guaity. Gospodarze jednak wyszli obronną ręką.

• Zdaniem arbitra Victor Valdes był faulowany.

• Dośrodkowanie z lewej flanki Aly Cissokho zablokowane i rzut rożny. dla gospodarzy.

• Piłka po uderzeniu z rzutu wolnego trafia w mur. Ale domagali się gospodarze... rzutu karnego za zagranie ręką.

• Rzut wolny dla Valencii z ok. 20 metrów.

• Pierwsza żółta kartka w tym meczu dla Javiera Mascherano za faul.

• Kolejna przerwa w grze. Ostro sfaulowany w środku pola został Pedro. Ten po paru sekundach zwijania się z bólu na boisku wstał i może grać dalej.

• Ricardo Costa wraca na boisko. Valencia w komplecie.

• Gwizdy na trybunach. Kibice i piłkarze Valencii domagali się podyktowania rzutu karnego za zagrania ręką Gerarda Pique i Javiera Mascherano. Sędzia nie podzielił ich opinii nakazując grać dalej.

• Próba klepki Roberto Soldado z Everem Banegą, ale Argentyńczyk fatalnie odgrywał.

• Pierwszy kwadrans za nami. Lekka przewaga po stronie gości. Obie drużyny nie miały póki co klarownych sytuacji.

• O własnych siłach, ale wyraźnie kulejąc, opuszcza boisko. A intensywną rozgrzewkę zaczął David Albelda.

• Pechowa interwencja Ricardo Costy, który leży na boisku. Przerwa w grze.

• Vicente Guaita pewnie piąstkuje. Na dodatek był faulowany przez Cesca.

• Andres Iniesta faulowany przez Joao Pereirę na lewej flance.

• Za mocne podanie ze środka pola do Roberto Soldado i piłka w posiadaniu Victora Valdesa.

• Adil Rami strzela niecelnie głową po dośrodkowaniu z rzutu rożnego.

• Ładna akcja Valencii zapoczątkowana przez Juana Bernata na prawej stronie. Podał do wbiegającego w pole karne Roberto Soldado, ten do Andresa Guardado, ale Meksykanin nieczysto trafił w piłkę. Przestrzelił.

• Vicente Guaita za długo zwlekał z wykopem i zdołał do niego dobiec Xavi, który został nabity. Na szczęście bramkarza Valencii piłka poleciała w bok.

• Lionel Messi poradził sobie z trzema rywalami, ale było dość tłoczno i akcja spaliła na panewce przed polem karnym Valencii.

• Akcja lewą stroną Barcy i za mocne dośrodkowanie w pole karne. Ostatecznie korner dla gości i Gerard Pique strzela głową obok bramki.

• Victor Valdes pewnie interweniuje poza polem karnym. Po chwili strzał Tino Costy z dystansu zablokowany.

• Rajd lewą stroną Jordi Aby lewą stroną i Adil Rami fauluje go przy linii środkowej.

• Gwizdek sędziego i Barcelona zaczyna pierwszą połowę.

• Obie drużyny, wraz z sędziami, są już na boisku. Przywitanie stron i za chwilę pierwsza połowa.

• Rezerwowi Valencii:Diego Alves, Antonio Barragan, Jonas, Nelson Haedo Valdez, Sergio Canales, Pablo Piatti, David Albelda.

• Jose Manuel Pinto, Adriano, Carles Puyol, Alex Song, Thiago Alcantara, David Villa, Alexis Sanchez - to rezerwowi FC Barcelona.

• Ostatnie informacje medialne w Hiszpanii donoszą, że Barça "przy okazji" wizyty na Mestalla podejmie temat transferu Vicente Guaity. Hiszpański bramkarz głównie występował w Copa del Rey. Ile w tym prawdy? Gdyby transfer doszedł do skutku (Victor Valdes zapowiedział, że nie przedłuży kontraktu z Blaugraną), to byłby trzecim zawodnikiem Nietoperzy, który zasilił rywala (po Davidzie Villi i Jordi Albie).

• Valencia to jedna z 4 drużyn w lidze, której Messi nie pokonał bramkarza każdej drużyny w jednym sezonie. Stawkę uzupełniają: Granada (wczoraj pokonała u siebie Real Madryt "dzięki" bramce samobójczej Cristiano Ronaldo), Sevilla oraz Celta de Vigo.

• Najlepszy strzelec Dumy Katalonii, Lionel Messi, ma na koncie więcej goli w tym sezonie La Liga niż... Valencia. Laureat Złotej Piłki za ubiegły rok strzelił 33 gole. Dzisiejszy rywal - 30.

• „Jasne, że to będzie bardziej wymagający pojedynek niż ten na Riazor . Musimy być ostrożni i skupieni, a możemy ich ograć”.

• Obrońca Los Che, Victor Ruiz, nawiązał podczas konferencji do niedawnego spotkania na El Riazor z Deportivo La Coruna. Valencia rzutem na taśmę zapewniła sobie komplet punktów strzelając gola na 3:2 w doliczonym czasie gry. Co takiego powiedział?

• Już za nieco ponad pół godziny na Estadio Mestalla najciekawsze spotkanie 22. kolejki Primera Division - gospodarze zmierzą się z kroczącą coraz większymi krokami po mistrzostwo Hiszpanii FC Barcelona. Relację NA ŻYWO poprowadzi dla Państwa Tomasz Górski.

• "Barcelona to wielki zespół, złożony z wielu fenomenalnych piłkarzy. Mimo to, są do ogrania. W niedawnej przeszłości udowodnił to Real Sociedad, który zdołał pokonać Katalończyków 3:2" - to słowa Victora Ruiza na konferencji prasowej. Nastroje w Valencii są bojowe, oby jednak nie powtórzył się scenariusz ze spotkania (a właściwie pierwszej połowy) z Realem Madryt na Mestalla.