3

Real Betis Sewilla

0

• Za wspólnie spędzony czas dziękuje Państwu Tomasz Górski i zapraszam na kolejne relacje NA ŻYWO w Ekstraklasa.net.

• Wynik lepszy niż gra. Valencia kontrolowała spotkanie i nie było wątpliwości by było inaczej. Betis stracił nadzieje na korzysny wynik po samobójczym trafieniu Paulao. A wisienką na torcie było trafienie Jonasa.

• Świetna podanie do Jonasa w narożnik pola karnego. Nabrał na zamach Angela i strzelił po długim rogu nie do obrony. Piękny gol na zakończenie meczu.

• GOL, Jonas

• Kolejna próba T. Costy. Strzela obok prawego słupka.

• Jeszcze 2 minuty potrwa to spotkanie. Uff...

• Ryzykowna, ale co ważne udana, interwencja D. Alvesa poza polem karnym.

• T. Costa strzela z ponad 30 metrów i Adrian na raty broni.

• 67% Posiadanie piłki 33%

• Po tej bramce rozbrzmiał temat przewodni Piratów z Karaibów. Kibice Valencii chyba się obudzili w tym momencie.

• Świetne zagranie Canalesa w pole karne do Jonasa. Uprzedza go Paulao, lecz zrobił to tak niefortunnie, że pokonał własnego bramkarza.

• Paulao pakuje piłkę do własnej bramki

• I ostatnia zmiana w Valencii: Cissokho pojawia się w miejsce Guardado.

• Feghouli na spalonym.

• Valdez powinien pracować w assistance. Holował piłkę i stracił ją w polu karnym rywala.. Jakby podał do lepiej ustawionego partnera, to byłoby więcej pożytku z tej akcji.

• Dobre rozrzucenie na prawą stronę do Pereiry, który bez przyjęcia zdecydował się na dośrodkowanie. Idealne, mierzone zagranie wprost do... Adriana.

• Nosa wchodzi, Benat schodzi. Ostatnia zmiana Betisu.

• Rami w roli... prawoskrzydłowego. Dobre dośrodkował w pole karne, ale zabrakło adresata.

• Feghouli z uporem maniaka chce dośrodkowywać spod linii końcowej. Gra bardzo schematycznie i radzą sobie z nim obrońcy Betisu. Miał szansę do rehabilitacji, ale... fauluje.

• Canales strzela i Adrian broni na raty. Do tej pory sporo się wynudził...

• Angel sprokurował tę sytuację faulem. I on też został upomniany.

• Niesportowane zachowanie Feghouliego, który fauluje bez piłki Angela.

• Paulao uprzedzony w polu karnym przez Mathieu. Jedna z nielicznych udanych interwencji Francuza.

• D. Alves nie utrzymał piłki na boisku po interwencji Ramiego. Rożny dla gości.

• Strzelał Feghouli. Efekt przemilczę.

• Parejo zwlekał z dośrodkowaniem i piłkę wygarnął mu Mario. Ta wyszła na rzut rożny.

• Pabon przed szansą! Strzela mocno, ale D. Alves nie dał się pokonać. Tylko rzut rożny dla Betisu.

• Martinez zmienia Nacho.

• Prostopadłe podanie do Valdeza, który był na minimalnym spalonym.

• Canales zmienia Banegę. Szału nie było w grze Argentyńczyka...

• Mario jak profesor naprawił błąd Nacho i powstrzymał Jonasa. Odpowiedź gości i Canas strzela obok bramki.

• Do wejścia szykuje się Canales. Może on ożywi grę Valencii.

• Benat z rzutu wolnego wprost do D. Alvesa.

• Valdez strzela na wiwat z 18 metrów. Na dodatek był na spalonym.

• Banega przedzierał się prawą stroną i wpadł w pole karne. Minął dwóch zawodników Betisu i dośrodkował na głowę Angela.

• Niewiele dzieje się na boisku. Valencia chce dotrzymać wynik minimalnym nakładem sił. Betis jakoś nie stara się wykorzystać minimalizmu gospodarzy.

• Bardzo słabo spisuje się Mathieu. Popełnia błąd za błędem i często musi go asekurować Pereira. Dalekie podanie do Jonasa i i Angel zastopował rajd Brazylijczyka.

• Żółtko dla Moliny za faul.

• Rami popełnia fatalny błąd przed własnym polem karnym i Pereira ratuje swój zespół przed stratą bramki. Na dodatek był faulowany przez R. Castro. Valencia chyba jest mentalnie w szatni.

• Molina faulowany przez Valdeza 25 metrów od bramki D. Alvesa. Benat strzela bardzo źle.

• Betis zamknięty przez własnym polem karnym. Banega zagrał trochę za mocno z lewej strony i po interwencji obrońcy gości jest aut. Szybko wstrzelona piłka na 8. metr i Jonas na spalonym.

• Guardado strzela z 25 metrów nad bramką. Adrian z "piątki".

• N. H. Valdez zmienia Soldado.

• Świetne podanie Pereiry do Feghouliego i dośrodkowanie Algierczyka zablokowal na wślizgu Mario.

• Banega z narożnika i Jonas fauluje w wyskoku do górnej piłki.

• Ale zaczęła się ta druga połowa! Jeszcze jedna akcja Valencii i korner.

• Odpowiedź Valencii i Feghouli kiksuje z 5 metrów!

• D. Alves ratuje Valencię przed stratą gola! R. Castro wytrącony z rytmu przez Mathieu strzela i brazylijski bramkarz z trudem broni!

• Benat strzela minimalnie nad poprzeczką!

• I wracamy na drugą połowę.

• Mecz nie porywa. Valencia kontroluje spotkanie, ale często popełnia niewymuszone błędy. Rzut karny był bezdyskusyjny i pewnie wykonany przez Soldado. Najwięcej zamieszania stwarza Feghouli... pod obiema bramkami. Często asekuruje Paereirę i niewiele brakowało, by w końcówce pierwszej odsłony Betis też miał "jedenastkę". Zapraszam na drugą połowę za kilka minut.

• Benat strzela nad poprzeczką. I sędzia kończy pierwszą połowę.

• Feghouli fauluje tuż przed linią "16". Przewinił Feghouli.

• Żółta kartka dla Mathieu. A więc dwaj środkowi obrońcy Valencii muszą grać bardzo uważnie.

• W tym sezonie najczęstszym wynikiem końcowym, kiedy Valencia prowadzi 1:0 u siebie, jest 2:0.

• Korner dla Betisu, ale niewiele z niego udało się uzyskać.

• Strzał Rubena Castro zablokowany! Mogło być groźnie.

• Garść statystyk:

• 72 Posiadanie piłki 28
    • 3 Strzały na bramkę 2
    • 5 Rzuty rożne 0
    • 5 Strzały niecelne 0
  • Indywidualna akcja Guardado, który z lewej stroną "ściął" w pole karne i strzelił obok bramki.

• Jonas strzela z 18 metrów w sam środek bramki. Adrian czekał aż piłka wpadnie do "koszczyka".

• Niepotrzebna strata Jonasa i sytuację musiał ratować Rami. Lekko spóźniony fauluje przeciwnika. Żółta kartka.

• Z anemicznym strzałem Pabona nie miał problemów D. Alves. W statystykach będzie to jako "strzał celny".

• Przechwyt w środku pola i błyskawiczne podanie na prawą stronę do Pereiry. Ten poszukał wzrokiem Soldado i dośrodkował, lecz po rykoszecie poszła świeca, którą łapie Adrian.

• Banega centruje i wybijają obrońcy. Piłka jak bumerang wraca w pole karne i Soldado nie sięgnął piłki. Od bramki Adrian.

• Betis postawił przed własnym polem karnym autobus. A gracze Valencii spokojnie rozgrywają piłkę. Mario świetnie uprzedza w polu karnym Jonasa wybijając piłkę na korner. W tej statystyce może być dwucyfrówka dla gospodarzy...

• T. Costa z dystansu strzela obok bramki.

• Gospodarze stwarzają większość akcji prawą stroną, gdzie bardzo aktywny jest Feghouli. Ataki lewą stroną są sporadyczne. Betis kompletnie oddał inicjatywę.

• Piłka jak po sznurku krąży od nogi do nogi zawodników Valencii. Nie ma co się dziwić - gra z przewagą jednego zawodnika. Guardado centruje i Adrian łapie piłkę. Goście rzadko przekraczają linię środkową.

• Dośrodkowanie Guardado zablokowane i Banega ustawia piłkę w narożniku.

• Podanie Jonasa w pole karne do nikogo. A właściwie do Adriana.

• Banega strzela z 20 metrów nad poprzeczką.

• Ostro bita piłka przez Benata. Ale jeden z biało-zielonych był na spalonym.

• Castro przebił sie lewą stroną i został sfaulowany przez Algierczyka przed lewym narożnikiem pola karnego.

• Feghouli przeprowadził świetną akcję z Pereirą na prawej stronie i zdecydował się na strzał. Niepotrzebnie, bo mógł podać do jednego z trzech partnerów ustawionych w polu karnym...

• Koronkowa akcja Valencii przy prawym narożniku pola karnego rywala. Prostopadłe podanie do Pereiry, lecz Portugalczyk był na spalonym.

• Wymuszona zmiana w Betisie spowodowana czerwoną kartką: za Campbella wchodzi Paulao.

• Bramkarz kompletnie zmylony. Rzucił się w swoją lewą stronę, a piłka poleciała w prawo. Czternaty gol Soldado w La Liga.

• GOL, Soldado pewnie z jedenastu metrów

• Antonio Amaya fauluje Soldado w polu karnym! Rzut karny i czerwona kartka dla obrońcy Betisu

• Ostro bita piłka w pole karne przez Benata i górą stoper Valencii.

• Parejo fauluje rywala 30 metró od bramki. Sędzia nie zdecydował się pokazać żółtą kartkę.

• Prostopadłe podanie Jonasa do do Soldado, ale wmieszał się w to Nacho. Bardzo ważna interwencja zawodnika Betisu.

• Nacho ukarany żółtą kartką za brzydki faul na Feghoulim.

• Pereira popędził na bramkę Betisu co sił w nogach i mimo ścisłego krycia zdołał dośrodkować z linii końcowej. Soldado uprzedzony i piłka wyszła na korner. Przewaga Valencii jednoznaczna.

• Rożny dla Valencii i T. Costa bliski szczęścia! Jednak Adrian sparował strzał na rożny. Poprawka i przewrotka Ramiego, lecz ten strzelił metr obok bramki!

• Rezerwowi Valencii: Guaita, Cissokho, Albelda, Barragán, Viera, Valdez, Canales. Rezerwowi Betisu:Casto, Chica, Álex M.,Vadillo, Paulao, Nosa, Nono.

• Dobry pomysł Ramiego na prostopadłe podanie do Jonasa. Na pomyśle się skończyło, podanie fatalne i od bramki Adrian.

• Lewą stroną przedziewał się Soldado i wywalczył rzut z autu na wysokości pola karnego Betisu.

• Próba Betisu nieudana. Odpowiedź Valencii niepotrzebna strata wynikła z niedokładnego podanie do Feghouli'ego. Benat faulowany w środku pola.

• Gramy!

• Rzut oka na tabelę: Betis zajmuje 6. lokatę z dorobkiem 43 punktów. Punkt mniej ma 'oczko' niżej Valencia. Do pożądanej przez obie drużyny czwartej lokaty, na której jest Real Sociedad, tracą odopowiednio 4 i punktów. Przy ewentualnej wygranej mogą wyprzedzić piątą Malagę (44 pkt), która swój mecz rozegra jutro z Espanyolem.

• Tomasz Górski, witam Państwa.

• Jeszcze 15 minut i Valencia podejmie na własnym obiekcie Betis w 28. kolejce Primera Division.