2

RCD Mallorca

0

• Za wspólnie spędzony czas dziękuje Państwu Tomasz Górski i zapraszam na kolejne relacje NA ŻYWO w Ekstraklasa.net.

• Złe miłego początki dla Nietoperzy. Wydawało się, że czerwona kartka T. Costy mocno pokrzyżuje plany Valverde na ten mecz. Tak było do końca pierwszej połowy. W drugiej odsłonie pokazali charakter i doświadczenie punktując rywala jak wytrawny bokser. Dzięki zwycięstwu Valencia zajmuje 5. miejsce z 40. punktami. Do "oczko" wyżej Malagi traci 2 pkt. Mallorca zajmuje 19. pozycją z 18 punktami na koncie.

• D. Alves powoli "kradnie" czas. Rzucił się na piłkę jak pantera na ofiarę. Wznowił grę i sędzia zakończył spotkanie. Valencia grająca w "10" od 28. minuty pokonała 2:0 Mallorkę. Obie bramki padły w drugiej połowie.

• Fenomenalna interwencja D. Alvesa. W sobie znany sposób zatrzymał strzał nogami Casadesusa!

• Mieliśmy krótką przerwę w grze, która wynikła z powodu urazu Guardado. Meksykanin może dograć to spotkania do końca.

• Miguel Perez dolicza 4 minuty.

• Żółto na Mestalla. Kartkę dostaje Cissokho.

• Sędzia ukarał żółtą kartką Canalesa.

• Cissokho faulowany. Wniósł sporo ożywienia w grze na lewej stronie.

• Diego Alves broni strzał z dystansu.

• To 12. gol Soldado w Primera Division. Na trafienie czekał od 12. stycznia, kiedy to dwukrotnie pokonał bramkarza Sevilli.

• Przechwyt w środku pola Parejo, który podciągnął z piłką kilkanaście metrów i podał do Soldado. Ten wpadł w pole karne i strzelił między nogami bramkarza. Valencia 2, Mallorca 0

• GOL, ROBERTO SOLDADO

• Niemal książkowo wyprowadzona kontra przez Cissokho i Feghouliego. Brakowało tylko wyjścia na pozycję Soldado.

• Indywidualna akcja Dos Sanstosa zastopoowana przez Guardado, lecz jest jeszcze korner dla Mallorki.

• Ostatni kwadrans przed nami. Koncertowa gra... orkiestry na trybunach Mestalla. Na boisku bardziej niedokładna i często przerywana faulami. Goście mają coraz mniej czasu na uzyskanie korzystnego rezultatu.

• Dośrodkowanie w pole karne Valencii i V. Ruiz zgrywa piłkę klatką piersiową do bramkarza.

• Marquez otrzymuje żółtą kartkę za faul.

• Casadesus uderza głową na bramkę, ale obrona wyjaśnia sytuację. Miałby prawdziwe wejście smoka gdyby doprowadził do remisu...

• Casadesus, który założył koszulkę tył na przód, zmienia Lunę. To ostatnia zmiana Mallorki.

• Akcja Pini i podanie w pole karne, które przeciął V. Ruiz. Rezerwowy zawodnik Valencii był jeszcze w tej sytuacji faulowany.

• Gospodarze długo utrzymywali się przy piłce na połowie rywala, lecz po technicznym błędzie stracił ją J. Pereira.

• Podanie Martiego na lewą stronę do Dos Santosa, ale nawet nie ruszył w stronę piłki. Valencia wyraźnie nastawiła się na kontrataki.

• Marquez zastępuje Tissone.

• Dobre dośrodkowanie i piłka po uderzeniu głową przez jednego z zawodników Mallorki o centymetry minęła słupek!

• J. Pereira nie radzi sobie z dynamicznym Dos Santosem. V. Ruiz wybija piłkę na rzut rożny.

• Mallorca miała okazję zagrozić D. Alvesowi po rzucie rożnym, lecz niebezpieczeństwo zostało w porę zażegnane. Szykuje się druga zmiana u przyjezdnych.

• I zmiana w Valencii: za Alfaro pojawia się M. Pereira.

• Ostatnia zmiana w Valencii: Cissokho wchodzi za Jonasa.

• Asysta Sergio Canalesa.

• Świetne dośrodkowanie na 5. metr gdzie najwyżej wyskoczył R. Costa i Portugalczyk strzałem głową pod poprzeczkę pokonał Aouate.

• GOL, RICARDO COSTA

• Dobre rozrzucenie akcji na prawą stronę przez Soldado, ale straciła ona na tempie przez Feghouliego, który wycofał do J. Pereiry. Ostatecznie Valencia jednak zyskała rzut rożny.

• Mallorca znowu w natarciu i wywalczyła drugi rzut rożny. Z dośrodkowania nic nie wynikło, ale po poprawce Nunes posłał piłkę głową obok słupka bramki D. Alvesa.

• Żółta kartka dla Soldado.

• W drugiej połowie role się odwróciły. Valencia uważa by nie stracić bramki, a goście chcą jak najszybciej wyjść na prowadzenie.

• Mallorca bez zmian, Valencia z dwiema - przeprowadzonymi w pierwszej odsłonie.

• Druga połowa rozpoczęta.

• To pewnie nie tak to miało miało wyglądać. Valencia miała szybko strzelić bramkę i narzucić swó styl gry. Plany te zostały zniweczone najpierw przez czerwoną kartkę dla T. Costy, a potem kontuzją Ramiego. Niewiadomo jak poważny jest uraz Francuza. Druga połowa to będzie wewnętrzna wojna, by niepotrzebnie narazić się na kolejne straty. Mallorca zaś stoi przed szansą na zdobycie punktu/ów i poprawienie swojego dorobku punktowego.

• Koniec pierwszej połowy. Valencia, grająca w "dziesiątkę", bezbramkowo remisuje z Mallorką.

• Feghouli pada w polu karnym Mallorki. Sędzia pozostaje niewzruszony.

• Sędzia dolicza 2 minuty.

• Akcja Mallorki spaliła na panewce. Od bramki D. Alves.

• Canales zastępuje kontuzjowanego Ramiego.

• Przeraźliwe gwizdy na Mestalla. Kibice gospodarzy wyrażają swoje niezadowolenie za postawę swoich zawodników i... sędziego.

• Wiele wskazuje na to, że Rami nie wróci już na boisko...

• Akcja za akcję, cios za cios. Dos Santos podaje do Hemeda, który traci piłkę przed polem karnym Valencii. Rami, który ucierpiał w tym starciu, rozpoczął kontrę zmarnowaną przez jego partnerów.

• Jonas wzięty w kleszcze przez dwóch zawodników w ok. narożnika pola karnego.

• Alfaro strzela z 30 metrów wprost w rękawice D. Alvesa. A trener gospodarzy ma nietęgą minę.

• Zmiana w Valencii: za Bernata wchodzi V. Ruiz.

• Indywidualna akcja Feghouliego, który wkręcił w ziemię obrońcę i stracił równowagę w polu karnym

• Pół godziny gry za nami. Valencia przeważała, a Mallorca ograniczała się do wyprowadzania kontr. Jedna z nich o mały włos nie dałaby prowadzenia. Od momentu czerwonej kartki dla przeciwnika powinno być łatwiej w konstruowaniu akcji.

• Pina niezgodnie z przepisami zatrzymywał Guardado. W tej sytuacji sędzia postanowił, że nie będzie kartki.

• Bernat zagrywa z rzutu wolnego za nisko i radzą sobie obrońcy Mallorki. Przed gospodarzami trudna godzina grana w osłabieniu.

• Nie spodobał mu się spóźniony atak przeciwnika po podaniu i sam postanowił wymierzyć sprawiedliwość. Gwizdy żegnają schodzącego zawodnika.

• Czerwona kartka dla T. Costy!

• Prostopadła piłka do Soldado, ale najlepszy snajper Valencii nie doszedł do podania. Aouate wznawia grę dalekim wykopem.

• Świetna centra Bernata z lewej flanki i strzał Jonasa przyblokowany!

• Rzut wolny z lewej strony nie przyniósł zagrożenia ze strony Valencii. Na dodatek Rami faulował Lunę.

• Spóźniony wślizg Bernata, za który dostaje żółtą kartkę. Jak tak dalej pójdzie, to obie drużyny mogą nie dokończyć tego spotkanai w pełnych składach.

• Rami przewinił. Wolny dla gości z ok. prawego narożnika pola karnego. Centra w "16" i wyjaśnia sytuację Feghouli.

• Akcja Valencii i gwizdek sędziego. Geromel ukarany żółtą kartką.

• Anemiczny strzał Nunesa nie sprawil problemów D. Alvesowi.

• Guardado bezpardonowo fauluje przeciwnika. Rzut wolny dla Mallorki.

• Feghouli poraz kolejny centruje w pole karne. Znowu za mocno i niedokładnie.

• T. Costa miękko dośrodkowuje i błyskawiczna kontra Mallorki! D. Alves końcówkami palców broni strzał Dos Santosa!

• Żółta kartka dla Luny za zagranie ręką na 30. metrów przed własnym polem karnym.

• Akcja Bernata, który pada w polu karnym Mallorki. Gospodarze domagali się rzutu karnego. Sędzia podyktował... rożny. Dośrodkowanie i nic z niego nie wynikło.

• Faul Guardado w akcji ofensywnej przed polem karnym Mallorki.

• Piłka w siatce po strzale Dos Santosa, ale gol nieuznany. Spalony.

• J. Pereira faulowany w środku pola. Przewaga Valencii powoli topnieje.

• Akcja Mallorki przerwana przez Ramiego, ale piłka jak bumerang w posiadaniu gości. Faulował Parejo, za dostał żółtą kartkę.

• Kolejny rajd Algierczyka zakończony płaskim wstrzeleniem piłki w pole karne, lecz napastnika Valencii uprzedza Nunes.

• Fegouli popędził prawym skrzydłem i dośrodkował w pole karne do Soldado, ale ten nieczysto uderzył i piłkę łapie Aouate.

• Jonas strzela, ale niecelnie

• Gwizdek sędziego i pierwsza połowa rozpoczęta.

• Rezerwowi Mallorki: Calatayud, Fontas Prat, Ximo, M. Pereira, J. Marquez, E. Nsune i Victor.

• Znamy podstawowe "11" obu drużyn. W rezerwie Valencii są: Guaita, Cissokho, Ruiz, Viera, Canales, Piatti i N. H. Valdez.

• Tomasz Górski, witam Państwa! Już za ok. 20 minut rozpocznie się spotkanie 24. kolejki Primera Division, w którym Valencia zagra z Realem Mallorca.