• Byłoby super, gdyby Lewandowski został królem strzelców. Ale nie daję mu większych szans. Huntelaar i Gomez są poza zasięgiem i do tego jeszcze trzeba pamiętać o Dembie Cisse.

• Lucas Barrios za Roberta Lewandowskiego

• Ibrahima Traore na boisku, a Shinji Okazaki na ławce rezerwowych

• Weidenfeller pewnie złapał piłkę po zagraniu Okazakiego

• Cyborg - masz rację. Lewandowski dostaje mało podań, a ostatnio błysnął przy dograniu do Kagawy, który ostatecznie zmarnował doskonała okazję. A Goetze nie gra tak rewelacyjnie jak na początku sezonu. Dziś nie bierze na siebie ciężaru gry.

• W wirtualnej tabeli Borussia spada w tym momencie na trzecie miejsce za Bayern i Schalke, a Stuttgart pozostaje wciąż na piątym

• Nie ma gola! Niewiarygodne! Kapitalnie ograł obrońców Stuttgartu Kagawa i gdy miał już przed sobą tylko Ulreicha kopnął wysoko nad bramką

• Mecz jest wyrównany. Obie drużyny chcą zainkasować trzy punkty i starają się atakować, ale różnie z tym bywa. Warto podkreślić, że gra w defensywie BVB i VFB jest na solidnym poziomie

• Po dośrodkowaniu z rzutu wolnego, wybili piłkę przed własne pole karne goście. Tam z pierwszej piłki strzelił Kuzmanović i zmusił do wysiłku Weidenfellera

• Będzie okazja dla Stuttagrtu po faulu Suboticia na wysokości pola karnego

• Błąd bramkarza Stuttgartu, ale żaden z piłkarzy Borussii tego nie zdołał wykorzystać. Najbliżej był Kagawa, ale zorientował się za późno

• Lubię czekoladę z orzechami. Nie jestem na stadionie - jak już pisałem wcześniej. Czemu nie Legia? Czekam na mistrza, którego nie było już bardzo dawno albo wcale. Puchar Polski? Legia obroni tytuł.

• Kagawa strzelił groźnie z ok. 20 metrów i dobrze interweniował Ulreich

• Strzelał Tasci głową obok bramki

• Ukarany Zdravko Kuzmanović

• Moritz Leitner za Svena Bendera

• Początek drugiej połowy

• Kto mistrzem? Liczę, że nikt z trójki: Wisła, Lech, Legia. Dlatego stawiam na Śląsk, bo gra równo i dopisuje mu póki co szczęście. Korona i Ruch prędzej czy później stracą raczej kontakt z czołówką. Ale fajnie jakby utrzymywały się w czubie do samego końca

• Kto spadnie do 1 ligi? Cracovia przegrywa z Widzewem i "Pasy" kolejny raz ciężko pracują na spadek, więc stawiam na nich i na Podbeskidzie, bo typowałem bielszczan do spadku przed sezonem

• Do przerwy 1:1

• Piszczek znalazł się sam pięć metrów przed bramką Stuttgartu i skorzystał z podania Kagawy, który chyba chciał strzelać. To drugie trafienie Polaka w tym sezonie

• Goooool! Łukasz Piszczek na 1:1!

• Matejko - niestety nie w Sttutgarcie. Mecze z polskich lig relacjonujemy bezpośrednio ze stadionów

• Z narożnika boiska dośrodkowywał Schmelzer, a piłkę pewnie złapał Ulreich

• Molinaro nie pozwolił, by piłka trafiła do Perisicia i wybił ją na rzut rożny

• Żadnej drużynie nie kibicuje. Dziennikarz powinien być neutralny.

• Kagawa próbował strzelać lewą nogą, ale w ostatniej chwili gospodarze wybili mu piłkę i Japończyk kopnął w... powietrze

• Goetze faulowany w polu karnym, ale sędzia był innego zdania. Były podstawy ku podyktowaniu jedenastki

• Lech - Legia stawiam bramkowy remis, 2:2 może być. Kto awansuje do Ekstraklasy - to jest ciekawe pytanie. Kandydatów jest wielu, bo właściwie połowa ligi. Postawiłbym na Arkę i Pogoń, bo to dwie drużyny, które wyglądają najbardziej solidnie. Ale Zawisza, Piast, Flota i Termalica też mają podstawy ku Ekstraklasie. No będzie ciekawie, zobaczymy

• Cacau wpadł w pole karne, jednak uciekła mu piłka i przytomnie wyszedł z bramki Weidenfeller, który pewnie złapał futbolówkę

• Molinaro był w doskonałej sytuacji do zdobycia drugiego gola dla VFB, ale był też na spalonym

• Ciekawy mecz zapowiada się w Katowicach. I po tym co GKS zagrał tydzień temu z Piastem ma szanse, aby ograć też i Sandecję. Stawiam 2:1 dla gospodarzy

• Sebastian Kehl - za faul na Kuzmanoviciu

• Powinno być 2:0! Cacau strzelał głową w bardzo dobrej sytuacji strzeleckiej, ale nie trafił w bramkę. Mimo że Weidenfeller był mocno wysunięty

• Z rzutu wolnego dośrodkowywał Tasci, a Harnik strzelił w słupek. Potem futbolówka trafiła do Tasciego, który nie dołożył nogę i skierował ją do siatki. Rozpaczliwie próbował jeszcze interweniować Hummels

• Gool! Serdar Tasci strzela na 1:0 dla Stuttgartu!

• Dobre dośrodkowanie Schmelzera, które na strzał głową zamienił Kehl. Nie trafił jednak w bramkę

• Cacau miał przed sobą już właściwie tylko pustą bramkę, ale nie zdołał trafić w piłkę po podaniu Harnika. Na pewno Weidenfellerowi zrobiło się gorąco...

• Molinaro uderzył z pierwszej piłki bardzo mocno i dobrze ustawiony Weidenfeller odbił futbolówkę do góry

• Piszczek strzelał z ponad 20 metrów, ale piłka minęła bramkę VFB

• Zablokowany strzał Kagawy z linii pola karnego

• Cacau - za ful

• Robert Lewandowski trafił w słupek! Polak kapitalnie zastawił się w polu karnym, obrócił i groźnie strzelił na bramkę gospodarzy. A podawał mu Łukasz Piszczek

• Błaszczykowskiego brakuje, bo ma problemy z plecami. Potwierdzamy informacje jakie podajecie w komentarzach

• Początek meczu w Stuttgarcie!

• Warto więc zajrzeć jeszcze szybko na relację live z derbów Londynu, gdzie dzieje się wiele. Sprawdź co słychać w końcówce meczu na Stamfrod Bridge

• Mecz rozpocznie się kwadrans później niż planowano, czyli o 15:45. A to dlatego, że goście z Dortmundu dotarli na Mercedes-Benz Arenę z opóźnieniem

• Borussia - rezerwowi: Langerak, Felipe Santana, Lowe, Grosskreutz, Gundogan, Leitner, Barrios

• Stuttgart - rezerwowi: Ziegler,Bauer,Celozzi,Gebhart, Traoré, Gentner, Hemlein

• Znamy składu obu drużyn i tak się spodziewaliśmy w pierwszym składzie Borussii mamy dwóch Polaków - Roberta Lewandowskiego i Łukasza Piszczka. Na ławce rezerwowych zabrakło miejsca dla Jakuba Błaszczykowskiego

• Gospodarze po dziesięciu seriach spotkań są na piątym miejscu i mają na koncie 17 punktów, a przyjezdni są wiceliderem z 19 "oczkami". Faworyta ciężko tutaj wskazać