3

3 1 połowa

Borussia Dortmund

3

• Ciekawa końcówka tego meczu. Wolfsburg zremisował właściwie wygrany mecz. Za uwagę dziękuje Oktawian Jurkiewicz. Autora relacji możecie śledzić na twitterze:*Kliknij*

• KONIEC! Borussia po słabej grze i pogoni w końcówce remisuje. Oglądaliśmy aż sześć bramek w tym meczu!

• Nie... Piłkę piąstkuje bramkarz.

• Minuta numer dwa doliczonego czasu. Borussii się spieszy. Szybko rozpoczyna Weidenfeller. Jest rzut wolny dla gości i podchodzi Reus... Czy coś z tego będzie?

• Pierwsza z dodatkowych minut to próba kontrolowania piłki przez Wolfsburg i nie dopuszczenie do niej Borussii.

• Wchodzi Madlung za Knoche. Sędzia dolicza trzy minuty.

• Po dobrej akcji Borussii piłka trafiła w polu karnym do Reusa a ten mocnym strzałem wykończył akcję! Dwie minuty do końca regulaminowego czasu gry! Czy zdąży któraś z drużyn przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść.

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL!!!! REUS! REUS! REUS!

• Wolfsburg w natarciu! Nie chcą piłkarze Dietera Heckinga stracić punktów.

• Wchodzi Trasch a schodzi Medojevic

• Dostał fenomenalne podanie od Gündogana i wyszedł na sytuację sam na sam na pełnej prędkości. Zamiast strzelać z całej siły zdecydował się na przelobowanie bramkarza i to była słuszna decyzja.

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL! REUS! ALEŻ BĘDZIE KOŃCÓWKA!

• To była ostatnia akcja Perisicia. W jego miejsce Schafer

• Perisić mógł dobić gości ale zabrakło mu siły w nogach i dał się dogonić Piszczkowi. Dobra interwencja prawego obrońcy Borussii.

• Zdaje się, że miałem rację pisząc kilka minut temu o tym, że zmieniłbym Santanę. Do takiego samego wniosku doszedł Juergen Klopp i zastąpił go Leitnerem.

• Mało się dzieje. Nie ma co się oszukiwać. Gdybym do komentowania używał głosu a nie tekstu pisanego to właśnie 'bawiłbym' słuchaczy jakąś ambitną opowieścią o jednej z drużyn.

• Ależ ryzyko i pokaz umiejętności Piszczka! po mocnym dośrodkowaniu zdecydował się zagrać piłkę klatką piersiową w stronę bramki do Weidenfellera. Gdyby ten był inaczej ustawiony albo zwyczajnie zaspał to Łukasz strzeliłby bramkę samobójczą.

• Bardzo słaby dzisiaj występ Felipe Santany. Zawiódł przy jednej z bramek do tego teraz zaspał przez co musiał wybijać piłkę na aut. Według mnie to on powinien być zmianą numer trzy w Borussii.

• PERISIĆ! Chciał mierzonym strzałem pokonać bramkarza Borussii ale za mało dokręcił piłkę.

• Oficjalne dane organizatorów mówią o 30 000 osób na stadionie.

• Żółta kartka dla Jana Polaka za brzydki wślizg.

• Wymieniona musi zostać piłka bo ta poprzednia była trochę sflaczała. Sędzia pozwolił i możemy kontynuować grę.

• Żółtą kartką ukarany zostaje Ilkay Gündogan

• Akcja Kuby, zgranie do Schiebera ale ten niecelnie strzela.

• Jan Polak! Dobrze poprowadził piłkę i uderzył "z czuba" ale niecelnie. Gdyby jednak lepiej przymierzył to Weidenfeller mógł mieć kłopoty.

• Borussia ciągle naciera na bramkę gospodarzy ale na razie gola nie widać.A może to Wolfsburg wyprowadzi skuteczną kontrę?

• Faulowany w polu karnym przez Reusa był Diego ale sędzia nie podyktował jedenastki z czym nie zgadza się poszkodowany.

• Za moment rzut rożny dla Borussii bo przerwana została akcja prawym skrzydłem. Stały fragment gry rozegrany krótko i szybka strata na rzecz Wolfsburga.

• Borussia od początku bardzo ambitnie podchodzi do sprawy. Tylko żeby im tej ambicji nie zabrakło...

• Mogła być bardzo szybka bramka kontaktowa! Strzał jednego z piłkarzy Borussi został jednak zablokowany przez obronę.

• I zaczynamy drugą część meczu!

• ...a później Schieber za Bendera. I zaraz startujemy!

• Aż dwie zmiany w przerwie! Najpierw Kuba za Grosskreutza...

• Piłkarze już w tunelu a do wejścia szykuje się Kuba Błaszczykowski!

• Przebiegnięty dystans (w kilometrach): 58,73/58,69
  • Borussia zaczęła mecz fantastycznie i niektórzy kibice z pewnością już zacierali ręce na myśl o kolejnym zwycięstwie. Niestety, rzeczywistość bywa bardziej przytłaczająca niż kowadło, które spada kojotowi na głowę. Borussia przez następne 40 minut była nieobecna. Jakby piłkarze zeszli z murawy po zdobyciu gola. Wolfsburg to wykorzystał i tu brawa. Przewaga dwóch bramek to dobra zaliczka przed drugą połową. Zaraz po końcowym gwizdku bardzo szybko do szatni pobiegł Juergen Klopp. Z pewnością ma teraz wiele do powiedzenia.

• Schalke 0-1 Stuttgart
  • NIE DOLICZYŁ NIC! Sądziłem, że cztery gole trochę czasu zabierają ale jak widać nie. W przerwie garść statystyk, krótkie podsumowanie i wyniki z innych boisk Bundesligi :)

• Jest już 45 minuta ile doliczy arbiter?

• Reus miał już na koncie upomnienie i teraz sędzia zdecydował się sięgnąć do kieszeni.

• NIESAMOWITE! ALEŻ BYŁO BLISKO CZWARTEJ BRAMKI! Ivica Olić wyszedł na sytuację sam na sam ale nie trafił w bramkę!

• Borussia jeżeli myśli o korzystnym rezultacie powinna zdobyć jeszcze bramkę przed przerwą ale o to będzie ciężko bo podopiecznym Juergena Kloppa wyraźnie nie układa się dzisiaj gra.

• ALEŻ BYŁO BLISKO SAMOBÓJA! Piłkę wyrzuconą z autu zagrywał głową Santana i futbolówka odbiła się od słupka! Dużo szczęścia miała Borussia

• Faulowany Ilkay Gündogan ale po wznowieniu szybka strata i groźna kontra Wolfsburga, którą zatrzymał dopiero Hummels. Po tej interwencji miał na twarzy wyraźny grymas bólu ale gra nie jest zatrzymana.

• Spokojniejszy okres gry bo ani jedni ani drudzy pod bramkę się nie przedostają. Króluje walka w środku pola i krótkie podania na małej powierzchni.

• Faul na prawym skraju pola karnego Borussii i szansa na kolejne groźne dośrodkowanie dla gospodarzy

• Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego i chwilowym zamieszaniu piłka wpadła pod nogi Naldo, który mocnym strzałem pokonał Weidenfellera. 3:1 dla gospodarzy i Borussia będzie miała teraz bardzo ciężko.

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL!!! NALDO!!! CO TU SIĘ DZIEJE!!

• Perisić zdecydował się na strzał z dystansu ale ta piłka po drodze odbiła się od jednego z piłkarzy Borussii i wpadła do bramki zdezorientowanego Weidenfellera. Gospodarze na prowadzeniu!

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL!!!! PERISIĆ!

• Ivica Olić dryblował na prawym skrzydle ale jego dośrodkowanie było do nikogo i od razu padło łupem Borussii

• Groźny atak Borussii zakończony strzałem Piszczka. Środkiem przedzierał się Reus po czym podał do Lewego. Ten doszedł do linii końcowej i wysunął piłkę Łukaszowi, który strzelił... w aut.

• Hasebe zagrywał ręką przy ataku prawą stroną i od rzutu wolnego rozpoczną goście.

• Perisić przez moment był poza boiskiem ale zdaje się, że już wszystko gra.

• Wyraźnie spóźniony w tej akcji był Santana, który na sam koniec jeszcze faulował Perisicia. Generalnie akcja zaczęła się od prawej strony i piłkę miał Ivica Olić. Lekkim kopnięciem wysunął ją strzelcowi.

• GOOOOOOOOOOL!! IVAN PERISIĆ!

• Jest dużo walki w środkowej strefie boiska.

• Dobrze zapowiadała się akcja lewym skrzydłem Borussii ale Reus był na spalonym przy jednym z podań.

• Wolfsburg jakby odrobinę zmotywowany tym golem prze do przodu. Czy uda im się szybko wyrównać?

• Po dośrodkowaniu z rzutu wolnego Bender z trudem sięgnął piłki ale dobrze wprowadził ją do bramki i mamy prowadzenie Borussii!

• GOOOOOOOOOL! SVEN BENDER!!

• Rzut rożny dla gospodarzy ale Santana oddala zagrożenie.

• Faulowany jeden z piłkarzy Wolfsburga na ok 25. metrze i dośrodkowanie w pole karne Borussii ale nic z tego nie wynikło bo Naldo był na spalonym.

• Za nami już pierwsza groźna akcja gości ale nie zakończona strzałem.

• I rozpoczynamy przedostatnią kolejkę Bundesligi!

• Jesteśmy już po losowaniu stron i kilku pamiątkowych fotkach. Za chwilę Günter Perl rozpocznie ten mecz.

• Piłkarze już są na murawie i za moment będziemy zaczynać.

• Ławka rezerwowych Wolfsburga: Hitz, Kjaer, Madlung, Arnold, M. Schäfer, Träsch, Dost.

• Ławka rezerwowych Borussii: Langerak, Subotic, Bittencourt, Błaszczykowski, Kehl, Leitner, Schieber

• Już za 10 minut rozpocznie się aż dziewięć spotkań w Bundeslidze. W tym VfL Wolfsburg - Borussia Dortmund. W wyjściowym składzie gości wystąpi dzisiaj Lewandowski i Piszczek. Jakub Błaszczykowski zasiadł dzisiaj na ławce. Na relację LIVE zaprasza Oktawian Jurkiewicz.