Borussia Dortmund

3

• Za uwagę dziękuje Państwu Piotr Bernaciak!

• Koniec meczu w Wolfsburgu, Borussia pewnie wygrywa 3:0!

• Nic groźnego się już tu nie wydarzy, zawodnicy czekają już do końcowego gwizdka, wymieniając spokojnie podania.

• Sędzia dolicza trzy minuty do drugiej połowy spotkania.

• Shinji Kagawa zmienia Christiana Pulisicia, jednego z najlepszych piłkarzy tego meczu.

• Nany Landry Dimata zablokowany przy linii bocznej, rzut rożny dla gospodarzy.

• Zablokowany strzał Pierre-Emericka Aubameyanga pada łupem Koena Casteelsa.

• Felix Passlack zastępuje Dana-Axela Zagadou, obrońcę BV stadion żegna brawami.

• Urazu nabawił się także Dan-Axel Zagadou.

• Łukasz Piszczek fauluje Robina Knoche w ataku.

• Borussia nadal kontroluje mecz, ale goście zdecydowanie zwolnili tempo meczu, Wolfsburg nie potrafi wykorzystać wolniejszego tempa i chwili odpoczynku zawodników BVB.

• Ostatnia zmiana w ekipie Wilków. Daniela Didaviego zastępuje Maximilian Arnold.

• Piłka w siatce Borussii po dośrodkowaniu z rzutu wolnego, ale sędzia nie uznaje bramki - był spalony!

• Na stadionie podano informację, że na Volkswagen Arenie pojawiło się dziś 30000 kibiców, a więc dzisiejszy mecz ogląda na stadionie komplet widzów.

• Nuri Sahin niezwykle groźnie zderzył się z Joshuą Guilavogium, całe szczęście, że obyło się tutaj bez kontuzji!

• Asystę przy tym golu zaliczył niezwykle groźny w dzisiejszym spotkaniu Christian Pulisić.

• Jak padła bramka? Reprezentant Gabonu skierował piłkę do siatki wślizgiem po świetnym, prostopadłym podaniu z prawej strony boiska.

• Mahmoud Dahoud zastępuje Matio Gotze w szeregach Borussii.

• Deklasacja! Pierre-Emerick Aubameyang trafia na 3:0!

• Joshua Guilavogui zmienia Riechedlyego Bazoera.

• Nany Landry Dimata przewracany przy linii bocznej na wysokości pola karnego BVB.

• Mario Gomez niespodziewanie odnalazł się w polu karnym Borussii i uderzył z pierwszej piłki, piłka jednak przeleciała w bezpiecznej odległości od słupka.

• Pierre-Emerick Aubameyang próbował dłużej utrzymać się przy piłce pod polem karnym drużyny Andreasa Jonkera, jednak przewrócił się, gwizdek sędziego milczy.

• Tempo spotkania mocno spadło w drugiej połowie.

• Płaski strzał Mario Gotze tuż przy słupku przytomnie broni Koen Casteels.

• Gra nieco wyrównała się po przerwie - goście nie mają już tyle miejsca na połowie VfL.

• Świetne wyjście z bramki Koena Casteelsa zapobiegło zagrożeniu pod bramką, bramkarz wybił piłkę poza linię boczną.

• Mecz wznowiony, piłkę rozgrywają gospodarze!

• Piłkarze wracają na murawę.

• Wracamy powoli do Wolfsburga, za moment druga połowa meczu!

• Borussia kontroluje grę, Wolfsburg póki co tylko przygląda się poczynaniom gości. Szkoda kontuzji Jakuba Błaszczykowskiego.

• Koniec pierwszej, dość jednostronnej połowy na Volkswagen Arena. Do przerwy 0:2.

• Pierwsza połowa przedłużona o jedną minutę.

• Niedobrze... Jakub Błaszczykowski kontuzjowany w ostatnim meczu przed przerwą na mecze reprezentacji. Zastąpił go już Nany Landry Dimata.

• Gonzalo Castro faulowany w środku pola.

• Kuba Błaszczykowski próbował podaniem przy linii bocznej uruchomić jednego z kolegów, podał jednak piłkę pod nogi Dana-Alexa Zagadou.

• Riechedly Bazoer znakomicie odebrał piłkę Sokratisowi Papasthathopoulosowi w czysty sposób pod własnym polem karnym. To była efektowna interwencja.

• Borussia chwilowo uspokoiła swoją grę i wymienia podania na własnej połowie.

• Mądry przerzut piłki na lewe skrzydło do wysoko ustawionego Dana-Alexa Zagadou, lewy obrońca BVB nie spodziewał się takiego zagrania i nawet się nie ruszył.

• Goście mają ten mecz zdecydowanie pod kontrolą, piłkarze Wolfsburga nie są w stanie wymienić kilku podań na własnej połowie!

• Sędzia użył jeszcze systemu VAR, ale o błędzie arbitra nie ma mowy! Stoper Borussii znakomicie przyjął górne podanie w okolicach linii bocznej pola karnego, po czym zdecydował się na sprytne uderzenie pod poprzeczkę, delikatny strzał niespodziewanie zaskoczył bramkarza i wylądował w siatce, to był prawdziwy popis techniczny Hiszpana!

• Ależ gol, Marc Bartra, przepiękna bramka, ależ gra Borussii, 2:0 dla gości!

• Borussia Dortmund idzie za ciosem! Świetne, mocne, ale precyzyjne dośrodkowanie Pierre-Emericka Aubameyanga w pole karne na głowę Maxilimiliana Arnolda, ten dobrze kryty przez obrońcę uderza niecelnie, ale tuż obok słupka!

• Wydawało się, że kontratak BVB zwolnił, tymczasem piłka trafiła do reprezentanta Stanów Zjednoczonych ustawionego w polu karnym, Christian Pulisić uderzył bez zastanowienia, bardzo precyzyjnie, tuż obok słupka, wyprowadzając klub z Dortmundu na prowadzenie!

• Christian Pulisić, co za uderzenie, 1:0 dla Borussii!

• Mario Gomez nieco zbyt egoistycznie zdecydował się na uderzenie z półobrotu z około 30 metrów, piłka poszybowała wysoko nad poprzeczką.

• Fantastyczne dośrodkowanie Christiana Pulisicia z prawej strony boiska po podaniu Mario Gotze, piłka trafiła do Gonzalo Castro, ten jednak nie trafił w nią czysto i piłka minęła bramkę!

• Przytomne wyjście z bramki Romana Burki pozwoliło zakończyć akcję gospodarzy, nim się na dobre rozpoczęła.

• Świetne dośrodkowanie z rzutu rożnego na głowę Daniela Didaviego, zawodnik Wolfsburga w wyśmienitej sytuacji nie trafia w światło bramki!

• Pierre-Emerick Aubameyang chciał przepuścić podanie do Maximiliana Philippa, były piłkarz Freiburga nie zrozumiał jego zamiarów i nie ruszył do piłki.

• Sokratis Papasthathopoulos niebezpiecznie minął się z piłką pod własnym polem karnym, Mario Gomez nie spodziewał się błędu defensora i nie zdołał w pełni skorzystać z prezentu, obrońca naprawił swój błąd.

• Wrzutka dotarła na głowę Pierre-Emericka Aubameyanga, napastnik uderzył jednak niecelnie.

• Riechedly Bazoer popełnia faul tuż przed własnym polem karnym.

• Dośrodkowanie Łukasza Piszczka z prawej strony pola karnego wybite na aut.

• Nuri Sahin fauluje rywala na połowie Wolfsburga w walce o piłkę.

• Mocne, górne podanie do Pierre-Emericka Aubameyanga w pole karne, sędzia zauważył, że napastnik był na spalonym.

• W Wolfsburgu słonecznie, dobre warunki do gry. Mamy nadzieję że piłkarzy z nich skorzystają.

• Dan-Axel Zagadou próbował utrzymać się przy futbolówce przy linii bocznej na połowie gospodarzy, ale nie utrzymał piłki w boisku.

• ...i zaczynamy mecz, pierwszy gwizdek sędziego i przy piłce Borussia Dortmund!

• Przywitanie drużyn za nami, jeszcze tylko losowanie stron...

• Piłkarze melduje się na murawie Volkswagen Areny!

• Zawodnicy już ustawieni w tunelu.

• Wczoraj, na inaugurację Bundesligi Bayern Monachium pokonał Bayer Leverkusen 3:1.

• Dzisiejszy mecz będzie debiutem dla Petera Bosza w rozgrywkach Bundesligi.

• Rezerwowi Borussii: Roman Weidenfeller, Neven Subotić, Alexander Isak, Mahmoud Dahoud, Shinji Kagawa, Felix Passlack i Omar Toprak.

• Rezerwowi Wolfsburga: Max Grun, Paul-Georges Ntep, Nany Landry Dimata, Yunus Malli, Victor Osimhen, Joshua Guilavogui i Maximilian Arnold.

• Faworytami są dziś goście, którzy będą chcieli wykorzystać słabszą dyspozycję Wolfsburga z tego roku. W jedenastce gospodarzy debiutuje dziś kilku nowych zawodników, ciężko więc jednoznacznie przewidzieć wynik dzisiejszego meczu.

• Znamy już składy obu zespołów - w nich oczywiście Jakub Błaszczykowski i Łukasz Piszczek!

• Zespoły z Wolfsburga i Dortmundu zmierzą się ze sobą w pierwszej kolejce Bundesligi, starcie zapowiada się ciekawie.

• Wita Państwa Piotr Bernaciak, zaczynamy relację na żywo z meczu VfL Wolfsburg - Borussia Dortmund!