Viktoria Pilzno

0

Manchester City

3

• Ostatni gwizdek sędziego, Paolo Tagliavento kończy mecz w Pilznie. Manchester City po przebudzeniu w drugiej połowie pewnie pokonuje Viktorie 3-0!

• Horvath podawał do Durisa, który zamiast rozejrzeć się i poszukać lepiej ustawionych kolegów, wyszedł na pozycję spaloną.

• Druga połowa przedłużona o dwie minuty.

• Negredo świetne podanie do Aguero, ten wyszedł na dobrą pozycję strzelecką, uderzał niecelnie i piłka poza boiskiem.

• Horava mógł zdobyć bramkę honorową, powstrzymał go Hart.

• Horvath szybko podaje na lewą stronę do Tecla, Nastasic kieruję piłkę na aut.

• Viktoria buduje atak od własnej bramki, Rajtoral niedokładnie zagrywa w kierunku swoich kolegów, przy piłce znów goście.

• Trener Vrba dokonuje ostatniej zmiany. Za Bakosa wbiega Stanislav Tecl.

• Murawę opuszcza kolejny strzelec bramki, Edin Dżeko, zmienia go Alvaro Negredo.

• Milner poszedł na przebój lewym skrzydłem, Limbersky powstrzymał jego strzeleckie zapędy.

• Kolejna zmiana w zespole Manchesteru City. Boisko opuszcza zdobywca bramki, Yaya Toure, w jego miejsce Javi Garcia.

• Tempo meczu na Doosan Arena odrobinę zmalało. Goście wymieniają między sobą podania, Viktoria jedynie się broni. Wzmógł się za to doping czeskich kibiców, którzy do końca są wierni swojej drużynie

• Nasri wyprowadza piłkę z własnego pola karnego, podaje w pole karne gospodarzy, Dżeko piętą odgrywa ponownie do Francuza, z tej akcji nie wynikło żadne zagrożenie dla bramki Kozacika.

• Petrzela nie opanował piłki, przejął ją Fernandinho, chciał podawać do dobrze ustawionego Aguero, piłka powędrowała jednak wysoko nad głową Argentyńczyka i wpadła prosto w ręce Kozacika.

• Viktoria wywalczyła rzut rożny, Horvath uderzał zbyt mocno.

• Małe nieporozumienie w drużynie gości, Milner niedokładnie podaje do Zabalety. Rajtoral mógł przejąć piłkę, lecz nie udało mu się wykorzystać swojej przewagi nad rywalem i stracił futbolówkę.

• Horvath ładnie rozgrywa piłkę do swoich napastników, defensorzy City pozbawiają jednak złudzeń Czechów na rozegranie jakiejkolwiek akcji.

• Na zmianę decyduję się także trener Pellegrini. Za Jesusa Navasa wpuszcza na boisko Jamesa Milnera.

• Kolejna zmiana w szeregach gospodarzy. Z murawą żegna się Lukas Hejda, na placu gry pojawia się Roman Hubnik.

• Rzut wolny dla City, przy piłce trójka Nasri, Dżeko Toure.

• Pilzno próbuje zdobyć bramkę honorową, Horvath podawał do Kovarika, ten strzelił z dystansu, bardzo niecelnie.

• Horvath zdecydował się strzelić na dalszy słupek, jego uderzenie bez szans w starciu z Hartem.

• Aguero na jeden kontakt do Toure, Horvath przerywa dwójkową akcję gości.

• Pierwsza zmiana w drużynie z Pilzna. Boisko opuszcza Daniel Kolar, w jego miejsce wchodzi Michal Duris.

• Navas również chce dorównać kolegom, próbował więc samodzielnie przedrzeć się przez defensywę gospodarzy, bezskutecznie.

• Kapitalny początek drugiej połowy Manchesteru City. Aguero bez problemu uwolnił się spod opieki przeciwników i bez wahania uderzał na bramkę Kozicka. Tym razem Argentyńczyk się nie pomylił i zdobył trzecią bramkę dla "The Citizens".

• GOL! SERGIO AGUERO!

• Zabaleta dośrodkowuje, piłkę zbiera Aguero, interweniuje Prochazka i kieruje futbolówkę na au.

• Aguero chciał poszukać swojej okazji, uderzał na bramkę rywali z ostrego kąta, wywalczył tylko rzut rożny dla swojej drużyny.

• Kozacik próbował sięgnąć piłki, jednak strzał Toure był perfekcyjny i niemożliwy do obrony.

• GOL! YAYA TOURE, PIĘKNA BRAMKA Z DYSTANSU!

• Kovarik miał świetną okazję by wyrównać. Hart z ledwością broni strzał pilkarza gospodarzy.

• Dżeko ograł dwóch obrońców z Pilzna i podciął piłkę, która powędrowała ponad poprzeczkę. To była jego szansa na zdobycie drugiej bramki.

• Aguero wyprzedził Rajtorala, Pilzno gubi się po stracie bramki.

• Dwójkowa akcja Dżeko z Aguero, Bośniak tym razem nie myli się i pewnie posyła piłkę do siatki przeciwnika.

• GOL! EDIN DŻEKO!

• Nasri agresywnie rozpoczyna drugą część spotkania, zbyt mocno dośrodkowuje piłkę w pole karne gospodarzy, żaden gracz City nie zamknął tej akcji.

• Zaczynamy drugą połowę!

• Piłkarze obu drużyn powoli wracają na plac gry.

• Rozczarowująca pierwsza połowa w wykonaniu Manchesteru City. Chociaż Anglicy mieli więcej okazji do zdobycia bramki rażą w dzisiejszym spotkaniu nieskutecznością, grają bardzo zachowawczo. W drużynie z Pilzna nieoceniony dzisiaj jest Pavel Horvath, który rządzi i dzieli na murawie, obecny jest też w każdej strefie boiska. Niewątpliwie bez niego w składzie gospodarze mogliby mieć znacznie więcej problemów w tym spotkaniu.

• Koniec pierwszej połowy w Pilznie. Na razie na Doosan Arena utrzymuje się bezbramkowy remis.

• Sędzia dolicza minutę do regulaminowego czasu gry.

• Aguero zdecydował się uderzenie z dystansu, Kozacik ofiarnie broni ten strzał.

• Petrzela niedokładnie zagrywa w pole karne Manchesteru, City buduje kolejna akcję.

• Horvath traci piłkę, przejmuję ją Dżeko, piętą zagrywa do Kolarova, ten zaś do Aguero, Argentyńczyk na spalonym.

• Limbersky ukarany żółtą kartką za symulowanie faulu. Padł jak długi na murawę zanim Company go dotknął.

• Viktoria wywalczyła rzut wolny, przy piłce jak zawsze Horvath. Do podania kapitana gospodarzy dobiegło kilku graczy Pilzna, pewnie piąstkował jednak Hart.

• Nasri zbiega do środka, podaje do Navasa, ten kieruje piłkę do Aguero, który mógł zdobyć gola, Argentyńczyk pogubił się jednak w tej akcji.

• Niezmordowany Horvath wymienia kilka podań z Petrzelą by za moment uderzyć na bramkę Harta. Bez rezultatu.

• Kovarik był w posiadaniu futbolówki, źle dograł ją do swoich partnerów w efekcie stracił szansę na przeprowadzenie składnego kontrataku.

• Nasri z dzieciną łatwością ograł kilku graczy Pilzna, defensorzy gospodarzy zablokowali jednak jego akcję nie pozwalając mu oddać strzału.

• Ależ błąd Companego, poślizgnął się przy linii bocznej, stracił piłkę, którą przejął Horvath i popędził na bramkę City. Hart z trudem obronił jego strzał.

• Horvath uderza z czterdziestego metra, piłka powędrowała zbyt wysoko i wpadła prosto w ręce Harta.

• Błąd Fernandinho, zbyt późno atakował nogi Petrzeli, dlatego został ukarany żołtym kartonikiem.

• Aguero rozpędza się na osiemnastym metrze, uderza na bramkę lecz piłka odbija się od słupka! Koralov próbował ją dobić, niestety nic już z tego nie wynikło.

• Horava próbował wyprowadzić skuteczną kontrę, uprzedzili go zawodnicy City i przejęli piłkę w środkowej strefie boiska.

• Kapitalna obrona Kozacika. Dżeko bliski był zdobycia bramki, stanął twarzą w twarz z bramkarzem gospodarzy.

• Horvath świetnie, bezpośrednio uderza z rzutu wolnego, Hart odbija piłkę przed siebie, żaden gracz Viktorii nie dobił futbolówki do siatki

• Kolejną akcję wyprowadzają zawodnicy z Pilzna. Rajtoral do Petrzeli, którego nieprzepisowo zatrzymuje Dżeko. Rzut wolny dla gospodarzy.

• Po rzucie wolnym dla Viktorii Rajtoral groźnie uderzał na bramkę City.

• Aleksandar Koralov ukarany żółta kartką za umyślne zagranie ręką.

• Sędzia zatrzymuje grę po faulu na jednym z zawodników czeskiej drużyny.

• Dośrodkowanie Horvatha, niewiele zabrakło by Kovarik wygral pojedynek główkowy z Zabaletą.

• Bokos faulowany w środkowej strefie boiska. Od rzutu wolnego zaczynają gospodarze.

• Horava przechwycił futbolówkę na osiemnastym metrze, uderzał na bramkę Harta zbyt mocno, grę wznawia zatem angielski golkiper.

• Akcja prawą stroną Jesusa Navasa, Hiszpan chciał dośrodkować, czujnie na posterunku Daniel Kolar wybija piłkę na aut.

• Nasri uderza z rzutu rożnego, Yaya Toure doskoczył do piłki, ale bez gola w Pilznie.

• Jesus Navas próbował zaskoczyć strzałem z dystansu Kozacika, ten wyprowadził futbolówkę ponad bramkę, rzut rożny dla gości.

• Kolejna akcja gości, którzy próbowali zaatakować bramkę Viktorii, Limbersky przechwycił jednak piłkę i skierował ją do Kozacika.

• Navas wrzutka w pole karne, Nasri przyjmuję piłkę, która niefortunnie opuszcza plac gry. Od bramki rozpoczął Kozacik.

• Horvath posłał świetną piłkę w kierunku piłkarzy swojej drużyny, obrońcy City pewnie przejęli futbolówkę, rzut wolny dla gospodarzy.

• Jesus Nava szukał swojej pierwszej okazji pod bramką rywali, jak na razie Manchester spokojnie wymienia pomiędzy sobą spotkania.

• Pierwszy gwizdek Paolo Tagliavento, rozpoczynamy spotkanie w Pilznie.

• Panie i Panowie, na Doosan Arena rozbrzmiewa właśnie hymn Ligi Mistrzów!

• Piłkarze już w tunelu przygotowują się do wyjścia na boisko.

• Pozostało jeszcze kilka minut do rozpoczęcia meczu, przyjrzyjmy się więc sytuacji w ligowych tabelach obu ekip. Viktoria Pilzno po ośmiu kolejkach aktualnie plasuję się na drugim miejscu w czeskiej ekstraklasie, a Manchester City zajmuję czwartą lokatę po czterech rozegranych meczach w Premier League.

• Dzisiejszego wieczoru spotkanie będzie sędziowała iście włoska obsada. Głównym arbitrem jest bowiem Paolo Tagliavento, a jego asystentami Mauro Tonolini i Lorenzo Manganelli.

• W zeszłym sezonie Viktoria Pilzno bardzo dobrze spisywała się w Lidze Europy. Zdołali wygrać swoja grupę z Athletico Madryt w składzie, w 1/16 wyeliminowali Napoli i polegli dopiero w 1/8 finału z Fenerbahce.

• Viktoria Pilzno W Pilznie od kilku dni wszyscy są już gotowi na Ligę Mistrzów. Będzie to już drugi sezon w historii klubu, kiedy najlepsze klubowe rozgrywki Europy zagoszczą na Doosan Arena.

• Obie drużyny zremisowały swoje ostatnie mecze w rodzimych ligach, Manchester City ze Stoke City, zaś Viktoria Pilzno ze Slovanem Liberec.

• Manuel Pellegrini Atmosfera przedmeczowa pomiędzy dwiema drużynami wydaję się być niezwykle przyjazna. Manuel Pellegrini świętował wczoraj w Pilznie swoje 60-urodziny. Po konferencji prasowej otrzymał od włodarzy Viktorii bukiet kwiatów w barwach czeskiego klubu, serdeczne życzenia oraz rzecz jasna beczka piwa Pilsner :)

• City nie ma jak na razie dobrych wspomnień związanych z LM. W sezonie 11/12 wbrew oczekiwaniom zajęli trzecie miejsce w grupie, nie zawojowali również Ligi Europy. Z kolei rok później w fazie grupowej musieli uznać wyższość Ajaxu Amsterdam, Realu Madryt i Borussi Dortmund, zajmując ostatnią, czwartą lokatę.

• Dla czeskiej drużyny będzie to pierwszy mecz w rozgrywkach UEFA jaki zagra z angielską drużyną. W przeszłości tylko raz mierzyli się z klubem z Wysp, było to w roku 1959 kiedy klub pod nazwą Spartak Pilzno zremisowali z Grimsby Town 3-3.

• "Musimy wygrać ten mecz. To dla nas bardzo ważne, aby rozpocząć fazę grupową z dobrym rezultatem. W ligowym meczu ze Stoke wprowadziłem w kadrze wiele zmian, wszystko ze względu na Ligę Mistrzów. Viktoria to bardzo dobra drużyna. Nie przegrali 13 z 14 ostatnich meczów i są Mistrzami Czech. Jestem pewien, że to nie będzie łatwe spotkanie, ale zrobimy wszystko co w naszej mocy, aby awansować do 1/8 finału"

- powiedział trener Manchesteru, Manuel Pellegrini na konferencji przedmeczowej.

• "Dwa lata temu prawdopodobnie byliśmy zbyt nerwowi i za bardzo ekscytowaliśmy się tym wszystkim. Teraz pierwszy mecz gramy u siebie, mamy więcej doświadczenia i czujemy się świetnie. Oglądaliśmy ostatni mecz Manchesteru City w Premier League, studiowaliśmy ich taktykę i ustawienie. Na tym etapie to najważniejsze, żeby zapoznać się z przeciwnikiem i znaleźć sposób, aby go zaskoczyć"

- powiedział trener Viktorii, Pavel Vrba na konferencji przedmeczowej.

• Rezerwowi piłkarze Manchesteru City: Pantilimon, Lescott, Milner, García, Rodwell, Negredo, Jovetić.

• Rezerwowi piłkarze Viktorii Pilzno: Bolek, Hubnik, Pospisil, Koukal, Tecl, Duris, Wagner.

• Po stronie Anglików na pewno zabraknie dziś Davida Silvy i Gaëla Clichy, którzy nie przybyli z drużyną do Pragi. Z kolei w ekipie gospodarzy z powodu kontuzji łydki nie zagra Radim Reznik.

• Obok prezentujemy oficjalne jedenastki, jakie wybiegną na boisko od pierwszej minuty spotkania.

• Przerwa w rozgrywkach Ligi Mistrzów nareszcie dobiegła końca, a my serdecznie witamy Was w relacji live z meczu Viktoria Pilzno - Manchester City! Już za nieco ponad godzinę na Doosan Arena w Pilznie usłyszymy pierwszy gwizdek sędziego.