5

3 1 połowa

Ruch Chorzów

0

• Koniec spotkania. Można by rzec... całe szczęście. Niestety Ruch, podobnie jak Śląsk Wrocław wczoraj, skompromitował polską piłkę w europejskich pucharach.

• Żółta kartka dla Stipka.

• Sędzia doliczył 3 minuty.

• Żółtą kartką ukarany jeszcze Djokić.

• Tego się już nie chce komentować. Po rzucie wolnym pada kolejna bramka dla Viktorii. Ruch długo nie zapomni wyjazdu do Pilzna.

• Pogrom, pogrom, pogrom! Hanousek na 5:0!

• Rzut rożny dla Ruchu, Po wrzutce Zieńczuka faulu w ataku dopuścił się Lewczuk.

• Ostatnia zmiana także w zespole Ruchu. Lewczuk wszedł w miejsce Lisowskiego.

• Zmiana także w ekipie Ruchu. Bezproduktywnego drugi mecz z rzędu Piecha zmienia Kuświk.

• Hanousek zmienia Horvatha. Ostatnia zmiana w ekipie gospodarzy.

• Z rzutu wolnego uderzał Zieńczuk, ale niecelnie.

• Druga zmiana w Viktorii. Reznik za Limberskego.

• Próba strzału Djokicia minęła bramkę Viktorii.

• Janoszka w miejsce Jankowskiego.

• W doskonałej sytuacji Darida o mały włos nie pokonał Peskovicia.

• Bakos stanął przed szansą na swoją drugą bramkę, ale tym razem Pesković nie dał się pokonać.

• Pierwsza zmiana w spotkaniu. Stipek zmienił Fillo.

• Wrzutka Horvatka z prawej strony na drugi słupek i najwyżej wyskoczył Marek Bakos, który wpakował piłkę do bramki mimo asysty obrońców i bramkarza.

• Bakos i jest 4:0!

• Próbuje zaatakować Ruch, ale strzały Jankowskiego i Piecha były niecelne.

• Lisowski ukarany żółtą kartką. Pierwsza kara indywidualna w spotkaniu.

• Wysoko przed polem karnym gra bramkarz Viktorii. Widać, że Czesi nie zamierzają się cofać i tylko bronić wyniku.

• Duris stanął przed szansą na czwartą bramkę, ale piłka minęła słupek.

• Początek drugiej połowy. A Legia już w kolejnej rundzie.

• Koniec pierwszej połowy. Mecz mógłby się już skończyć.

• Jeszcze próba sprzed pola karnego Panki, ale prosto w ręce Bolka.

• Czesi już się nie spieszą i spokojnie rozgrywają piłkę i budują ataki. Ich dominacja w dwumeczu jest niepodważalna.

• Rzut rożny dla Viktorii. Po wrzutce Daridy Pesković wybija na kolejny korner.Po kolejnej wrzutce radzą sobie obrońcy.

• Tymczasem Legia gra w "10" i straciła bramkę na 3:1. Robi się niebezpiecznie, bo kolejna bramka Austriaków daje im awans.

• Przed szansą stanął Piech, ale zmarnował dogodną okazję.

• W starciu z jednym rywali Jankowski wylądował na bandzie reklamowej. Na szczęście nic mu się nie stało.

• Terach Ruch może grać już tylko o honor. Po pierwszym meczu można było spodziewać się, ze awans jest już niemożliwy, ale o uniknięcie kompromitacji można jeszcze powalczyć.

• Kolejne błędy w obronie Ruchu, która łatwo ograna przez Czechów dopuściła Durisa na 10 metr tuż przed Peskoviciem. Napastnik Viktorii uderzył przy słupku i nie dał szans bramkarzowi Ruchu.

• Hattrick Durisa! I tyle było z dobrej gry Ruchu...

• Ruch teraz śmielej, większym pressingiem, ale nie ma pomysłu jak podejść pod bramkę. Skończyło się na strzale z duuuużego dystansu, baaaaardzo niecelnie.

• Kolejna próba ataku chorzowian, ale z łatwością zatrzymana przez dobrze grającego w powietrzu Prochazkę.

• Po wrzutce z lewej strony przeszkodzili sobie w polu karnym Panka z Lisowskim, a dobitka była niecelna. Ale dobra akcja Ruchu.

• A tymczasem Legia prowadzi już 3:0 i broni honoru polskich zespołów w LE.

• "Niebiescy, niebiescy" słychać wyraźnie na trybunach. Fani z Chorzowa przekrzyczeli gospodarzy!

• Za mocna piłka do Djokicia na prawe skrzydło i z ataku Ruchu nic nie wyszło.

• Nieco gry w środku pola, Ruch nie ma pomysłu jak zaatakować. Wiary w sukces też próżno już szukać w ekipie Tomasza Fornalika.

• Szkoda dzisiaj kibiców Ruchu, którzy wybrali się do Pilzna i prowadzą gorący doping. Niestety zespół nie dostosowuje się do ich poziomu.

• Uderzył Horvath bezpośrednio z wolnego, ale głową wybił jeden z obrońców Ruchu.

• Rzut wolny dla Viktorii przed polem karnym Ruchu.

• Próbował Piech, ale obok słupka, od bramki Bolek.

• Co tu dużo mówić, szykuje się kolejna kompromitacja polskiej ekipy w europejskich pucharach. Ruch gra podobnie jak w pierwszym meczu, z dużą bojaźnią dla bardziej doświadczonego rywala, tylko że tym razem od początku nie ma szczęścia, które w pierwszym meczu pozwoliło utrzymać bezbramkowy rezultat do końcówki spotkania.

• Seria błędów w obronie Ruchu musiała skończyć się stratą bramki. Dobrze na prawej stronie pola karnego defensorów wymanewrował Darida, dograł na 15 metr do Durisa, a ten na raty wpakował piłkę do bramki, mimo rozpaczliwej interwencji obrońcy.

• Ależ beznadziejnie gra obrona Ruchu! Duris na 2:0!

• Przed szansą stanął Djokić po dośrodkowaniu z rzutu wolnego, ale dobrze obronił Bolek.

• Akcja Ruchu, ale piłka do przodu za mocna i od bramki Bolek.

• Obraz gry nie wygląda dobrze dla Ruchu. Niebiescy w pierwszej minucie zagrali pressingiem i wydawało się, że będą próbować konsekwentnie grać w ten sposób, ale głupia strata i błąd w obronie bardzo szybko pokrzyżowała ich plany.

• Ruch próbował wyjść z atakiem, ale Zieńczuk za mocno zagrał do Piecha, który nie opanował piłki.

• Rajtoral szedł prawą stroną, ale został odepchnięty od pola karnego i Czesi wycofali się na własną połowę.

• Czesi idą za ciosem i znów są pod bramką Ruchu, tym razem dośrodkowanie za mocne i po główce piłka wyszła za linię końcową.

• Ależ fatalny początek Ruchu! Horvath przejął piłkę w środku pola, zagrał na prawe skrzydło do Durisa, który ograł Szyndrowskiego i uderzył na bramkę. Piłka po rykoszecie o nogę Sadloka zmyliła Peskovicia i wpadła do bramki.

• Od środka rozpoczęli piłkarze Ruchu.

• Kibice gospodarzy wypełnili już trybuny. Fani Ruchu również zajmują swoje miejsca.

• Zespoły wybiegły już na boisko. Viktoria w koszulkach w niebiesko-czerwone pasy i z niebieskimi spodenkami, Ruch cały na biało.

• Zespoły zakończyły już rozgrzewkę, czekamy aż wybiegną na murawę by rozpocząć spotkanie, które poprowadzi Matej Jug ze Słowenii.

• Tymczasem w pierwszym rozpoczętym już meczu polskiego zespołu Legia do przerwy prowadzi z SV Ried 1:0 i jest jedną nogą w kolejnej rundzie.

• Piłkarze rozgrzewają się już na boisku. Trybuny kameralnego obiektu powoli się zapełniają. Spodziewany jest dzisiaj komplet kibiców gospodarzy. Fani Niebieskich również pojawili się na stadionie.

• Czy jednak Ruch, który w pierwszym meczu dał się zdominować rywalom, jest w stanie pokusić się dzisiaj o sensację? - Mam już pomysł na ten mecz, mam nadzieję, że uda się nam zrealizować nasz plan taktyczny. Viktoria w Chorzowie podyktowała nam bardzo trudne warunki, dlatego musimy zneutralizować jej atuty. Jestem przekonany, że stać nas na to - zapewnia Fornalik.

• - Jedziemy rozegrać dobre spotkanie. To nasz najważniejszy cel. Bez walki awansu nie oddamy, jestem o tym przekonany - zapewniał przed wyjazdem do Pilzna szkoleniowiec Ruchu, Tomasz Fornalik.

• Pogoda w Pilznie sprzyja dzisiaj grze, jest ciepło, około 20 stopni Celsjusza. Wieczorem na pewno nie będzie uciążliwego upału, który mógłby utrudniać zawodnikom grę.

• Rezerwa Ruchu: Matko Perdijić, Igor Lewczuk, Grzegorz Kuświk, Łukasz Janoszka, Andrzej Niedzielan, Michał Kołodziejski i Filip Starzyński.

• Rezerwa Czechów: Matus Kozacik, Lukas Hejda, Marek Hanousek, Matej Koncal, Radim Reznik, Jakub Hora i David Stípek.

• Znamy już składy obu zespołów. Ruch, który w pierwszym meczu głównie się bronił, dzisiaj wyszedł bardziej ofensywnie. Przede wszystkim Czechów ma straszyć dwójka napastników Maciej Jankowski i Arkadiusz Piech. Czy jednak będą oni bardziej produktywni niż przed tygodniem?

• Witamy w relacji z rewanżowego spotkania 3 rundy eliminacji Ligi Europy, w którym czeska Viktoria Pilzno podejmie wicemistrza Polski, Ruch Chorzów. W pierwszym meczu dzisiejsi gospodarze wygrali na Śląsku 2:0 i dzisiaj awans do dla nich powinna być tylko formalność. Ruch jednak zamierza walczyć do końca.