2

FC Barcelona

2

• Dziękujemy za śledzenie naszej relacji tekstowej i zapraszamy na kolejne spotkania!

• Na szczęście dla Atletico Madryt, Barcelona powiększyła swoją przewagę zaledwie o jeden punkt. Po totalnej dominacji w pierwszej połowie, po zmianie stron w szyki Dumy Katalonii wkradł się niepokój, co poskutkował dwoma bramkami straconymi w zaledwie pięć minut. Zarówno szkoleniowiec, jak i fani drużyny w żółtych koszulkach są na pewno zadowoleni z zatrzymania podopiecznych "Lucho" i wywalczenia cennego punktu, mimo słabego początku meczu.

• Już nic w tym meczu się nie zdarzy. Villarreal remisuje z FC Barceloną 2-2 i może być bardzo zadowolony ze swojej postawy w drugiej części spotkania.

• Bardzo niemądre zachowanie Mascherona, który fauluje z lewej strony pola karnego zawodnika Villarreal. Rzut wolny, jednak wybity z pola karnego. Defensor Barcelony obejrzał żółty kartonik za ten wślizg.

• Trwa ostrzał bramki Claudio Bravo, jednak dobrze blokują wszystkie akcje defensorzy Barcelony.

• Walka 1 na 1 Adriana z Mascherano. Napastnik Villarrealu był bliski strzelenia gola, ale defensor Barcelony doskonale wygarnął piłkę wślizgiem w polu karnym. Nie ma mowy o faulu!

• Bardzo bezmyślna akcja Messiego, który tracąc piłkę naraził swoją drużynę na utratę gola. Na jego szczęście Leo Baptisao źle próbował podać do niepilnowanego Adriana, a futbolówkę zgarnął Mascherano. To mogła być piłka meczowa, zabrakło jednak dokładności.

• Niedługo zabraknie zawodników do karania żółtymi kartonikami. Tym razem Trigueros ukarany przez Jose Marię Sancheza za zablokowanie piłki ręką.

• Brzydki faul bocznego obrońcy Villarreal. Wejście od tyłu w nogi Neymara i słusznie ukarany żółtą kartką.

• Gospodarze zdecydowanie nie myślą o podziale punktów z rywalami. Na boisku pojawia się ofensywnie usposobiony Leo Baptistao, a podczas owacji z murawą i kibicami żegna się Roberto Soldado.

• Zamieszanie w polu karnym Barcelony. Koronkowa akcja gospodarzy, jednak zbyt ładnie chcieli ją rozwiązać, w konsekwencji czego Soldado sfaulował środkowego defensora Dumy Katalonii.

• Tomas Pina już poznał się z arbitrem. Po stracie piłki wszedł wślizgiem w nogi rywala i został natychmiast ukarany żółtą kartką. Kibice na El Madrigal już przyzwyczaili się do karania ich zawodników.

• Coraz więcej błędów popełnia wyraźnie poddenerwowana defensywa Dumy Katalonii, jednak na razie ich pomyłki pozostają bez konsekwencji.

• Bardzo dobry występ Denisa Suareza, który żegnany jest brawami. W jego miejsce wchodzi Tomas Pina.

• Świetny, niesygnalizowany strzał Rakiticia wybronił Asenjo, który wyciągnął się jak struna. Fantastyczna interwencja golkipera gospodarzy. Przez chwilę złapały go skurcze po tej interwencji, ale już wszystko w porządku.

• Ciężkie chwile dla kibiców Villarrealu. Skurcze złapały Cedrica Bakambu i najlepszy strzelec gospodarzy musi pożegnać się z murawą. Na boisku pojawia się Adrian.

• Zaledwie pięć minut starczyło, żeby stracić dwubramkowe prowadzenie. Katalończycy chcieli dowieźć zwycięstwo do końca jak najmniejszym nakładem sił, żeby oszczędzać je na klasyk z Realem Madryt. Jednak dwa fatalne błędy w defensywie Blaugrany i teraz goście muszą walczyć, żeby wywieźć 3 punkty z El Madrigal. Villarreal zdecydowanie podniesione na duchu.

• Nonszalanckie zachowanie Mascherano, który nie wybił piłki z pola karnego. Chwilę później został przyznany korner dla gospodarzy. Po dobrym dośrodkowaniu z narożnika boiska, kompletnie zasłonięty Mathieu kieruje piłkę do własnej bramki. Bardzo słabe wejście środkowego obrońcy. Losy meczu kompletnie się odwróciły!

• Niemożliwe! Losy meczu kompletnie się odwróciły, mamy 2-2!

• Zamieszanie pod obiema bramkami! Defensywa Barcelony praktycznie nie istnieje po zejściu z placu gry Gerarda Pique. Natomiast chwilę później z kontrą wyszła Barcelona, Neymar zabawił się z defensorami Villarrealu, ale jego strzał wybronił Sergio Asenjo.

• Strzał z lewej części pola karnego wybronił Claudio Bravo, jednak nie złapał piłki, a do niej dopadł Bakambu, który pewnym strzałem umieścił futbolówkę w siatce. Chyba nikt na stadionie się tego nie spodziewał!

• Bramka kontaktowa! 1-2! Niezawodny Cedric Bakambu!

• Przeciętny występ Ardy Turana, za którego wchodzi Dani Ales.

• "Lucho" przeprowadza pierwszą zmianę w defensywie swojego zespołu. Mathieu za Pique.

• Uderzenie z rzutu wolnego w mur, ale akcja poszła dalej. Podanie z prawego skrzydła do niepilnowanego przed polem karnym Triguerosa, ten jednak uderza tuż nad poprzeczką Claudio Bravo.

• Bardzo nieodpowiedzialne zachowanie lewego defensora, który faulował Roberto Soldado tuż przed polem karnym, niebezpieczny rzut wolny.

• Obraz gry praktycznie się nie zmienia. Widać, że Marcelino powiedział w przerwie swoim zawodnikom, żeby wszystko postawili na jedną szalę.

• Rozpoczęcie drugiej części spotkania bardzo podobne do pierwszej. Villarreal podszedł wysokim pressingiem, ale Barcelona wydostała się z opresji i rozpoczyna atak pozycyjny.

• Gwizdek arbitra i ze środka boiska rozpoczynają goście.

• Koniec pierwszej połowy. Barcelona po bramkach Rakiticia i Neymara wygrywa 0-2. Kibice porządnie wygwizdali sędziego dzisiejszego spotkania, który pokazał aż 7 żółtych kartek w 1. części spotkania. Chyba potrzebne będą zmiany, szczególnie w drużynie Villarealu.

• Jose Maria Sanchez jest dzisiaj w wyjątkowo dobrym humorze. Kolejna już kartka dla zawodnika gospodarzy. Ukarany za faul Antonio Rukavina.

• Defensor gospodarzy ukarany żółtą kartką za dyskusje dotyczące rzutu karnego.

• Golkiper gospodarzy ukarany żółtym kartonikiem za faul na Neymarze.

• Neymar minął wychodzącego z bramki golkipera gospodarzy, a ten jednym zamachem zgarnął futbolówkę oraz nogę Brazylijczyka. Arbiter bez wahania wskazał na 11. metr.

• 0-2! Techniczne uderzenie Neymara, kompletnie zmylony Sergio Asenjo.

• Rzut karny dla Barcelony!

• Nieco siadło tempo rozgrywanego spotkania. Zdecydowanie więcej czasu przy piłce utrzymują się podopieczni Luisa Enrique.

• Kolejna piękna akcja Barcelony. Messi podał w pole karne do Suareza, ten starał się odegrać do kapitana Dumy Katalonii, ale został umiejętnie przyblokowany przez defensorów.

• Coraz mniej do powiedzenia mają podopieczni Marcelino. Barcelona stwarza sobie sytuację atakami pozycyjnymi, do których już nas przyzwyczaiła, jednak za każdym razem brakuje kluczowego podania lub strzału.

• Ładna, kombinacyjna akcja gospodarzy, jednak przed polem karnym podanie Castillejo przecina Mascherano. Świetna interwencja defensora Dumy Katalonii.

• Szybka kontra w wykonaniu Katalończyków. Suarez uruchomił prostopadłym podaniem Neymara, a ten przewraca się w polu karnym po wślizgu defensora Villarrealu. Arbiter nakazuje dalszą grę.

• Jose Maria Sanchez Martinez to arbiter, który pokazuje najwięcej kartek w obecnym sezonie. Jeśli tak dalej pójdzie, to nie wiadomo czy ktoś nie zostanie wyrzucony z boiska.

• Gorąco robi się na El Madrigal. Sędzia pokazuje kartki za każdym razem kiedy tylko jest okazja. Tym razem ukarany Bruno Soriano, a Marcelino wyrzucony na trybuny.

• Soldado ukarany żółtym kartonikiem za wcześniejszy faul na Neymarze.

• Faulowany Neymar, dośrodkowanie z dalszej odległości Messiego, zamieszanie w polu karnym, które wykorzystał Chorwat.

• Gol! 0-1, Ivan Rakitić!

• Pique zatrzymał ręką kontrę gospodarzy, słuszna decyzja arbitra.

• Samodzielna akcja Messiego, mocny strzał jednak ponad bramką. Realizator pokazuje, że po tym strzale ucierpiał jeden z kibiców Villarrealu.

• Żółtą kartką ukarany Arda Turan za faul w środku polu.

• Dosyć niespotykana taktyka podopiecznych Marcelino, podchodzą bardzo wysokim pressingiem i z problemami defensywa Dumy Katalonii.

• I mamy powtórkę z początku spotkania. Kilka groźnych sytuacji gospodarzy, a później akcje pozycyjne w wykonaniu FC Barcelony. Warto zaznaczyć, że bliżej zdobycia pierwszego gola było Villarreal.

• Dobra kontra Villarrealu. Denis Suarez przebiegł spory dystans z piłką, wstrzelił na pamięć w pole karne, ale nie było tam Bakambu, który zazwyczaj wykorzystuje takie sytuacje.

• Po mocnym początku gospodarzy, gra się uspokoiła. Przeważnie przy futbolówce utrzymują się goście.

• Co za rozpoczęcie meczu! Bakambu bardzo łatwo ograł na lewej stronie Gerarda Pique, dograł piłkę w pole karne do Triguerosa, a ten uderzył plecami i trafił w słupek. Po tym wszystkim piłka ląduje w rękach Bravo.

• Gwizdek sędziego i ze środka rozpoczynają gospodarze!

• Arbitrem dzisiejszego pojedynku jest Jose Maria Sanchez.

• Gospodarze muszą walczyć o punkty, bo znajdują się tuż za podium, co daje im udział w kwalifikacjach do Ligi Mistrzów. Na swoim boisku "Żółta łódź podwodna" radzi sobie doskonale. W 15 spotkaniach na EL Madrigal wygrali aż 11, a w ostatnich 5 kolejkach "u siebie" wygrali trzykrotnie, raz remisując i raz przegrywając, co pokazuje, że mają argumenty, żeby powalczyć z wielką Barceloną.

• Goście są na doskonałej drodze do obrony tytułu mistrza Hiszpanii. Podopieczni Luisa Enrique, którzy w tym roku jeszcze nie doznali porażki utrzymują bezpieczny dystans ośmiu punktów nad drugim Atletico Madryt, a mają jeden mecz (właśnie z Villarrealem) rozegrany mniej. Szkoleniowiec Dumy Katalonii ma duży wybór zawodników i postawił oczywiście na swój zabójczy tercet: Messi, Suarez, Neymar.

• Witamy w relacji tekstowej z meczu Villarreal vs FC Barcelona!