Warta Poznań - Górnik Zabrze ONLINE. Spotkanie o pierwsze punkty w sezonie. Gdzie oglądać w telewizji? TRANSMISJA TV NA ŻYWO

2

Górnik Zabrze

0

• Dziękujemy za śledzenie naszej relacji i życzymy udanego weekendu!

• Za tydzień Warta Poznań pojedzie do Częstochowy na mecz z mistrzem Polski, natomiast Górnik Zabrze zagra u siebie mecz derbowy z Piastem Gliwice.

• Oceny piłkarzy po meczu Warta Poznań - Górnik Zabrze (w skali 1-6):

• Adrian Lis - 3
    • Mateusz Kupczak - 4
    • Dawid Szymonowicz - 3
    • Wiktor Pleśnierowicz - 3
    • Jakub Bartkowski - 3
    • Miguel Luis - 3, (Dimitris Stavrópoulos - 3)
    • Maciej Żurawski - 3, (Niilo Maenpaa - 3)
    • Jakub Kiełb - 4
    • Kajetan Szmyt - 4, (Filip Borowski - bez oceny)
    • Stefan Savić - 4, (Wiktor Kamiński - bez oceny)
    • Dario Vizinger - 3, (Adam Zrelak - 2)

• Daniel Bielica - 2
    • Boris Sekulić - 3, (Robert Dadok - 3)
    • Kostas Triantafyllopoulos - bez oceny, (Richard Jensen - 2)
    • Rafał Janicki - 2
    • Kryspin Szcześniak - 1
    • Damian Rasak - 2
    • Paweł Olkowski - 3
    • Daisuke Yokota - 3, (Sebastian Musiolik - bez oceny)
    • Lukas Podolski - 2
    • Kamil Lukoszek - 3, (Lawrence Ennali - 3)
    • Piotr Krawczyk - 2, (Mateusz Chmarek - 2)
  • Warta Poznań była zdecydowanie lepsza od rywali, a raczej Górnik był zdecydowanie gorszy. Goście w drugim kolejnym meczu praktycznie nie zagrozili bramce rywala, co niezbyt dobrze świadczy o zabrzanach.

• Koniec meczu w Grodzisku Wielkopolskim. Warta Poznań pewnie wygrywa z Górnikiem Zabrze 2:0.

• Kolejny raz ruszył Jakub Kiełb, dośrodkował w pole karne Górnika, ale tam ani Adam Zrelak, ani Jakub Bartkowski nie potrafili skierować piłki do bramki!

• Wiktor Kamiński ruszył prawą stroną, dograł do Adama Zrelaka, a ten trafił piłką w rywala.

• Do podstawowego czasu gry arbiter doliczył co najmniej cztery minuty.

• Znakomite dośrodkowanie Jakuba Kiełba wprost do Mateusza Kupczaka, a ten zupełnie niepilnowany podwyższył na 2:0!

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL!!! Mateusz Kupczak podwyższa na 2:0!!!

• Robert Dadok wrzucił w pole karne Warty, ale tam pewnie futbolówkę wyłapał Adrian Lis.

• Ostatnia zmiana także w Górniku Zabrze. Sebastian Musiolik zastąpił Daisuke Yokotę.

• Natomiast Wiktor Kamiński pojawił się w miejsce Stefana Savića.

• Ostatnie dwie zmiany w Warcie Poznań. Filip Borowski zmienił Kajetana Szmyta

• Lawrence Ennali z rzutu wolnego uderzył wprost w mur.

• Lawrence Ennali faulowany tuż przed polem karnym Warty i będzie szansa dla gości na zagrożenie bramki rywala.

• Stefan Savić popędził lewą stroną boiska i wywalczył rzut rożny dla gospodarzy.

• Rafał Janicki ukarany żółtą kartką za ostry faul w środku pola.

• Całkowicie siadło nam tempo spotkania po tych zmianach. Żadna z drużyn nie kwapi się do zmiany wyniku, a zwłaszcza zabrzanom powinno na tym zależeć.

• Natomiast Dimitris Stavrópoulos pojawił się w miejsce Miguela Luisa.

• Dwie zmiany w Warcie Poznań. Adam Zrelak zmienił Dario Vizingera

• Złe dośrodkowanie Pawła Olkowskiego nie zagroziło bramce gospodarzy.

• Po oskrzydlającej akcji zabrzanie wywalczyli rzut rożny.

• Natomiast Mateusz Chmarek pojawił się w miejsce Piotra Krawczyka.

• Lawrence Ennali pojawił się w miejsce Kamila Lukoszka

• Trzy zmiany w Górniku Zabrze. Robert Dadok zmienił Borisa Sekulića

• RIchard Jensen mocno zagrał w pole karne gospodarzy, ale Lukas Podolski nie zdołał przyjąć piłki.

• Wymuszona zmiana w Warcie Poznań. Niilo Maenpa zmienił kontuzjowanego Macieja Żurawskiego.

• Maciej Żurawski potrzebuje pomocy medycznej.

• Kamil Lukoszek próbował wrzucić z lewej strony boiska, ale zrobił to bardzo niedokładnie.

• Damian Rasak popędził prawym skrzydłem. Najpierw źle podał, a chwilę później sfaulował rywala.

• Paweł Olkowski zagrał w pole karne Warty do Piotra Krawczyka, ale ten sytuacyjnym uderzeniem trafił w obrońcę rywali.

• Daisuke Yokota pokusił się o indywidualną akcję, ale jego prostopadłe podanie nie zagroziło bramce rywala.

• Jakub Kiełb dośrodkował do Miguela Luisa, ale ten uderzył niecelnie.

• Rozpoczynamy drugą połowę rywalizacji!

• Piłkarze obu zespołów wracają na murawę. Za chwilę wznowimy mecz.

• Na relacje z drugiej połowy meczu zapraszamy za kilkanaście minut.

• Górnik Zabrze, ŁKS Łódź i Jagiellonia Białystok to na razie jedyne drużyny w tym sezonie, które nie zdobyły jeszcze gola ani punktu. Jednak "Jaga" swoje drugie spotkanie ma dopiero przed sobą. Na razie sytuacja Górnika nie prezentuje się najlepiej.

• Złe wykonanie rzutu rożnego i koniec pierwszej połowy. Do przerwy Warta prowadzi z Górnikiem 1:0.

• Jeszcze próbuje zaatakować Górnik i po strzale Daisuke Yokoty jest rzut rożny dla zabrzan.

• Do podstawowego czasu gry pierwszej połowy meczu arbiter doliczył co najmniej dwie minuty.

• Lukas Podolski oddał potężny strzał z dystansu, ale piłka minęła bramkę rywali.

• Daisuke Yokota dostał piłkę przed polem karnym Warty, uderzył wprost w gąszcz rywali.

• Wrzutka z narożnika boiska trafiła do rąk Adriana Lisa.

• Ofensywna akcja Górnika zakończyła się wywalczeniem rzutu rożnego.

• Próba zagrania w pole karne Górnika, ale żaden z graczy gospodarzy nie ruszył do piłki.

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL!!! Warta Poznań obejmuje prowadzenie po pewnym strzale Kajetana Szmyta!!!

• Po błędzie obrony Górnika do piłki dopadł Stefan Savić, minął rywala i został sfaulowany! Będzie rzut karny dla zabrzan!

• Prostopadłe podanie w pole karne Górnika spokojnie wyłapał Daniel Bielica.

• Dośrodkowanie Lukasa Podolskiego bez zagrożenia.

• Kolejny faul, tym razem na Pawle Olkowskim, tuż przy linii bocznej pola karnego.

• Lukas Podolski faulowany w środku pola.

• Miguel Luis z rzutu wolnego uderzył wysoko ponad bramką.

• Dario Vizinger wywalczył rzut wolny blisko pola karnego Górnika. Będzie okazja na dobre dośrodkowanie.

• Kryspin Szcześniak ukarany żółtą kartką za ostry faul przy linii bocznej.

• Górnik dłużej utrzymał się przy piłce, ale gdy przyszło do gry na połowie przeciwnika, jeden z graczy łatwo stracił futbolówkę.

• Paweł Olkowski zagrał w pole karne Warty do Borisa Sekulića, ale ten uderzył niecelnie.

• Zagranie w pole karne Warty, ale bez zagrożenia i spokojnie interweniował Adrian Lis.

• Dużo niedokładności w pierwszych minutach. Żaden z zespołów nie potrafi rozegrać składnej akcji.

• Kamil Lukoszek dośrodkował wprost do rąk Adriana Lisa.

• Wymuszona zmiana w szeregach Górnika Zabrze. Richard Jensen zmienił kontuzjowanego Kostasa Kriantafyllouploulosa.

• Kostas Triantafyllopoulos zmaga się z urazem.

• Dośrodkowanie z narożnika boiska, ale bez zagrożenia pod bramką gości.

• Maciej Żurawski uderzył z dystansu, ale skutecznie interweniował Daniel Bielica.

• Piotr Krawczyk odebrał piłkę w środku pola, ale zagrał wprost do rywala.

• Zaczynamy sobotnie granie w PKO Ekstraklasie!

• Piłkarze obu zespołów pojawiają się na murawie stadionu w Grodzisku Wielkopolskim. Za chwilę rozpoczniemy rywalizację.

• Natomiast oto zestawienie Warty Poznań:

• Tak prezentuje się skład Górnika Zabrze:

• Arbitrem dzisiejszego spotkania będzie Krzysztof Jakubik z Siedlec.

• W poprzednim sezonie pojedynek Warty Poznań z Górnikiem Zabrze zakończył się bezbramkowym remisem. Miejmy nadzieję że dzisiaj mecz będzie bardziej widowiskowy. Natomiast w Zabrzu gospodarze wygrali 2:0 po bramkach Damiana Rasaka i Roberta Dadoka.

• Natomiast Górnik Zabrze był chyba najgorszą ekipą 1. kolejki PKO Ekstraklasy. Co prawda były drużyny, które straciły więcej bramek, ale zabrzanie piłkarsko zaprezentowali się bardzo słabo. Górnik na własnym stadionie przegrał z Radomiakiem Radom 0:2 po dwóch fatalnych błędach obrony i bramkarza.

• Warta Poznań inaugurowała sezon PKO Ekstraklasy przegrywając w Grodzisku Wielkopolskim z Pogonią Szczecin 0:1. Warciarze byli znacznie gorszą ekipą od swoich rywali i zasłużenie przegrali to spotkanie. Jednak w drugiej połowie mecz był dość wyrównany i zespół z Poznania miał swoje szanse na zdobycie bramki.

• Murawa w Grodzisku Wielkopolskim idealnie przygotowana do gry.

• Witamy serdecznie! Czas rozpocząć sobotnie granie w 2. kolejce PKO Ekstraklasy. Warta Poznań w Grodzisku Wielkopolskim zmierzy się z Górnikiem Zabrze, a na relację na żywo z tej rywalizacji zaprasza Państwa bardzo serdecznie Bartosz Głąb.

1/4
przejdź do galerii

©Canal+ Sport screen

PKO Ekstraklasa. Warta Poznań - Górnik Zabrze ONLINE. Spotkanie pomiędzy Wartą i Górnikiem będzie niezwykle ważne, gdyż obie ekipy powalczą o pierwsze punkty w sezonie 2023/24. Kto okaże się górą? A może zespoły podzielą się punktami? Początek o godzinie 15:00, relacja LIVE w GOL24.

PKO Ekstraklasa. Mecz Warta Poznań - Górnik Zabrze ONLINE

Warta Poznań w poprzednim sezonie była czarnym koniem. Ekipa prowadzona przez Dawida Szulczka zajęła 8. miejsce, pomimo tego, że "Zieloni" mieli jeden z najmniejszych budżetów w lidze.
Architektem tego sukcesu jest m.in. młody trener, który jest powiewem świeżości w polskiej lidze. Przez pewien czas łączono Szulczka z przejęciem Rakowa Częstochowa, ale ostatecznie Michał Świerczewski postawił na Dawida Szwargę.

Inauguracja sezonu w wykonaniu "Zielonych" nie była dobra. Warta przegrała 0:1 z Pogonią Szczecin. O pierwsze "oczka" powalczy w starciu z Górnikiem Zabrze w ramach 2. kolejki Ekstraklasy.

Dawid Szulczek, trener Warty Poznań: - Nie patrzę na to, co robiliśmy w poprzednim sezonie. Trzeba patrzeć do przodu. Za nami jest inauguracja z Pogonią, która jest silną drużyną. Teraz przed nami spotkanie z Górnikiem, następnie jest Raków, Ruch i Radomiak. Dalej nie patrzę w terminarz. Chcę, abyśmy utrzymywali średnią punktową na poziomie 1 i więcej.

Jeszcze gorszy początek sezonu zaliczył Górnik Zabrze. Przez wielu ekspertów "Górnicy" byli typowani na "czarnego konia" obecnych rozgrywek. Pierwszy mecz z Radomiakiem Radom sprawił, że sympatycy ekipy Jana Urbana łapali się za głowy. Inauguracyjne spotkanie było fatalne, a najlepszą miarą są statystyki - tylko cztery strzały, w tym zero celnych. Górnik nie stworzył sobie tylko jedną dobrą sytuację, ale z bliskiej odległości przestrzelił Lukas Podolski. Czy drugi mecz będzie lepszy? W poprzedniej kampanii drużyna z Zabrza całkiem nieźle radziła sobie na wyjazdach.

Jan Urban, trener Górnika Zabrze: - Musimy się uzbroić w cierpliwość i poczekać aż będziemy mieli wszystkich zawodników do dyspozycji. Musimy dużo pozmieniać, bo bez strzałów na bramkę meczu się nie wygra. Niestety sami mieliśmy udział przy bramkach Radomiaka. W wielu momentach zwyczajnie zabrakło nam jakości gry. Chcieliśmy trochę oszukać rzeczywistość. Brak takich zawodników jak Pacheco, Janża, Bergstroem, czy Włodarczyk był widoczny. A nowi zawodnicy potrzebują czasu na wkomponowanie się w zespół. W kadrze nie było Musiolika - on jeszcze nie jest fizycznie gotowy, bo długo nie grał

Nie zagrają w meczu Warta Poznań - Górnik Zabrze:
Warta: Michał Kopczyński, Konrad Matuszewski, Dimitris Stavropoulos, Wołodymyr Kostewycz
Górnik: Erik Janża, Dani Pacheco

Warta Poznań - Górnik Zabrze TRANSMISJA TV

Transmisja na żywo wyłącznie w Canal+ Sport. W internecie mecz w aplikacji i na stronie Canal+ Online. Relacja LIVE od godziny 15:00 w GOL24 - zapraszamy!