Warta Poznań - Jagiellonia Białystok ONLINE. "Jaga" liczy na przełamanie. Gdzie oglądać w telewizji? TRANSMISJA TV NA ŻYWO

1

Jagiellonia Białystok

2

• Dziękujemy za śledzenie naszej relacji i życzymy miłego weekendu!

• Już w najbliższy wtorek te drużyny spotkają się ponownie. Tym razem w 1/8 Fortuna Pucharu Polski te zespoły staną naprzeciw siebie w Białymstoku. W następnej kolejce Wartę czeka bardzo trudny wyjazd do Szczecina na mecz z Pogonią, natomiast Jagiellonia u siebie podejmie Raków Częstochowa.

• Oceny piłkarzy po meczu Warta Poznań - Jagiellonia Białystok (w skali 1-6):

• Adrian Lis - 1
    • Bogdan Tiru - 2
    • Domitris Stavrópoulos - 2, (Wiktor Pleśnierowicz - 2)
    • Konrad Matuszewski - 3
    • Filip Borowski - 1
    • Miguel Luis - 3, (Jakub Kiełb - 2)
    • Mateusz Kupczak - 3
    • Tomas Prikryl - 3, (Stefan Savić - 2)
    • Maciej Żurwski - 4, (Niilo Maenpaa - 2)
    • Dario Vizinger - 2, (Marton Eppel - 2)
    • Kajetan Szmyt - 2

• Zlatan Alomerović - 3
    • Michal Sacek - 3
    • Mateusz Skrzypczak - 3
    • Adrian Dieguez - 3
    • Bartłomiej Wdowik - 3
    • Dominik Marczuk - 2, (Tomasz Kupisz - 3)
    • Taras Romanczuk - 3
    • Nene - 3
    • Kristoffer Hansen - 3
    • Jose Naranjo - 4
    • Jesus Imaz - 2
  • Jagiellonia wygrywała, ale nie zachwyciła. Białostoczanie wykonali plan i odskakują od grupy pościgowej. Warta nie wygrała u siebie siódmego meczu z rzędu. Zespół z Poznania pozostaje tuż nad strefą spadkową.

• Koniec meczu w Grodzisku Wielkopolskim. Jagiellonia wygrała z Wartą 2:1.

• Do podstawowego czasu gry arbiter doliczył co najmniej dwie minuty.

• Jesus Imaz oddał potężny strzał z dystansu, ale skutecznie interweniował Adrian Lis.

• Prostopadłe podanie do Nene, ale ten przegrał pojedynek z Adrianem Lisem.

• Ostatnie minuty meczu mało interesujące. Jagiellonia kontroluje grę i nie chce dopuścić do zagrożenia.

• Jagiellonia gra cierpliwie, rozgrywa piłkę w środku pola i czeka na swoją szansę.

• Tomasz Kupisz popędził skrzydłem, zagrał w pole karne do Nene, ale ten spudłował.

• Jagiellonia poczuła krew i przejęła inicjatywę. Goście czyhają na kolejną bramkę.

• Filip Borowski ukarany drugą żółtą kartką i w konsekwencji czerwoną! Limit zmian w Warcie wykorzystany!

• Natomiast Stefan Savić zastąpił Tomasa Prikryla.

• Jakub Kiełb pojawił się w miejsce Miguela Luisa

• Wiktor Pleśnierowicz zmienił Dimitrisa Stavrópoulosa

• Marton Eppel pojawił się w miejsce Dario Vizingera

• Komplet zmian w wykorzystany przez Wartę w jednym momencie. Niilo Maenpaa zastąpił Macieja Żurawskiego

• Znakomite podanie w pole karne Warty, tam do piłki dopadł Nene, uderzył mocno. Uderzenie wybił przed siebie Adrian Lis, dopadł do niego Jose Naranjo i umieścił piłkę w bramce!

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL!!! Jose Naranjo i Jagiellonia znowu prowadzi!

• Pierwsza zmiana w Jagiellonii. Tomasz Kupisz zastąpił Dominika Marczuka.

• Ostatnie minuty nieco mniej interesujące. Gospodarze spokojnie rozgrywają w środku pola. "Jaga" nie ma pomysłu jak przeciwstawić się rywalom.

• Kolejna wrzutka w pole karne "Jagi", ale tym razem bramkarz gości spokojnie wyłapał futbolówkę.

• Kolejna świetna interwencja Zlatana Alomerovića po zagraniu z narożnika boiska!

• Dłuższa akcja Jagiellonii, ale słabe dośrodkowanie w pole karne gospodarzy.

• Nieudana wrzutka z narożnika boiska.

• Jose Naranjo wpadł w pole karne Warty, oddał strzał, który został zablokowany i piłka wyszła na rzut rożny.

• Filip Borowski także ukarany żółtą kartką.

• Dario Viiznger z żółtą kartką za faul w środku pola.

• Świetne zagranie w pole karne Jagiellonii, tam Tomas Prikryl zgrał do Dario Vizingera. Ten spudłował, ale i tak był na spalonym.

• Zaczynamy drugą połowę meczu!

• Piłkarze obu zespołów wracają na murawę. Za chwilę wznowimy rywalizację.

• Warta prezentuje się dzisiaj lepiej. Gdyby nie fatalny błąd bramkarza, to ona powinna prowadzić i w drugiej połowie będzie walczyć o zwycięstwo. Dla Jagiellonii szykuje się trzeci mecz z rzędu bez zwycięstwa.

• Koniec pierwszej połowy. Do przerwy remis 1:1.

• Adrian Dieguez z żółtą kartką.

• Dwa dośrodkowania w pole karne Warty, ale żadne nie trafiło do gracza Jagiellonii.

• Świetny strzał Kajetana Szmyta z linii pola karnego, ale jeszcze lepszą interwencją popisał się Zlatan Alomerović!

• Dobra akcja Warty, Kajetan Szmyt zdecydował się na strzał z narożnika pola karnego, jednak piłka nie znalazła drogi do bramki.

• Nene pokusił się o strzał z 40 metrów, ale piłka powędrowała minimalnie ponad poprzeczką!

• Wrzutkę z narożnika boiska nie zdołał wybić Zlatan Alomerović. Z błędu bramkarza skorzystał Maciej Żurawski, który strzałem głową z bliskiej odległości wpakował piłkę do bramki.

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL!!! Warta doprowadza do wyrównania za sprawą trafienia Macieja Żurawskiego!!!

• Maciej Żurawski dostał piłkę przed polem karnym rywali, oddał zaskakujący strzał, ale piłka powędrowała daleko od bramki rywala.

• Dominik Marczuk wpadł w pole karne Warty, chciał minąć rywala, ale stracił piłkę.

• Warta próbuje uspokoić grę. Znowu zwalnia rozgrywanie piłki w środku pola.

• Kristoffer Hansen oddał mocny strzał z linii bramkowej, ale piłka trafiła w słupek!

• Miguel Luis z żółtą kartką za faul w środku pola.

• Dużo fauli w środku pola. Zawodnicy obu drużyn postawili dzisiaj na twardą grę.

• Zagrożony pauzą w następnym meczu w Warcie jest Kajetan Szmyt, natomiast w Jagiellonii Tomasz Kupisz.

• Pierwsza żółta kartka w tym meczu, a ukarany nią Konrad Matuszewski.

• Wrzutka w pole karne gości zupełnie nieudana.

• Filip Borowski popędził prawą stroną, zagrał do Dario Vizingera, który uderzył z linii pola karnego. Piłka odbita od słupka trafiła w plecy bramkarza i wyszła poza plac gry!

• Jagiellonia mądrze ustawiona w defensywie. Nie pozwala rywalom na zbliżenie się do bramki.

• Dużo walki w mroźnych warunkach. Na razie Warta dominuje, ale niewiele z tego wynika.

• Wrzutka w pole karne Jagiellonii bez zagrożenia.

• Od kilku minut Warta utrzymuje się przy piłce i rozgrywa ją na połowie rywala. Goście tylko raz w tym meczu byli przy piłce.

• Dośrodkowanie z narożnika boiska w pole karne "Jagi" bez zagrożenia.

• Warta próbuje odpowiedzieć, ale na razie obrońcy Jagiellonii skutecznie.

• Fatalny błąd popełnił bramkarz Warty, który nie trafił w piłkę podawaną przez Bogdana Tiru. Dopadł do niej Kristoffer Hansen i zdobył chyba najłatwiejszego gola w karierze!

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL!!! Kristoffer Hansen w pierwszej akcji meczu zdobywa bramkę!!!

• Zaczynamy 17. kolejkę PKO Ekstraklasy!

• Piłkarze obu zespołów pojawiają się na murawie stadionu w Grodzisku Wielkopolskim. Za chwilę rozpoczniemy rywalizację.

• Arbitrem tego spotkania będzie Karol Arys ze Szczecina. Prowadził po jednym spotkaniu obu zespołów i podyktował po jednym rzucie karnym przeciwko Jagiellonii i Warcie. Rywale te "jedenastki" wykorzystali.

• Natomiast oto zestawienie Jagiellonii Białystok:

• Tak prezentuje się skład Warty Poznań na dzisiejsze spotkanie:

• W poprzednim sezonie Warta wygrała w Grodzisku Wielkopolskim z Jagiellonią 2:0 po bramkach Dimitrisa Stavrópoulosa i Macieja Żurawskiego. W Białymstoku lepsi byli gospodarze wygrywając 3:1. Wtedy jedną z bramek dla białostoczan zdobył Marc Gual, który obecnie występuje w Legii.

• Natomiast Warta Poznań przed tygodniem pokazała, że potrafi utrzeć nosa faworytowi. Przy Łazienkowskiej zagrała bardzo dobry mecz i o mało co nie zdobyła kompletu punktów. Warciarze prowadzili już 2:0, ale ostatecznie mecz z Legią zakończył się remisem. Dzisiaj zespół z Poznania będzie chciał pokazać, że przebieg meczu w Warszawie nie był przypadkowy.

• Ewentualne dzisiejsze zwycięstwo Jagiellonii pozwoli jej odskoczyć rywalom i wyznaczyć tempo dla grupy pościgowej. Przed rozpoczęciem kolejki "Jaga" ma dwa punkty przewagi nad trzecim w tabeli Lechem.

• Białostoczanie nie wygrali dwóch ostatnich meczów, a mimo to wciąż pozostają na drugim miejscu w tabeli. Wszystko mogą zawdzięczać słabością rywali, bo cztery kolejne zespoły znajdujące się za plecami "Jagi" również nie wygrało dwóch kolejnych meczów.

• Zimowa aura w Grodzisku Wielkopolskim, ale murawa wydaje się dobrze przygotowana.

• Witamy serdecznie! Na inaugurację 17. kolejki PKO Ekstraklasy Warta Poznań w Grodzisku Wielkopolskim zmierzy się z Jagiellonią Białystok! Na relację na żywo z tej rywalizacji zaprasza Państwa Bartosz Głąb.

Warta - Jagiellonia LIVE! Kuriozalna bramka już w 1 minucie meczu
1/3
przejdź do galerii

Warta - Jagiellonia LIVE! Kuriozalna bramka już w 1 minucie meczu ©PAP, Jakub Kaczmarczyk

PKO Ekstraklasa. Warta Poznań - Jagiellonia Białystok ONLINE. Ciekawie zapowiada się inauguracyjne spotkanie 17. kolejki. Drużyna z Białegostoku nie wygrała dwóch ostatnich meczów, ale wciąż pozostaje na pozycji wicelidera, natomiast Warciarze przed tygodniem zagrali dobry mecz przy Łazienkowskiej i w meczu z Jagiellonią będą chcieli udowodnić, że wcześniejszy wynik nie był przypadkowy. Początek meczu w piątek o godzinie 18:00, relacja LIVE w GOL24.

Mecz Warta Poznań - Jagiellonia Białystok ONLINE

W pierwszym meczu 17. kolejki Jagiellonia zmierzy się na wyjeździe z Wartą. Zespół z Białegostoku zremisował dwa ostatnie spotkania przez co liderujący Śląsk odskoczył na pięć punktów. W Grodzisku Wielkopolskim "Jaga" ma szansę wyznaczyć tempo grupie pościgowej, która liczy na zakończenie roku na jak najwyższej pozycji. Białostoczanie

Natomiast Warta Poznań przed tygodniem zagrała bardzo dobry mecz przy Łazienkowskiej. Po 40. minutach gry powadzili z Legią 2:0, a mecz ostatecznie zakończył się remisem 2:2. Teraz naprzeciw stanie inna drużyna z dużymi aspiracjami, która chyba ostatnio wpadła w małą zadyszkę. Warciarze w tym sezonie wygrali tylko jedno spotkanie w Grodzisku Wielkopolskim, na początku sezonu z fatalnie grającym wtedy Górnikiem Zabrze. Dzisiaj liczą na przynajmniej remis, ale zadanie nie będzie łatwe.

Warto przypomnieć, że w poprzednim sezonie Warta wygrała u siebie z Jagiellonią 2:0 po bramkach Stavrópoulousa i Żurawskiego, ale wtedy była ligowym średniakiem, a Jagiellonia niemal do końca rozgrywek walczyła o utrzymanie w lidze. Teraz zdecydowanym faworytem wydają się być goście, ale dobrze ustawiona w defensywie drużyna Warty może pokrzyżować rywalom ten plan.

Arbitrem spotkania będzie Karol Arys ze Szczecina. W wozie VAR zasiądą Damian Kos i Paweł Sokolnicki. Sędzia ze Szczecina prowadził po jednym meczu obu drużyn i oba kończyły się remisami 2:2. Arys dyktował po jednym rzucie karnym przeciwko Jagiellonii i Warcie, które wykorzystali rywale. W tym sezonie PKO Ekstraklasy pokazał 22 żółte kartki i podyktował 4 "jedenastki".

Nie zagrają w meczu Warta Poznań - Jagiellonia Białystok:
Warta Poznań: K.Przybyłki, A.Zrelak, J.Bartkowski, D.Szymonowicz, W.Kostewycz
Jagiellonia Białystok: B.Nastić, J.Kubicki

Ostatnie mecze bezpośrednie:
Jagiellonia - Warta 3:1 (PKO Ekstraklasa, 29.04.2023)
Warta - Jagiellonia 2:0 (PKO Ekstraklasa, 15.10.2022)
Jagiellonia - Warta 1:1 (PKO Ekstraklasa, 27.02.2022)
Warta - Jagiellonia 1:1 (PKO Ekstraklasa, 27.08.2021)

Gdzie oglądać mecz Warta Poznań - Jagiellonia Białystok na żywo w telewizji?

Mecz inaugurujący 17. kolejkę pomiędzy Wartą Poznań a Jagiellonią Białystok będzie transmitowany w CANAL+Sport, CANAL+Sport 3 oraz CANAL+Family. Spotkanie będzie dostępne także w internecie w serwisie CANAL+online. Skomentuje duet Michał Mitrut i Wojciech Jagoda. Relacja LIVE od godziny 18:00 w GOL24 - zapraszamy!