Warta Poznań

1

Olimpia Grudziądz

2

• A tymczasem okazało się, że na meczu była grupa kibiców Olimpii "incognito". Fani z Grudziądza dziękują teraz swoim piłkarzom za wygraną.

• Koniec meczu! Niespodzianka (a może sensacja?) w Poznaniu! Warta prowadziła 1:0, ale przegrała z beniaminkiem 1. ligi 1:2.

• Najpierw wszyscy piłkarze Warty pobiegli pod bramkę gości. Nic z tego nie wyszło. Olimpia wyszła z kontrą 2 na 1 i też zepsuła tę akcję.

• Przemysław Sulej od tyłu atakował Ngamayamę i jest kartka.

• 3 minuty doliczone do regulaminowego czasu gry.

• Kolejny niecelny strzał Iwanickiego.

• Ujek strzela teraz główką ale bardzo niecelnie.

• Ujek strzela na bramkę Wróbla i bramkarz Olimpii znów świetnie broni! To była doskonała sytuacja.

• Ruszkul już szykował się do sytuacji sam na sam, ale jest jednak spalony.

• Na strzał zdecydował się Jarosław Białek, ale dobrze interweniował Sobański.

• Ruszkul faulowany przez Pawła Sasina i goście będą mieli rzut wolny z bliskiej odległości do bramki Warty.

• Marciciak dośrodkował w pole karne po rzucie wolnym, ale wszystkie przygotowania do tego stałego fragmentu gry poszły na marne, bo piłkę łatwo złapał golkiper gości.

• Z dystansu uderza Paweł Iwanicki. Ale to był chyba strzał rozpaczy, bo piłka przeleciała wysoko nad bramką Olimpii.

• Po podaniu Ruszkula Sulej błyskawicznie po wejściu na boisko mógł zapisać się w meczowym protokole, ale zabrakło mu centymetrów żeby dopaść piłkę.

• Zmiana także w ekipie Olimpii. Za Dziedzica wchodzi Przemysław Sulej.

• Kolejny doświadczony piłkarz Warty opuszcza boisko. Za Piotra Reissa wchodzi Bartosz Bereszyński.

• Reiss dokładnie dośrodkował na główkę Ujka, ale świetną interwencją popisał się Wróbel instynktownie broniąc strzał napastnika Warty.

• Dośrodkowanie Sasina, ale dobrze interweniuje Michał Wróbel uprzedzając Ujka.

• Paweł Iwanicki faulował i dostaje żółtą kartkę.

• Ujek fauluje Wróbla. Piłkarz Warty powinien był dostać za to żółtą kartkę. Tymczasem bramkarz Olimpii korzysta z tej sytuacji i długo leży na murawie.

• Kryszak strzelał z rzutu wolnego nad bramką.

• Warciarze spieszą się teraz w rozegraniu piłki, ale przynosi to przeważnie odwrotne efekty od zamierzonych. "Zieloni" częściej tracą piłkę.

• Znów groźnie pod bramką Warty. Sobański zmuszony do kolejnej interwencji. Broni strzał w długi słupek i znów korner dla piłkarzy z Grudziądza.

• Gajtkowskiego zmienia Michał Ciarkowski. Dziwi trochę ta druga zmiana, bo Gajtek jest dziś jednym z nielicznych piłkarzy Warty, którzy dużo biegają i zagrażają bramce rywala.

• W miejsce Klatta pojawia się Paweł Iwanicki

• Dobra akcja niezmordowanego Gajtkowskiego, który ograł jednego rywala i dośrodkował w kierunku Klatta. Obrońcy byli jednak na posterunku.

• Olimpia gra zdecydowanie inaczej niż w pierwszej połowie. Teraz po ładnej akcji groźny strzał na bramkę Warty i Sobański z największym trudem wybija piłkę na rzut rożny.

• Trener Marcin Kaczmarek bije brawo Januszowi Dziedzicowi, który zdecydował się na strzał.

• Znów rzut rożny dla gospodarzy, ale stałe fragmenty gry nie przynoszą dziś efektów piłkarzom Warty.

• Kolejny błąd Jasińskiego i kolejna szansa dla gości. Tym razem Warta miała szczęście.

• Warta znów podrażniona, znów zaczęła atakować.

• Marcin Klatt ukarany żółtą kartką za brzydki faul.

• Jasiński chciał rozegrać piłkę przez całą szerokość boiska, rozgrywając ją blisko własnej bramki. Zrobił to tak fatalnie, że futbolówkę przejął Ruszkul i nie miał problemów ze zdobyciem drugiej bramki. Sensacja w Poznaniu.

• Piotr Ruszkul i jest 2:1 dla Olimpii! Wielbłąd Jasińskiego!

• Ucierpiał w starciu z Marciniakiem Janusz Dziedzic. Interwencja piłkarza Warty była czysta.

• Niecelny strzał Klatta z dystansu.

• Jakub Cieciura wszedł w miejsce Tomasza Rogóża.

• W Olimpii zmiany. Tomasza Copika zmienił Dawid Ptaszyński.

• Zaczynamy drugą połowę.

• Oba zespoły są już na boisku.

• Za chwilę druga połowa meczu.

• Warta zdecydowanie przeważała w pierwszych 45. minutach, ale mecz nie był toczony w wysokim tempie. Goście stworzyli praktycznie tylko jedną okazję do zdobycia gola i ją wykorzystali.

• Koniec pierwszej połowy. Na Bułgarskiej na razie 1:1.

• W ostatnich sekundach atakuje Olimpia. Widać, że zespół z Grudziądza nabrał troszkę pewności siebie po zdobyciu wyrównującej bramki.

• 1 minutę doliczył sędzia do pierwszej połowy.

• Strzelec gola Adrian Frańczak pokusił się o kolejny strzał, ale tym razem był on bardzo niecelny.

• Frańczak podał do Ruszkula, ale świetnie powstrzymał go Ngamayama

• Ujek z daleko strzela po ziemi. Celnie, ale zbyt lekko żeby zaskoczyć Wróbla.

• Dziedzic podaje do Rogóża, który przewraca się w polu karny. Sędzia nie gwiżdże, więc karnego nie ma.

• Było blisko! Bo zamieszaniu w polu karnym bliski szczęścia Reiss.

• Zdenerwowani piłkarze Warty od razu wzięli się za odrabianie strat.

• Frańczakowi podawał Dziedzic i było sporo szczęścia, że ta piłka do niego doszła. Piłkarz Olimpii na długim słupku strzelił sprytnie technicznie. A wysoko ustawiony Sobański nie miał szans sięgnąć tego strzału.

• Zaskoczona zupełnie obrona Warty. Nic nie wskazywało na to, żeby miało być groźnie pod bramką gospodarzy. Tymczasem piłka trafiła dla Frańczaka, a ten lewą nogą pokonał Sobańskiego.

• Gol dla Olimpii! Adrian Frańczak!

• Dobra akcja Marcina Klatta na lewej stronie. Piłkę dostał Gajtowski próbował jeszcze odegrać do Klatta i zabrakło naprawdę niewiele, żeby napastnik Pogoni Szczecin oddał strzał.

• Znów dłuuuuga piłka do Ruszkula. To nie jest dobry sposób żeby sforsować obronę Warty.

• Klatt, Gajtkowski i Reiss w polu karnym i znów było groźnie. Strzał "Reksia" zablokowany.

• Jedna z nielicznych akcji gości. Rogóż dośrodkował w pole karne, ale piłka przeleciała przez całe pole karne. Kolejne dośrodkowanie wybił spokojnie Alain Ngamayama.

• Dobra akcja Marciniaka, który podał do "Gajtka". Jego dośrodkowanie było jednak zbyt wysokie.

• Znów leży na boisku Kokoszka, ale chyba znów nic poważnego mu się nie stało.

• Po rzucie rożnym Gajtkowski mógł strzelić drugą bramkę dla Warty, ale piłka trafiła... w Klatta i przez to wyszła za linię końcową boiska.

• Gajtkowski szukał w polu karnym Reissa, uprzedził go niepotrzebnie Ujek, który zepsuł tę akcję.

• "Reksio" zmylił bramkarza i jest gol! 1:0 dla Warty!

• Wykonawcą będzie Piotr Reiss.

• Długie podanie Gajtkowskiego do Klatta, ten wszedł w pole karne i został faulowany przez Wróbla. Karny!

• Na boisku leży Marcin Kokoszka, który doznał urazu w starciu z Tomaszem Foszmańczykiem. Piłkarz Warty nie faulował, to był przypadek. Przeprosił rywala i gramy dalej.

• Długie podanie do Ruszkula, ale za mało było piłkarzy Olimpii w tym ataku i szybko piłka trafiła w ręce Sobańskiego.

• Dąbrowski pewnie wybija piłkę głową na aut.

• Znów akcja prawą stroną boiska i tym razem Ujek wywalczył rzut rożny dla poznaniaków.

• Gajtowski dośrodkował do Piotra Reissa, mogło być groźnie, ale "Reksio" nie opanował tej piłki.

• Drugi w tym meczu korner dla gospodarzy nie przyniósł efektu.

• Z prawej strony dośrodkował Gajtkowski, ale ofiarnie, wślizgiem piłkę na rzut rożny wybił Jarosław Ratajczak.

• Kolejny kontratak Olimpii. Frańczak zastopował jednak akcję i to był błąd. Z kontrataku nic nie wyszło.

• Kontratak Olimpii wyprowadził Rogóź, ładnie chciał podać prostopadle do Piotra Ruszkula. Obrońcy na to nie pozwolili, ale piłka trafiła do Dziedzica. Strzał doświadczonego piłkarza minął bramkę Sobańskiego.

• Z rzutu rożnego nic nie wyszło, ale gospodarze są ciągle w ataku. Warta spokojnie konstruuje ataki pozycyjne.

• Kokoszka źle wybijał teraz piłkę po dośrodkowaniu Sasina i jest korner dla Warty.

• Sasin próbował dośrodkować w pole karne Olimpii, ale jeden z obrońców gości wybił piłkę głową na aut.

• Kolejny faul Warciarzy. Olimpia miała rzut wolny z około 30 metrów, strzał jednak przeleciał nad bramką Sobańskiego.

• Reiss fauluje Marcina Kokoszkę.

• Pierwsza akcja Warty. Strzał Gajtkowskiego zablokowany.

• Zaczynamy mecz.

• Na stadionie tylko niecałe 2 tysiące fanów. A pogoda jest fantastyczna, w Poznaniu jest ciepło, ponad 20 stopni.

• Na ławce Warty: Beser, Magdziarz, Iwanicki, Laskowski, Otuszewski, Goliński, Bereszyński.

• Na ławce rezerwowych Olimpii zasiedli: Osiecki, Ptaszyński, Gajda, Cieciura, Domżalski, Sulej, Tumicz.

• Warciarze muszą założyć trzeci komplet strojów. Kolor koszulek jest czerwony (wpadający w różowy). Olimpia zagra w białych koszulkach i zielonych spodenkach.

• Mecz rozpocznie się z opóźnienie, bo goście przyjechali tylko z jednym kompletem strojów.