Warta Poznań

0

Olimpia Grudziądz

1

• Koniec spotkania. Warta przegrała u siebie z Olimpią 0:1. Zwycięstwo gości jak najbardziej zasłużone. Nie o takim debiucie marzył Krzysztof Pawlak.

• Gospodarze już chyba nie wierzą w wyrównanie. Olimpia pewna swego, czeka już na końcowy gwizdek.

• Druga żółta kartka dla Michalaka. Warta będzie kończyć w "10".

• Mariusz Kryszak wchodzi za Smolińskiego. Ostatnia zmiana w meczu.

• I jeszcze ukarany Fei, również za ostre wejście.

• Kartka dla Pogonowskiego, za kolejny faul.

• Adam Banasiak wchodzi za Szczota.

• Niezłe zachowanie Feia, który posłał dobrą piłkę w szesnastkę, jednak żaden z jego partnerów nie zamykał akcji.

• Żółta kartka dla Pisarczuka za niesportowe zachowanie.

• Pierwsza zmiana w Olimpii. Dariusz Gawęcki wchodzi za Ruszkula.

• Komplet zmian dokonany w ekipie gospodarzy. Warciarze mają jeszcze 20 minut na zdobycie choćby jednego punktu. Czy są w stanie to zrobić?

• Marcin Trojanowski za Jakóbowskiego.

• Olimpia zdecydowanie oddała pole Warcie, ale gospodarze nie są groźni. Podopieczni Pawlaka kompletnie nie mają pomysłu jak zaskoczyć dobrze zorganizowanych grudziądzan.

• Czoska upuszcza plac gry. Zastępuje go Mateusz Pogonowski.

• Nieprzyjemny faul Czoski, który kopnął w twarz Smolińskiego. Żółta kartka.

• Dośrodkowanie Magdziarza w pole karne, na piłkę nabiegał Adam Gajda. Niewiele po raz kolejny zabrakło poznaniakom.

• Niewiele zabrakło do szczęścia Chińczykowi już w pierwszej sytuacji. Yu Fei był bliski przelobowania Osińskiego.

• Chińczyk zastępuje kompletnie niewidocznego Nowosielskiego.

• Do wejścia na boisko przygotowuje się Yu Fei. Czy Chińczyk jest w stanie odmienić grę warciarzy?

• Po przerwie tempo zdecydowanie spadło. Gra toczy się w środku pola, jeszcze nie oglądaliśmy strzałów. W pierwszej połowie fajnie wyglądała gra Olimpii, teraz jest bardzo spokojnie na murawie.

• Bartkowiak wygarnął piłkę spod nóg Cieślińskiego.

• Na lewej stronie Szczota przytomnie zatrzymał Michalak.

• Bez zmian w obu zespołach.

• Drugą połowę rozpoczęli gospodarze.

• Koniec pierwszej części. Jak na razie Olimpia zasłużenie prowadzi z Wartą w Poznaniu. Wracamy za kwadrans.

• Warciarze ruszyli do ataku, ale nie są w stanie poważniej zagrozić Danielowi Osińskiemu.

• Ruszkul dostał dobre podanie w polu karnym, uderzył w kierunku pierwszego słupka, gdzie źle interweniował Lis i w dziwny sposób przepuścił piłkę.

• GOOOOOL!!! Olimpia wychodzi na prowadzenie! Ruszkul!

• Próba Smolińskiego sprzed pola karnego odbiła się od kilku obrońców i wyszła z pola gry.

• Wrzutka Szczota w pole karne, gdzie pewnie interweniował Alain Ngamayama.

• W szesnastkę Olimpii wpadł Czoska, który przewracając się zdołał jeszcze oddać strzał. Tylko boczna siatka.

• W "Ogródku" wyraźnie pachnie golem dla przyjezdnych. Warta coraz bardziej spychana pod własną bramkę. Adrian Lis na ręce pełne roboty.

• Jeszcze jedna próba Frańczaka z dalszej odległości i znowu bramkarz Warty ratuje swój zespół!

• Naciska Olimpia. Wpadł w pole karne aktywny Frańczak, z ostrego kąta z najwyższym trudem broni Lis.

• Ni to strzał, ni to dośrodkowanie Wilczyńskiego. Bez zagrożenia dla grudziądzan.

• Krzysztof Pawlak postawił dzisiaj na szpicy na Michała Jakóbowskiego, który strasznie miota się w ataku.

• Zdecydowanie lepsze wrażenie sprawiają piłkarze Olimpii. Warta gra na swoim normalnym, wiosennym poziomie, czyli słabiutko. Poznaniacy czekają na kontry.

• Kartonikiem ukarany Michalak, który faulował jednego z graczy gości, który wychodził na czystą pozycję.

• Niespodziewana bomba z 25 metrów Frańczaka obiła poprzeczkę!

• Najlepsza sytuacja w meczu, raz jeszcze przed szansą Cieśliński. Były napastnik Podbeskidzia główkował jednak prosto w Adriana Lisa.

• Dobre dośrodkowanie Marcin Smolińskiego ze stałego fragmentu gry, do piłki najwyżej wyskoczył Cieśliński, który nie przymierzył główką w światło bramki.

• W niezłej sytuacji znalazł się Adrian Frańczak - nie wykorzystał jej, ale i tak był spalony.

• Na trybunach jest także 20 kibiców Olimpii, którzy głośno wspierają swoich ulubieńców. Ze strony Warty także słyszalny jest doping.

• W pierwszych minutach spotkania korzystniejsze wrażenie sprawiają goście.

• Dobra akcja grudziądzan. Ładnie pokazał się Adam Cieśliński, rozciągnął do Roberta Szczota, któremu w ostatniej chwili wyłuskał futbolówkę Cezary Michalak.

• Dobra próba dośrodkowania w pole karne w wykonaniu Pawła Czoski, pewnie chwycił piłkę Daniel Osiecki.

• Początek spotkania, gramy.

• Rezerwowi Olimpia: Michał Wróbel, Marcin Staniek, Dariusz Gawęcki, Mateusz Górka, Adam Banasiak, Mariusz Kryszak, Jan Pawłowski.

• Rezerwowi Warta: Łukasz Radliński, Paweł Giel, Przemysław Kanarek, Robert Ziętarski, Yu Fei, Mateusz Pogonowski, Marcin Trojanowski.

• W Poznaniu, podobnie jak w całym kraju, bardzo ładna pogoda. Niebo jednak zachmurzone, popadało już dzisiaj trochę.

• Na stadionie przy Drodze Dębińskiej jak na razie mało kibiców. Może 100-200 fanów gospodarzy zasiada na trybunach.

• Teraz jednak zdobycz punktową trzeba będzie wywalczyć na boisku. Łatwo nie będzie, bowiem Olimpia to zespół, który nie leży poznaniakom. Od awansu zespołu z Grudziądza na zaplecze Ekstraklasy w 2011 roku, Warta przegrała wszystkie trzy ligowe spotkania z tą drużyną. Ostatnie, rozegrane we wrześniu, zakończyło się zwycięstwem Olimpii 4:2 po dwóch bramkach Piotra Ruszkula oraz trafieniach Roberta Szczota i Marcina Smolińskiego. Dla Warty strzelali Krzysztof Bartoszak i Piotr Giel. Dodajmy jeszcze, że to właśnie podopieczni Tomasza Asenskiego wyeliminowali z rozgrywek Pucharu Polski zespół Lecha Poznań.

• Nowy trener miał poprowadzić zespół Warty już w ubiegłym tygodniu, w meczu z Łódzkim Klubem Sportowym. Tyle że to spotkanie zostało odwołane i zweryfikowane jako walkower 3:0 na korzyść poznaniaków w związku z odebraniem ŁKS-owi licencji na grę w pierwszej lidze. W ten sposób Pawlak, choć nie rozegrał jeszcze żadnego spotkania, zainkasował z nowym klubem trzy punkty.

• Witamy w relacji na żywo z poznańskiego "Ogródka, gdzie miejscowa Warta zmierzy się dzisiaj z Olimpią Grudziądz.