Warta Poznań 1 - 1 Podbeskidzie Bielsko-Biała

Warta Poznań

1

Podbeskidzie Bielsko-Biała

1

• Po raz kolejny tej wiosny Podbeskidzie remisuje w Poznaniu 1:1. O ile jednak ten wynik z Lechem pewnie ich zadowalał, o tyle z Wartą liczyli na zwycięstwo. Z przebiegu meczu remis należy uznać za sprawiedliwe rozstrzygnięcie, gdyż żaden zespół dzisiaj wyraźnie nie przeważał. Relację z dzisiejszego meczu prowadził dla państwa Wojciech Maćczak. Dziękuję za uwagę.

• Koniec meczu.

• Ukarany Bartłomiej Konieczny.

• Doliczone 3 minuty.

• Zmiana w Warcie: Miklosik za Białożyta.

• Ożywił się młyn Warty. Wcześniej w ramach protestu kibice powstrzymywali się od dopingu.

• Po strzale jednego z graczy Podbeskidzia piłka ląduje na górnej siatce bramki Radlińskiego.

• Z 18 metrów wprost w ręce Radlińskiego strzela Rogalski.

• REMIS W POZNANIU!!! Bardzo dobre podanie ze środka boiska otrzymał Patejuk i mimo obrońcy na plecach zdołał skierować piłkę do siatki. Sześć minut przed końcem mecz zaczyna się od nowa!

• Zakotłowało się teraz w polu karnym gospodarzy. Po niepewnej interwencji Radlińskiego gracze z Bielska zostali jednak skutecznie powstrzymani przez obrońców Warty.

• Podbeskidzie miało szansę po dośrodkowaniu z rzutu rożnego, ale piłkę w porę wybił Ngamayama.

• Trzecia zmiana w Podbeskidziu - Zaremba wchodzi za Malinowskiego.

• Zakrzewski zdobył w ten sposób swoją dziesiątą bramkę w tym spotkaniu. Wydawało się, że z akcji już nic nie będzie, bo Gajtkowski pogubił się we własnym dryblingu. Były napastnik Lecha zdołał jednak zagrać w pole karne, tam piłka odbiła się od Ngamayamy, trafiła pod nogi Zakrzewskiego, a ten skierował piłkę do siatki.

• GOL DLA WARTY!!! Po zagraniu Gajtkowskiego w zamieszaniu pod bramką bardzo przytomnie zachował się Zbigniew Zakrzewski i skierował piłkę do siatki! Warta prowadzi 1:0!

• Kolejna Roszada w zespole Roberta Kasperczyka - za Łatkę wchodzi Ziajka.

• Zakrzewski dośrodkowuje... Panu Bogu w okno.

• Kolejna okazja dla Warty - z rzutu wolnego z prawej strony zagrywał Białożyt, a Gajtkowski uderzał głową w środek bramki. Spokojnie interweniuje Zajac.

• Iwanicki z 25 metrów strzela wprost w ręce Zajaca.

• Zmiana w zespole Warty - Iwanicki zastępuje Magdziarza. Opaskę kapitana przejął natomiast Alain Ngamayama.

• Dośrodkowanie Gajtkowskiego zablokowane skutecznym wślizgiem przez jednego z obrońców.

• Przed szansą znów Łatka, ale zawodnik gospodarzy przy okazji faulował Otuszewskiego i sędzia przerywa grę.

• Bramka dla Podbeskidzia! Po zagraniu Malinowskiego piłkę w siatce umieszcza Łatka... który był na spalonym. Wynik pozostaje więc bez zmian, z rzutu wolnego rozpocznie Warta.

• Tym razem ukarany Gajtkowski.

• Żółta kartka dla Wichtowskiego.

• Stały fragment gry rozegrany, nie było żadnego zagrożenia pod bramką Warty.

• Magdziarz fauluje Rogalskiego, będzie rzut wolny dla bielszczan z lewej strony boiska.

• Kąśliwe zagranie Rogalskiego z wolnego - piłkę piąstkuje Radliński.

• Lekko po ziemi strzelał Patejuk i bez najmniejszych problemów piłkę łapie Radliński.

• W zespole Warty natomiast Zakrzewski zastępuje Ciarkowskiego.

• Zmiana w zespole Podbeskidzia: Patejuk wchodzi za Kołodzieja.

• Zaczynamy drugą część meczu.

• W zespole Warty natomiast przygotowany do gry Zbigniew Zakrzewski.

• W przerwie intensywnie rozgrzewał się Sylwester Patejuk, gracz Podbeskidzia. Być może za chwilę zobaczymy tego zawodnika na boisku.

• Na murawie trwa konkurs rzutów karnych dla kibiców.

• Do przerwy oglądamy dosyć wyrównane spotkanie. Oba zespoły grają mądrze w obronie, co powoduje, że ciężko jest stworzyć jakąś efektowną akcję. Bielszczanie starają się rozgrywać piłkę, natomiast Warta nastawiła się na strzały sprzed pola karnego rywala. I chyba to jest właściwa droga, bo gospodarze kilkakrotnie byli bliscy powodzenia.

• Koniec I połowy.

• Bardzo dobra reakcja Radlińskiego, który wychodzi z bramki i wybiera piłkę spod nóg Rogalskiego.

• Minuta doliczona do pierwszej połowy meczu.

• Zagranie z linii obrony do Białożyta okazało się za mocne i piłkę przechwycił Konieczny.

• Po zagraniu głową Magdziarza na spalonym Gajtkowski.

• Sprzed pola karnego uderza Łatka, ale próba ta bardzo nieudana.

• Pierwsza żółta kartka dla zawodnika Warty - za faul na Łatce ukarany Łukasz Jasiński.

• Ależ okazja dla Warty! W słupek trafia Białożyt!

• Obok bramki strzela Gajtkowski, ale i tak był na spalonym.

• Kontratak Podbeskidzia faulem przerywa Magdziarz. Za to zagranie zawodnik gospodarzy powinien obejrzeć żółtą kartkę.

• Z 35 metrów niecelnie uderza Magdziarz.

• Mocne dośrodkowanie Magdziarza z prawej strony boiska, głową strzela Gajtkowski, ale bardzo przytomnie broni Zajac. Mogło być już 1:0!

• Marciniak faulowany przez Łatkę na połowie Warty.

• Trener Warty Bogusław Baniak jak zwykle bardzo żywiołowo reaguje na poczynania swoich podopiecznych. Szkoleniowiec Podbeskidzia również cały czas nie odchodzi od linii bocznej, ale wydaje się dużo spokojniejszy.

• Zagranie Ciarkowskiego do Gajtkowskiego przytomnie przerywa Konieczny.

• Dobry przechwyt Jasińskiego 30 metrów przed własną bramką.

• Po rozegraniu stałego fragmentu gry niecelnie głową uderzał Sokołowski.

• W polu karnym Warty dobrze zastawił się Łatka i wywalczył rzut rożny.

• Po zagraniu Marciniaka piłkę źle przyjął Ciarkowski i nieźle zapowiadająca się akcja gospodarzy spaliła na panewce.

• Otuszewski brzydko faulowany przez Łatkę - zawodnik Podbeskidzia za tą interwencję obejrzał żółtą kartkę. Otuszewski natomiast na noszach opuszcza boisko, ale po chwili wraca do gry.

• Piłkę piąstkuje Radliński, następnie sprzed pola karnego kompletnie niecelnie uderza Rogalski.

• Po raz kolejny dał o sobie znać Białożyt, który znów strzelał minimalnie obok słupka. Rozkręcają się gospodarze!

• Rzut rożny dla gospodarzy - po dośrodkowaniu Białożyta piłkę wybijają obrońcy.

• Pierwszy groźny strzał w dzisiejszym meczu - Białożyt uderza z szesnastu metrów obok bramki Zajaca.

• Bardzo dobry przechwyt Marciniaka na połowie Podbeskidzia, zagranie do Gajtkowskiego, a ten strzela prosto w obrońców.

• Akcję Warty lewą stroną boiska w porę przerwał Metelka.

• Po zagraniu Sokołowskiego piłkę w aut wybija Jasiński.

• Ciarkowski wraca na boisko - Warta ponownie w komplecie.

• Młody pomocnik gospodarzy utykając opuszcza boisko. Wkrótce okaże się, czy będzie zdolny kontynuować grę.

• Sokołowski ukarany za faul na Ciarkowskim w środku pola.

• Zagranie Malinowskiego mija w znaczącej odległości bramkę Radlińskiego.

• "Stadion bez kiboli to wrak" - transparent tej treści wywiesili kibice gospodarzy, przyłączając się w ten sposób do ogólnopolskiego protestu kibiców. Napis szybko został usunięty przez służby porządkowe. Ciekawe, jakie niedozwolone treści ujrzały tam osoby, które zdecydowały się go zdjąć.

• Po interwencji Marciniaka w z bólu zwija się Dejmian, ale sędzia uznał, że wszystko było w ramach przepisów gry.

• Długa piłka w pole karne gospodarzy, spokojnie interweniuje Radliński.

• Zaczęli gracze Podbeskidzia.

• Funkcję kapitana Warty pełni Tomasz Magdziarz, natomiast w Podbeskidziu pod nieobecność Cienciały z opaską na ramieniu biegał będzie Michał Osiński.

• Frekwencja na dzisiejszym meczu nieco niższa niż na wcześniejszych spotkaniach "Zielonych" - miejsca na trybunach zajęło około 6 tysięcy kibiców.

• Oba zespoły wychodzą już na murawę.

• W ostatniej chwili nastąpiła zmiana w zespole Podbeskidzia - zamiast Sławomira Cienciały w podstawowym składzie gości wyjdzie Marek Sokołowski.

• Dzisiejsze spotkanie jako arbiter główny poprowadzi Marek Karkut z Warszawy, na liniach pomagać mu będą Paweł Wysocki i Marcin Lisowski, natomiast sędzią technicznym podczas tego meczu będzie Artur Aluszyk.

• Zmiennicy w drużynie Podbeskidzia to Paweł Linka, Jacek Broniewicz, Marek Sokołowski, Sebastian Ziajka, Sylwester Patejuk, Piotr Koman i Krzysztof Zaremba.

• Na ławce rezerwowych w zespole gospodarzy zasiądą dzisiaj: Patryk Guzikowski, Adrian Laskowski, Paweł Iwanicki, Arkadiusz Miklosik, Zbigniew Zakrzewski i Marcin Wojciechowski.

• W okienku obok mogą już państwo zapoznać się ze składami obu zespołów.

• Dla Podbeskidzia tu druga wizyta tej wiosny na stadionie przy Bułgarskiej. Na początku kwietnia gracze z Bielska-Białej zremisowali 1:1 z Lechem w spotkaniu półfinałowym Pucharu Polski. Dziś z pewnością podopieczni Roberta Kasperczyka będą chcieli powalczyć o zwycięstwo w Poznaniu.

• Warta dzisiaj z konieczności w nieco rezerwowym zestawieniu. Za kartki pauzują Piotr Reiss i Maciej Scherfchen, ponadto kontuzjowany jest podstawowy bramkarz Andrzej Bledzewski.

• Witamy ze stadionu przy ulicy Bułgarskiej w Poznaniu. Za około pół godziny początek spotkania Warta - Podbeskidzie. Obie drużyny rozgrzewają się już na murawie, za chwilę podamy państwu składy.