• Daniel Łukasik - 3 (Meik Karwot - bez oceny)
    • Jo Santos - 2 (Luis Machado - 2)
    • Karol Angielski - 3
    • Maurides - 2 (Mateusz Radecki - 3)
  • Koniec meczu! Warta Poznań wygrała drugie z rzędu spotkanie. Tym razem pokonała Radomiaka 3:1!

• Leandro wszedł nakładką w Ivanova. Żółta kartka.

• Niilo Maenpaa wszedł w miejsce Mateusza Kupczaka.

• Castaneda uderzał zza pola karnego po akcji Grzesika. Ponad bramką.

• Pięć minut doliczył sędzia do drugiej odsłony spotkania.

• Machado uderzał z dystansu, ale wyraźnie chybił celu.

• Angielski strzelił mocno zza pola karnego. Świetnie broni Lis.

• Po szybkiej kontrze Warty dwa razy uderzał Kuzimski! Najpierw obronił Majchrowicz, a przy dobitce Kuzimski skiksował.

• Sytuację sprawdzał VAR. Kuzimski był na spalonym.

• Cichocki sfaulował Kuzimskiego w polu karnym. Asystent podniósł wcześniej chorągiewkę. Czy był w tej sytuacji spalony?

• Tiago Matos zastąpił Damiana Jakubika.

• Meik Karwot zmienił Daniela Łukasika.

• Mateusz Kuzimski wszedł w miejsce Adama Zrelaka.

• Małe zamieszanie w szesnastce Warty po stałym fragmencie. Wyjaśnił sytuację Lis.

• Szymonowicz znokautowany przez Trałkę. Dostał piłką w twarz z bliskiej odległości.

• Miłosz Szczepański wszedł za Miguela Luisa.

• Frank Castaneda debiutuje w Warcie. Zastąpił Papeau.

• Angielski odegrał do Abramowicza. Strzelec gola dla Radomiaka tym razem uderzył obok słupka!

• Luizao wszedł w miejsce Thabo Cele.

• Mateusz Radecki zmienił Mauridesa.

• Luis Machado wchodzi w miejsce Jo Santosa.

• Dariusz Banasik reaguje potrójną zmianą.

• Sam na sam wychodził Papeau, ale źle opanował piłkę!

• Defensywa Radomiaka nie była w stanie wybić futbolówki po zagraniu Adama Zrelaka. Dopadł do niej Miguel Luis i uderzeniem z pierwszej piłki zaskoczył Filipa Majchrowicza.

• GOOOOOOL! Dublet Miguela Luisa! Warta prowadzi już 3:1!

• Zabójcza kontra Warty. Kupczak jeszcze na własnej połowie uruchomił Miguela Luisa. Ten pomknął na na bramkę Radomiaka i strzelił między nogami Majchrowicza.

• GOOOOOOOL! Miguel Luis! Warta prowadzi 2:1!

• Grzesik dogrywał z prawej strony. Interwencja Leandro ratuje Radomiaka.

• Jan Grzesik uderzył po ziemi z okolicy narożnika pola karnego. Piłka odbiła się jeszcze od słupka i wpadła do bramki.

• GOOOOOOL! Warta wyrównała! Jan Grzesik!

• Początek drugiej połowy!

• Koniec pierwszej połowy! Radomiak schodzi do szatni z jednobramkową przewagą.

• Dwie minuty doliczył arbiter do pierwszej części gry.

• Dośrodkowanie Trałki z rzutu rożnego w kierunku Ivanova. Wybił piłkę Maurides.

• Papeau niedokładnie wrzucił w pole karne na Zrelaka. Łapie Majchrowicz.

• Po rzucie rożnym główkował Raphael Rossi. Adrian Lis odbił piłkę przed siebie, ale był tam Dawid Abramowicz, który z najbliższej odległości wpakował futbolówkę do siatki.

• GOOOOOOL! DAWID ABRAMOWICZ! Radomiak obejmuje prowadzenie!

• Długa piłka do Mauridesa. Napastnik Radomiak na pozycji spalonej.

• Warta nie spieszy się. Spokojnie rozgrywa piłkę od tyłu.

• Maurides główkował po rzucie rożnym. Bez trudu broni Adrian Lis.

• Kolejny zawodnik zwija się z bólu. Angielski ucierpiał po starciu z Papeau.

• Zrelak z rzutu wolnego uderzył prosto w mur.

• Spóźniono Cele postawił stempel na stopie Papeau. Żółta kartka.

• Po podaniu Zrelaka z lewej strony w świetnej okazji znalazł się Miguel Luis. Jego strzał został zblokowany.

• Raphael Rossi dopadł do wybitej piłki i uderzył z piętnastu metrów. Obok słupka.

• Taktyczny faul Trałki na Leandro. Żółta kartka.

• Jakubik walcząc o piłkę kopnął w stopę Ivanowa. Sam jednak ucierpiał i potrzebuje pomocy medycznej.

• Maurides zderzył się w powietrzu z Szymonowiczem. Przerwa w grze.

• Kupczak główkował po dograniu Trałki. Bez większego zagrożenia.

• Grzesik z pierwszej piłki z powietrza podawał do Zrelaka! Napastnika Warty uprzedził defensor gości.

• Raphael Rossi główkował po centrze Łukasika. Uderzył jednak poza światło bramki.

• Leandro dobrze rozegrał piłkę z rzutu wolnego! Strzelał Abramowicz, ale w ostatniej chwili został zblokowany przez Trałkę.

• Papeau z impetem wpadł w Łukasika. Ucierpiał jednak gracz Warty.

• Grzesik uciekł defensorom Radomiaka. Chwyta jednak piłkę Majchrowicz.

• Początek spotkania!

• Spotkanie poprowadzi sędzia Krzysztof Jakubik z Siedlec. W wozie VAR zasiądą Sebastian Jarzębak oraz Tomasz Listkiewicz.

• Zieloni Przed tygodniem przy Łazienkowskiej pokonali Legię Warszawa (1:0). Było to pierwsze wyjazdowe zwycięstwo Warty z tym rywalem od 1936 roku. - Na pewno zwycięstwa dodają pewności siebie, moi piłkarze zagrali w Warszawie dobry mecz i wiem, że czują, że wszystko idzie w dobrym kierunku. My jako sztab też tego potrzebowaliśmy – podkreśla trener Warty Dawid Szulczek.

• Radomiak przezimował na trzecim miejscu, ale w tym roku w dwóch domowych spotkaniach zdobył tylko jeden punkt (remis 1:1 z Wisłą Płock oraz porażka 0:1 z Rakowem Częstochowa).

• Oto wyjściowy skład Radomiaka Radom:

• Podstawowy skład Warty Poznań:

• Piętnasta w tabeli Warta zagra z czwartym Radomiakiem. Zespół Dawida Szulczka nie przegrał od pięciu spotkań, a w zeszłej kolejce ograł na wyjeździe Legię. Czy podtrzyma korzystną serię? Witamy w relacji LIVE!

©Joanna Gołąbek

Warta Poznań - Radomiak Radom ONLINE. W Grodzisku Wielkopolskim piętnasta w tabeli Warta zagra z czwartym Radomiakiem. Zespół Dawida Szulczka nie przegrał od pięciu spotkań, a radomianie w tym roku zdobyli tylko jeden punkt. Początek meczu w niedzielę o godz. 12:30. Relacja LIVE w GOL24.pl!

PKO Ekstraklasa: Warta Poznań - Radomiak Radom ONLINE

Zieloni zaczęli regularnie punktować. Nie przegrali żadnego z pięciu ostatnich spotkań. Przed tygodniem przy Łazienkowskiej pokonali Legię Warszawa (1:0). Było to pierwsze wyjazdowe zwycięstwo Warty z tym rywalem od 1936 roku.

– Na pewno zwycięstwa dodają pewności siebie, moi piłkarze zagrali w Warszawie dobry mecz i wiem, że czują, że wszystko idzie w dobrym kierunku. My jako sztab też tego potrzebowaliśmy. To pozytywny sygnał, że dobrze przepracowaliśmy ostatnie tygodnie i że idziemy w dobrą stronę – podkreśla trener Dawid Szulczek. - Ta wygrana dała nam całą gamę pozytywnych uczyć, ale wiadomo, jak to w sporcie: smutki po porażkach i uniesienia po zwycięstwach są chwilowe, bo za chwilę jest kolejny mecz - przyznaje szkoleniowiec Zielonych.

Radomiak przezimował na trzecim miejscu, ale w tym roku w dwóch domowych spotkaniach zdobył tylko jeden punkt (remis 1:1 z Wisłą Płock oraz porażka 0:1 z Rakowem Częstochowa). - Nasz najbliższy przeciwnik jest powtarzalny w swojej grze i to komplement w kierunku trenera Dariusza Banasika i jego zawodników, bo są po prostu skuteczni. Potrafią zaprosić rywala na swoją połowę, potrafią grać w ataku pozycyjnym, kierują piłkę na skrzydło, a Leandro wchodzi w drybling. Niby wszyscy wiedzą, jak gra, a i tak ma największą skuteczność w lidze jeśli chodzi o dryblingi. Wiele korzyści przynosi też Radomiakowi gra długich podań do Mauridesa i Karola Angielskiego - zauważa trener Warty.

W kadrze meczowej Zielonych znalazł się Frank Castaneda, który jeszcze jesienią grał z Sheriffem Tyraspol w Lidze Mistrzów. - Planuję skorzystać z jego umiejętności. Zobaczymy jeszcze, w jakim wymiarze – podkreśla Szulczek.

Nie zagrają w meczu Warta Poznań - Radomiak Radom

Warta Poznań: Jakub Kiełb (pauza za kartki), Wiktor Pleśnierowicz, Milan Corryn.
Radomiak Radom: Filipe Nascimento, Dawid Olejarka.

Warta Poznań - Radomiak Radom TRANSMISJA TV i ONLINE

Transmisja na żywo z meczu Warta - Radomiak w Canal+ Sport. W internecie mecz w aplikacji Canal+. Komentuje duet Michał Mitrut - Radosław Majdan. Relacja LIVE w GOL24.pl od godziny 12:30.

12:30 Warta Poznań - Radomiak Radom CANAL+ SPORT