Mecz Warta Poznań - Stal Mielec online. "Zieloni" muszą...

Mecz Warta Poznań - Stal Mielec online. "Zieloni" muszą uważać. Strefa spadkowa blisko. Gdzie oglądać w telewizji? Transmisja tv na żywo

• Piast Gliwice - Warta Poznań (piątek 26.04, godz. 18),
    • Stal Mielec - Legia Warszawa (niedziela 28.04, godz. 15).
  • Oceny piłkarzy po meczu Warta Poznań - Stal Mielec (w skali 1-6):

• Jędrzej Grobelny - 3
    • Jakub Bartkowski - 3
    • Dawid Szymonowicz - 4
    • Bogdan Tiru - 3
    • Mohamed Mezghrani - 5
    • Niilo Maenpaa - 4 (Jakub Paszkowski - bez oceny)
    • Mateusz Kupczak - 4
    • Konrad Matuszewski - 4 (Filip Borowski - bez oceny)

• Krystian Getinger - 2
    • Matthew Guillaumier - 3 (Koki Hinokio - 3)
    • Rafa Santos - 2 (Ion Gheorghe - 2)
    • Alvis Jaunzems - 4 (Łukasz Gerstenstein - 3)
    • Krzysztof Wołkowicz - 3 (Igor Strzałek - 2)
    • Maciej Domański - 4 (Mateusz Stępień - 3)
    • Ilja Szkurin - 4
  • +3' Koniec meczu! Na zakończenie 29. kolejki PKO Ekstraklasy Warta Poznań pokonuje Stal Mielec 5:2! Bohaterem spotkania jest Adam Zrelak, który strzelił trzy bramki.

• +1' Mateusz Kupczak wybija piłkę z pola karnego po dośrodkowaniu z bocznego sektora.

• Marcin Szczerbowicz dolicza 3 minuty do drugiej połowy.

• ... a za Niilo Maenpę melduje się Jakub Paszkowski.

• Filip Borowski zmienia Konrada Matuszewskiego...

• Składna akcja gości, którzy przenieśli ciężar gry z lewej strony do prawej. Blisko pola karnego zabrakło jednak dokładności.

• Wrzutka w "szesnastkę" do Ilji Szkurina, który naciskany przez rywala nie zdołał uderzyć w stronę bramki. Sytuację wyjaśnia Mohamed Mezghrani wybiciem na uwolnienie.

• Zrezygnowani piłkarze Stali próbowali coś zdziałać z przodu. Krystianowi Getingerowi nie wyszło zagranie i Jędrzej Grobelny wznawia grę z "piątki".

• Warta Poznań - Stal Mielec 5:2

• 10 Strzały 12
    • 7 Strzały celne 4
  • [WIDEO] TRZECI GOL ADAMA ZRELAKA (5:2)

• Rzut rożny nie przynosi zagrożenia pod bramką Mateusza Kochalskiego.

• Mohamed Mezghrani wrzuca z prawej strony na dalszy słupek do Stefana Savicia. Ten uderza głową, ale piłka odbiła się od zawodnika Stali i wyszła za linię końcową.

• Mateusz Stępień zmienia Macieja Domańskiego.

• ... natomiast Stefan Savić zastępuje Miguela Luisa.

• Podwójna zmiana w Warcie: Maciej Żurawski wchodzi za MVP spotkania, Adama Zrelaka...

• Pierwszy hattrick Słowaka na boiskach Ekstraklasy! Trzeci gol Adama Zrelaka!

• Zabójcza kontra gospodarzy! Źle przed polem karnym interweniował Mateusz Matras. Piłkę przejmuje Tomas Prikryl, który zagrywa prostopadle do Adama Zrelaka, który uderzeniem z 13 metrów zdobywa swoją trzecią bramkę w dzisiejszym meczu!

• HATTRICK ADAMA ZRELAKA!!!

• Maciej Domański trafia w mur. "Poprawka" wyjaśniona przez Adama Zrelaka.

• Igor Strzałek faulowany tuż przed linią 16. metra. Może być groźnie!

• [WIDEO] GOLE ZRELAKA (3:2) I SZYMONOWICZA (4:2)

• Złe podanie wprowadzające Mateusza Kochalskiego! Mohamed Mezghrani przejmuje, podaje do kolegi i po odegraniu Belg uderza technicznie tuż nad poprzeczką!

• Zmiana również w Warcie: Tomas Prikryl wchodzi za Kajetana Szmyta.

• ... a za Krzysztofa Wołkowicza melduje się Igor Strzałek.

• Podwójna zmiana w Stali: Koki Hinokio wchodzi za Matthew Guillaumuera...

• Taki mecz i tylko 1 356 widzów...

• Z pierwszym dośrodkowaniem poradzili sobie gospodarze. Przy drugim anemiczny strzał głową nie sprawił problemu Jędrzejowi Grobelnemu.

• Stal atakuje prawą stroną. Wywalczyła rzut wolny.

• ... a za Rafę Santosa melduje się Ion Gheorghe.

• Podwójna zmiana: Łukasz Gerstenstein zastępuje Alvisa Jaunzemsa...

• Piłkarze Kamila Kieresia spodziewali się chyba wszystkiego. Ale na pewno nie straty dwóch bramek w odstępie zaledwie 3 minut.

• Drugi celny strzał w drugiej połowie i drugi gol Gol Dawida Szymonowicza

• Co tu się dzieje w Grodzisku Wielkopolskim?!

Dokładne dośrodkowanie Mohameda Mezghraniego w pole karne. Ruszyli do niego Adam Zrelak i Dawid Szymonowicz, ale to ostatni z wymienionych uderza głową tak, że piłka wpada do siatki przy lewym słupku!

• GOL DLA WARTY! STRZELCEM DAWID SZYMONOWICZ!!!

• Jeszcze żółta kartka dla Maksymiliana Pingota za faul.

• Gospodarze nie chcą popełnić błędów z pierwszej polowy i ponownie atakuje. Piłkarze Dawida Szulczka wywalczyli rzut wolny z prawej strony.

• Idealne otwarcie! Dublet Adama Zrelaka

• Idealny początek drugiej połowy w wykonaniu gospodarzy - pierwsza akcja przynosi prowadzenie!!!

Adam Zrelak uderza wolejem z bliska, wykorzystując błąd Mateusza Kochalskiego. Bramkarz Stali "wypluł" piłkę przed siebie!

• DUBLET ADAMA ZRELAKA!!!

• Stal zaczyna drugą połowę! Obie strony przystępują do niej bez zmian.

• Wracamy do Grodziska Wielkopolskiego, gdzie kończy się przerwa w meczu Warta - Poznań - Stal Mielec. Po pierwszej połowie mamy aż 4 gole.

Co nas czeka po zmianie stron?

• [WIDEO] GOLE ZRELAKA (2:1) I SZKURINA (2:2)

• +1' Koniec pierwszej połowy. Warta Poznań remisuje ze Stalą Mielec 2:2

• Klasyczny "gol do szatni" Ilja Szkurin

• +1' Przełamanie Białorusina!!!

Przejmuje piłkę na 7. metrze i mimo że naciskał go Jakub Bartkowski, to zdołał uderzyć płasko do siatki!

• +1'... i GOL! ILJA SZKURIN!!!

• Adam Zrelak przyblokowany w "szesnastce". Stal wyszła z kontrą...

• Maciej Domański idealnie przejmuje piłkę w polu karnym po dośrodkowaniu Krystiana Getingera, ale uderza prostym podbiciem tuż nad poprzeczką!

• Podrażnieni mielczanie chcą ponownie wyrównać, by na przerwę zejść bez strat. Na razie nie "idzie".

• Słowak strzela gola w drugim meczu z rzędu! Adam Zrelak

• Adam Zrelak dopada do odbitej piłki i zdecydował się na strzał z ok. 20 metrów zza zasłony! Piłka wpada do siatki po odbiciu się od lewego słupka! Wyciągnięty jak struna Mateusz Kochalski był bezradny!

• (CO ZA) GOL ADAMA ZRELAKA!!!

• Mohamed Mezghrani wygrywa pojedynek główkowy z Maciejem Domańskim w "szesnaste" gości. Ostatecznie to piłkarze Kamila Kieresia wznawiają grę z "piątki".

• Mohamed Mezghrani zbiega z lewej strony do środka. Uderza z ok. 25 metrów w środek bramki, czyli akurat tam, gdzie z "koszyczkiem" czekał Mateusz Kochalski.

• Niskie dośrodkowanie Miguela Luisa z lewej strony. Mateusz Matras jako pierwszy dopada do piłki i oddala niebezpieczeństwo.

• Rajd Kajetana Szmyta prawą stroną przerwany. Piłka uciekła mu za linię boczną.

• [WIDEO] 7' GOL KONRADA MATUSZEWSKIEGO (1:0)

[WIDEO] 17' GOL ALVISA JAUNZEMSA (1:1)

• Kajetan Szmyt zdecydował się na strzał z dystansu. Mimo "kozła" Mateusz Kochalski pewnie łapie piłkę.

• "Zieloni" w ataku pozycyjnym. Nie są za bardzo w stanie zbliżyć się do pola karnego Stali.

• Warta Poznań - Stal Mielec 1:1

• 4 Strzały 1
    • 1 Strzały celne 1

Stuprocentowa skuteczność obu drużyn. Rzecz rzadko spotykana w PKO Ekstraklasie.

• Rzut rożny Warty nie sprawił zagrożenia pod mielecką bramką.

• Kajetan Szmyt wbiega prawą stroną w pole karne Stali. Ograł jednego rywala, ale skutecznie powstrzymał go Miguel Luis.

• Kolejne przeciągnięte dośrodkowanie Warty. Mateusz Kochalski ustawia piłkę na "piątce".

• Jędrzej Grobelny pewnie łapie piłkę po wrzutce Alvisa Jaunzemsa.

• Mohamed Mezghrani odrobinę za bardzo przeciągnął dośrodkowanie z lewej strony. Może gdyby Adam Zrelak miał ok. 3 metrów wzrostu, to sięgnąłby piłkę.

• Łotysz wykorzystał "wielbłąd" Warty Alvis Jaunzems

• Festiwal błędów obrony "Zielonych" sprezentował Alvisowi Jaunzemsowi chyba najłatwiejszą bramkę w karierze.

Maciej Domański wrzuca z lewej strony w pole karne, gdzie piłki nie zdołał złapać Jędrzej Grobelny. Zderzył się z kolegą z obrony i Alvis Jaunzems strzela do pustej bramki!

• STAL WYRÓWNUJE! ALVIS JAUNZEMS!!!

• Dośrodkowanie z prawej strony na dalszy słupek, gdzie akcję zamykał Niilo Maenpaa. Ten złożył się do strzału, ale skiksował.

• Dawid Szymonowicz przez moment leżał na murawie, trzymając się za nogę. Medycy nie musieli meldować się na murawie.

• Aż ciarki przeszły po plecach, gdy krzyknął Dawid Szymonowicz! Obrońca Warty wybija piłkę z pola bramkowego i został ostro potraktowany przez Maksymiliana Pingota i Matthew Guillaumiera.

• Maciej Domański dopada do piłki w polu karnym Warty. Jego strzał został zablokowany, dobitka z dystansu po rykoszecie mija bramkę. Rzut rożny.

• Podrażnieni goście rzucili się do ataku prawą stroną, by szybko odrobić stratę. Dośrodkowanie Alvisa Jaunzemsa nie znalazło adresata w "szesnastce".

• Pierwszy celny strzał na bramkę i gol! Konrad Matuszewski

• Ustawiony na lewym skrzydle Mohamed Mezghrani ograł rywala na zamach, by 'wjechać" w pole karne. Z ok. linii bocznej pola bramkowego podaje płasko na 6. metr do Konrada Matuszewskiego, który uderzeniem (po ziemi) bez przyjęcia wpisać się na listę strzelców!

• GOL DLA WARTY! STRZELCEM KONRAD MATUSZEWSKI!!!

• Mohamed Mezghrani "łamie" akcję ze skrzydła do środka, po czym rozciąga grę do prawej strony, gdzie był Jakub Bartkowski. Ten z kolei przełożył piłkę do lewej nogi, by posłać ją... do "koszyczka" Mateusza Kochalskiego.

• Po chwili Ilja Szkurin powstrzymany na lewej stronie pola karnego gospodarzy. Goście utrzymali się przy piłce, ale dośrodkowanie Berta Esselinka było niedokładne.

• Zagranie z głębi pola między stoperów do rozpędzającego się Ilji Szkurina. Dobrze w tej sytuacji ustawił się Dawid Szymonowicz, który przechwycił piłkę.

• Mohamed Mezghrani faulowany na skrzydle przez Alvisa Jaunzemsa. Sędzia nie chciał sięgać do kieszonki na początku spotkania.

• Wysoki pressing drużyny prowadzonej przez Dawida Szulczka. Mimo to poradzili sobie przyjezdni, atakując lewą stroną. Po dośrodkowaniu na bliższy słupek Maciej Domański uderza obok bramki.

• Na gwizdek Marcina Szczerbowicza spotkanie za środka zaczynają gospodarze!

• Kapitanami są pomocnicy - Mateusz Kupczak i Krystian Getinger.Losowanie stron w meczu Warta - Stal

• Obie drużyny wychodzą na murawę! Za moment losowanie stron i rozpoczęcie spotkania!

• W rundzie jesiennej Warta wygrała w Mielcu po bramce Miguela Luisa na kwadrans przed zakończeniem meczu. Wcześniej trafienie Macieja Żurawskiego nie zostało uznane.

Jak będzie dzisiaj?

• Skład Stali Mielec

• Stal Mielec to jedna z największych rewelacji obecnej kampanii, ale trzeba sobie szczerze powiedzieć, że ostatnie tygodnie w wykonaniu podopiecznych Kamila Kieresia były słabe. Drużyna z Podkarpacia nie wygrała od czterech spotkań, co jest dużym rozczarowaniem. Stal nie gra już o nic, dlatego można testować schematy przed nowym sezonem.

• Skład Warty Poznań

• Warta Poznań znalazła się w bardzo trudnej sytuacji. "Zieloni" są na 15. miejscu i mają tylko jeden punkt przewagi nad strefą spadkową. Terminarz nie jest łaskawy, gdyż ekipa Dawida Szulczka zmierzy się jeszcze z Piastem Gliwice, Widzewem Łódź, Puszczą Niepołomice, Legią Warszawa i Jagiellonią Białystok. Czy spadek do Fortuna 1. Ligi staje się coraz bardziej realny?

• ... a na relację NA ŻYWO zaprasza Tomasz Górski. Dzień dobry, kłaniam się nisko!

• "Gościnną" 29. kolejkę PKO Ekstraklasy zamykamy w Grodzisku Wielkopolskim, gdzie już za 25 minut Warta Poznań zmierzy się ze Stalą Mielec. Goście zajmują obecnie 9. miejsce w tabeli z dorobkiem 38 punktów. Dzisiejsza wygrana pozwoli zbliżyć się na "oczko" do Widzewa Łódź.

Z kolei Warta musi pilnie punktować. Piłkarze Dawida Szulczka zajmują ostatnią bezpieczną (piętnastą) lokatę w lidze. Nad otrwierającą strefę spadkową Koroną Kielce "Zieloni" mają zaledwie 1 punkt więcej.

Mecz Warta - Stal poprowadzi Marcin Szczerbowicz...

Warta - Stal LIVE! Cztery gole... do przerwy. Szalony mecz w Grodzisku
1/4
przejdź do galerii

Warta - Stal LIVE! Cztery gole... do przerwy. Szalony mecz w Grodzisku ©Canal+ Sport 3

29. kolejkę Ekstraklasy zakończymy w Grodzisku Wielkopolskim, gdzie Warta Poznań podejmie Stal Mielec. "Zieloni" są niebezpiecznie blisko strefy spadkowej, dlatego potrzebują punktów. Końcówka sezonu 2023/24 może być niezwykle emocjonująca na górze tabeli, ale także na dole. Zapraszamy na relację LIVE z meczu Warta - Stal.

Warta Poznań - Stal Mielec ONLINE. Ostatni mecz 29. kolejki

Dawid Szulczek, trener Warty Poznań: - Oprócz oczywistych mocnych punktów tego zespołu, jakimi są Ilja Szkurin i Maciej Domański, zwróciłbym uwagę na doświadczony trzon drużyny, a więc Piotra Wlazło, Mateusza Matrasa, no i w szczególności na Krystiana Gettingera, który jest żywą legendą klubu. Poza tym Stal wypożyczyła młodzieżowców z dobrych jakościowo klubów Igora Strzałka i Maksymiliana Pingota. Także dużo rzeczy zgadza się w Stali. I nie ma przypadku w tym, że ten zespół jest wysoko w tabeli. (cyt.: transfery.info)

Kamil Kiereś, trener Stali Mielec: - Analizując moje ostatnie mecze przeciwko trenerowi Szulczkowi, jak i ostatnie mecze Stali z Wartą, często były one zamknięte. Warta potrafi przygotować się do konkretnego spotkania, żeby czymś zaskoczyć rywala. W ostatnim czasie zmieniła swoją strukturę gry, ustawienie. Układ personalny też jest inny. (cyt.: WP Sportowe Fakty)

Warta Poznań - Stal Mielec w telewizji

Transmisję z meczu Warta - Stal od godziny 19:00 będzie można obejrzeć jedynie na kanałach Canal+Sport oraz Canal+ Sport 3.