1

Wisła Płock

2

• Dzisiejszą relację prowadził Wojciech Maćczak. Dziękuję za uwagę i zapraszam na kolejne relacje LIVE w Ekstraklasa.net!

• Niespodziewane zwycięstwo Wisły w spotkaniu z Wartą Poznań. Płocczanie wygrali zasłużenie i najprawdopodobniej opuszczą strefę spadkową. Wynik 2:1 wydaje się najniższym wymiarem kary dla poznaniaków, bowiem w wielu sytuacjach gospodarzy bronił Grzegorz Szamotulski. Warta, która miała zdobyć komplet punktów w czterech meczach, potyka się już na pierwszej przeszkodzie.

• Koniec meczu!

• Zmiana w zespole Wisły: w miejsce Ricardinho wchodzi Radosław Kursa.

• ODPOWIEDŹ POZNANIAKÓW!! 1:2 na stadionie w Poznaniu! Piłka uderzona przez Ujka odbiła się jeszcze od Wyczałkowskiego i wpadła do siatki! Gospodarze będą jeszcze walczyć!

• GOOOL!!! 2:0 dla WISŁY PŁOCK!!! Ricardinho umieszcza piłkę w siatce!

• Joao Paulo sam na sam z Szamotulskim, po raz kolejny górą bramkarz gospodarzy!

• Dośrodkowanie Sasina wybija jeden z obrońców gości.

• Z trzydziestu metrów niecelnie uderza Piotr Reiss.

• Trzeba przyznać że sprowadzenie byłego bramkarza reprezentacji Polski było strzałem w dziesiątkę. Gdyby nie Szamotulski,, Wisła zdobyłaby już 4-5 goli. Tyle że to marne pocieszenie dla gospodarzy, bo nadal przegrywają 0:1.

• Kamil Biliński nie wykorzystuje sytuacji sam na sam z Szamotulskim! Doświadczony bramkarz po raz kolejny ratuje swój zespół przed utratą bramki! Świetny występ byłego zawodnika Legii Warszawa!

• Żółta kartka dla Jasińskiego za faul na Matarze. Gdyby nie to przewinienie, zawodnik gości stanąłby oko w oko z Szamotulskim.

• Po zagraniu Reissa piłkę źle przyjął Bereszyński, przez co piłkę przejęli obrońcy Wisły.

• Jasiński w ostatniej chwili poswtrzymuje Joao Paulo.

• Strzał Bilińskiego broni Szamotulski.

• Kolejna "setka" Joao Paulo i po raz kolejny Szamotulski nawet nie zmuszony do interwencji. Bardzo nieskutecznie grają dzisiaj zawodnicy gości, bo zarówno Brazylijczyk, jak i Łukasz Sekulski,, którego już nie ma na boisku, powinni przynajmniej kilka razy wpisać się na listę strzelców. Na razie tylko jedną bramkę zdobył Joao Paulo.

• Joao Paulo nie wykorzystuje fatalnego błędu obrońcy Warty. Napastnik gości stanął oko w oko z Szamotulskim, ale uderzył fatalnie.

• Po dośrodkowaniu Sasina minimalnie nad bramką strzela Piotr Reiss. Niewiele brakowało, by gospodarze doprowadzili do remisu!

• Pierwsza żółta kartka dla zawodnika gospodarzy: za faul na wychodzącym na czystą pozycję Matarze ukarany Otuszewski.

• Trzecia zmiana w zespole gospodarzy: w miejsce Ngamayamy wchodzi Piotr Reiss.

• ... a Sekulskiego zastępuje Kamil Biliński, najlepszy strzelec Wisły Płock.

• Podwójna zmiana w zespole Wisły: w miejsce Hiszpańskiego wchodzi Damian Jaroń...

• Ożywiła nam się gra w drugiej połowy spotkania. Widać obaj trenerzy mocno zmotywowali swoich zawodników, bo co chwilę oglądamy akcję jednego lub drugiego zespołu. Z tego muszą paść gole!

• Strzał Foszmańczyka broni Kamiński.

• Niewykorzystana sytuacja bardzo szybko mogła zemścić się na graczach Warty, ale kolejnej sytuacji sam na sam nie wykorzystał Sekulski!

• Powinno być 1:1! W doskonałej sytuacji Foszmańczyk zamiast strzelać, próbował podawać do Ujka. Pomocnik Warty powinien wykorzystać tą sytuację!

• Foszmańczyk dośrodkowuje z rzutu rożnego, ale piłkę wybija jeden z obrońców Wisły. Ta trafia pod nogi Bereszyńskiego, ale jego wrzutka również trafia na głowę jednego z rywali.

• Kolejna próba Sekulskiego i ponownie górą Grzegorz Szamotulski. Doświadczony bramkarz już drugi raz ratuje swój zespół w bardzo groźnej sytuacji. A Sekulski póki co zalicza bardzo dobry występ.

• Po strzale Sasina piłka wędruje wysoko ponad bramką Kamińskiego.

• Ależ okazja dla Wisły! Sekulski nie wykorzystuje sytuacji sam na sam z Szamotulskim! Goście już na początku drugiej połowy mogli podwyższyć prowadzenie.

• Zmiana w zespole Warty: Scherfchen w miejsce Klatta.

• Początek drugiej połowy.

• Koniec pierwszej połowy. Do przerwy Wisła prowadzi w Poznaniu 1:0.

• O minutę została przedłużona pierwsza połowa meczu.

• Piłkarze Warty długo wymieniali piłkę, ale nie udało im się nawet zagrozić bramce Kamińskiego.

• Na spalonym Joao Paulo.

• Przyczyną zmiany jest zapewne słaba postawa obrońcy Warty w dzisiejszym meczu. Wichtowski zbyt często ogrywany był przez zawodników gości, co z pewnością zauważył trener Płatek.

• Boisko opuszcza Maciej Wichtowski, w jego miejsce Bartosz Bereszyński.

• Kosznik do Sasina, ten uderza z woleja, ale bardzo dobrze w bramce Kamiński.

• Po błędzie Wichtowskiego bardzo groźny strzał Matara broni Grzegorz Szamotulski! Mogło być 2:0 dla gości!

• Groźny strzał Sekulskiego, piłka minimalnie mija bramkę Szamotulskiego.

• Niezły strzał Joao Paulo zablokowany przez obrońców gospodarzy.

• Dośrodkowanie Foszmańczyka z rzutu rożnego, Ujek w ostatniej chwili uprzedzony przez jednego z obrońców gości.

• Łukasz Jasiński blokuje uderzenie Sekulskiego. Warta próbuje skonstruować szybką kontrę, ale osamotniony z przodu Sasin traci piłkę.

• Jak na razie dzisiejszy mecz nie zachwyca. Sporo niedokładności w poczynaniach obu zespołów, zwłaszcza gospodarze zbyt często tracą piłkę, na co kibice reagują gwizdami. Fani Warty nie mogą być zadowoleni z postawy swojego zespołu ani w poprzednich spotkaniach, ani w dzisiejszym meczu.

• W odpowiedzi akcja gości, ale niecelnie uderzał Sekulski.

• Klatt zamiast w bramkę, trafia z rzutu wolnego w Joao Paulo. Tym razem jednak Brazylijczyk wybiegł z muru dopiero po gwizdku sędziego.

• Kolejna, trzecia już żółta kartka w tym meczu: za zbyt szybkie wybiegnięcie z muru ukarany Joao Paulo.

• Za faul na Ujku żółtą kartkę obejrzał Artur Wyczałkowski.

• Sekulski zagrywa do Joao Paulo, ten z kolei podaje do Matara Gueye, ale cała akcja kończy się skuteczną interwencją obrońców Warty.

• Ostatnie zwycięstwo na wyjeździe Wisła odniosła 10. wrześna, kiedy to wygrała z Dolcanem w Ząbkach. Podopieczni Libora Pali jak na razie udowadniają, że przyjechali do Poznania, by przerwać serię porażek na boisku rywala (płocczanie przegrali trzy ostatnie mecze wyjazdowe).

• Po podaniu Zagurskasa w niezłej sytuacji znalazł się Joao Paulo, ale Grzegorz Szamotulski w porę wyszedł z bramki i wybił piłkę w aut.

• Podanie Foszmańczyka do Ujka przechwytuje Hiszpański.

• Dośrodkowanie Magdziarza blokuje jeden z obrońców gości, następnie piłkę łapie Kamiński.

• Po zagraniu Ujka niecelnie strzela Foszmańczyk. Jeżeli gospodarze chcą odrobić straty, to muszą dopracować skuteczność, bo na razie wszystkie ich próby kończą się rozpoczęciem gry przez Kamińskiego od własnej bramki.

• Po dośrodkowaniu Joao Paulo piłkę łapie Szamotulski.

• Żółtą kartką ukarany został Zembrowski.

• Brazylijczyk wykorzystał bierną postawę defensywy gospodarzy i pewnie pokonał Grzegorza Szamotulskiego. Mamy więc niespodziankę na stadionie przy ulicy Bułgarskiej w Poznaniu. Jak na ten cios gości zareagują piłkarze Warty?

• GOOOL DLA WISŁY!!! Po dośrodkowaniu Matara Gueye piłkę do siatki skierował Joao Paulo!!!

• Kolejna nieudana próba Sasina. Tym razem były zawodnik m.in. Lecha Poznań i Korony Kielce uderzał nad poprzeczką bramki Kamińskiego.

• Niecelny strzał Mariusza Ujka.

• Jasiński zagrywa do Magdziarza, ten dośrodkowuje w kierunku Sasina, ale piłkarz gospodarzy marnuje dobrą sytuację.

• Dobry kontratak poznaniaków w porę przerywa Artur Wyczałkowski.

• Początek meczu!

• Dzisiejszy mecz poprowadzi sędzia Tomasz Grabowski z Kluczborka.

• Oba zespoły wychodzą na boisko, za chwilę początek meczu.

• I jeszcze sprostowanie odnoście meczowej zapowiedzi - w dzisiejszym meczu może zagrać Maciej Wichtowski. Zawodnik ten co prawda w tym sezonie już siedmiokrotnie został upomniany żółtymi kartkami, ale jedną z nich otrzymał w spotkaniu Pucharu Polski z Olimpią Elbląg. Tak więc w lidze ma sześć kartek i dopiero kolejne upomnienie eliminuje go z gry.

• Dziś po raz pierwszy przed własną publicznością w barwach Warty wystąpi Grzegorz Szamotulski. Doświadczony bramkarz ma wnieść spokój i doświadczenie w poczynania formacji defensywnej poznaniaków. Na razie zaliczył niezły debiut w wyjazdowym spotkaniu z Zawiszą Bydgoszcz.

• Już za kilka minut początek meczu Warta Poznań - Wisła Płock. Czy "Zieloni" zdołają pokonać niżej notowanego rywala?

• Ławka rezerwowych Wisły: Kwiatkowski, Biliński, Jaroń, Kursa, Sielewski, Drężewski, Bieńkowski

• Ławka rezerwowych Warty: Sobański, Reiss, Goliński, Scherfchen, Białożyt, Bereszyński, Gajtkowski

• Dwanaście punktów w czterech najbliższych meczach chce zdobyć trener Płatek. O odważnych zapowiedziach szkoleniowca Warty wspominaliśmy już w naszej zapowiedzi meczu. Czy poznaniakom uda się zrealizować ten cel? Będzie ciężko, ale dzisiejszy przeciwnik wydaje się najłatwiejszy spośród wszystkich, z którymi "Zieloni" zmierzą się do końca rundy.