Widzew Łódź

0

Arka Gdynia

0

• Sędzia Robert Małek kończy spotkanie w ramach 20. kolejki piłkarskiej Ekstraklasy. Widzew Łódź - Arka Gdynia 0-0.

• Paweł Grischok ukarany żółtą kartką za przerwanie kontrataku Arki Gdynia. Dośrodkowanie Macieja Szmatiuka w stronę Josepha Mawaye, jednak dobrze w defensywie Sebastian Madera.

• Filip Burkhardt zostaje ukarany żółtą kartką. Do końca spotkania pozostała minuta.

• Mecz potrwa jeszcze trzy minuty. Tymczasem poza boiskiem opatrywany przez sztab medyczny Arki Gdynia jest - Marcelo Moretto.

• Dudu Paraiba fauluje w środkowej strefie Filipa Burkhardta. Dośrodkowanie Pawła Zawistowskiego i Arka wznowi grę rzutem z autu.

• Michał Płotka zastępuje na placu gry Denisa Glavinę. Była to ostatnia zmiana w dzisiejszym spotkaniu. Do końca spotkania pozostały cztery minuty.

• Prostopadłe zagranie Dudu Paraiby trafia wprost do Macieja Szmatiuka, który dalekim wybiciem uruchamia kontratak swojego zespołu. Niestety wprowadzony przed momentem Joseph Mawaye traci piłkę na rzecz rywali z Widzewa.

• Uderzenie Tadasa Labukasa z dystansu trafia wprost w dobrze ustawionego Wojciecha Szymanka. Po chwili kopia sytuacji, tyle że z drugiej strony boiska i Darvydas Sernas trafia w bramkarza Arki - Marcelo Moretto.

• Ostatnia zmiana w zespole łódzkiego Widzewa. W miejsce zmęczonego Adriana Budki na boisku pojawia się Jurijs Zigajevs.

• W miejsce Mirko Ivanovskiego na placu gry pojawia sie Joseph Mawaye.

• Kolejna dobra interwencja Marcelo Moretto, który tym razem zatrzymał uderzenie Souheila Ben Radhia.

• Paweł Grischok faulowany na dwudziestym metrze od bramki Arki. Do piłki podchodzi Dudu Paraiba, która zdecydował krótko rozegrać piłkę w rezultacie czego stracił piłkę na rzecz obrońców Arki.

• Żółtą kartką ukarany został obrońca Arki - Robert Bednarek.

• Emil Noll blokuje strzał Darvydasa Sernasa. Po chwili do bezpańskiej piłki dochodzi Sebastian Madera, jednak strzał stopera Widzewa przechodzi wysoko ponad bramką drużyny gości.

• Do końca spotkania pozostało niespełna dwadzieścia pięć minut. Tymczasem tempo spotkania, im bliżej końca tym bardziej przypomina prawdziwe oblicze zespołów Widzewa oraz gdyńśkiej Arki. Rzut wolny z około dwudziestu metrów wykonuje Paweł Zawistowski. Jednak dośrodkowanie pomocnika Arki przechodzi obok bramki Macieja Mielcarza.

• Do piłki podchodzi sam poszkodowany, dośrodkowuje, jednak pewnie w polu karnym Marcelo Moretto.

• Pan Robert Małek pokazuje pierwszą żółtą kartkę w spotkaniu. Ukaranym Paweł Zawistowski z Arki Gdynia za faul na Pawle Grischoku.

• Indywidualna akcja Dudu Paraiby i tylko odważne wyjście Marcelo Moretty uchroniło Arkę przed utratą bramki.

• Druga zmiana w zespole trenera Czesława Michniewicza. W miejsce Riku Riskiego na boisku melduje się Velibor Durić.

• Pierwsza zmiana w zespole Arki. Plac gry opuszcza jeden z najlepszych zawodników Arki - Ervin Skela. Zaś w jego miejsce na boisku pojawia się Filip Burkhardt.

• Nieporozumienie Miroslava Bożoka i Ervina Skeli i Widzewiacy wyprowadzają kontratak. Emil Noll fauluje Darvydasa Sernasa. Sędzia po raz ostatni upomina obrońcę Arki.

• Dobra akcja gdyńskiej Arki i piłkarze trenera Frantiska Straki grę wznowią z rzutu rożnego.

• Miroslav Bożok wybiciem piłki na rzut rożny powstrzymuje szarżę Adriana Budki. Piłkę ze stałego fragmentu gry w pole karne posyła Dudu Paraiba, jednak dobrze na piątym metrze zachowuje się Marcelo Moretto, który chwyta futbolówkę i długim wybiciem uruchamia Tadasa Labukasa.

• Maciej Szmatiuk powstrzymuje akcję gospodarzy. Obrońca Arki ofiarnym wślizgiem zatrzymuje aktywnego od początku drugiej części spotkania Darvydasa Sernasa.

• Początek drugiej połowy lepszy w wykonaniu gospodarzy z Łodzi. Z dystansu uderzał wprowadzony przed wznowieniem drugiej części spotkania Paweł Grischok, jednak wprost w dobrze ustawionego Marciano Brumę.

• Zaczynamy drugą część spotkania. Widzew Łódź - Arka Gdynia 0-0.

• W zespole Widzewa przed rozpoczęciem drugiej części spotkania doszło do jednej zmiany. W miejsce mało aktywnego Niki Dzalamidze na placu gry pojawił się Paweł Grischok.

• Sędzia Robert Małek kończy pierwszą część spotkania. Widzew Łódź - Arka Gdynia 0-0. Do usłyszenia za piętnaście minut!

• Blisko dziesięć tysięcy widzów ogląda dzisiejsze spotkanie pomiędzy Widzewem Łódź a Arką Gdynia.

• Marciano Bruma powstrzymuje atak gospodarzy. Po chwili sędzia przerywa mecz z powodu faulu na Pawle Zawistowskim. Pan Robert Małek upomina Mindaugasa Pankę.

• Dziewięć minut pozostało do zakończenia pierwszej połowy spotkania. I im bliżej końca, tym gorzej gra zespół Arki. Kolejna okazja bramkowa Widzewa, jednak tym razem Adriana Budkę ofiarnym wślizgiem powstrzymał Emil Noll.

• Kolejna okazja łodzian i kolejna dobra interwencja Marcelo Moretty. Brazylijczyk najpierw obronił strzał Mindaugasa Panki, następnie na rzut rożny sparował uderzenie z dystansu w wykonaniu Gruzina - Nika Dzalamidze.

• Fantastyczna interwencja Marcelo Moretty. Brazylijski bramkarz Arki Gdynia broni strzał z woleja Riku Riskiego i tym samym ratuje swój zespół przed utratą bramki.

• Pierwsza od blisko piętnastu minut akcja gospodarzy. Na strzał z dystansu zdecydował się Riku Riski, jednak strzał pomocnika Widzewa trafia wprost w Marcelo Moretto.

• Widzew Łódź nadal ma problem z wydostaniem się z własnej połowy. Arka Gdynia gra dzisiaj dojrzalszą, mądrzejszą a przede wszystkim ciekawszą dla oka piłkę. Dośrodkowanie Tadasa Labukasa blokują obrońcy Wdziewa.

• Souheil Ben Radhia dośrodkowuje w pole karne Arki, jednak dobrze dysponowany Marcelo Moretto nie miał większych problemów z wyłapaniem futbolówki. Kontratak gości z Gdyni.

• Kolejny stały fragment gry dla zespołu Arki. Piłkę z rzutu rożnego w pole karne posyła Ervin Skela, jednak piłka po dośrodkowaniu albańczyka trafia w boczną siatkę bramki strzeżonej przez Macieja Mielcarza.

• Paweł Zawistowski faulowany w środku pola. Pan Robert Małek upomina Nikę Dzalamidze.

• Zespół Widzewa zamknięty na własnej połowie. Wymieniający w roli faworyta gospodarze nie potrafią przedrzeć się przez dobrze dysponowaną drugą linię zespołu Arki.

• Kolejna fantastyczna interwencja Macieja Mielcarza. Tym razem na bramkę Widzewa uderzał Paweł Zawistowski.

• Maciej Mielcarz ratuje swój zespół przed utratą bramki. W sytuacji sam na sam z polskim bramkarzem znalazł się Ervin Skela, jednak strzał reprezentanta Albanii trafia wprost w interweniującego golkipera Widzewa.

• Dobra akcja łodzian. Dwudziestometrowym podaniem Mindaugasa Pankę uruchamia Nika Dzalamidze. Litwin wywalcza w prawdzie rzut rożny, jednak dośrodkowanie Dudu Paraiby było na tyle czytelne, że obrońcy Arki nie mieli problemów z wybiciem piłki w głąb boiska.

• Spokojna gra w linii defensywnej Wojciecha Szymanka. Widzew stara się konstruować grę pozycyjną, jednak dobrze ustawieni zawodnicy Arki uniemożliwają dobre rozegranie piłki zawodnikom Widzewa. Przerwa w grze w środkowej strefie boiska sfaulowany został Darvydas Sernas.

• Dobra, indywidualna akcja Nika Dzalamidze, który odgrywa do Riku Riskiego. Pomocnik Widzewa Łódź zdaniem arbitra znajdował sie jednak na pozycji spalony i od rzutu wolnego grę wznowi Marcelo Moretto.

• Strzał z dystansu Marciano Brumy pewnie chwyta Maciej Mielcarz, który wyprowadza kontratak swojego zespołu. Piłka trafia do Darvydasa Sernasa, który wywalcza dla swojego zespołu rzut rożny.

• Pierwsza okazja gdyńskiej Arki. Na strzał z dystansu zdecydował się Denis Glavina. Strzał pomocnika Arki przeszedł jednak obok słupka bramki strzeżonej przez Macieja Mielcarza.

• Sędzia Robert Małek rozpoczyna spotkanie pomiędzy Widzewem Łódź oraz Arką Gdynia. Niech wygra lepszy!

• Po za meczową osiemnastką Widzewa Łódź znalazł się Prejuce Nakoulma. Były zawodnik m.in Górnika Łęczna i Hetmana Zamość jest już w prawdzie gotowy do gry, jednak w związku z przedłużającą się rehabilitacją i prośbą lekarza klubowego zawodnik w meczu z Arką Gdynia zasiadł na trybunach stadionu w Łodzi.

• Przed spotkaniem w ramach 20. kolejki Ekstraklasy odbył się pojedynek adeptów piłki nożnej urodzonych w roku 2001. Mecz zakończył się remisem 3-3, zaś w bramce gdyńskiej Arki cały mecz rozegrał syn trenera Widzewa Łódź Czesława Michniewicza - Michał.

• Spotkanie z Widzewem Łódź będzie jednocześnie debiutem na ławce trenerskiej Arki nowego szkoleniowca - Frantiska Straki. Były trener m.in. Sparty Praga, czy też OFI Kreta z gdyńskim klubem związał się umową do końca obecnego sezonu z opcją jego przedłużenia o kolejny rok. Czy pobyt byłego selekcjonera reprezentancji Czech w Polsce będzie udany? Po raz pierwszy przekonać o tym będziemy mogli się już za niespełna dziesięć minut. Widzew Łódź - Arka Gdynia.

• Dzisiejsze spotkanie pomiędzy Widzewem Łódź a Arką Gdynia poprowadzi pan arbiter Robert Małek. Pochodzący z Zabrza sędzia w obecnym sezonie prowadził już mecze zarówno Widzewa, jak i zespołu podopiecznych Frantiska Straki. Bilan pana Małka przedstawia się następująco Arka Gdynia (0-1 z Wisłą Kraków), Widzew Łódź (0-1 z Legią Warszawa, 0-2 z Wisłą Kraków). Kto zwycięży tym razem? Aspirujący o coś więcej aniżeli ligowy byt Widzew? Czy może pogodzona z walką o utrzymanie do ostatniej kolejki gdyńska Arka? O tym wszystkim przekonamy się już o godzinie 17:00 kiedy to rozpocznie się kolejne spotkanie 20. kolejki piłkarskiej Ekstraklasy.

• Trybuny już się zapełniają, w sektorze gości pojawiła się część fanów Arki.

• Piłkarze Widzewa i Arki rozpoczęli rozgrzewkę.