1

Górnik Zabrze

1

• Koniec spotkania. Koniec zwycięskiej pasy Widzewa. Górnik ciągle niepokonany.

• Broź dogrywał z daleka na głowę Dhifallaha w pole karne. Skorupski udanie wyszedł z bramki.

• Sędzia dolicza trzy minuty.

• Iwan miejsce Mączyńskiego

• Za Alexa Bruno pojawia się Ben Dhifallah.

• Wspaniały rajd w pole karne Rybickiego. Próbował dogrywać, ale piłkę przeciął obrońc.a

• Za Prejucea Nakoulmę wchodzi Przemysław Oziębała.

• Nowak za Bębna.

• Efektowny przechwyt Rybickiego na prawej stronie. Później jednak strata.

• Rybicki za Dudka.

• Alex zgrał ze skrzydła do Brozia, który postanowił pójść na przebój i potem bardzo tego żałował. Mógł to inaczej rozwiązać z korzyścią dla drużynyy.

• Górnik próbuje zagrywać w tempo i w ten sposób zainaugurować akcje. Nie bardzo im to wychodzi. Także obrońcy Widzewa świetnie poczynają w pojedynkach biegowych i akcjach jeden na jeden.

• Bezpardonowe zachowanie Ganczarczyka. Żółta kartka !

• Abbes wyciął szarżującego Milika i został ukarany.

• Po wyrównującej bramce zapanowała szybka, ostra i chaotyczna gra.

• Bartkowski z żółtą kartką.

• GOOOOOOOOOOOOOL !!!!! Widzew doprowadza do remisu. Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego, Stępiński przymierzył z pola karnego prosto do bramki !

• Broź upatrzył w polu karnym kompletnie niepilnowanego Kaczmarka i natychmiast zagrał do niego ze środka pola karnego. Lewoskrzydłowy łodzian został w ostatniej chwili powstrzymany przez Dancha !

• Bartoszewicz ukarany żółtą kartką.

• Akcja Kaczmarka lewą stroną. Dogranie w pole karne i z piłką mija się Stępiński !

• Główka Nakoulmy przelatuje kilka metrów ponad bramką.

• Kaczmarek wykonywał rzut wolny z szesnastu metrów. Piłka po rykoszecie od muru znalazła się w rękawicach Skorupskiego.

• Widzew Łódź - Górnik ZabrzeWidzew Łódź - Górnik Zabrze

• Górnik stosuje wysoki pressing i wszelkimi siłami stara się wymusić stratę.

• Znakomitą piłkę na 11.metr otrzymał Nakoulma. Phibel zdołał go zablokować.

• Fatalnie zza pola karnego uderzał Kaczmarek.

• Mroczkowski prędko zareagował na słabą postawę Lebedeva. Jego miejsce zajął Mariusz Stępiński.

• Startujemy z drugą połową.

• Koniec pierwszej połowy.

• Widzew mógł zdobyć gola wyrównującego do szatni. Z lewej strony perfekcyjnie dośrodkował Bartkowski, a Phibel główkował parę centymetrów nad poprzeczką. Było niezwykle blisko !

• Wrzutka Kwieka przelatuje obok bramki. Sędzia dolicza minutę.

• Ogólnie rzecz biorąc na boisku nie dzieje się wiele ciekawego. Kopanina, dużo chaosu i przerywanych akcji.

• Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego, Okachi ucelował w boczną siatkę.

• Łodzianie próbują ruszyć z odpowiedziami, ale akcje wyraźnie im się nie kleją.

• Po dograniu w pole karne, fatalną główką "popisał się" Lebedev.

• GOOOOOOL. Górnik prowadzi 1:0. Dośrodkowanie z rzutu rożnego, zamienia na bramkę Szeweluchin. Widzewiacy wyraźnie zaspali w pojedynku główkowym. Częściowo odpowiedzialność za bramkę można przypisać Abbesowi, który nie po raz pierwszy bawił się z obrońcami przed linią końcowa i doprowadził do niepotrzebnego kornera.

• Nakoulma znalazłby się sam na sam z Mielcarzem, gdyby sędzia nie dopatrzył się spalonego.

• Bemben wypatrzył w polu karnym niepilnowanego Olkowskiego. Próba pomocnika Górnika powędrowała nad poprzeczką.

• Z prawej strony boiska, z 18.metrów na uderzenie po ziemi zdecydował się Broź. Piłka po rykoszecie trafiła w ręce Skorupskiego.

• Tempo gry nieco spadło, podobnie jak częstotliwość natarć gospodarzy. Goście próbują coś zdziałać, ale w konfrontacji z obrońcami są bezradni.

• Widzew Łódź - Górnik Zabrze

• Po źle wybitej wrzutce na strzał zza pola karnego zdecydował się Mączyński. Piłka powędrowała wyraźnie obok słupka.

• Widzew wyraźnie przeważa. Świetnie przecina podania i odbiera piłki w środku pola. Jest świetnie zgrany - zawodnicy znakomicie wypatrują siebie pięknymi podaniami i nie ustają w atakach. Jednak jak na razie nie doszli do żadnej sytuacji strzeleckiej. Wspomnijmy również o znakomitej postawie w defensywie. Górnik kompletnie nie może rozwinąć skrzydeł.

• Do wrzutki Bruno nie wyskoczył żaden z widzewiaków. Piłka trafiła przed pole karne. Dudek wyłożył jak na tacy Okachiemu, który przymierzył prosto w ręce Skorupskiego.

• Brazylijczyk udowadnia jak walecznym jest zawodnikiem. Gdy za pierwszym razem przegrał pojedynek główkowy, postanowił próbować aż do skutku.

• Niebezpieczna strata Dudka w szesnastce. Do piłki natychmiast dopadł Milik i strzelił po ziemi obok dalszego słupka.

• Wspaniała akcja Alexa Bruno na prawej stronie. Niestety wykończenie zupełnie bez pomysłu.

• Bardzo żywy start w wykonaniu obu ekip. Apetyt na szybkiego gola mają jedni i drudzy. Niestety brakuje spokoju i dokładności w decydujących momentach.

• Kocioł w polu karnym Widzewa. Po wrzutce Kaczmarka, Alex odegrał piłkę do Bartoszewicza, który strzelił bardzo nieczysto.

• Akcja skrzydłem Olkowskiego i zagranie na środek w kierunku Milika. 18-letni snajper znacznie się pomylił.

• Długa wymiana piłek Widzewa. Najpierw Okachi zagrał do Łukasza Brozia. Ten z narożnika pola karnego dogrywał na środek, ale Skorupski wiedział jak się zachować. Gospodarze pozostali jednak w grze. Akcję zakończył Bartoszewicz oddając bardzo niecelne uderzenie.

• Nakoulma odegrał w polu karnym do Milika, z którym poradzili sobie widzewscy obrońcy.

• Chaotyczny start w wykonaniu obu ekip.

• Od środka zaczął Widzew. Gramy !

• Zanim zabrzmi pierwszy gwizdek, Radosław Mroczkowski odbiera statuetkę dla najlepszego trenera sierpnia. Z kolei napastnik gości - Arkadiusz Milik został uznany najlepszym zawodnikiem. Nagrody wręczał prezes Ekstraklasa SA i były prezes Widzewa - Marcin Animucki.

• Obie drużyny wychodzą na plac gry.

• Na sektorze C rozwieszony został transparent: "Stadion dla Widzewa. Tylko na Widzewie". To znak protestu na rzecz fiaska rozmów w sprawie budowy nowego obiektu.

• Na 20 minut przed końcem zapowiada się bardzo słaba frekwencja.

• Przed chwilą na murawie stadionu im. Ludwika Sobolewskiego odbyła się prezentacja koszykarek Widzewa. Obecnie trwa rozgrzewka obu ekip.

• Składy Górnik: Norbert Witkowski, Przemysław Oziębała, Konrad Nowak, Marcin Wodecki, Błażej Telichowski, Bartosz Iwan, Wojciech Łuczak.

• Rezerwowi Widzew: Patryk Wolański, Mariusz Stępiński, Sebastian Duda, Krystian Nowak, Mariusz Rybicki, Mehdi Ben Dhifallah, Patryk Stępiński.

• Witamy serdecznie z Łodzi. Poznaliśmy wyjściowe jedenastki na ostatni mecz 5. kolejki Ekstraklasy. Zostało niewiele ponad 30 minut do rozpoczęcia meczu. Lider Widzew Łódź kontra Górnik Zabrze.