Widzew Łódź

4

Jagiellonia Białystok

2

• Widzew w tym spotkaniu nie był drużyną zdecydowanie lepszą, ale za to wykorzystał stworzone sytuacje bramkowe i to pozwoliło mu osiągnąć dwubramkowe prowadzenie. Tym samym łodzianie awansowali na trzecią pozycję w ligowej tabeli! Za uwagę dziękuje Daniel Wolski, do napisania!

• - Wynik mówi wszystko. Widzew wygrał zasłużenie, gratulacje dla trenera i piłkarzy - powiedział na początku konferencji prasowej Czesław Michniewicz, trener Jagiellonii. - Jest to bardzo ważne dla nas zwycięstwo. Myślę, ze zespół zmienił nieco obraz z ostatnich meczów i szczególnie jeśli o ofensywę, to wyglądało to zdecydowanie lepiej - twierdził z kolei szkoleniowiec gospodarzy, Radosław Mroczkowski.

• Koniec meczu!

• Pomocy lekarzy potrzebuje Ugo Ukah

• Trzy minuty dłużej pograją jeszcze zawodnicy obu drużyn

• Z rzutu rożnego dośrodkowuje Burkhard, ale Bieniuk głową wybija piłkę z własnego pola karnego.

• Goście próbują jeszcze zdobyć kolejną bramkę, ale jak na razie ich ataki umiejętnie zatrzymują obrońcy Widzewa.

• Tym razem kibice pozdrawiają fanów Ruchu Chorzów oraz Donalda Tuska.

• Tym samym Bartkowski zajmie miejsce Adriana Budki.

• Za chwilę na boisku pojawi się Jakub Bartkowski

• Co ciekawe, kibice Widzewa pozdrowili kilkanaście minut wcześniej swojego byłego trenera - Czesława Michniewicza

• Trzecia zmiana w Jagiellonii. Maycon w miejsce Plizgi

• Mecz z wysokości trybun obserwuje 7,5 tyś. widzów.

• Druga zmiana w szeregach gospodarzy. Oziębała za Dzalamidze

• Świetnie z trzydziestu metrów uderza Budka! Baran wyciągnął się jak strona i obronił uderzenie pomocnika Widzewa.

• Tym razem na bramkę rywala uderza Burkhardt. Również niecelnie.

• Nika Dzalamidze uderza na wiwat.

• Na spalonym Tomasz Frankowski

• Pomocy lekarzy potrzebuje Dudu

• Burhard za Kukola

• Budka po podaniu Okachiego podwyższa prowadzenie!

• Mamy pierwszą zmianę w tym spotkaniu. Okachi za Ostrowskiego.

• Strzał Hermesa zza pola karnego zablokowany przez defensorów Widzewa.

• Przy linii bocznej jak na razie bardziej żywiołowo reaguje trener Radosław Mroczkowski.

• Z rzutu rożnego piłkę dośrodkowuje Plizga. Łodzianie wybijają na ponowny korner i przy drugim podejściu widzewiacy przejmują futbolówkę.

• Z rzutu wolnego piłkę w pole karne zagrywa Budka. Piłkę z własnego pola karnego wybija jednak Baran.

• Z prawej strony boiska, z rzutu wolnego piłkę w pole karne rywala wbija Budka i Bieniuk uderza piłkę do bramki rywala! Mamy 3:2!

• Niedługo kibice Widzewa cieszyli się z prowadzenia. Kupisz strzela bramkę na 2:2!

• Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego, głową piłkę do bramki rywala wbija Sebastian Madera!

• Jak na razie tylko użytkownik kolejorz jest najbardziej bliski wytypowania prawidłowego rezultatu.

• W polu karnym przewrócił się Plizga, ale sędzia nie dopatrzył się przewinienia.

• Rozpoczynamy drugą część meczu!

• Frankowski za Cetkovicia

• Przed tym spotkaniem, na bocznym boisku od 8.30 rozgrywany był turniej piłkarski kibiców Widzewa organizowany przez OSK "Tylko Widzew". W rozgrywkach wzięło udział 25 drużyn. W przerwie meczu uhonorowano zwycięzców. Tym samym I miejsce zajął Fan Club Stryków, który w nagrodę otrzymał zestaw karnetów dla wszystkich zawodników na najbliższy sezon. Gratulujemy!

• Sędzia Robert Małek zakończył pierwszą część tego spotkania.

• W pole karne do Grzelczaka podał Ostrowski, ale napastnika łodzian uprzedził bramkarz gości.

• Na pytanie jednego z czytelników, apropo gry Dawida Plizgi wypada odpowiedzieć, że jest jednym z wyróżniających się zawodników Jagiellonii, ale błędów oczywiście mu nie zabrakło. Na ocenę z perspektywy całego spotkania przyjedzie jeszcze czas po meczu.

• Z rzutu wolnego uderzył Plizga, ale piłka minęła się z bramką.

• Zgodnie z prośbą jednego z czytelników relacji. W rezerwie Jagiellonii: Ptak, Makuszewski, Burkhard, Bartczak, Maycon, Frankowski, Gigauri. Z kolei w Widzewie: Kaniecki, Oziębała, Okachi, Wrażeń, Mroziński, Radowicz, Bartkowski. Pozdrawiam :)

• Z rzutu rożnego piłkę w pole karne przyjezdnych zagrywa Budka, obrońcy wybijają piłkę na korner. Przy drugim podejściu główkował Grzelczak i nieznacznie się pomylił. Nadal mamy remis 1:1.

• Po dobrej akcji gości, jeden z ofensorów mógł znaleźć się w sytuacji sam na sam z Mielcarzem, ale przytomnie zachował się kapitan łodzian

• Ugo Ukah dośrodkowuje z prawej strony boiska w pole karne gości. Piłkę przejmują jednak jegiellończycy

• Ostrowski faulowany w lewej części boiska. Widzewiacy krótko i kombinacyjnie rozegrali rzut wolny, ale nie przyniosło to efektów.

• Nika Dzalamidze celnie uderza zza pola karnego. Strzał Gruzina nie sprawił jednak problemów golkiperowi przyjezdnych.

• Dudu z rzutu wolnego dośrodkowuje piłkę z lewej strony boiska, ale pewnie ławie ją Baran

• I kibice Widzewa cieszą się w najlepsze z wyrównującej bramki!

• I mamy wyrównanie! Znakomitą piłkę od Panki otrzymał Grzelczak i wychowankowi Widzewa pozostało tylko wbić ją do bramki.

• Ukarany Dzalamidze

• Dudu dośrodkowuje piłkę z rzutu rożnego na pierwszy słupek, ale żaden z widzewiaków nie zdołał jej przechwycić

• Kupisz wyprowadza swoją drużynę na prowadzenie!

• Grzelczak wyraźnie ucierpiał w starciu z Baranem, ale sędzie nie dopatrzył się przewinienia

• Plizga uderzał zza pola karnego na bramkę Widzewa, ale Mielcarz sparował uderzenie na rzut rożny

• Faulowany Dawid Plizga. Grę w środkowej strefie boiska rozpoczną piłkarze Jagiellonii.

• Zagranie Panki do Budki, ale pomocnika Widzewa ubiegają obrońcy przyjazdnych.

• Pierwszy korner dla gości. Piłkę na ponowny rzut rożny wybijają defensorzy Widzewa.

• Pierwsze ataki gospodarzy, ale bez efektów.

• Zaczynamy!

• Na trybunach są także obecni kibice Jagiellonii, którzy z pomocą fanów Widzewa będą mogli obejrzeć to spotkanie,

• Oba zespoły wychodzą już na murawę. Widzew zagra na czerwono, a Jagiellonia w białych trykotach. Za chwilę zaczynamy!

• Obie drużyny już zakończyły rozgrzewkę

• Znamy już jedenastki obu drużyn, które znajdziecie w panelu po lewej stronie.

• Nie wszyscy fani Widzewa weszli jeszcze na stadion. W kasach klubu z kolei zostało niewiele ponad 2 tyś. wejściówek.

• Natomiast w szeregach gości największą bolączką jest kontuzja Tomasza Frankowskiego. Napastnik dalej narzeka na ból stopy i nie jest gotowy do gry w pełnym wymiarze czasowym. Być może „Franek” pojawi się jednak na placu gry w końcowych minutach spotkania.

• Widzewiacy w ostatnim tygodniu pracowali przede wszystkim nad grą ofensywną, która w porównaniu z defensywą daje wiele do życzenia. – Dobrze, że zespół nie traci bramek, bo jest to fundament, ale na dobrą grę w ofensywie również musi zapracować cała drużyna. Nad tym pracujemy i wierzę w to, że będziemy skuteczni już w meczu z Jagiellonią – mówi Radosław Mroczkowski, trener łódzkiej drużyny.

• Obie drużyny w ligowej tabeli idą łeb w łeb i mają na koncie po jedenaście oczek. W ostatniej serii spotkań Widzew bezbramkowo zremisował przy świetle własnej publiczności z Zagłębiem Lubin, a jagiellończycy przegrali w Poznaniu z miejscowym Lechem aż 1:4. W środę piłkarze białostockiego klubu ulegli jeszcze w 1/16 finału Pucharu Polski z drugoligowym Ruchem Zdzieszowice 1:3.

• W ostatnim sezonie, w starciu Widzewa z Jagiellonią szczególnie dużo pracy miał bramkarz białostockiego klubu. Łodzianie w sumie wbili jagiellończykom aż siedem bramek! Najpierw w Łodzi wygrali 4:1, a w rewanżu zwyciężyli 3:1. Tym samym kibice czterokrotnego mistrza Polski liczą, że wreszcie w dzisiejszym spotkaniu zobaczą więcej niż jedną bramkę.

• 337 dni minęło od ostatniego starcia obu drużyn w Łodzi. Generalnie, gdy obie drużyny mierzyły się przy al. Piłsudskiego, to lepiej radzili sobie gospodarze. Widzewiacy w pięciu spotkaniach inkasowali komplet punktów oraz po dwa mecze zremisowali i przegrali. Jaki będzie rezultat dzisiejszego starcia obu drużyn? Zachęcam do typowania wyników w komentarzach!

• Ze stadionu łódzkiego Widzewa wita Państwa Daniel Wolski. Zapraszam na pierwsze niedzielne spotkanie 8. Kolejki T-Mobile Ekstraklasy, w którym RTS zmierzy się z zespołem Jagiellonii Białystok.