0

Lech Poznań

0

• Śląsk Wrocław Mistrzem Polski! Lech spada na czwarte miejsce w tabeli!

• Jeszcze w końcówce Wojtkowiak po wrzutce z rzutu wolnego uderzył głową obok bramki. Chwilę później sędzia zakończył mecz.

• Trzy minuty doliczone.

• Jeszcze okazja dla Lecha, ale świetną interwencją popisał się Mielcarz.

• Okachi znalazł trochę miejsca przed polem karnym i uderzył po ziemi, ale obok bramki. Jeden z nielicznych strzałów w tej części meczu,

• Ostatnia zmiana w Widzewie. Na boisku w miejsce Difallaha melduje się Rybicki.

• Rudniew w polu karnym próbował oddać strzał, ale zablokowany.

• Lech już chyba nie wierzy, że może dziś cokolwiek ugrać. Oba zespoły grają zachowawczo i wyraźnie sobie nie radzą na nierównej murawie.

• Rudniew dostał dobrą piłkę od Tonewa, przyjął na piątym metrze ale nie zdołał oddać strzału! Tymczasem prowadzi także Legia, i Kolejorz jest obecnie na 4 miejscu w tabeli!

• Żółta kartka także dla Tonewa za grę po gwizdku.

• Żółta kartka dla Injaca.

• Pożegnać z Ekstraklasą ma dzisiaj okazję także Stilić, który zmienił Ślusarskiego.

• Podwójna zmiana w Widzewie. Schodzą Ostrowski i Matusiak, w ich miejsce Ben Radhia i Oziębała.

• Prowadzi Ruch, prowadzi Śląsk, więc Lech praktycznie szans na tytuł już nie ma. To też tempo spotkania w Łodzi senne, a atakują częściej Widzewiacy. Po strzale Ostrowskiego interweniował teraz Kotorowski.

• Okachi technicznym uderzeniem posłał rotującą piłkę pod poprzeczkę, ale Kotorowski zdołał ją przerzucić nad bramką.

• W polu karnym Widzewa wywracał się Wojtkowiak, ale sędzia uznał że nie był faulowany i chyba rzeczywiście nic nie było po starciu z Kaczmarkiem, po piłkarz Lecha nawet nie protestował.

• Po strzale Okachiego spokojnie interweniuje Kotorowski.

• Początek drugiej połowy.

• Dwie zmiany w Lechu. Na boisku meldują się Rudniew i Wojtkowiak, którzy w tym spotkaniu pożegnają się z Ekstraklasą. Z pewnością w przyszłym sezonie nie zobaczymy co prawda tylko Wojtkowiaka, który już podpisał kontrakt z TSV Monachium, ale również Łotysz prawdopodobnie odejdzie po sezonie. Na drugą połowę nie wybiegli Kikut i Ubiparip.

• Koniec pierwszej połowy.

• Kibice Widzewa Na trybunach dzisiaj około 6 tysięcy widzów. Kibice ucieszeni z prowadzenia Ruchu nad Lechią, który na razie daje mu mistrzostwo śpiewają "Każdy to powie, że mistrza mamy w Chorzowie".

• Difallah po podaniu Kaczmarka znalazł się w dobrej sytuacji, ale uderzył niecelnie obok bramki.

• Możdżeń wrzucił w pole karne, Ślusarski zdołał dziubnąć piłkę czubkiem buta, ale uderzył obok bramki.

• Ślusarski zdołał oddać strzał, ale bez problemu interweniuje Mielcarz.

• I ukarany również Mroziński za faul na Ślusarskim.

• Żółta kartka dla Henriqueza za faul na Difallahu.

• Ruch prowadzi już 2:0 i raczej prowadzenia nie straci, więc Lechowi nawet zwycięstwo z Widzewem nie daje mistrzostwa. W poczynaniach Kolejorza od początku nie widać jakby wiary w ten sukces.

• Rzut rożny dla Widzewa, chwilę później strzał zdołał oddać Kaczmarek, ale nie trafił w bramkę.

• Z rzutu wolnego uderza ładnie Matusiak i bardzo dobrze obronił Kotorowski.

• Wrzutka z prawej strony Możdżenia i celnie główkował Kikut, ale piłkę wyłapał Mielcarz.

• "Koko koko, Euro spoko, piłka leci hen wysoko" - chciałoby się zanucić po fatalnym uderzeniu Możdżenia, który sprzed pola karnego posłał piłkę w okienko, ale raczej na 10 piętrze wieżowca.

• Na razie Lech wyraźnie częściej przy piłce, jednak niewiele z tej przewagi w posiadaniu wynika. Gra obu zespołów jest dosyć senna.

• Przepychanki Abbesa z Injacem w środkowej strefie boiska. Sędzia przywołał obu zawodników do porządku, ale nie dał kartek.

• Rzut wolny dla Widzewa z lewej strony pola karnego, ale po wrzutce nie było zagrożenia.

• Początek meczu na razie nie zachwyca. Nie mieliśmy jeszcze groźnych sytuacji, a nieliczne próby ataków kończą się najczęściej przed polem karnym.

• I kolejny raz spalony. Póki co Kolejarz jednak zgodnie z planem naciska.

• Możdżeń próbował prostopadłym podaniem uruchomić Ślusarskiego, ale napastnik Lecha został złapany na spalonym. Lepszym zagraniem było by podanie do wychodzącego zza pleców obrońców Murawskiego.

• Atak Widzewa, po wrzutce z prawej strony strzał głową oddał Difallah, ale przy okazji faulował i rzut wolny dla Kolejorza.

• Rzut wolny dla Lecha przy lewym narożniku pola karnego po faulu na Ubiparipie. Tonew za lekko wrzucił w pole karne płaską piłkę i spokojnie wybili ją obrońcy.

• Kolejny rzut rożny dla Lecha, tym razem z lewej strony. Wrzuca Możdżeń, ale nisko bita piłka na krótki słupek wybita przez obrońców. Poszła kontra Difallaha, ale dobrze powstrzymał go w sytuacji 1 na 1 Injac.

• Kikut wywalczył pierwszy rzut rożny dla Lecha. Wrzutka z prawej strony, próbował główkować Ubiparip, ale piłka w końcu w rękach Mielcarza.

• Pierwsza akcja Lecha i od razu było groźnie. Kikut wrzucał w pole karne, ale piłka zmierzała prosto pod poprzeczkę i musiał interweniować Mielcarz.

• Na początku meczu miała miejsce zabawna sytuacja. Ponieważ wszystkie mecze musiały rozpocząć się o jednej godzinie, sędzia zwlekał z rozpoczęciem. Kiedy w końcu zdecydował się zagwizdać, jeden z piłkarzy Lecha, który miał rozpocząć mecz wiązał buta i Lechici rozpoczęli kilka sekund po gwizdku.

• Początek spotkania. Od środka rozpoczęli goście.

• Oba zespoły już na boisku. Gospodarze zagrają na czerwono, Lech w białych kompletach.

• Artjom Rudniew Dzisiejszy mecz może być pożegnalnym dla Artioma Rudniewa, który prawdopodobnie pojawi się na boisku w drugiej połowie. Jeśli Lech zdobędzie mistrzostwo, jest jednak szansa, że Łotysz zostanie w Poznaniu jeszcze na jeden sezon. Sam piłkarz przyznał po meczu z Polonią Warszawa, że nie jest przesądzone, że odejdzie. - Wcale nie jest przesądzone, że odejdę. Zobaczymy, co się wydarzy - stwierdził tajemniczo.

• - Lech gra o główny cel, czyli o mistrzostwo i na pewno będzie chciał w Łodzi zwyciężyć. My jednak chcemy zagrać swoje i nie pozwolimy, aby Lech łatwo zdobył u nas punkty - zapowiada piłkarz Widzewa, Łukasz Broź.

• O strzelanie goli dla łodzian zadbać ma obchodzący dziś 29 urodziny Mehdi Ben Dhifallah. Czy sprawi sobie urodzinowy prezent, w postaci bramki?

• Lecha czeka dziś trudne zadanie, ponieważ Widzew poza wpadką z Lechią Gdańsk, kiedy zespół zagrał poniżej swoich możliwości, w czwartek zrehabilitował się, pokonując w Kielcach Koronę i pozbawiając ją szans na mistrzostwo i europejskie puchary. Lechowi tych drugich odebrać już nie może, ale skutecznie może wyleczyć Kolejorza z marzeń o mistrzostwie.

• Ławka rezerwowych Lecha: Krzysztof Kotorowski, Ivan Djurdjević, Semir Stilić, Kamil Drygas, Artjoms Rudnevs, Szymon Drewniak, Grzegorz Wojtkowiak

• Ławka rezerwowych Widzewa: Michał Pytkowski, Mariusz Rybicki, Przemysław Oziębała, Rafał Serwaciński, Souhail Ben Radhia

• W podstawowym składzie Lecha zabrakło po raz kolejny Artioma Rudniewa, a za strzelanie goli odpowiadać ma Vojo Ubiparip. Czy udźwignie odpowiedzialność?

• Akcja Korek Na dzień dzisiejszy Stowarzyszenie Fanatycy Widzewa oraz Fan Club Widzewa z Opoczna zaplanowali finał charytatywnej akcji KOREK. Jak widać, udało się zebrać całkiem pokaźną liczbę nakrętek.

• Witamy w relacji na żywo ze spotkania w Łodzi, gdzie Widzew podejmuje Lecha Poznań. Dla Kolejorza, który już zapewnił sobie miejsce w europejskich pucharach, mecz ma kolosalne znaczenie. W przypadku zwycięstwa i korzystnych rezultatów na innych boiskach, Kolejorz po roku przerwy ponownie sięgnąłby po tytuł Mistrza Polski.