Widzew Łódź

4

Lechia Gdańsk

1

• Sędzia Marcin Borski po raz ostatni gwiżdżę w tym spotkaniu. Widzew Łódź pewnie i przede wszystkim zasłużenie pokonuję Lechię Gdańsk i na własnym boisku zdobywa trzy punkty.

• Widzew gromi Lechię! Alex Bruno zdobywa czwartą bramkę!

• Widzew nie ustaję w swoich atakach, Princewill Okachi mógł przed momentem zdobyć czwarta bramkę dla swojej drużyny.

• Sędzia przedłużył drugą połowę o cztery minuty.

• Ostatniej zmiany w tym spotkaniu dokonuje Rafał Pawlak. Za Mariusza Rybickiego na boisku pojawia się Alex Bruno.

• Leimonas wrzucał w pole karne, gdzie już na jego podanie czekał Aleksejs Visnakovs. Koniec końców futbolówka znalazła się poza placem gry.

• Krystian Nowak bez pardonu odebrał piłkę jednemu z piłkarzy Lechii tuż przy linii bocznej. Widać, że Widzewiacy zdają sobie sprawę z tego, że to nie koniec spotkania i muszą do końca przytomnie bronić osiągniętego wyniku.

• Eduards Visnakovs przyjął piłkę i chciał obrócić się z nią w stronę bramki by tam poszukać swojej szansy, jednak defensorzy Lechii w porę przerwali jego starania.

• Widzew nie zamierza spocząć na laurach i pomimo wysokiego prowadzenia wciąż chcę zmienić wynik na swoja korzyść. Poza tym, że stwarzają sobie więcej sytuacji strzeleckich gospodarze skutecznie blokują niemal każdą akcję, którą starają się wyprowadzać Gdańszczanie.

• Deleu zbyt mocno dośrodkowywał z narożnika boiska, rzut wolny dla Lechii.

• Eduards Visnakovs miał kolejną dobrą okazję na podwyższenie wyniku, tuż przed bramką Małkowskiego pomylił się, źle przyjął piłkę, dlatego też jego akcja spełzła na niczym.

• Eduards Visnakovs popędził prawą stroną w kierunku pola karnego Lechii, w ostateczności zdecydował się na strzał, mógł jednak podawać do lepiej ustawionych kolegów, ponieważ jego próba zakończyła się bezproblemową interwencją golkipera gości.

• Kevin Lafrance po krótkiej przerwie wraca do siebie, a od bramki rozpoczyna Maciej Mielcarz.

• Buzała walczył z Kevinem Lafrance, chyba zbyt brutalnie, gdyż gracz Widzewa padł jak długi na murawę i na razie się z niej nie podnosi.

• Lechia również odpowiada ostatnią już zmianą. Za Piotra Wiśniewskiego na placu gry pojawia się Maciej Kostrzewa.

• Kolejna zmiana w drużynie Widzewa. Alen Melunović żegna się z murawą, natomiast zastępuję go Princewill Okachi.

• Goście po raz kolejny starają się wyjść z groźna kontrą, niestety w dzisiejszym spotkaniu wiele im na boisku nie wychodzi, w efekcie często tracą piłkę zanim jeszcze na dobre się z nią rozpędzą.

• Bratkowski ponownie rozpoczynał z autu, zrobił to jednak bardzo niecelnie i skierował piłkę wprost na głowę piłkarza Lechii.

• Z autu grę rozpoczęli Widzewiacy, szybko jednak stracili futbolówkę na rzecz rywali.

• Okazja dla Widzewa na zdobycie gola ze stałego fragmentu gry. Z rogu boiska z rzutu wolnego uderzana przez jednego z graczy gospodarzy piłka wędruję ponad bramkę.

• Bartkowski ukarany żółtym kartonikiem za faul na Wiśniewskim.

• Aleksejs Visnakovs raptem kilka sekund przebywa na placu gry, a już mógł zpaisać się na listę strzelców. Piłkarz wyszedł niemal na czystą pozycję z Mielcarzem, uderzał zbyt lekko.

• Michał Probierz dokonuje kolejnej zmiany, tym razem Bartłomiej Smuczyński za Janickiego.

• Trener Rafał Pawlak decyduję się na pierwszą zmianę w tym spotkaniu. Za Veljko Batrovica na murawę wchodzi brat Eduardsa, Aleksejs Visnakovs.

• Widzew przeniósł ciężar gry na połowę Lechii, gospodarze szukali swojej szansy, jednak goście przewidzieli ich zamiary i w porę powstrzymali atak, jaki chcieli wyprowadzić rywale.

• Lechia znów przed szansą przeprowadzenie groźnej kontry, Janicki pędził lewą flanką, chciał podawać do lepiej ustawionych kolegów, lecz piłka po jego strzale odbiła się od jednego z graczy Widzewa.

• Eduards Visnakovs otrzymał ładne podanie z głębi pola i uderzał na krótszy słupek. Jeśli piłkarz Widzewa będzie oddawał strzały z taką częstotliwością niewykluczone, że łódzka drużyna będzie mogła myśleć o znacznie wyższym zwycięstwie.

• Lechici za wszelką cenę starają się odrobić straty z pierwszej połowy, mają jednak spore problemy by wejść z piłka w pole karne gospodarzy.

• Tuszyński ładnie dośrodkowywał do Dudy, który prawą nogą zdecydował się na oddanie strzału. Maciej Mielcarz, dobrze spisujący się dziś między słupkami pozbawił gracza Lechii złudzeń na zdobycie gola i bez problemów obronił jego strzał.

• To była świetna kontra Widzewa, Visnakovs uderzał z pierwszej piłki po podaniu jednego ze swoich kolegów i posłał piłkę do bramki Małkowskiego.

• CO ZA BRAMKA! VISNAKOVS!!

• Wiśniewski zdecydował się na strzał z dystansu, zabrakło jednak odrobinę precyzji i przede wszystkim siły, ponieważ Mielcarz bez większych problemów pewnie złapał futbolówkę.

• Veljko Bartović walczył o piłkę z Janickim, ostatecznie przegrał ten pojedynek, a grę wznowili piłkarze Lechii.

• W przerwie meczu trener Lechii, Michał Probierz zdecydował się na zmianę. Za Piotra Grzelczaka pojawił się Paweł Buzała.

• Rozpoczynamy drugą połowę!

• Piłkarze obu drużyn już pojawili się na murawie, za kilka sekund rozpoczynamy drugą połowę.

• Koniec pierwszej połowy w Łodzi. W szóstej minucie doliczonego czasu gry Kevin Lafrance zapewnił swojej drużynie prowadzenie 2-1 nad Lechią Gdańsk.

• GOL!!!!!!!!!!!!!!!! Kevin Lafrance

• Piłka poza boiskiem, od autu rozpoczynają gospodarze

• Grzelczak szybko wrócił do gry i został ukarany żółtą kartką za faul na Rybickim.

• Grzelczak zwija się z bólu na murawie po faulu Alana Melunovica.

• Sędzia Marcin Borski dolicza aż sześć minut do podstawowego czasu gry.

• Po dobrym dośrodkowaniu z boku boiska Veljko Bartovica, Leimonas posłał piłę prosto do siatki Małkowskiego.

• GOL!!!!!!!!!!!!! Povilas Leimonas!!!!!

• Rzut wolny dla Lechii, goście nie wykorzystali stałego fragmentu gry i posłali piłkę ponad bramkę Mielcarza.

• Sędzia pokazuję Perezowi żółtą kartkę po bardzo brzydkim faulu na piłkarzu Lechii.

• GOL!!!!!!!MARCIN PIETROWSKI NIE MYLI SIĘ!

• Tuszyński faulowany przez Bartkowskiego, który trzymał go za koszulkę w polu karnym! Będzie jedenastka!

• Tuszyński z łatwością poradził sobie z Perezem na prawej stronie, dośrodkowywał do Dudy, ten znów zdecydował się na strzał głową, piłka powędrowała nad poprzeczką.

• Kevin Lafrance ukarany żółta kartką.

• Zbyt mocne dośrodkowanie do Grzelczaka, piłkarz nie doskoczył do tej piłki.

• Wracamy do gry, od bramki rozpoczyna Mielcarz.

• Sędzia zarządza przerwę w grze. Nad stadionem pojawiły się grube kłęby dymu, które uniemożliwiają dobrą widoczność na boisku.

• Kaczmarek próbował dośrodkowywać piłkę w pole karne, zabrakło w jego strzale wiele celności, bowiem futbolówką powędrowała wprost pod nogi rywala.

• Rybicki pędził lewym skrzydłem, z łatwością ograł Deleu, jednak kilka tuż przed polem karnym Lechii piłkarze drużyny gości powstrzymali jego akcję.

• Kaczmarek dobrze dośrodkowywał w pole karne, defensorzy Lechii czujni na posterunku szybko oddalili grę od własnej bramki.

• Bieniak przez moment leżał na murawie, po krótkiej przerwie od rzutu wolnego rozpoczynają goście.

• Kevin Lafrance skorzystał z zamieszania pod polem karnym Lechii i uderzył na bramkę Małkowskiego, który wybronił jego strzał.

• Madera faulował gracza Lechii, rzut wolny dla gospodarzy.

• Duda po podaniu Wiśniewskiego oddał strzał głową, piłka minimalnie obok słupka.

• Tuszyński doznał lekkiego urazu, medycy zajmują się nim przy linii bocznej.

• Próba przerzutu piłki w kierunku Deleu, czujni gracze Widzewa z łatwością powstrzymali Brazylijczyka w skonstruowaniu akcji.

• Veljko Bartović zbyt mocno uderzał piłkę z rzutu wolnego, w efekcie powędrowała ona wysoko ponad bramkę.

• Faul Deleu na Rybickim. Rzut wolny dla Widzewa w lewym rogu boiska.

• Znakomity strzał Grzelczaka, równie dobra obrona Mielcarza!

• Bardzo dobre przerwanie akcji Dudy przez Pereza.

• Zaczęli!

• -Jestem zadowolony z treningów z nowym trenerem. Myślę, że te treningi zaprocentują i mam nadzieję, że z Lechią Gdańsk wyjdziemy i wygramy to spotkanie. - mówił przed meczem Krystian Nowak, pomocnik gospodarzy.

• Dzisiejszy mecz będzie miał charakter sentymentalny dla kilku zawodników obu drużyn. Lewon Hajrapetjan i Marcin Kaczmarek z Widzewa grali kiedyś w zespole dzisiejszego rywala, a Bartosz Kaniecki, Jarosław Bieniuk, Piotr Grzelczak i Sebastian Madera reprezentowali w przeszłości barwy łódzkiej drużyny. Związany z Widzewem jest również trener biało-zielonych Michał Probierz, który pracował w zespole najpierw jako zawodnik, a po roku przerwy wrócił jako trener pierwszej drużyny.

• Szkoleniowcy jednych i drugich nie powinni narzekać na sytuacje kadrową. W przypadkach zarówno Rafała Augustyniaka jak i Przemysława Frankowskiego powodem są czerwone kartki. Na kontuzje nie narzeka nikt.

• Rezerwowi Lechii: 24. Mateusz Bąk, 32. Adam Pazio, 28. Chris Oualembo, 25. Bartłomiej Smuczyński, 30. Maciej Kostrzewa, 20 Paweł Buzała, 13. Wojciech Zyska

• Rezerwowi Widzewa: 23. Maciej Krakowiak, 29. Alex Bruno, 33. Bartłomiej Kasprzak, 8. Princewill Okachi, 20. Michał Płotka, 7. Patryk Stępiński, 25. Aleksejs Visnakovs.

• - W niedzielę czeka nas bardzo ważny mecz, niemniej w naszych ostatnich wynikach nie szukałbym objawów kryzysu. Wręcz śmieję się z takich stwierdzeń. Trzeba pamiętać, jaki mamy zespół. W sporej mierze składa się z młodzieży, która się rozwija i robi postępy, ale na pewno popełni jeszcze sporo błędów. I z tym trzeba się liczyć - powiedział trener Lechii Michał Probierz, który prowadził także dzisiejszego rywala swojej drużyny.

• W gdańskim klubie również nie jest za wesoło po ostatnich przeciętnych wynikach. Co prawda ich problemy przy tych gospodarzy wydają się błahostką, jednak biało-zieloni rozbudzili apetyty kibiców po bardzo udanym starcie sezonu. Teraz Lechia zajmuje dopiero 7. miejsce.

• Gorąco było w ostatnim czasie u gospodarzy dzisiejszego meczu. Zawieszony został trener Mroczkowski, a jego miejsce zajął Rafał Pawlak. Władze Widzewa zadeklarowały, że jeżeli zespół zdobędzie w dzisiejszym meczu co najmniej punkt, Pawlak zostanie pierwszym trenerem na dłużej.

• Za niecałą godzinę początek meczu 11. kolejki T-Mobile ekstraklasy Widzew Łódź-Lechia Gdańsk. Na relację z niego zaprasza Janek Jaźwiński!