1

Legia Warszawa

1

• Za uwagę dziękuje Paweł Wróbel.

• Koniec spotkania. Widzew zdobywa wkońcu gola w spotkaniu z Legią Warszawa. Podopieczni Macieja Skorży tracą dwa punkty.

• Kuciak interwenjuje poza polem karnym. Moim zdaniem powinna być za to czerwona kartka.

• Panka ogląda żółtą kartkę.

• Żółta kartka dla Astiza.

• Żółta kartka dla Janusza Gola

• Sędzia dolicza cztery minuty do drugiej części spotkania.

• Żółta kartka dla Ukaha

• Żółta kartka dla Miroslava Radovicia.

• Piłka meczowa dla Widzewa Łódz.Kaczmarek do Mehdi Ben Dhifallah a ten uderza wprost w Kuciaka. Kolejna dobra interwencja Słowaka.

• Żółta kartka dla Rafała Wolskiego. Jest to czwarta żółta kartka w tym sezonie za którą pomocnik Legii Warszawa nie zagra w kolejnym meczu.

• Ciekawe zagranie Wolskiego fałszem, niestety dla Legionistów piłkę łapie Maciej Mielcarz.

• Rzut wolny dla Widzewa Łódz Kaczmarek dośrodkowuje jednak niedokładnie. Później piłkę uderza Broź jednak wysoko nad bramką

• Z boiska schodzi Radosław Matusiak a w jego miejsce Mariusz Stępiński.

• Zmiana w drużynie Legii Warszawa.Z boiska schodzi kapitan Ivicia Vrdoljak a w jego miejsce Ismael Blanco,.

• Z rzutu rożnego Rafał Wolski i piłkę uderzał Radovic,który umieszcza futbolówkę w bramce. NIestety dla Legii na spalonym był Ljuboja, który przeszkadzał w interwencji Maciejowi MIelcarzowi.

• Rzut wolny dla Legii Warszawa. Żyro dośrodkowuje do Ljuboji jednak Serb nie dochodzi do piłki.

• Świetny strzał wolejem Kaczmarka, który fenomenalnie broni Kuciak. Wspaniała robinsonada bramkarza Legii Warszawa.

• Na boisku wieje nudą. Obie drużyny w tej połowie nie stworzyły żadnej klarownej sytuacji. Brakuje dramaturgii i emocji w tej połowie.

• W Legii brakuje ruchu w przedniej formacji. Piłkę trzeba szybciej rozgrywać mimo złej murawy. Brak wejść bocznych obrońców po których zawodnicy Macieja Skorży mogli by stworzyć klarowną sytuację.

• Z rzutu wolnego Żyro jednak centre łapie Maciej Mielcarz.

• Z boiska schodzi jeden z najlepszych zawodników Legii Warszawa Michał Kucharczyk a w jego miejsce Rafał Wolski.

• Rzut wolny dla Widzewa. Kaczmarek w pole karne i sytuacje wyjaśniają defensorzy Legii Warszawa.

• Od pewnego czasu nie mamy żadnych sytuacji. Druga część spotkania jak na razie jest rozgrywana w słabym tempie. Nie widać przewagi Legii Warszawa ani Widzewa Łódz.

• Nudny fragment gry za nami. Piłkarze obu drużyn rozgrywają piłkę w środku pola. Brak jest jakiś konkretnych sytuacji do strzelenia gola.

• Z boiska schodzi Bruno Pinherio a w jego miejsce Ben Dhifallah. Jest to zmiana ofensywna Widzewa Łódz.

• Legia ma co raz większe posiadanie piłki jednak nic z tego nie wynika. Widzew jak na razie nie miał ani jednego rzutu rożnego przy siedmiu cornerach Legii Warszawa.

• Faul Kaczmarka na Jędrzejczyku i zawodnik Widzewa Łódz otrzymuje żółtą kartkę.

• Z rzutu wolnego Michał Żyro jednak z dośrodkowania nic nie wynika. Z kontrą wychodzi Widzew, który źle wyprowadził kontratak.

• Rzut wolny dla Legii Warszawa z trzydziestu dwóch metrów. Ljuboja uderza jednak był to nie udany strzał, ponieważ Serb trafił prosto w mur.

• Z boiska schodzi Mariusz Rybicki a w jego miejsce wyróżniający się w tej rundzie Okachi.

• Dośrodkowanie z lewej strony Wawrzyniaka do którego nie doszedł Michał Kucharczyk.

• Teraz mamy fragment kiepskiej gry. Akcja rozgrywa się głównie w środku pola. Legia w tej połowie atakuje na "lepszą połowę", ponieważ stan boiska na niej jest o niebo lepszy.

• Astiz na lewą stronę do Kucharczyka, który wymanewrował Bartkowskiego po czym podał do Radovicia a ten uderzył po czym piłka została zablokowana przez jednego z obrońców Widzewa Łódz i mamy tylko rzut rożny.

• Rzut sędziowski i Widzewiacy oddają piłkę Legii Warszawa. Dobre zachowanie fair play obu drużyn.

• Przerwana gra, ponieważ na boisku leży Janusz Gol, który zdeżył się głową z Ukahem.

• Legia od środka i rozpoczynamy drugą część spotkania.

• Z boiska schodzi Nacho Novo a w jego miejsce Michał Żyro.

• Koniec pierwszej części spotkania. Jak na razie jest 1-1 po golach Kucharczyka i Matusiaka. Jesteśmy świadkami dobrego widowiska. Piłkarze obu drużyn rozgrywają mecz w szybkim tempie. Miejmy nadzieję, że po przerwie będziemy świadkami dalej dobrego widowiska.

• Kaczmarek z rzutu wolnego w pole karne jednak Bieniuk był na pozycji spalonej.

• Pierwsza część spotkania zostaje przedłużona o jedną minutę.

• Dobra akcja lewym skrzydłem Kucharczyka i Broź wyjaśnia sytuację wybijając piłkę na rzut rożny. Z corneru Nacho Novo jednak dośrodkowuje za krótko. Jeszcze jedna centra do Jędrzejczyka, który jest na pozycji spalonej.

• Żółta kartka dla Hachema Abbesa, który nie zagra w następnym spotkaniu.

• Wydawało się, że Legia kontroluje grę. Zobaczymy czy Legia dobrze zareaguje po stracie gola.

• Z rzutu karnego Radosław Matusiak i goool dla Widzewa.Dziewięc lat kibice gospodarzy czekali na strzelenie gola Legii Warszawa.

• Rzut rożny dla Legii Warszawa. Z corneru Nacho Novo jednak nic z niego nie wynika. Kaczmarek rusza z kontrą z Matusiakiem. Astiz fauluje Kaczmarka po czym sędzie dyktuje rzut karny.

• Kaczmarek w strone Rybickiego i do piłki wychodzi Kuciak i wybija piłkę na aut. Rzut z autu dla Widzewa Łódz jednak po chwili piłkę odzyskuje Legia Warszawa.

• Dwie obiecujące akcje Widzewa Łódz, które napawają optymizmem fanów gospodarzy. Podopiecznych Mroczkowskiego nie można lekcewazyć.

• Kaczmarek dośrodkowuje do Brozia , który uderza głową a wspaniałą robinsonadą popisuje się Kuciak. Była to najlepsza okazja do zdobycia gola przez Widzew Łódz.

• Jak na razie w posiadaniu piłki przewagę ma Legia Warszawa. Goście pewnie utrzymują się przy piłce. Drużyna Widzewa Łódz swojej szansy upatruje w kontrze.

• Rzut wolny dla Widzewa Łódz. Z czterdziestu metrów piłkę uderza Kaczmarek a piłke spokojnie łapie Kuciak.

• Dobrze uderzenie MIroslava Radovicia i z problemami piłkę piąstkuje Maciej Mielcarz. Dobra decyzja Legionisty i niezłe wykonanie to mogło zaskoczyć bramkarza Widzewa Łódz.

• Legia wie po co wyszla na murawę. Wyszła z chęcią do gry. Są zdyscyplinowani i konsekwentni w tym co nakazał im Maciej Skorża.

• Piłka trafia do Wawrzyniaka po małym zamieszaniu w polu karnym, który podaje do Kucharczyka,a tenwietnie przyjął piłkę prawą lewą a prawą uderzył. Zrobił to idealnie.

• Z rzutu rożnego ponownie Legia Warszawa. Nacho Novo dośrodkowuje na głowę Bartkowskiego.

• Piłkę fair play oddaje Legia Warszawa i Maciej Mielcarz wybija piłkę. Na stadionie jest około 8 tysięcy. Na trybunach jest min. Maciej Skorża i były zawodnik Legii Warszawa Maciej Komorowski.

• Wybita piłka przez Mielcarza bo na boisku leży Maciej Kaczmarek.

• Dobry strzał Gola, który wybija nad poprzeczkę Maciej Mielcarz. Dobry strzał zawodnika Legii Warszawa i dobrą interwencją popisuje się zawodnik Widzewa Łódz. Po chwili rzut rożny wykonuje Legia Warszawa jednak nic z niego nie wynika.

• Ljuboja do Radovicia i od rzutu rożnego rozpocznie grę Legia Warszawa. Z korneru Nacho Novo dośrodkowuje wprost na głowę Bieniuka. Jak na razie wysocy obrońcy Widzewa wygrywają wszystkie górne piłki.

• Novo dośrodkowuje wprost na głowę Bieniuka. Częściej przy piłce jak na razie jest Widzew.

• Legia przejeła inicjatywe. Rozgrywają piłkę w środku pola. Jak na razie bardzo dobrze prezentuje się Jedrzejczyk i Nacho Novo.

• Nakładka Panki i od rzutu wolnego pośredniego grę rozpocznie Legia Warszawa. Świetna akcja Jędrzejczyka, który poszedł prawym skrzydłem potem dorzucił piłkę do Nacho Novo, który uderzył piłkę w poprzeczkę. Jest to pierwsze ostrzeżenie dla Widzewiaków

• Jak na razie spotkanie jest rozgrywane w dobrym tempie. Jak na razie Widzew lepiej prezentuje się w ofensywie. Piłkarze Legii Warszawa do tej pory nie stworzyli sobie żadnej klarownej sytuacji.

• Broź do Kaczmarka którego strzał blokuje Jedrzejczyk. Zawodnik Widzewa Łódz zbyt długo zwlekał ze strzałem i piłke odzyskuje Legia Warszawa. Dobra kontra gospodarzy, która mogła zakonczyć się strzelniem bramki.

• Kaczmarek do Matusiaka a ten zostaje zatrzymany przez Inakiego Astiza. Ta akcja nabierała dobrego tempa. Kaczmarek dośrodkowuje a tam nie pewnie wychodzi do piłki Kuciak jednak Matusiak jest na spalonym.

• Dobre podanie Vrdoljaka do Kucharczyka i od rzutu rożnego grę wznowi Legia. Jest to pierwszy stały fragment gry Legii. Z rzutu rożnego Novo tam do piłki skakał Vrdoljak i Jędrzejczyk jednak do piłki nie doszedł żaden z zawodników gości.

• Murawa jest w fatalnym stanie. To jest wstyd mieć taką murawę na tym poziomie. Przed meczem boisko było poprawiane grabami przez porządkowych. Miejmy nadzieję, że ten stan murawy nie przeszkodzi zawodnikom w stworzeniu wspaniałego widowiska.

• Pierwsze przewinienie w dzisiejszym meczu popełnia Inaki Astiz na Rybickim. Z rzutu wolnego Widzew Łódz. Kaczmarek dobrze centruje a piłkę łapie pewnie Kuciak. Była to idealna piłka na wejście jednak zawodnicy gospodarzy byli spóznieni w tej akcji.

• Legia w biało-czarnych strojach. Widzew Łódz w całości na czerwono.

• Rybicki dośrodkowywał piłkę z lewej strony w pole karne gdzie sytuację wyjaśnił Jakub Wawrzyniak.

• Od środka Widzew Łódz i zaczynamy mecz. Miejmy nadzieję, że będziemy świadkami wspaniałego widowiska.

• Faworytem bukmacherów jest drużyna Legii Warszawa. Za każdą postawioną złotówkę na podopiecznych Macieja Skorży zyskujemy 2,10. Kurs na Widzew wynosi 3,30 a na remis 3,10.Czy Legia wykona kolejny krok do mistrzostwa? Przekonamy się po meczu. Miejmy nadzieję, że będziemy świadkami wspaniałego widowiska w którym padnie grad bramek

• Do tej pory obie drużyny spotkały się w 63 spotkań ligowych. 28 razy wygrała Legia Warszawa. 17 razy padł wynik remisowy a 18 razy wygrał Widzew. Stosunek bramek wynosi 93:58 dla Legii Warszawa

• Widzew po raz ostatni z Legią wygrał 12 lat temu. Po powrocie do Ekstraklasy nie udało się Widzewowi wywalczyć nawet remisu. Bilety na dzisiejsze spotkanie rozeszły się jak świeże bułeczki. Legia jest murowanym faworytem tego spotkania. Za Widzewem przemawia atut własnego boiska.

• Nawet pięciu podstawowych zawodników może nie zagrać przeciwko Widzewowi. Na urazy narzekają Michał Żewłakow, Jakub Wawrzyniak, Michał Kucharczyk, Michał Żyro, Rafał Wolski, Wojciech Skaba, Michal Hubnik. Trener Skorża będzie musiał mocno przebudować skład, choć liczy, że niektórym graczom uda się wyleczyć kontuzje. Legia Warszawa nie zmieni swojego stylu gry. Na wyjazdach legioniści nie grają tak ofensywnie, jak u siebie. W Widzewie nie zagrają Żigajevs, Ben Radia i Dudu. Do gry wróci Mindaugas Panka.

• Już o godzinie 18:00 rozpocznie się spotkanie pomiędzy Widzewem Łódz a Legią Warszawa. Podopieczni Macieja Skorży po serii dwudziestu pięciu spotkań zajmują pierwsze miejsce z dorobkiem 48 oczek. Ekipa Mroczkowskiego zajmuje dziesiątą pozycję z dorobkiem 33 punktów. W pierwszym spotkaniu drużyna ze stolicy pokonała gości z Łodzi 2-0 po bramkach Michała Żyro i Rafała Wolskiego. Najskuteczniejszym zawodnikiem Legii Warszawa jest Danijel Ljuboja z dziesięcioma golami. Najwięcej bramek w ekipie gospodarzy ma Przemysław Oziębała z dorobkiem czteru bramek.