Widzew Łódź ME

2

ŁKS Łódź ME

5

• Od pierwszych minut to spotkanie znakomicie układało się dla piłkarzy Widzewa, którzy szybko uzyskali dwubramkowe prowadzenie. Niemniej jednak, zespół trenera Andrzeja Kretka niezbyt dobrze radził sobie w obronie. Ełkaesiacy zaczęli to wykorzystywać w drugiej odsłonie meczu i w rezultacie wygrali 5:2. Za uwagę dziękuje Państwu Daniel Wolski. Do napisania!

• Koniec meczu. Widzew przegrywa 2:5 z ŁKS.

• fermil: tak jak jest napisane zaraz na początku relacji z drugiej połowy, Przemysław Kita pojawił się na placu gry po przerwie.

• Wróblewski za Stąporowskiego

• Traczyk za Salskiego

• Tylko pięć minut pozostało do zakończenia regulaminowego czasu gry. Jak myślicie, ŁKS podwyższy jeszcze prowadzenie, mecz zakończy się wynikiem 2:5, czy może widzewiacy zdołają jeszcze zmienić wysokość porażki?

• Damian Pawlak za Kamila Palucha

• Bartłomiej Grube za Maksymiliana Rozwandowicza

• Ukarany Kozłowski

• GOOOL! Kita po raz czwarty!

• Wydaje się, że widzewiacy nie powiedzieli jeszcze ostatniego słowa, gdyż cały czas napierają bramkę ŁKS.

• GOOL! Osiemnastoletni Kita zdobywa swoją trzecią bramkę w tym spotkaniu.

• Ukarany Mroziński

• Zmiana w Widzewie, na boisku pojawił się Cezary Pankowski

• Zmienił nam się obraz gry po pierwszej połowie. Tym razem grę prowadzą przyjezdni.

• GOOOL! Kita po raz drugi!

• GOOOL! Spotkanie nam się wyrównało. Na bramkę Widzewa strzela Przemysław Kita

• Ełkaesiacy rozpoczęli drugą część meczu z zdecydowanie większą determinacją i póki co zamknęli widzewiaków w ich własnym polu karnym.

• Żółtą kartką ukarany Augustyniak

• Po pierwszej połowie, trenerzy obu drużyn przeprowadzili po trzy zmiany. W szeregach ŁKS pojawili się: Golański, Kita i Kujawa, a w Widzewa: Fortuna, Borys oraz Rozwandowicz.

• Ełkaesiacy wznowili to spotkanie.

• W pierwszej połowie "młodych" derbów Łodzi częściej na bramkę rywala strzelali widzewiacy. Podopieczni trenera Andrzeja Kretka oddali w sumie osiem strzałów (cztery celne), przy siedmiu uderzeniach ełkaesiaków (dwa celne).

• Sędzia gwiżdże w tej części spotkania po raz ostatni. Po pierwszych 45. minutach Widzew prowadzi z ŁKS 2:1.

• GOOOL! Już w doliczonym czasie gry, kontaktową bramkę dla ŁKS zdobywa Paweł Sasin.

• Arbiter doliczył jedną minutę do pierwszej odsłony tego meczu.

• Paluch uderza wysoko nad poprzeczką

• Bardzo zdenerwowany Michał Pytkowski ma uwagi do swoich kolegów. Trzeba przyznać, że widzewiacy w obronie popełniają dzisiaj sporo błędów i aż dziwne, że nie kosztowało ich to jeszcze utratą bramki.

• Dziesięć minut przed końcem pierwszej połowy, Widzew prowadzi 2:0 z ŁKS w "młodych" derbach Łodzi.

• Pomocy lekarzy potrzebuje Dawid Strzelczyk

• GOOOL! Widzew podwyższa prowadzenie! Znakomite podanie w pole karne od Serwacińskiego otrzymał Narożnik i po raz drugi w tym spotkaniu napastnik pokonał Olszewskiego.

• Mecz rozgrywany jest na boisku głównym stadionu przy al. Piłsudskiego. Kibice mogli zakupić wejściówki na tę konfrontację na trybunę A - część zadaszoną.

• Wydawało się, że przed polem karnym ŁKS nieprzepisowo zatrzymywany był Rybicki, ale sędzia nie odgwizdał przewinienia

• Serwaciński wrzucił piłkę z rzutu rożnego w pole karne ŁKS, ale tam żaden z jego kolegów nie potrafił jej przechwycić.

• Piłkarze nieco spuścili z tonu i teraz piłka jest głównie rozgrywana w środkowej części boiska.

• Narożnik celnie uderza na bramkę ŁKS

• Rybicki faulowany na połowie rywala. Z rzutu wolnego prosto w mur uderza sam poszkodowany.

• Niecelnie zza pola karnego uderza Stąporski

• Znakomita piłkę w pole karne otrzymał Rybicki. Napastnik Widzewa uderzył jednak prosto w rękawice golkipera ŁKS.

• GOOOL! Po kombinacyjnej akcji widzewiaków, z trzech metrów do bramki ŁKS strzela Bartosz Narożnik.

• Tym razem niecelnie na bramkę rywala przymierzył Rybicki

• Sasin uderza na wiwat

• Stąporski mógł wyjść na pozycję sam na sam z bramkarzem Widzewa, jednak uprzedzili go defensorzy gospodarzy.

• Gospodarze grają na czerwono, a goście w czarnych trykotach.

• Rozpoczęli widzewiacy!

• Piłkarze obu drużyn wychodzą już na murawę. Za chwilę zaczynamy!

• Sędzią głównym tej konfrontacji będzie Piotr Lasyk (Bytom).

• Kapitanem Widzewa jest siedemnastoletni Marcin Kozłowski, a ŁKS 21-letni Szymon Salski.

• Ełkaesiacy

• Widzewiacy

• Oba zespoły już od kilkunastu minut intensywnie się rozgrzewają.

• W rezerwie Widzewa natomiast pozostają: Konrad Kowalski, Paweł Zając, Cezary Pankowski, Bartłomiej Grube, Mateusz Borys, Jakub Rozwandowicz i Damian Fortuna. Z kolei w zespole gości: Damian Pawlak, Artur Golański, Adrian Traczyk, Przemysław Kita, Jakub Wróblewski, a także Rafał Kujawa.

• Poznaliśmy już składy obu drużyn. W zespole gospodarzy od pierwszych minut zagrają: Michał Pytkowski, Sebastian Duda, Rafał Serwaciński, Piotr Mroziński, Rafał Augustyniak, Marcin Kozłowski, Maksymilian Rozwandowicz, Bartosz Narożnik, Karol Płoski, Konrad Kuśmider oraz Mariusz Rybicki. Natomiast w szeregach ŁKS: Adrian Olszewski, Szymon Salski, Paweł Sasin. Olges Laizans, Patryk Kubicki, Kamil Paluch, Dawid Strzelczyk, Beniamin Tonn, Adrian Jurkowski, Mateusz Stąporski, Marcin Pękała.

• Przypomnijmy, że poniedziałkowe derby Łodzi w T-Mobile Ekstraklasie zakończyły się remisem 1:1.

• Ze stadionu Widzewa Łódź wita Państwa Daniel Wolski. Już za trzydzieści minut rozpoczną się drugie w historii derby Łodzi w Młodej Ekstraklasie. Pierwsze starcie zakończyło się bezbramkowym remisem. Jak będzie dzisiaj? Zapraszam do typowania wyniku tej konfrontacji w komentarzach do tej relacji.