Widzew Łódź

2

Pogoń Szczecin

1

• Tytułem podsumowania. Widzew wygrał, bo przede wszystkim był drużyną bardziej zdeterminowaną i ambitną. Pogoń kompletnie przespała pierwszą połowę i zapłaciła za to cenę. Druga połowa rozpoczęła się kapitalnie, ale później mecz zrobił się dość chaotyczny, a obrona gospodarzy momentami rozpaczliwa. Szczęście było jednak po stronie drużyny Pawlaka, która przerywa fatalną serię. Pogoń nie wykorzystała szansy. Ze swojej strony już dziękuję, Jakub Choderny.

• Koniec! Widzew wygrywa 2:1 z Pogonią!

• Ostatnie 60 sekund...

• Mielcarz ukarany żółtą kartką.

• Co za bomba Rogalskiego! Piłka minęła bramkę o kilkanaście centymetrów!

• Rzut rożny dla Pogoni. Najwyżej wyskoczył Hernani, który uderzył piłkę, ale pewnie interweniuje Mielcarz. A arbiter dolicza 5 minut.

• Ostatnia zmiana w tym meczu. Strzelec bramki, Eduards Visnakovs opuszcza murawę, a wchodzi Alen Melunović.

• Niemal wszyscy gospodarze na własnej połowie...

• Świetne uderzenie z dystansu Nowaka, ale czujny pozostał Janukiewicz, który sparował futbolówkę.

• Gospodarze dokończą mecz w dziesiątkę. Niepotrzebny faul Kaczmarka i zawodnik schodzi z boiska.

• Dwóch na jednego wychodził Widzew z kontrą, ale fatalnie zepsuł akcję Visnakovs, który nie potrafił dograć piłki do swojego brata. To była wielka szansa!

• Ukarany także Lafrance.

• Goście konsekwentnie biją głową w mur. Gospodarze czasem wychodzą z kontrą, ale kompletnie nie potrafią z tego skorzystać podopieczni trenera Pawlaka.

• Żółta kartka dla Kaczmarka.

• Pozostał niecały kwadrans do końca meczu. Czy Pogoń zdoła wyrównać? A może Widzew dołoży trzecią bramkę? Jak typujecie? Piszcie w komentarzach.

• Rybicki schodzi, a za niego Visnakovs.

• Żółta kartka dla Dąbrowskiego.

• Pogoń atakuje, ale bardzo nieporadnie. Widzew koncentruje się na obronie i pilnuje wyniku. Przed chwilą sam z kontrą wyszedł Rybicki, ale wobec czterech rywali był bez szans.

• Zmiana w Widzewie. Za Batrovicia wchodzi Leimonas.

• Poprzeczka! Bomba Maksymiliana Rogalskiego i szczęście sprzyja gospodarzom!

• W tym fragmencie gry obserwujemy brzydki mecz. Dużo strat i bardzo mało dobrych sytuacji. Przed chwilą niezłą okazje miał zupełnie bezproduktywny dziś Murayama, ale uprzedził go Mielcarz.

• Ostatnia zmiana w zespole gości. Schodzi Pietruszka, wchodzi Golla.

• Rozpaczliwie zaczyna wyglądać obrona Widzewa.

• Niezbyt widoczny w tym meczu jest Robak, który akurat teraz dobrze dośrodkował z prawej strony. Do piłki dopadł Tchami, ale został zatrzymany.

• Po piorunującym początku, teraz piłkarze nieco obniżyli loty. Pogoń w natarciu. Goście prezentują się zdecydowanie lepiej niż przed przerwą.

• Ukarany żółtym kartonikiem Tchami.

• Warto powiedzieć, że w tym sezonie Lafrance zaliczył już bramkę samobójczą. Było to przegrane spotkanie z Cracovią w Łodzi. Tym razem piłkarz odkupił jednak swoje winy.

• Niesamowite 2 minuty Haitańczyka. Najpierw obrońca Widzewa popełnił fatalny błąd po dośrodkowaniu Akahoshiego i wpakował futbolówkę do własnej bramki, a później doskonale wbiegł w pole karne rywala i pięknie wykończył dośrodkowanie z lewej strony. Niezwykłe rzeczy dzieją się na stadionie w Łodzi na początku drugiej połowy.

• I znów Lafranccceee!!! Co za odpowiedź!!!!

• Pogoń wyrównuje!!!!! Strzelcem... Lafrance.

• Goście po przerwie z jedną zmianą. Rogalski wszedł za Ouedraogo.

• Piłkarze na boisku. Zaczynamy drugą połowę!

• Nie jest to wielki mecz na stadionie przy al. Piłsudskiego, ale Widzew prowadzi w pełni zasłużenie. Goście fatalnie zagrali przez pierwsze pół godziny meczu, a ambitni i zdeterminowani gospodarze wykorzystali to i strzelili jednego gola. Ostatni kwadrans pierwszej połowy zwiastuje jednak duże emocje po przerwie. Oby tak było!

• Koniec pierwszej części gry. Do przerwy Widzew prowadzi 1:0 po bramce Visnakovsa. Wracamy za 15 minut!

• Dobrze zapowiadającą się kontrę gospodarzy zepsuł Batrović, który fatalnie podał do wychodzącego na wolne pole Visnakovsa.

• Ostatnie minuty dla gości. Zmieniło się oblicze zespołu Dariusza Wdowczyka po wejściu na boisku Tchamiego, który rozruszał grę ofensywną Pogoni.

• Po raz trzeci z dystansu Batrović. Także tym razem niecelnie. Czarnogórzec musi poprawić celownik, choć teraz zabrakło niewiele.

• Dośrodkowanie z prawej strony Bąka i świetnie w pole karne wszedł Tchami, który znakomicie uderzał głową, ale wspaniałym refleksem wykazał się Mielcarz. Trochę lepiej od kilku minut wygląda gra Pogoni.

• Strzelał z dystansu wprowadzony przed chwilą Tchami. Piłka po rykoszecie wylądowała za bramka Macieja Mielcarza. Rzut rożny dla Pogoni nie przyniósł żadnego zagrożenia.

• Bardzo szybko pierwsza zmiana w zespole gości. Dariusz Wdowczyk reaguje. Wchodzi Tchami, a schodzi beznadziejnie spisujący się Bartosz Ława.

• Za nami pół godziny meczu, a Pogoń nie oddała jeszcze choćby jednego, celnego strzału na bramkę rywala. To najlepsze podsumowanie poczynań gości w tym fragmencie gry.

• Znów przypomniał o sobie Batrović, który urwał się z piłką i zdecydował się na strzał z dystansu, ale bardzo niecelnie. Aktywny jednak Czarnogórzec.

• Prowadzenie Widzewa w pełni zasłużone. Gospodarze są zespołem, któremu się po prostu chce. Dariusz Wdowczyk nie może być zadowolony z postawy swojej drużyny.

• Seria błędów w polu karnym gości. Najpierw cudem piłkę obronił Janukiewicz, a później podczas próby wybicia fatalny błąd popełnił Ława, który zgrał piłkę wprost do łotewskiego napastnika Widzewa. Visnakovs takich sytuacji nie zwykł marnować i precyzyjnym strzałem z woleja wpisał się na listę strzelców.

• GGGGGGGGOOOOOLLLLLL!!! WIDZEWWW!

• Podopieczni Dariusza Wdowczyka póki co stanowią tło dla aktywnych gospodarzy, którzy próbują szybkimi akcjami stworzyć zagrożenie pod bramką rywala.

• Piękna, indywidualna akcja w wykonaniu Batrovicia, który zbiegł do środka z lewej strony, minął dwóch rywali i uderzył z dystansu, ale do szczęścia zabrakło kilkunastu centymetrów!

• Dużo chaosu, strat i braku dokładności po obu stronach. Nieco lepiej prezentują się jednak gospodarze, którzy częściej utrzymują się przy piłce.

• Widzew Łódź - Pogoń Szczecin

• Rzut wolny z 30 metrów dla Widzewa. Wykonawcą Rybicki, piłkę wybił przed pole karne jeden z zawodników gości, a do futbolówki dopadł Okachi, który pomylił się dosłownie o włos!

• Póki co najefektowniej prezentują się kibice, którzy dopingują swój zespół naprawdę głośno. Piłkarze obu drużyn wzajemnie się badają.

• Z dobrej strony pokazał się Akahoshi, który dostał piłkę na lewej stronie, ładnie zbiegł do środka i uderzył, ale nad bramką.

• Widzew Łódź - Pogoń SzczecinWidzew Łódź - Pogoń Szczecin

• Minutę ciszy zgotowali także sympatycy łódzkiego Widzewa dla wszystkich tych, którzy już odeszli. Ładne zachowanie kibiców.

• Pierwszy gwizdek arbitra i piłka w grze! Zaczynają gospodarze.

• Minuta ciszy dla premiera Tadeusza Mazowieckiego i za moment zaczynamy...

• Ostatnia konfrontacja obu drużyn zakończyła się remisem 1:1, a spotkanie było rozgrywane w Szczecinie. Ostatni mecz w Łodzi to wygrana Pogoni Szczecin 3:1. Zważywszy na dyspozycję obu drużyn w tym sezonie, wiele wskazuje na to, że także dziś "Portowcy" mogą sięgnąć po pełną pulę.

• Widzew ma za sobą fatalną serię trzech przegranych spotkań. Na drugim biegunie jest Pogoń Szczecin, która ostatnie dwa ligowe pojedynki wygrała. Dodatkowym smaczkiem spotkania jest obecność Marcina Robaka w zespole gości, który swego czasu z powodzeniem grał w Widzewie. Czy dziś Robak także przypomni się kibicom łódzkiego klubu?

• Witamy serdecznie i zapraszamy na relację live ze spotkania Widzewa Łódź z Pogonią Szczecin. Znane są już składy. W ekipie gospodarzy tym razem trener Pawlak zdecydował się na kilka roszad i w efekcie przewagę stanowią polscy zawodnicy, a to nie zdarza się często w przypadku Widzewa. Pogoń bez zmian w stosunku do wygranego 4:0 meczu z Piastem Gliwice.

• Ławka rezerwowych Pogoni: Dawid Kudła, Wojciech Golla, Dawid Kort, Wojciech Lisowski, Maksymilian Rogalski, Herve Tchami Ngangove, Radosław Wiśniewski

• Ławka rezerwowych Widzewa: Maciej Krakowiak, Bartłomiej Kasprzak, Povilas Leimonas, Lewon Airapetian, Aleksejs Visnakovs, Alex Bruno, Alen Melunović

• Zapraszamy na relację LIVE z drugiego sobotniego spotkania 15. kolejki T-Mobile Ekstraklasy, w którym Widzew Łódź podejmie Pogoń Szczecin.