• Okachi strzela z 20 metrów prosto w bramkarza.

• GOOOL!!! Bramke dla Widzewa zdobywa Rybicki.

• Nic nie wskazuje na to żeby wynik tego spotkania uległ zmianie.

• Widzewiacy po raz kolejny nie zdołali dojść do zagrania kolegi w pole karne.

• W miejsce strzelca pierwszego gola dla Ruchu wchodzi Abbot.

• Trener gości mino pewnego prowadzenia Ruchu, nadal mobilizuje swoich zawodników.

• Abbot szykuje się do zmiany.

• Od kilki minut żadna z drużyn nie może dojść do sytuacji strzeleckiej.

• Ładne zagranie Jankowskiego, ale Piech nie zdołał dojść do piłki.

• Ładna akcja Bartovića, ale żaden z kolegów do doszedł do jego podania.

• Pierwsza zmiana w zespole gości. W miejsce Grzyba wchodzi Burliga.

• Zza pola karnego niecelnie strzelał Grzyb.

• Ostatnia zmiana w zespole gospodarzy. W miejsce Dhifallaha wchodzi Rybicki.

• Doszło do wcześniej wspominanie zmiany. Za Ostrowskiego, wchodzi Bartović.

• Kaczmarek nie trafia z 5 metrów do bramki.

• Żółta kartka dla Kaczmarka.

• Do zmiany szykuje się Bartković.

• Zamieszanie w polu karnym. Obrońcy Ruchy wybijają piłkę.

• Żółta kartka dla Stawarczyka.

• GOOOL !!! Piech wyskoczył najwyżej w polu karnym i umieścił piłkę w bramce Widzewa.

• Piech oko w oko z bramkarzem gospodarzy. Górą bramkarz.

• Szansa dla Widzewa. Pesković pewnie łapie piłkę po dośrodkowaniu Kaczmarka.

• Zaczynamy drugą połowę spotkania.

• Zawodnicy wybiegają na II część spotkania.

• Aktualnie Ruch jest nowym wiceliderem! Sprawdźcie aktualną sytuację w tabeli Ekstraklasy.

• Na meczu pojawiły się koszykarki Widzewa. Kamila Polit oraz Lucyna Kotonowicz.

• Sędzia kończy pierwszą cześć spotkania.

• Ależ okazja dla Widzewa. Niestety żaden z piłkarzy nie zdołał trafić do bramki Ruchy.

• Kaczmarek niecelnie dośrodkował z rzutu wolnego.

• Na spalonym Grzyb.

• Gra toczy się w środkowej części boiska.

• Bieniuk trafia w obrońce z 11stego metra. Po zamieszaniu w polu karnym.

• Ruch stara się utrzymywać piłkę jak najdalej od własnego pola karnego, Na razie im się to udaje .

• Nieporozumienie obrońcy z bramkarzem. Goście nie wykorzystali swojej szansy na strzelenie drugiego gola.

• Na spalonym zawodnik Ruchu.

• Zespół gospodarzy coraz śmielej atakuje. Niestety nie może tego udokumentować strzeleniem bramki.

• Niecelne dośrodkowanie widzewiaków. Piłkę przejmują zawodnicy Ruchu.

• Oziębała wychodzi sam na sam z bramkarzem, ale sędzia odgwizdał spalonego.

• Arek Piech nie zdołał przyjąć piłki i zmarnował szanse na strzał z 11stu metrów.

• Jankowski strzela z 16 metrów, trafia w boczna siatkę.

• Pinheiro bardzo niecelnie strzela zza pola karnego.

• Okachi strzela zza pola karnego ale piłka nie znalazła drogi do bramki.

• Świetna atmosfera na trybunach. Kibice wspierają dopingiem oba zespoły.

• Rzut wolny. Ukah nie zdołał skierować piłki do siatki, po dośrodkowaniu Kaczmarka.

• Pierwsza kartka w tym spotkaniu.

• Na spalonym zawodnik Widzewa.

• Widzewiacy chcą szybko odrobić straty. Ale obrona Ruchy gra twardo.

• GOOLL !!!! Jankowski nie do obrony.

• Pierwsza akcja Widzewiaków. Nieudany drybling Oziębały od bramki goście.

• Żaden z zespołów nie może oddać strzału na bramkę.

• Rozpoczynają goście !

• Zawodnicy już wychodzą na murawę.

• Składy obu zespołów można zobaczyć w panelu po lewej stronie. W zespole Widzewa na ławce są: Kowalski, Rybicki, Mroziński, Duda, Bartkowski, Bartović, natomiast w Ruchu na ławce są: Perdijc, Abbot, Burliga, Lewczuk, Niedzielan, Lisowski oraz Starzyński.

• Dla Widzewa i Ruchu będzie to jubileuszowe, sześćdziesiąte starcie. Aż 21 zakończyło się po myśli gospodarzy, 20 razy padał remis, a 14-krotnie korzystny rezultat wędrował do Chorzowa. Widzewiacy z pewnością nie będą mile wspominali jesiennego wyjazdu na Cichą, gdzie przegrali 1:3, kończąc passę meczów bez straty punktów. Kto tym razem będzie górą?

• W tym sezonie sytuacja jest prawie analogiczna. RTS jest już pewny utrzymania i nie powalczy raczej o europejskie puchary. Z kolei "Niebiescy" są największą sensacją tego sezonu. Wcześniej bardzo niedoceniani, zajmują trzecie miejsce w tabeli i mają ogromną szansę na zdobycie pierwszego od 23 lat mistrzostwa Polski. Niektórzy fani Widzewa sugerowali nawet, żeby ich ulubieńcy ułatwili zadanie i pomogli wykonać milowy krok w kierunku trofeum.

• Zgoda pomiędzy kibicami Widzewa i Ruchu pokazuje, że sympatycy różnych barw potrafią znaleźć ze sobą wspólny język i mocno wspierać na różnych płaszczyznach. Przewodzi im slogan: "jest nas dwóch, Widzew i Ruch". Podobnych przyjaźni jest w Polsce jak na lekarstwo, a już mało która z nich nie jest tak trwała i silna, jak widzewsko-chorzowska. Jej początki sięgają końca lat 70, kiedy piłkarze łódzkiego klubu specjalnie podłożyli się Ruchowi, by ten tylko pozostał w Ekstraklasie.

• Witamy w relacji na żywo z pierwszego sobotniego meczu Ekstraklasy. Widzew Łódź podejmuje na własnym stadionie Ruch Chorzów.