• Petr Schwarz - 3
    • Michał Rzuchowski - 3 (Patrick Olsen - 3)
    • Nahuel Leiva - 5 (Patryk Szwedzik - bez oceny)
    • Erik Exposito - 4
  • Koniec meczu! Śląsk Weocław wypunktował na wyjeździe Widzew Łódź. Bramki dla gości strzelili Nahuel Leiva i rezerwowy Aleksander Paluszek.

• Niedokładne wybicie Henricha Ravasa sprzed bramki na ok. 30. metr. Patrick Olsen widział pustą bramkę i uderza w jej kierunku, ale pomylił się o metr-półtora!

• Serafin Szota uderza z dystansu! Piłka przelatuje ok. metr obok lewego spojenia!

• Daniel Stefański dolicza 5 minut do drugiej połowy.

• Fabio Nunes tym razem w roli dogrywającego z lewej strony. Goście wybijają na uwolnienie.

• [WIDEO] 80. MINUTA. GOL ALEKSANDRA PALUSZKA (0:2)

• NIE MA GOLA DLA WIDZEWA!!!

Mocne, dochodzącego dośrodkowanie z prawej strony w okolice dalszego narożnika pola bramkowego do Fabio Nunesa. Ten wyprzedził rywala, ale jego strzał z bliska obija słupek i mija bramkę za... dalszym słupkiem! Jak nie idzie, to nie idzie...

• Podrażnieni i dodatkowo "motywowani" przez kibiców piłkarze Widzewa rzucili się do ataku. Wywalczyli rzut rożny, po którym nie zagrozili Rafałowi Leszczyńskiemu.

• NIE MA GOLA DLA ŚLĄSKA!!!

Goście mieli rzut wolny z ok. 20 metrów. Erik Exposito uderza obok mur, ale trafia w stojącego na linii bramkowego Ernesta Terpiłowskiego!

• ... i Mato Milosa

• ... Erika Exposito...

• Kartki pojawiły się na kontach Fabio Nunesa...

• Zakotłowało się przy linii bocznej. Doszło do przepychanek między zawodnikami. Będą kartki.

• ... a za Mateusza Żukowskiego wchodzi Piotr Samiec-Talar.

• Patryk Szwedzik zmienia Nahuela Leivę...

• Nahuel Leiva do gola dopisuje asystę! Wrzuca piłkę z prawej strony w pole karne, gdzie najwyżej wyskoczył Aleksander Paluszek! Ten uderza głową w środek bramki, ale Henrichowi Ravasowi nie udało się trącić piłkę nad poprzeczką!

• GOL DLA ŚLĄSKA! STRZELCEM ALEKSANDER PALUSZEK!!!

• Mateusz Żukowski ruszył prawą stroną. Trącił piłkę przed Mateuszem Żyro, który skosił go równo z trawą. Żółta kartka dla defensora Widzewa.

• Łukasz Bejger z żółtą kartką za grę na czas.

• Zupełnie nieudane dośrodkowanie Juljana Shehu z prawej strony. Z trybun słychać pierwsze gwizdy kibiców Widzewa.

• Imad Rondić zmienia Marka Hanouska.

• 17 104 w Łodzi na meczu Widzewa ze Śląskiem Wrocław.

• Szeroko ustawiony Mato Milos wrzuca w pole karne w poszukiwaniu Jordiego Sancheza. Aleksander Paluszek uprzedził Hiszpana i głową wybija piłkę.

• Mateusz Żukowski zbiega z lewej strony do środka. Jego rajd zakończył się na wejściu Marka Hanouska. Kartki dla Czecha nie ma.

• Aleksander Paluszek zmienia Petera Pokornego.

• Fabio Nunes uderza z ok. lewego narożnika pola karnego w stronę dalszego rogu! Pomylił się nieznacznie!

• Z Puszczą i ŁKS-em

• Patrick Olsen zmienia Michała Rzuchowskiego.

• Widzew Łódź - Śląsk Wrocław

• 6 Strzały 9
    • 2 Strzały celne 3
  • Po krótkim rozegraniu dośrodkowanie w pole karne, gdzie piłkę pewnie łapie Henrich Ravas.

• Michał Rzuchowski ruszył z kontrą środkiem boiska. Podholował piłkę ponad 30 metrów, by kilka metrów za linią środkową skosił wracający Fran Alvarez. Żółta kartka dla Hiszpana.

• Serafin Szota upomniany żółtą kartką za faul.

• .. a za Patryka Stępińskiego na murawie melduje się Mato Milos.

• ... Mateusz Żyro wchodzi za Luisa Silvę..

• Potrójna zmiana w Widzewie: Juljan Shehu wchodzi za Dominika Kuna...

• A teraz laga Rafała Leszczyńskiego na Erika Exposito. Ten poradził sobie z Fabio Nunesem, ale odrobinę za mocno wypuścił sobie piłkę, z czego skorzystał Henrich Ravas. Wybija on na uwolnienie.

• Peter Pokorny wyciął Bartłomieja Pawłowskiego jak trawę na wiosnę. Sędzia Daniel Stefański bez wahania sięga do kieszonki - żółta kartka.

• ERIK EXPOSITO!!!

Łamie akcję z prawej strony do środka, by z pola karnego uderzyć nieznacznie nad bramką!

• Dośrodkowanie Patryka Stępińskiego z prawej story nie znajduje adresata w polu karnym Śląska. Goście wybijają przed pole karne, gdzie po wymianie kilku podań z dystansu uderzył Marek Hanousek wysoko nad bramką

• Bartłomiej Pawłowski próbował przedrzeć się środkiem. Czysto powstrzymał go Petr Schwarz, który zapoczątkował kontrę gości! Przerywa ją gwizdek sędziego, który dopatrzył się faulu Erika Exposito na Luisie Silvie.

• ... i uderza prostym podbiciem. Rafał Leszczyński bez wysiłku łapie piłkę.

• Rzut wolny dla gospodarzy z ok. 30 metrów. Bartłomiej Pawłowski...

• Miękkie zagranie w pole karne do Jordiego Sancheza. Ten piętką chciał zgrać przed bramkę ale nie trafił w piłkę. Co więcej, nie miał wsparcia w "szesnastkę",

• Druga połowa rozpoczęta! Śląsk przystępuje do niej bez zmian.

• Ernest Terpiłowski wychodzi na drugą połowę w miejsce Antoniego Klimka.

• Wracamy do Łodzi, gdzie kończy się przerwa w spotkaniu 6. kolejki PKO Ekstraklasy między Widzewem a Śląskiem. Po pierwszej połowie prowadzą goście.

Co nas czeka po zmianie stron?

• +2' Koniec pierwszej połowie. Po bramce Nahuela Leivy Śląsk Wrocław prowadzi na wyjeździe z Widzewem Łódź.

• 2 minuty doliczone do pierwszej połowy.

• Atak Widzewa przynosi rzut rożny. Wrocławianie wybijają piłkę w stronę linii środkowej. Po chwili jeszcze jeden korner dla gospodarzy.

• Luis Silva upomniany żółtą kartką za faul.

• Strata Petera Pokornego zapoczątkowała groźną kontrę Widzewa. Pognał co sił Jordi Sanchez, którego rajd został przerwany za linią środkową.

• Trudne zadanie na boku ma dzisiaj Martin Konczkowski. Kolejny raz musiał stoczyć pojedynek z Fabio Nunesem. Tym razem - szczęśliwie - udało mu się zastopować Portugalczyka. Co ważne, zgodnie z przepisami.

• Fran Alvarez przejmuje piłkę przed "szesnastką" Śląska. Prostopadłe podanie do Dominika Kuna zostało w porę "przecięte".

• Rzut rożny dla Śląska. Po krótkim rozegraniu Patryk Janasik wyraźnie przeciągnął dośrodkowanie z lewej strony. Henrich Ravas wznawia grę z "piątki".

• Po dośrodkowaniu z prawej strony zakotłowało się w polu karnym Śląska. Rozbrzmiał gwizdek sędziego po nieprzepisowym wejściu Dominika Kuna zbyt wysoko uniesioną nogą.

• Bartłomiej Pawłowski zdecydował się na bezpośredni strzał. Mierzył w dalszy róg, ale pomylił się dość znacznie.

• A w poprzedniej kolejce 2 gole i asysta w meczu z Lechem Poznań

• Fabio Nunes próbował przedrzeć się lewą stroną. Tuż przed linią boczną pola karnego nieprzepisowo powstrzymał go Martin Konczkowski.

Gorzej, że na murawie leży Łukasz Bejger. Łokciem w brzuch uderzył go Jordi Sanchez.

• Mateusz Żukowski ograł na lewej stronie rywala, po czym podaje w pole karne do Michała Rzuchowskiego. Ten niedokładnie wystawia piłkę koledze na strzał.

Dobre prostopadłe zagranie do Mateusza Żukowskiego, który w sytuacji sam na sam z Henrichem Ravasem uderza podciną. Piłka otarła się o bark bramkarza Widzewa, po czym przelatuje tuż nad poprzeczką!!! Zdaniem sędziego grę z "piątki" wznawiają gospodarze!

• Mateusz Żukowski ruszył środkiem. Osaczony przez trzech widzewiaków traci łatwo piłkę.

• 0 Strzały 6
    • 0 Strzały celne 2
  • Kapitalna parada Henricha Ravasa po strzale Erika Exposito Henrich Ravas

• W odpowiedzi środkiem ruszył Erik Exposito. Ścinający Nahuel Leiva "ściągnął" na siebie dwóch obrońców Widzewa i kapitan Śląska uderza technicznie zza pola karnego w górny róg bramki! Wyciągnięty jak struna Henrich Ravas odbija piłkę do boku!

• Laga Serafina Szoty do Jordiego Sancheza, który przepchnął Aleksa Petkowa. Atak Widzewa został przerwany przed polem karnym.

• Patryk Stępiński wyraźnie przeciągnął dośrodkowanie z prawej strony. Fabio Nunes ledwie utrzymał piłkę w boisku.

• [WIDEO] 12. MINUTA. GOL NAHUELA LEIVY (0:1)

• Patryk Janasik dostaje piłkę ok. 25 metrów od bramki Widzewa. Po jego strzale wiemy, że "kontry nie będzie".

• Atak Widzewa lewą stroną nie przynosi powodzenia.

• Peter Pokorny zagrywa mocno z własnej połowy na lewą stronę do Erika Exposito. Nie dość, że za mocno, to jeszcze kapitan był na spalonym.

• Atak Widzewa lewą stroną przynosi aut na wysokości pola karnego Śląska. Po krótkim rozegraniu ciężar gry został przeniesiony na prawą stronę do Antoniego Klimka, który wrzuca na dalszy słupek. Bartłomiej Pawłowski wystawił szeroko lewą rękę i w ten sposób "uderzył" nad bramką.

• Oprawa kibiców Widzewa

• Aleks Petkow podholował piłkę do linii środkowej, po czym fałszem zagrał mocno na wolne pole do rozpędzonego Nahuela Leivę! Ten urwał się rywalowi i płaskim uderzeniem z lewego narożnika pola bramkowego w stronę dalszego rogu wpisuje się na listę strzelców!

• GOL DLA ŚLĄSKA! STRZELCEM NAHUEL LEIVA!!!

• Atak Widzewa prawą stroną przynosi rzut rożny. Fran Alvarez poślizgnął się przy kopnięciu piłki z prawego narożnika.

• ... jak i zagrożenia pod bramką gości.

• Patryk Stępiński dostaje piłkę na prawej flance. Tam zahaczył go Mateusz Żukowski, powodując w ten sposób upadek Hiszpana. Kartki nie ma...

• Mocne dośrodkowanie przed bramkę gdzie radzą sobie zawodnicy Jacka Magiery.

• Kolejne dośrodkowanie Fabio Nunesa z lewej strony. Rafał Leszczyński przenosi piłkę nad poprzeczką.

• Nahuel Leiva dopada do bezpańskiej piłki w "szesnastce". Przyjmując piłkę pomagał sobie ręką, co nie uszło uwadze arbitrowi.

• Laga na Jordiego Sancheza była zarówno optymistyczna, jak i skazana na stratę. Rafał Leszczyński spokojnie łapie piłkę.

• W odpowiedzi po zagraniu Erika Exposito Petr Schwarz uderza z "szesnastki" obok bramki gospodarzy.

• Dominik Kun szarpnął środkiem i chciał zagrać prostopadle na wolne pole do Arkadiusza Klimka. W porę zorientował się obrońca Śląska

• Dobry przerzut na lewą stronę, gdzie był szeroko ustawiony Fabio Nunes. Ten podciągnął kilka metrów, po czym wrzuca w pole karne. Piłka ląduje na górnej siatce!

• Na gwizdek Daniela Stefańskiego spotkanie ze środka zaczynają piłkarze Widzewa!

• Obie drużyny są już na murawie! Za moment losowanie stron i rozpoczęcie spotkania!

• Początek meczu o godz. 20:30

• Jacek Magiera, trener Śląska Wrocław: - Mecz z Widzewem będzie w angielskim stylu. Wielokrotnie byłem na meczach Widzewa, przez pół roku nawet jako piłkarz i zawsze kibice dawali z siebie 101% w dopingowaniu, co przekładało się na niesamowitą atmosferę piłkarskiego święta. Tak też to będzie jutro, szybka gra, box to box, gorący doping, pełny stadion. Nie będzie murowania bramki po żadnej ze stron. Nie możemy się doczekać.

• A oto zestawienie drużyny przyjezdnych!

• Janusz Niedźwiedź, trener Widzewa: - Musimy być zdyscyplinowani i konsekwentni, unikać prostych błędów, ale też nie chcemy wyzbywać się odważnej gry naszych stoperów do przodu. W piątek perfekcyjnie byłoby wygrać i zagrać na zero z tyłu, lecz ucieszy mnie każde zwycięstwo.

• W takim zestawieniu wybiegną na pierwszą połowę meczu ze Śląskiem podopieczni Janusza Niedźwiedzia!

• Z kolei Śląsk Wrocław po ostatniej kolejce może czuć się naprawdę mocny. WKS niespodziewanie pokonał Lech Poznań aż 3:1. Na boisku błyszczał Erik Expósito, który strzelił dwie bramki i jeszcze zanotował asystę.

• Drugim piątkowym meczem 6. kolejki PKO Ekstraklasy jest Widzew Łódź - Śląsk Wrocław. Drużyna gospodarzy prowadzona przez Janusza Niedźwiedzia ma siedem punktów po pięciu meczach. Morale mógł podbudować ostatni remis z Górnikiem Zabrze. Jordi Sanchez uratował jeden punkt w doliczonym czasie gry. Teraz będą chcieli sięgnąć po pełną pulę!

Widzew - Śląsk LIVE! Goście na prowadzeniu. Trafił Nahuel Leiva
1/3
przejdź do galerii

Widzew - Śląsk LIVE! Goście na prowadzeniu. Trafił Nahuel Leiva ©Canal+ Sport

PKO Ekstraklasa. Widzew Łódź - Śląsk Wrocław ONLINE. Hitem 6. kolejki polskiej ligi będzie starcie Widzewa ze Śląskiem. Gospodarze zaliczyli całkiem niezły start sezonu. Goście są podbudowani ostatnią wygraną z Lechem. Sprawdź, gdzie obejrzeć mecz Widzew Łódź - Śląsk Wrocław w TV i internecie. Pierwszy gwizdek w piątek o 20:30, relacja LIVE w GOL24.

PKO Ekstraklasa. Widzew Łódź - Śląsk Wrocław ONLINE

Widzew Łódź po bardzo słabej rundzie wiosennej sezonu 2022/23 chce udowodnić, że do Ekstraklasy nie trafił przypadkowo. Mówi się, że drugi sezon dla beniaminka jest najcięższy. Czerwono-biało-czerwoni na swoim koncie mają siedem punktów po pięciu meczach. Morale mógł podbudować ostatni remis z Górnikiem Zabrze. Jordi Sanchez uratował jeden punkt w doliczonym czasie gry.

Śląsk Wrocław po ostatniej kolejce może czuć się naprawdę mocny. WKS niespodziewanie pokonał Lech Poznań aż 3:1. Na boisku błyszczał Erik Expósito, który strzelił dwie bramki i jeszcze zanotował asystę. W ostatnich tygodniach tematem numer jeden w mediach nie jest forma Śląska, ale kwestie przejęcia klubu. Mówi się, że firma Westminster niedługo stanie się właścicielem ekipy z województwa dolnośląskiego. Według naszych informacji oficjalne przejęcie ma mieć miejsce w przyszłym tygodniu. Zapytaliśmy o to rzecznika prasowego Śląska - Jędrzeja Rybaka. Przekazał nam, że na razie nikt w klubie o tym nie myśli. Według niego pracownicy klubu nic na tę chwilę nie wiedzą. Czekają cierpliwie na decyzję i rozwiązanie sprawy.

Nie zagrają w meczu Widzew Łódź - Śląsk Wrocław:
Widzew: Sebastian Kerk, Kristoffer Hansen
Śląsk: Konrad Poprawa, Kenneth Zohore

Widzew Łódź - Śląsk Wrocław TRANSMISJA TV

Transmisja na żywo wyłącznie w Canal+ Sport. W internecie mecz w aplikacji i na stronie Canal+ Online. Relacja LIVE od godziny 20:30 w GOL24 - zapraszamy!