PKO Ekstraklasa. Mecz Widzew Łódź - Wisła Płock ONLINE....

PKO Ekstraklasa. Mecz Widzew Łódź - Wisła Płock ONLINE. Beniaminek na drodze lidera. Gdzie oglądać w telewizji? TRANSMISJA TV NA ŻYWO

PKO Ekstraklasa, 7. kolejka
2022-08-27 20:00

Widzew Łódź

2

Wisła Płock

1

• Dziękujemy za śledzenie naszej relacji i życzymy udanego wieczoru. Dobranoc!

• W przyszły weekend Widzew Łódź pojedzie do Poznania na rywalizację z Lechem Poznań, natomiast Wisła Płock u siebie zagra z Górnikiem Zabrze.

• W środku tygodnia oba zespoły rozegrają swoje mecze w 1. rundzie Fortuna Pucharu Polski. Widzew Łódź podejmie KKS Kalisz, natomiast Wisłą Płock zmierzy się ze Skrą Częstochowa.

• Oceny piłkarzy po meczu Widzew Łódź - Wisła Płock (w skali 1-6):

Widzew Łódź

• Henrich Ravas - 4
    • Patryk Stępiński - 3
    • Mateusz Żyro - 3
    • Martin Kreuzriegler - 3
    • Karol Danielak - 4, (Jakub Sypek - bez oceny)
    • Dominik Kun - 3
    • Patryk Lipski - 3, (Jordi Sanchez - 4)
    • Fabio Nunes - 4
    • Bartłomiej Pawłowski - 4, (Serafin Szota - 3)
    • Juliusz Letniowski - 4, (Kristoffer Hansen - 3)
    • Łukasz Zjawiński - 2, (Marek Hanousek - 3)

Wisła Płock

• Bartłomiej Gradecki - 3
    • Aleksander Pawlak - 3
    • Jakub Rzeźniczak - 3
    • Steve Kapuadi - 2
    • Piotr Tomasik - 4
    • Kristian Vallo - 2, (Filip Lesniak - 3)
    • Damian Rasak - 3, (Marko Kolar - 2)
    • Dominik Furman - 3, (Michał Mokrzycki - bez oceny)
    • Rafał Wolski - 3, (Dawid Kocyła - bez oceny)
    • Davo - 4
    • Łukasz Sekulski - 3, (Milan Kvocera - bez oceny)
  • Widzew świetnie rozegrał to spotkanie. Zwłaszcza w pierwszej części meczu był znacznie lepszy od rywali. "Nafciarze", który do tej pory świetnie radzili sobie w lidze, dzisiaj nie potrafili znaleźć drogi do bramki rywali.

• Koniec meczu! Widzew Łódź wygrywa u siebie z Wisła Płock 2:1!

• Jordi Sanchez popędził sam z kontratakiem, ale nie zdołał oddać strzału na bramkę gości.

• Dodajmy że arbiter doliczył cztery minuty, ale to spotkanie potrwa chyba jeszcze trochę dłużej.

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL!!!!!!!!!!! Davo pewnie wykorzystuje rzut karny i Wisłą będzie miała jeszcze okazje na remis!

• Arbiter sprawdza sytuacje w systemie VAR i podtrzymuje decyzję z boiska!

• Marko Kolar upada w polu karnym Widzewa i arbiter dyktuje rzut karny!

• Końcówka meczu w Łodzi. Wisła próbuje atakować, ale na niewiele się to zdaje.

• Natomiast Dawid Kocyła zastąpił Rafała Wolskiego.

• Michał Mokrzycki pojawił się w miejsce Dominika Furmana

• Trzy zmiany w Wiśle Płock. Milan Kvocera zmienił Łukasza Sekulskiego

• Dominik Furman fatalnie wrzucił w pole karne Widzewa.

• Wisła Płock wywalczyła rzut wolny blisko pola karnego gospodarzy.

• Znakomite zagranie w pole karne Widzewa na głowę Steve Kapuadiego, ale ten zamiast strzelać, podawał i akcja została zepsuta.

• Marek Hanousek został ukarany żółtą kartką za ostry faul na Rafale Wolskim.

• Ostatnia zmiana w Widzewie Łódź. Jakub Sypek zmienił Karola Danielaka.

• W odpowiedzi Davo zagrał w "szesnastkę" Widzewa, ale tam Henrich Ravas pewnie wyłapał piłkę.

• Ponownie do piłki dopadł Dominik Kun, jednak ponownie uderzył wprost w przeciwnika.

• Dominik Kun uderzył zza pola karnego, ale trafił wprost w rywala.

• Natomiast Marko Kolar pojawił się w miejsce Damiana Rasaka.

• Dwie zmiany także w Wiśle Płock. Filip Lesniak zmienił Kristiana Vallo

• Natomiast Kristoffer Hansen pojawił się w miejsce Juliusza Letniowskiego.

• Dwie zmiany w Widzewie Łódź. Serafin Szota zmienił Bartłomieja Pawłowskiego

• Fabio Nunes wpadł z impetem w pole karne Wisły, oddał mocny strzał, ale obrońca gości uratował swojego bramkarza!

• Piotr Tomasik wrzucił piłkę z autu w pole karne Widzewa, ale tam Henrich Ravas daleko wypiąstkował piłkę.

• "Nafciarze" spokojnie rozgrywają piłkę w środku pola. Niewiele dzieje się w ostatnich minutach.

• Martin Kreuzriegler został ukarany żółtą kartką za faul w środku pola.

• Wisła Płock coraz bardziej naciska rywali, ale na razie nie potrafi znaleźć sposobu na defensywę gospodarzy.

• Dośrodkowanie z rzutu rożnego trafiło na nogę Rafała Wolskiego, ale jego strzał z woleja trafił wprost w rywala.

• W odpowiedzi szybki atak Wisły Płock, ale Henrich Ravas pewnie interweniował.

• Bartłomiej Pawłowski dostał piłkę po prawej stronie boiska i wydaje się że oddawał strzał z ostrego kąta! Piłka wpadła przy bliższym słupku do bramki gości!

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL!!!!!!! Bartłomiej Pawłowski podwyższa na 2:0!

• Damian Rasak został ukarany żółtą kartką.

• Coraz mocniej atakuje Widzew. Teraz strzał Jordi Sancheza został zablokowany.

• Rafał Wolski został ukarany żółtą kartką po faulu w środku pola.

• Piotr Tomasik popędził lewą stroną boiska, zagrał w pole karne, ale tam pewnie interweniował Bartłomiej Gradecki.

• Rozpoczynamy drugą część rywalizacji!

• Natomiast Jordi Sanchez pojawił się w miejsce Patryka Lipskiego.

• W przerwie dwie zmiany w składzie Widzewa. Marek Hanousek zmienił Łukasza Zjawińskiego

• Piłkarze obu zespołów wracają na murawę stadionu w Łodzi. Za moment wznowimy to spotkanie.

• Na relację z drugiej odsłony tego widowiska zapraszamy za kilkanaście minut.

• Koniec pierwszej połowy meczu w Łodzi. Do przerwy Widzew prowadzi z Wisłą Płock 1:0.

• Świetna, kombinacyjna akcja Widzewa, piłkę dostał Bartłomiej Pawłowski i zdecydował się na strzał! Jednak pewnie interweniował Bartłomiej Gradecki.

• Do podstawowego czasu gry pierwszej części meczu arbiter doliczył co najmniej dwie minuty.

• Piotr Tomasik dostał piłkę w polu karnym Widzewa, dograł do środka, ale tam Łukasz Sekulski nie zdołał sfinalizować akcji.

• Juliusz Letniowski zbyt mocno dośrodkował z rzutu rożnego.

• Bartłomiej Pawłowski zagrał w pole karne Wisły do Patryka Lipskiego, ale ten wywalczył jedynie rzut rożny.

• Zagranie w pole karne Widzewa pewnie wyłapał Hernich Ravas.

• Dośrodkowanie z rzutu wolnego trafiło do Juliusza Letniowskiego ale ten nie dał rady oddać strzału.

• Bartłomiej Pawłowski został sfaulowany na połowie gości i będzie dobra okazja na dośrodkowanie.

• Rafał Wolski popędził środkiem, dograł do Łukasza Sekulskiego, ale ten poślizgnął się i stracił piłkę.

• Dośrodkowanie z rzutu rożnego nie zagroziło bramce gości.

• Znakomite dośrodkowanie z prawej strony boiska w pole karne Wisły Płock, a tam Juliusz Letniowski zdołał wywalczyć rzut rożny.

• Widzew rozgrywa piłkę w środku pola, nie może znaleźć sposobu na dobrze zorganizowaną defensywę gości.

• Zdecydowanie spadło tempo meczu w Łodzi. Początek był imponujący, ale teraz żaden z zespołów nie kwapi się do intensywnych ataków.

• Kristian Vallo dostał piłkę po prawej stronie boiska, ale bardzo łatwo ją stracił.

• Piotr Tomasik dośrodkował w pole karne Widzewa, ale tam nie było żadnego z jego partnerów.

• Henrich Ravas zagrał w aut od własnej bramki i Wisła rozpocznie z boku boiska.

• Nieco spokojniejszy fragment meczu. Widzew stara się uspokoić grę i dłużej utrzymać się przy piłce.

• Dominik Furman dośrodkował w pole karne Widzewa, ale zupełnie bez zagrożenia.

• Wisła Płock koronkowo rozgrywała akcję, ale w decydującym momencie niedokładne zagranie zniweczyło starania kolegów.

• Po raz kolejny zakotłowało się w polu karnym Widzewa! Teraz piłkę z linii bramkowej wybił Mateusz Żyro!

• Davo dośrodkował w pole karne gospodarzy, ale futbolówka nie trafiła do żadnego z jego partnerów.

• Kolejne dogranie do Rafała Wolskiego w pole karne Widzewa, teraz gracz gości uderzył wprost w obrońcę rywali.

• W odpowiedzi Kristan Vallo popędził prawą stroną boiska, dograł do Rafała Wolskiego, ten uderzył głową, ale piękną paradą popisał się Henrich Ravas!

• Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego jeden z graczy Wisły wybił piłkę przed pole karne, dopadł do niej Karol Danielak i pięknym wolejem umieścił piłkę w rogu bramki gości!

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL! Piękna bramka Karola Danielaka!

• W odpowiedzi zaatakował Widzew i teraz rzut rożny dla gospodarzy.

• Krótkie rozegranie rzutu rożnego, piłka zagrana w pole karne gospodarzy trafiła do Jakuba Rzeźniczaka, ale ten z bardzo bliskiej odległości nie trafił w piłkę!

• Łukasz Sekulski dostał piłkę w polu karnym Widzewa, zagrał do środka, ale skończyło się tylko na rzucie rożnym.

• Zaczynamy ostatni sobotni mecz 7. kolejki PKO Ekstraklasy!

• Piłkarze obu zespołów pojawiają się na znowu wypełniony po brzegi stadion Widzewa. Za moment rozpoczniemy batalię!

• Ławka rezerwowych Widzewa: Łytwynenko, Czorbadżijski, Szota, Zawadzki, Jordi, Sypek, Zieliński, Hanousek, Hansen.

• Ławka rezerwowych Wisły: Kamiński, Chrzanowski, Kocyła, Krywociuk, Mokrzycki, Sulek, Lesniak, Kvocera, Kolar.

• Tydzień temu Widzew pokonał Wartę w Grodzisku (1:0), z kolei Wisła u siebie uporała się z Koroną (2:1).

• Czy w Łodzi, na stadionie beniaminka po raz pierwszy goryczy porażki zazna liderująca Wisła Płock? Za nieco ponad godzinę rozpocznie się ostatni sobotni mecz 7. kolejki. Drużyna gości przystępuje do niego z dorobkiem rekordowych szesnastu punktów i bilansem bramkowym 18-5.

Widzew Łódź

©Adam Jastrzebowski

PKO Ekstrkalasa. Mecz Widzew Łódź - Wisła Płock ONLINE. Po przerwanej w ostatniej kolejce serii trzech meczów bez zwycięstwa Widzew Łódź czeka ciężkie zadanie. Przed własną publicznością zmierzy się liderem Ekstraklasy, Wisłą Płock. Relacja LIVE w sobotę od godziny 20:00.
Widzew Łódź

Mecz Widzew Łódź - Wisła Płock ONLINE

Piłkarze Widzewa musieli czekać na zwycięstwo w lidze od drugiej kolejki. Wówczas zawodnicy Janusza Niedźwiedzia pokonali na wyjeździe Jagiellonię Białystok (2:0). Po dwóch porażkach i remisie beniaminek przełamał się w Grodzisku Wielkopolskim, pokonując Wartę Poznań. W ostatniej akcji meczu bramkę na wagę zwycięstwa strzelił Patryk Lipski. Teraz na własnym stadionie podejmą lidera tabeli.

Do Łodzi przyjeżdża bowiem Wisłą Płock, który imponuje grą od początku bieżącego sezonu. Jako jedyna w lidze nie przegrała. W 6 kolejach zdobyła 16 punktów, a do tego strzeliła najwięcej bramek w Ekstraklasie – 18. Po 5 trafień (i 2 asysty) na koncie mają Davo i Rafał Wolski. Co ciekawe, obaj zawodnicy mają łącznie więcej goli niż… 15 zespołów Ekstraklasy. W 7 kolejkach po 10 bramek zdobyły Stal Mielec i Legia Warszawa, które wczoraj rozegrały bezpośrednie spotkanie (Legia wygrała po bramce Carlitosa).

Dobrym znakiem dla gospodarzy może być bilans bezpośrednich spotkań. Widzew wygrał siedmiokrotnie, 3 mecze kończyły się remisami, a cztery razy górą była Wisła Płock. Bilans bramkowy jest po stronie łódzkiego zespołu – 24:19

Janusz Niedźwiedź, trener Widzewa Łódź: - Wisła w sześciu meczach zdobyła 18 goli, czyli - jak łatwo policzyć - 3 na mecz. To rozpędzona drużyna, która wie, czego chce. Patrząc na tabelę, na sposób gry tej drużyny, to chyba najsilniejsza drużyna, z jaką graliśmy w tym sezonie. Ale boisko czasem pokazuje, że nie taki diabeł straszny. Graliśmy już jak równy z równym z teoretycznie silniejszymi rywalami.
- Musimy zneutralizować mocne punkty Wisły. Ma swoje słabości, które chcemy wykorzystać. Musimy zagrać bardzo dobre spotkanie, odpowiedzialne w każdym momencie. Wisła potrafi wyjść z szybkim atakiem. Strzeliła tak sporo goli. Ale dobrze grają też od tyłu, z bramkarzem, płynnie wychodzą spod pressingu. To bardzo wymagający rywal, ale na pewno można go pokonać

Pavol Stano, trener Wisły Płock: - Widzew to bardzo ciężki przeciwnik, także ze względu na specyfikę stadionu, gdzie jest dużo kibiców. Możemy się tylko cieszyć na taki mecz i sprostać zadaniu, jakie nas tam czeka. Przed nami bardzo dobry sprawdzian i mam nadzieję, że pokażemy się z dobrej strony i zrobimy widowisko, na jakie warto chodzić.
- [Widzew] potrafi grać piłką i musimy zrobić wszystko, by im w tym przeszkodzić. Umieją grać agresywnie blisko siebie, ale potrafią też wyjść bardzo wysoko. Musimy być na to przygotowani.

Kto nie zagra w meczu Widzew Łódź - Wisła Płock
Trener Janusz Niedźwiedź będzie miał do dyspozycji wszystkich zawodników. Z kolei w barwach „Nafciarzy” zabraknie Adriana Szczutowskiego, Igora Drapińskiego i Damiana Warchoła. Mało prawdopodobny jest występ Mateusza Szwocha.

Spotkanie Widzew Łódź – Wisła Płock poprowadzi Paweł Raczkowski z Warszawy. Jego asystentami będą Adam Kupsik i Bartosz Heinig. Sędzią technicznym jest Łukasz Szczech, a za VAR odpowiadają Piotr Lasyk i Krzysztof Myrmus.

Widzew Łódź – Wisła Płock. Najskuteczniejsi strzelcy w tym sezonie
Widzew: Bartłomiej Pawłowski (3 gole), Patryk Lipski i Jordi Sanchez (po 2)
Wisła Płock: Davo, Rafał Wolski (po 5 goli), Kristian Vallo i Marko Kolar (po 2)

Ostatnie mecze bezpośrednie
07.07.2021 r. Wisła Płock – Widzew Łódź 0:2 (towarzyski)
02.02.2019 r. Wisła Płock – Widzew Łódź 2:0 (towarzyski)
01.05.2015 r. Wisłą Płock – Widzew Łódź 2:1 (1. liga)
04.10.2014 r. Widzew Łódź – Wisła Płock 0:1 (1. liga)

Mecz Widzew Łódź - Wisła Płock TRANSMISJA TV
Transmisja na żywo w sobotę od godziny 19:55 w Canal+ Sport i Canal+ Sport 3. Z Łodzi mecz skomentują Adam Marchliński i Radosław Majda. W internecie transmisja w Canal+ Online. Relacja LIVE w GOL24 – zapraszamy!