3 1 połowa

Arka Gdynia

1

• Dziękuje Państwu za uwagę, życzę miłej niedzieli i zapraszam na następne relacje NA ŻYWO prowadzone przez nasz serwis. Relacjonował Maciej Buss.

• Pierwsze minuty to przewaga Arki, lecz im mecz trwał dłużej tym bardziej Wisła rosła w siłę. Wynik bardzo dobrze odzwierciedla to co działo się na boisku. Bohaterem meczu ewidentnie Boguski. Po tym meczu, można też otwarcie powiedzieć, że Arka wpadła w kryzys. Jest to 7 mecz żółto-niebieskich bez zwycięstwa w ekstraklasie.

• KONIEC MECZU! 5:1 DLA WISŁY KRAKÓW.

• Sędzia dolicza nie mniej niż 2 minuty gry do drugiej części gry.

• Oba zespoły już ewidentnie ciągnie do szatni. Mało agresywna walka w środku pola.

• Nieudane dośrodkowanie Hafbauera z rzutu wolnego.

• Małecki dobrze uprzedza Warcholaka przed własnym polem karnym. Wisła przy piłce.

• Kolejna szansa na gola! Zachara oddał uderzenie głową w polu karnym. Jałocha dobrze spisał się w tej interwencji.

• Ostatnia zmiana w tym pojedynku. Zachara za Brożka.

• Druga zmiana Wisły. Mójta zmienia Sadloka.

• Mogło być 6:1! Brożek strzela w polu karnym, Jałocha broni. Do wybitej piłki doszedł Bartosz, który z 2 metrów nie trafił w bramkę.

• Zmiana w zespole Wisły. Za bohatera meczu Boguskiego melduje się Bartosz.

• Żółta kartka za faul w środku pola. Ukarany Sadlok.

• Jak padł gol? Wzdłuż pola karnego piłkę dograł Boguski. Piłka trafiła do Brożka, który wpakował piłkę do bramki.

• GOL! STRZELCEM BROŻEK

• Arka zaczęła grać bardzo pasywnie. Walczą o każdą piłkę, pytanie czy nie za późno?

• Przechwyt Da Silvy we własnym polu karnym.

• Ostatnia zmiana w zespole Arki. Szwoch za Kakoko.

• Przypominam, że jest to już drugi hattrick tego zawodnika w tym sezonie. Pierwszy miał miejsce podczas spotkania z Górnikiem Łęczna.

• Jak padł gol? Hattrick Rafała Boguskiego! Po raz kolejnym świetnym podaniem popisał się Mączyński. Po otrzymaniu piłki Boguski przebiegł z piłką około 30 metrów i oddał precyzyjny strzał przy słupku bramki Arki.

• GOL! STRZELCEM BOGUSKI

• Wisła stosuje teraz agresywny pressing od środkowej linii boiska. Arka nie ma pomysłu jak dostać się w pole karne, strzeżone przez Załuskę.

• Druga zmiana w zespole trenera Nicińskiego. Yussuff zmienia słabo widocznego w drugiej połowie Błąda.

• Po dobrym przechwycie Mączyńskiego piłka trafiła do Popovicia. Ten drugi oddał strzał, lecz jego uderzenie zostało zablokowane przez obrońcę Arki.

• Składna akcja Wisły zakończona niedokładnym dograniem w pole karne. Piłkę przejmują Arkowcy.

• Małecki faulowany w środku pola przez Da Silvę. Grę wznowi Wisła.

• Mogło być 4:1! Światowej klasy podanie przed obrońców Mączyńskiego. Piłkę otrzymał Brożek, który momentalnie się obrócił i oddał strzał. Jałocha dobrze broni w tej sytuacji.

• Zagrożenie oddalone przez defensorów Wisły. Rzut rożny dla gości.

• Mamy faul z drugiej strony boiska. Do rzutu wolnego podchodzi Da Silva.

• Żółta kartka dla Sobieraja. Stoper Arki nieprzepisowo zatrzymał rozpędzonego Brleka.

• Dobre dośrodkowanie z rzutu wolnego wykonywanego przez Hofbauera wybijają Wiślacy.

• Pierwsza zmiana. Siemaszko za Zjawińskiego.

• START! ZACZYNAMY DRUGĄ POŁOWĘ.

• KONIEC PIERWSZEJ CZĘŚCI GRY!

• Dobra trójkowa akcja ze strony zawodników Wisły. Mączyński do Małeckiego, ten odegrał do Boguskiego. Ostatni oddał strzał, jednak ponad bramką Arki.

• Dobre zagranie do Brożka z prawej strony boiska. Napastnik Wisły przegrywa jednak pojedynek z Sołdeckim. Od bramki Jałocha.

• Hofabuer fauluje w środku pola, od rzutu wolnego zaczną Wiślacy.

• Jak padł gol? Piękne, agresywne podanie w pole karne zagrał Mączyński. Pomiędzy dwóch obrońców wdarł się Brlek, który skierował piłkę do siatki.

• GOL! STRZELCEM BRLEK

• Arka wciąż nie może się pozbierać po obu golach. Wisła napiera!

• Po akcji Da Silvy piłkę wyłapuje Załuska.

• Jak padł gol? To musiało się tak skończyć. Małecki popisał się dobrym dograniem wzdłuż bramki Jałochy. Do siatki piłkę z 3 metrów wpakował Boguski.Czy doczekamy się trzech goli tego zawodnika ?

• Arka nie wie jak wyjść z własnego pola karnego. Wiele groźnych strzałów i sytuacji ze strony gospodarzy.

• Popović wykonał rzut rożny. Piłka została posłana wprost do Brożka, napastnik bez zastanowienia uderzył. Na drodze piłki stanął jednak Łukasiewicz, który oddalił zagrożenie.

• Po zdobyciu bramki to Wisła jest stroną przeważającą, Arka nie może się odnaleźć na boisku.

• W takiej sytuacji na myśl rzuca się typowe, piłkarskie powiedzenie: "Niewykorzystane sytuacje lubią się mścić."

• Jak padł gol? Boguski otrzymał piłkę po rykoszecie i oddał strzał z 10 metra. Jałocha bez najmniejszych szans.

• Mogło być 0:2! Sytuacji sam na sam nie wykorzystał Zjawiński. Ze środka podawał Błąd.

• Po dobrej akcji Błąda mamy rzut rożny, do piłki podchodzi Da Silva.

• Warcholak teraz świetnie zastawił się w walce z Mączynskim. W konsekwencji od bramki zacznie Jałocha.

• Błąd Błąda teraz przed własnym polem karnym. Zawodnicy Wisły jednak nie zdołali utrzymać piłki.

• Wisła nie ma pomysłu na drużynę żółto-niebieskich. Walka w środku pola na korzyść Arki.

• Blisko przejęcia piłki był teraz Hofbauer po błędzie Załuski. Bardzo nieodpowiedzialne zachowanie ze strony bramkarza gospodarzy.

• Przypominam, że przed tygodniem w meczu Arki z Bruk-Bet Termalicą to klub z Gdyni w drugiej minucie gry prowadził po bramce ze stałego fragmentu, w konsekwencji to jednak goście cieszyli się z wyniku 1:3. Jak będzie tym razem? Czy Arka utrzyma prowadzenie do końca meczu?

• Jak padł gol? Świetną centrę z rzutu wolnego od Hofbauera, wykorzystał Warcholak. Lewy obrońca Arki wykorzystał dogranie od kolegi i stojąc tyłem do bramki nie dał szans Załusce. Ależ mamy początek w Krakowie.

• GOL! STRZELCEM WARCHOLAK

• Oba zespoły bardzo spokojnie weszły w mecz. Pierwsze minuty gry, to powolne rozgrywanie futbolówki w środku pola.

• Próba prostopadłego podania w stronę Brożka zażegnana, piłkę pewnie łapie Jałocha.

• Zaczęli! Od środka gospodarze.

• Sędzia Przybył wyprowadza oba zespoły na plac gry. Jeszcze tylko przywitanie obu drużyn i zaczynamy!

• Jeśli chodzi o podopiecznych trenera, to do gry powracają dziś Sadlok, Jović, Małecki oraz Zachara. Aż trzech z wyżej wymienionych zawodników rozpocznie dziś mecz w wyjściowej jedenastce.

• Na ławce rezerwowych trenera Nicińskiego zasiądzie dziś Mateusz Szwoch. Zaś od pierwszej minuty zagra Błąd i powracający Łukasiewicz.

• Do meczu pozostało niespełna 20 minut. Na boisku piłkarze odbywają przedmeczowy rozruch, trybuny też powoli nabierają kolorów.

• W pięciu ostatnich spotkaniach Arka nie wygrała ani razu. Odnotowała 3 porażki i dwa remisy. Mimo wszystko beniaminek ekstraklasy znajduje się wyżej, niż Wisła, która znajduje się na 13. pozycji. Bilans „Białej Gwiazdy” prezentuje się zdecydowanie lepiej. Poza porażką w minionej kolejce krakowianie jeszcze dwukrotnie wygrywali i dwukrotnie remisowali. W przypadku wygranej uda im się przeskoczyć Arkę w tabeli.

• Oba zespoły zmagają się z różnymi problemami. Niedawno kontrakt z Wisłą rozwiązał Dariusz Wdowczyk, a w minionej kolejce odnotowali wysoką porażkę z Pogonią Szczecin, z kolei Arka Gdynia od dłuższego czasu ma kłopoty z punktowaniem. Szkoleniowcy klubów zapewniają mimo to, że ich podopieczni wychodząc na murawę zostawiają wszystko za sobą i skupiają się jedynie na wygranej.

• Dobry wieczór! W trzecim sobotnim meczu Lotto Ekstraklasy, Wisła Kraków zagra u siebie z Arką Gdynia. Zapraszamy was na relację na żywo z tego pojedynku.