• Słabe dogranie w pole karne przez Suarta.

• Ostatnia akcja Cracovii.

• Zmiana na czas. Żurawski za Małeckiego.

• Cracovia chce atakować, ale gra niedokładnie.

• Bartczak idealnie zagrywa pod nogi do Saidiego. Burundyjczyk strzela dwukrotnie w obrońcę, a za trzecim razem nie trafia w bramkę.

• 3 minuty zostały doliczone do tego meczu.

• Za mocne dośrodkowanie, piłka przechodzi całe pole karne i wychodzi za linię końcową.

• Kontratak Wisły zakończony wywalczeniem rzutu rożnego przez Małeckiego.

• Ostatnia minuta regulaminowego czasu gry. Cracovia bardzo ofensywnie.

• Jaliens spokojnie zagrywa głową w ręce Pareiki.

• Druga zmiana w drużynie Wisły. Zmęczony Kirm zostaje zmieniony przez Jirsaka.

• Zagranie Suvorova w pole karne, gdzie do piłki dochodzi Bartczak. Pomocnik Pasów znajdował się na spalonym.

• Faul na Klichu. Ostre zagranie Siwakowa.

• Maaskant podgrzewa atmosferę na ławce rezerwowych. Cięte słowa w stronę Szatałowa.

• Sobolewski otrzymuje żółtą kartkę za chwytanie zawodnika za koszulkę.

• Słabe wykonanie rożnego przez Małeckiego. Chwilę później Kaczmarek łapie piłkę.

• Uderzenie z dystansu w wykonaniu Ntibazonkizy! Mocne uderzenie mija bramkę Pareiki! Cracovia dalej atakuje!

• Mocny strzał z dystansu przechodzi nad bramką Kaczmarka.

• Visnakovs przed polem karnym stara się dryblować, ale zostaje w porę zatrzymany.

• Pierwsza zmiana w Wiśle. Siwakow za Meliksona.

• Kirm zamachem mija obrońcę i próbuje strzelać (dośrodkować). Piłka mija bramkę.

• W ostatniej chwili Klich wybija piłkę spod nóg pomocnika Wisły. Arbiter wskazuje na... aut bramkowy.

• Słaba wrzutka i wybija obrona Wisły.

• Rożny dla Cracovii po akcji Visnakovsa.

• Suart ośmiesza dryblingiem Małeckiego, który oddaje mu kopnięciem w nogi. Powinna być żółta kartka, ale nie ma nic.

• Dośrodkowanie Cikosa trafia prosto w ręce Kaczmarka.

• Nieporozumienie w polu karnym Cracovii. W efekcie Radomski wybija z dala od bramki. Było na prawdę groźnie.

• Suvorov przeprowadza dobrą akcję, ale defensywa Wisły wybija na rożny. Chwilę później z dystansu uderza Klich.

• Dobry drybling Klicha na prawej stronie, ale Klich spóźnił się z wejściem w pole karne.

• Ntibazonkiza stara się uderzyć przewrotką, ale trafia obok bramki.

• Słaby przerzut na drugą połowę i Pasy tracą piłkę.

• Genkow stara się atakować, ale po raz kolejny kładzie się w polu karnym. Cracovia przejmuje piłkę.

• Druga zmiana w drużynie gości. Za Szelige wchodzi Boljevic.

• Kirm utrzymuje się przy piłce, a na końcu nabija obrońcę.

• Wisła stara się teraz utrzymać przy piłce atakując po długiej wymianie piłek. Genkow kładzie się w polu karnym, ale o jedenastce nie może być mowy.

• Atak za atakiem w wykonaniu Pasów.

• Paljic zagrywa do Pareiki! Saidi wychodzi sam na sam z bramkarzem, ale Pareiko wybija na aut uprzedzając Burundyjczyka! Cracovia atakuje!

• Świetne uderzenie Suvorova, Pareiko z problemami odbija do przodu. Dobić próbuje Ntibazonkiza, ale był na pozycji spalonej! Cracovia powoli dochodzi do głosu!

• Małecki zagrywa w pole karne do Genkowa, ale Bułgar zaskoczony takim tokiem wydarzeń uderza w Kaczmarka.

• Słabe dogranie w pole karne w wykonaniu Sobolewskiego. Kaczmarek wznawia od bramki.

• Cikos atakuje stroną, ale wychodzi z piłką po za linię boczną. Zabrakło mu boiska.

• Słabe wyrzucenie Kaczmarka, ale Wilk wybił na aut.

• Świetnie dryblingiem dwóch rywali przechodzi Melikson, jego podanie końcowe zostaje zatrzymane przez Radomskiego.

• Melikson opuszcza na razie plac gry w towarzystwie fizjoterapuetów.

• Wejście ciałem Radomskiego, po którym na murawę pada Melikson.

• Żółty kartonik obejrzał Cazary Wilk za wejście wślizgiem w Klicha.

• Akcja Wisły, która zostaje przerwana przez świetny wślizg Suarta.

• Rzut rożny dla gospodarzy. Krótkie wykonanie, po którym Melikson zagrywa na Genkowa. Bułgar półwolejem uderza obok bramki.

• Dobra akcja Cracovii! Świetna piłka do Visnakovsa, ten próbuje dograć do pustej bramki, ale Chavez wybija na aut.

• Słabe wykonanie i Kirm wybija na połowę.

• Suvorov uderza lewą nogą w Jaliensa, korner dla Cracovii.

• Ale okazja dla Białej Gwiazdy! Melikson wprowadza w pole karne i po zamieszaniu piłka trafia w słupek! Mogło być już 2:0!

• Rzut rożny dla gospodarzy po interwencji Trivunovica.

• Ntibazonkiza mija Paljica, ale Chavez nie dał się przejść aut bramkowy dla Wisły.

• Cracovia od razu przechodzi do ofensywy. Aut na wysokości pola karnego dla Pasów.

• Zaczynamy drugą część meczu!

• Zmiana w drużynie Cracovii. Słabiutki Dzudzic został zastąpiony przez Visnakovsa.

• Zawodnicy są już ponownie na murawie.

• Wisła kontrolowała to spotkanie do ok. 25-30 minuty. Wtedy to Cracovia wyglądała dość mizernie i popełniała błędy, których nie powinni popełniać nawet juniorzy. Przebudzenie Pasów nastąpiło w ostatnich 15 minutach tej połowy. Jeżeli mecz będzie wyglądał tak jak na końcu tej części spotkania to jeszcze wszystko będzie możliwe.

• - Gramy za nerwowo, Wisła strzeliła gola i jest to na razie zły scenariusz dla nas. Musimy zagrać bardziej zdecydowanie z przodu i zacząć strzelać na bramkę Pareiki, bo bez strzałów nie ma bramek - to z kolei wypowiedź Mateusza Klicha.

• - Jeszcze 45 minut przed nami. Bardzo dobrze, że strzeliliśmy pierwszą bramkę, ale mogło być 2:0. Przede wszystkim musimy zagrać na 0 z tyłu - powiedział Cikos w przerwie.

• Do przerwy 1:0 dla Wisły po trafieniu głową Meliksona.

• Kaczmarek wybija z piątki, a arbiter kończy pierwszą połowę.

• Mało przerw w grze i pan Siejewicz dolicza tylko 60 sekund do tej części spotkania.

• Małecki uderza z dystansu, ale trafia nad bramką.

• Rzut wolny dla Białej Gwiazdy.

• Uderzenie Genkowa głową, ale piłka wychodzi za linię końcową!

• Rożny dla Wisły po wybiciu Trivunovica.

• Cracovia stara się atakować w ostatnich minutach tej połowy, ale tym razem Klich nie miał komu dograć.

• Ostatnie 5 minut pierwszej połowy na Reymonta!

• Suvorov bardzo mocno strzela, ale trafia w słupek! Świetnie uderzenie zawodnika Pasów!

• Bardzo groźne zagranie Chaveza. Gdyby nie podskok Ntibazonkizy to mogło by być nieciekawie. Żółta kartka dla obrońcy Białej Gwiazdy.

• Wilk wybija piłkę z dala od bramki. Teraz Cracovia przechodzi do ofensywy.

• Nieporozumienie w obronie Wisły. Rzut rożny dla Pasów.

• Wrzutka w pole karne. Pareiko stara się złapać, ale jest faulowany przez Bartczaka.

• Faulowany Dudzic, szansa dla Cracovii.

• Wisła spokojnie rozgrywa piłkę w obronie. Cały czas kontrolują to spotkanie.

• Kolejne dośrodkowanie w pole karne Cracovii. Uderzenie głową Małeckiego ląduje w rękach golkipera Pasów.

• Małecki z wolnego z 35 metrów strzela w ręce Kaczmarka.

• I znowu szansa dla Wisły! Po zagraniu Krima prawie z linii bramkowej wybija obrońca Pasów! Goście muszą się otrząsnąć!

• Groźne pod polem karnym Cracovii. Blisko bramki samobójczej, ale piłka wychodzi na rzut rożny.

• Kolejna sytuacja na gola dla Wisły! Wrzutka w pole karne na Sobolewskiego, ale niepilnowany pomocnik uderza za wysoko i Kaczmarek wybija na rzut rożny.

• Akcja Cracovii, Suvorov jednak słabo przyjął piłkę i w efekcie Pasy wznawiają z autu. Chwilę później z autu bramkowego wznawia Pareiko.

• Ntibazonkiza próbuje dryblingiem wejść w pole karne, ale Chavez nie daje się ograć.

• Kirm atakuje prawą stroną, ale Suart bez faulu odbiera mu piłkę.

• Słabe wykonanie stałego fragmentu gry w wykonaniu Klicha i Pareiko bez problemów wyłapuje to zagranie.

• Faul na Bartczaku na 30 metrze od bramki Pareiki.

• Szybka akcja Cracovii, ale Cikos zatrzymuje wślizgiem Suarta.

• Nieporozumienie Kaczmarka z Suartem, ale udaje się zażegnać niebezpieczeństwo.

• Małecki stara się dośrodkować, ale trafia w obrońcę. Rzut rożny dla Wisły.

• Wisła spokojnie buduje akcję na własnej połowie.

• Paljic z rzutu wolnego strzela prosto w ręce Kaczmarka.

• Jaliens nie podnosi się z murawy. Nosze są już na boisku.

• Kolejna kartka dla Cracovii. Ukarany zostaje Radomski za wślizg na Jaliensie.

• Słabe krycie Pasów w polu karnym i Kaczmarek pozostał bezradny w tej sytuacji.

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL!!! Po dobrym dośrodkowaniu z rzutu rożnego, głową uderza Melikson! 1:0 dla Wisły!

• Płaskie dośrodkowanie Cikosa, ale defensywa Cracovii nie ma z nim problemu.

• Pierwsza kara indywidualna. Bartczak powstrzymuje Sobolewskiego faulem taktycznym w środku pola.

• Rzut rożny dla Wisły po strzale Genkowa. Groźnie w polu karnym, ale w efekcie wznowi Kaczmarek.

• Bartczak fauluje w środku pola. Wisła szybko wznawia i posyła piłkę na prawą flankę, gdzie traci piłkę Małecki.

• Pierwszy faul dla Wisły. Małecki faulowany pod własnym polem karnym.

• Małecki dyskutuje z Ntibazonkizą. Burundyjczyk tylko się uśmiecha.

• Suart po raz kolejny faulowany. Tym razem wyprowadzał kontrę z własnej połowy. Szybkie rozegranie i Cracovia próbuje długą piłką, ale Dudzic nie zdoła dojść.

• Małecki walczy przy linii końcowej o piłkę, ale defensor Cracovi wywalcza aut bramkowy.

• Goście starają się atakować, ale w ich akcjach brakuje dokładności.

• Groźne po raz kolejny w polu karnym Pasów. Genkow upada na murawę, ale sędzia nakazuje grać dalej.

• Samotny rajd Ntibazonkizy zakończony przechwytem obrony Wisły.

• W słabym stylu rzut wolny wykonuje Klich i piłka trafia prosto w ręce Pareiki.

• Faul na Suarcie na 40 metrze od bramki.

• Genkow wchodzi w pole karne z piłką! Poważny błąd obrony! Bułgar strzela jednak prosto w Kaczmarka! Mogło być już 1:0!

• Kirm próbuje przerzucić piłkę nad obroną, ale nie stwarza zagrożenia.

• Hubert Siejewicz gwiżdże po raz pierwszy! Rozpoczynamy 183. derby Krakowa!

• Piłkarze wychodzą na murawę.

• - Aktualnie jest fantastyczna pogoda na rozgrywanie takich zawodów, zapowiada się bardzo dobry mecz - powiedział Maaskant. - Tak to był absolutnie piękny gol, ale nie uważam to za prowokację - dodał odpowiadając na pytanie dotyczące wypowiedzi Saidi Ntibazonkizy. Burundyjczyk w ostatnim wywiadzie stwierdził, że najpiękniejszego gola w karierze zdobył w Holandii, podczas meczu przeciwko drużynie Maaskanta.

• - Na pewno znajdujemy się na innych biegunach, ale jesteśmy zmotywowani na tym samym poziomie. Walczyć o utrzymanie jest zdecydowanie trudniej, ale myślę, że przy takiej pogodzie zobaczymy dobry szybki mecz- powiedział Jurij Szatałow na 15 minut przed meczem.

• Znamy już wyjściowe jedenastki obu drużyn.

• Spotkanie zapowiada wiele emocji, zwłaszcza że obie drużyny w tej rundzie prezentują się znakomicie. Biała Gwiazda wygrała swoje ostatnie spotkanie z Lechem 1:0, po trafieniu Genkowa. Pasy w kolejnym meczu o życie zdołały wywieźć 3 punkty z Bytomia, wygrywając z Polonią 2:1. Warto zaznaczyć, że świetnym trafieniem w tym spotkaniu popisał się Saidi Ntibazonkiza, który może okazać się kluczem do zwycięstwa w derbach.

• Jeżeli Wisła wygra to spotkanie to zostanie mistrzem Polski. Cracovia zaś musi łapać punkty, co prawda nawet porażka w derbach nie przekreśla ich szans na utrzymanie, ale znacznie utrudni im sytuację.

• Witamy w relacji na żywo z niedzielnych derbów Krakowa. Wisła na Reymonta podejmuje Cracovię.