Wisła Kraków

1

Fulham Londyn

0

• Dziękuję za uwagę i życzę, aby ten wieczór uświetniło kolejne zwycięstwo drugiej polskiej drużyny występującej w fazie grupowej Ligi Europy.

• Londyńczycy zlekceważyli rywala i przyszło im za to słono zapłacić. Dzis Wisła okazała się lepsza i zainkasowała 3 punkty.

• KONIEC MECZU! Pierwsze 3 punkty Wisły w Lidze Europy! "Biała Gwiazda" wraca do gry!

• Wiślacy rozpaczliwie się bronią, wybijają piłkę na tzw. aferę

• Johnson strzela, rykoszet i piłka obok bramki

• Sędzia dolicza 4 minuty do regulaminowego czasu gry.

• Boisko opuszcza Kirm. Zmienia go młody wiślak, Czekaj.

• Zmiana w drużynie gości. Schodzi Briggs, zastępuje go Frei.

• Chavez dostaje drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną kartkę i schodzi do szatni.

• Na boisku po długiej przerwie pojawia się Boguski. Zmienia dobrze dziś dysponowanego Ilieva.

• Wisła stara się grać uważnie i nie dopuszczać do groźnych dla siebie sytuacji.

• Niepotrzebny faul Lameya i rzut wolny dla Fulhamu.

• Na boisku pojawia się Daniel Brud. Zmienia Gargułę.

• Gecova zmienia Sidwell

• Biton strzela z dystansu - nad bramką.

• Londyńczycy rozgrywają piłkę na połowie Wisły

• Teraz szczęścia próbował Nunez, ale czujny bramkarz Fulham pewnie chwycił piłkę zmierzającą lekko w dolny róg.

• Strzał Kirma ale broni Schwarzer!

• Rozgrywają piłkę wiślacy na połowie Fulham.

• Przypadkowo piłka trafia do Kirma, a on strzela, jednak prosto w bramkarza.

• Izraelczyk jest niezawodny! Kibice świętują!

• GOL! Biton huknął w kierunku bramki i 1;0 dla Wisły!

• Wisła Kraków - Fulham Londyn

• Wisła zamiast ruszyć do zdecydowanego ataku, stara się spokojnie rozgrywać piłkę. Operuje nią jednak w taki sposób, że nie przynosi to żadnych korzyści krakowianom.

• Kasami wchodzi w miejsce kontuzjowanego Orlando Sa.

• Sporo podań wiślaków, ale nic z tego nie wynika.

• Wisła uparcie próbuje grać skrzydłami: najpierw Lamey a za chwilę Iliev posłali dośrodkowanie w pole karne londyńczyków, bez problemu wyjaśnione przez obrońców.

• Strzał z dystansu Wilka. Zaskoczony bramkarz gości wybija piłkę na rzut rożny

• Rzut rożny dla Anglików. Zamieszanie pod bramką Wisły, krakowianie jednak wybijają piłkę

• Wiślacy nie wyciągnęli wniosków w przerwie. Piłkę spokojnie rozgrywają goście, lewą stroną wypuszczony Briggs i wywalczył rzut rożny.

• Arbiter rozpoczyna drugą część spotkania. Piłkarze wznawiają grę po około 30 minutach prerwy.

• Spotkanie zostanie rozegrane, jupitery już działają

• Trwa oczekiwanie na decyzję przedstawicieli UEFA.

• Nie działają dwa jupitery przy Reymonta. Trwa zamieszanie z tym związane. Pojawiły się głosy, że spotkanie może nie zostać dokończone.

• Gra krakowskiej Wisły nie wygląda źle. Dodatkowo goście grają w osłabieniu, więc kibice mają uzasadnione powody, by oczekiwać dobrego wyniku swojej drużyny.

• Szwedzki arbiter kończy I połowę gry zakończoną bezbramkowym remisem.

• Sędzia dolicza 1 minutę do regulaminowego czasu gry

• Strzela Biton - zdecydowanie nad bramką

• Płaski strzał z dystansu Wilka.

• Wiślacy nie zniechęceni budują kolejne ataki.

• Garguła oddaje strzał po ziemi, bramkarz bez trudu przechwytuje piłkę.

• Biton dośrodkowuje, dobrze ustawiony Hangeland wybija piłkę na aut.

• Lameya posyłą długą piłkę w kierunku Kirma, ten nie zdołał opanować futbolówki.

• Dużą aktywnością w drużynie Wisły wyróżnia się dziś Ivica Iliev.

• Wisła stara się grać szeroko, wykorzystując przewagę liczebną. Z prawej strony akcja przeniosła się na lewo, ale Garguła stracił piłkę.

• Czerwona kartka dla Dembele za faul na Nunezie!

• Osman Chavez ukarany żółtą kartką

• Nunez dośrodkowuje, wybija piłkarz Fulhamu. Wiślacy sygnalizują zagranie ręką zawodnika gości

• Zakotłowało się pod polem karnym Wisły. Piłka w rękach Pareiki.

• Kirm oddaje niegroźny strzał po ziemi.

• Świetne uderzenie Ilieva, niepewnie broni bramkarz drużyny z Londynu.

• Jak na razie dość pewnie poczyna sobie w defensywie Jaliens, teraz wybił piłkę poza linię boczną.

• Johnson strzela na bramkę Wisły, pewnie broni Pareiko.

• Johnson wchodzi w pole karne, zablokowany jednak przez Jaliensa.

• Niedokładne rozciągnięcie Bitona na prawą flankę. Przejął z łatwością Briggs.

• Świetne zagranie Garguły, Iliev strzela i po rykoszecie piłka odbija się od poprzeczki!

• Strzał z dystansu Ilieva, jednak bramkarz gości broni pewnie.

• Strzał z dystansu Duffa, piłkę odbija przed siebie Pareiko.

• Szansa wiślaków. Iliev strzela z dystansu, piłka zatrzymuje się na zawodniku Fulhamu.

• Już na początku spotkania kartką ukarany Iliev.

• Przewinienie Diaza i wolny dla drużyny z Anglii.

• Sędzia gwiżdże po raz pierwszy

• Sędzia Martin Hansson wyprowadza obie jedenastki na murawę.

• Wisła do dzisiejszego pojedynku przystąpi poważnie osłabiona. Zabraknie Maora Meliksona, Patryka Małeckiego, Radosława Sobolewskiego czy Marko Jovanovića. Na boisku nie zobaczymy też Gordana Bunozy, który doznał kontuzji w meczu przeciwko Jagielloni Białystok.

• W przeciwieństwie do Wisły, Fulham na scenie europejskiej radzi sobie nie najgorzej. W dwóch rozegranych meczach zanotował zwycięstwo i remis.

• Dla obu zespołów obecny sezon ligowy nie jest wymarzony. Krakowianie co prawda do obecnego lidera rozgrywek mają jedynie punkt straty, ale stylem gry rozczarowują swoich fanów. Z kolei piłkarze z Londynu w ośmiu kolejkach Premiership zdołali zdobyć jedynie siedem punktów.

• Patrząc wstecz, „Biała Gwiazda” nierzadko miała okazję mierzyć się z angielskimi drużynami. Do tej pory odbyły się jedynie trzy takie mecze – przegrany pojedynek z Blackburn Rovers w 2006r. oraz dwa inne z Tottenhamem Hotspur, z czego jeden zakończony porażką, a drugi remisem wiślaków.

• Zdaje się wiedzieć o tym trener gospodarzy, Robert Maaskant - Fulham to silny, doświadczony przeciwnik. Widać to między innymi po wieku poszczególnych piłkarzy. Na pewno czeka nas trudny mecz. Jeśli nie wygramy, będzie nam bardzo trudno awansować do następnej rundy– mówił na konferencji prasowej.

• Krakowianie nie wygrali jeszcze meczu w grupowej fazie rozgrywek. To najwyższy czas, żeby przełamać tę fatalną passę, jeśli jeszcze chcą marzyć o występach w Lidze Europy. Jednak sprawa nie jest prosta – na ich drodze stanie dziś faworyt grupy, Fulham Londyn.

• Już o godzinie 19.00 Wisła Kraków zmierzy się z londyńskim Fulham – zapraszamy na relację LIVE z tego spotkania!