Wisła Kraków

2

GKS Bełchatów

1

• Robert Małek gwiżdże po raz ostatni. Nie było sensacji. Wisła Kraków, z problemami, bo z problemami, ale wyszarpała zwycięstwo nad czternastą drużyną ubiegłego sezonu. Dziękujemy za uwagę.

• Ni to strzał, ni to dośrodkowanie w wykonaniu Quioto.

• Genkow

• GOOOOOOOOL !!!! Dobre zagranie Melikssona z rzutu wolnego, błąd obrońców Bełchatowa i Cwetan Genkow pięknym wolejem pokonuje bramkarza bełchatowian.

• Aż pięć minut dolicza Robert Małek.

• Giel zastępuje Barana.

• Wrzutka Meliksona i pewnie wyłapuje ją Stachowiak.

• Boguski pojawia się za Gargułę.

• Sobolewski szukał szczęścia z dystansu - bez rezultatu.

• Od kilku chwil na boisku niewiele się nic ciekawego. Piłkarze Bełchatowa są już zmęczeni. Często łapią ich skurcze. Wisła z kolei od kilku chwil nie wyprowadziła żadnej, dobrej akcji ofensywnej. Remis z pewnością nie jest dla niej satysfakcjonujący.

• Buzała kopnął łapiącego piłkę Pareikę. Zasłużona kartka.

• Meliksson ostro starł się ze Stachowiakiem. W tej chwili jest opatrywany przez medyków.

• Pareiko niezbyt pewnie piąstkuje piłkę po dośrodkowaniu Maka. Nic z tego nie będzie.

• Quioto szukał w polu karnym Genkowa. Niezbyt mu to wyszło.

• Genkow zagrywa w polu karnym. Szmatiuk odbija piłkę ręką. Wiślacy domagają rzutu karnego, ale sędzia uznał to zachowanie za przypadkowe.

• Sobolewski w miejsce Wilka.

• Świetnie dośrodkowanie w pole karne do Genkowa. Gracz Wisły natychmiast główkuje, ale ponad poprzeczką.

• Gonzalez ogląda żółty kartonik.

• Bunoza świetnie przerywa podanie do Buzały.

• Sędzia przerywa spotkanie. Chwila na uzupełnienie płynów.

• Ładna, zespołowa akcja Wisły. Meliksson w polu karnym miał przed sobą Stachowiaka, ale ten drugi okazał się szbszy.

• Bełchatów rozgrywał kombinacyjną akcję w obrębie pola karnego Wisły. Buzała odgrywał do Wróbla, ale z interwencją zdążył stoper krakowian.

• Ledwo wszedł i już mógł zostać bohaterem. Dogranie Melikssona z lewej strony otrzymła na 7.metrze Quioto i bez zastanowienia huknął w kierunku bramki. Niestety trochę się nie przyłożył i Stachowiak zdołał uratować drużynę.

• Sikorski opuszcza murawę. W jego miejsce pojawia się obiecujący Quioto.

• Bełchatów nie ustępuje, a świetnie poczyna sobie Mak. Przed chwilą przedryblował dwóch defensorów i strzelił z pola karnego. Piłka zmierzała pod poprzeczkę, ale ostatecznie odbiła się od niej i wyszła za linię końcową.

• Wróble uderzył z boku spoza szesnastki. Kozłująca futbolówka mogła zaskoczyć Pareikę.

• Ostre wejście Głowackiego i w pełni zasłużona żółta kartka.

• Wisła mogła objąć prowadzenie. Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego, jeden z wiślaków zagrał głową do Głowackiego, a ten w identyczny sposób próbował pokonać Stachowiaka. Bramkarz bełchatowian zdołał jednak wybić piłkę na rzut rożny.

• Wilusz ostro potraktowany przez Jaliensa. Groźnie to wyglądało, ale zawodnik gospodarzy wraca do gry. Przy okazji wywalczył rzut wolny.

• Rzut wolny dla Wisły Kraków. Słabe dośrodkowanie Garguły i jeszcze gorsza główka Genkowa. Z tego nie mogło wyniknąć żadne zagrożenie.

• Druga zmiana w ekipie GKS-u. Sawala zmienia Stulina.

• Zaczynamy drugą połowę. Czy Wisła będzie w stanie wyjść na prowadzenie. A może to GKS sprawi wielką niespodziankę ?

• Koniec pierwszej połowy spotkania. Do przerwy przy Reymonta w meczu Wisła - GKS Bełchatów 1:1.

• Maor Melikson szarżował lewą stroną, ale został zatrzymany przez Stulina.

• Sędzia Robert Małek przedłużył I część spotkania o 3 minuty.

• Strzelał Daniel Sikorski. Chytrze to rozwiązali krakowianie. Napastnik Wisły oddał uderzenie bez rozbiegu, ale obok bramki strzeżonej przez Stachowiaka.

• Żółta kartaka dla Szmatiuka. Faulował około 20 metrów przed bramką. Będzie niebezpieczna sytuacja pod bramką Stachowiaka.

• Ostre starcie Genkowa i Barana. Groźnie to wyglądało żaden piłkarz nie odstawił nogi i teraz oboje leżą na murawie.

• Za Kosowskiego wchodzi Mateusz Mak. Kibice pożegnali brawami byłego Wiślaka.

• Na rozgrzewce już pojawił się Mateusz Mak zapewne za chwilę zastąpi doświadczonego skrzydłowego "Brunatnych".

• Zawodnik bełchatowian Kamil Wacławczyk ukarany żółtą kartką.

• Wzmaga się doping fanów Wisły Kraków. - "Hej Wisła gol!" - rozlega się przy Reymonta.

• Piłkarze "Białej Gwiazdy" po 30 minutach gry są przy piłce częściej od bełchatowian. W ostatnim kwadransie to oni osiągnęli optyczną przewagę.

• Maor Melikson miękko wrzucił piłkę w szesnastkę. Genkow znalazł się w dogodnej okazji, ale nie zdołał dojść do podania pomocnika Wiślaków.

• Tymczasem Alan Stulin ewidentnie faulował i powinien być kolejny rzut karny dla "Białej Gwiazdy"

• Iliev ukarany żółtą kartką przez sędziego spotkania. Zdaniem arbitra Serb symulował faul w polu karnym .

• Sędzia przerwał na chwilę mecz i zaprosił zawodników dzisiejszego meczu na chwilę przerwy. Piłkarze mogli uzupełnić płyny.

• Efektowna akcja Cezarego Wilka. Zawodnik Wisły minął obrońcę GKS-u, jednak chwilę później stracił futbolówkę w polu karnym. Mogło być naprawdę groźnie.

• Dośrodkowanie Kamila Kosowskiego w pole karne i niecelna główka Macieja Wilusza.

• Piłkarze GKSu Bełchatów jak na razie bez kompleksów walczą z bardziej utytułowanym rywalem. Na boisku "Białej Gwiazdy" ich gra sprawia bardzo solidne wrażenie.

• Cios za cios. Bełchatowianie próbują kontrować Białą Gwiazdę. Widać, że boki defensywy gospodarzy nie są dziś dobrze dysponowane, co wykorzystują pomocnicy trenera Kieresia

• Korner dla gospodarzy! Szaleje Melikson, który zwiódł obrońców GKS-y, ale znów na posterunku stał Stachowiak. Piłka minimalnie minęła słupek!

• Wisła się obudziła i teraz to ona stwarza groźne sytuacje! Bliski strzelenia drugiej bramki był Melikson! Jednak wspaniale broni Stachowiak

• GOOOOOOOOL!!! Karnego na bramkę zamienia Maor Melikson!

• Iliev mieszał w polu karnym GKS-u i został sfaulowany. Sędzia Małek dyktuje bez wahania "wapno"

• Znów na bramkę Pareiki strzelał Buzała, ale niecelnie

• Za daleka wrzutka jednak Kosy i Wisła przy piłce

• Kolejny korner dla bełchatowian i znów do piłki podchodzi Kosowski

• Poprzeczka!!! Ależ Wisła ma szczęście! Tomasz Wróbel przymierzył z 20. metrów i kilka centymetrów, a mielibyśmy dwu bramkowe prowadzenie gości!

• GOOOOOOOL!!! Kamil Kosowski dośrodkowywał z rzutu rożnego prosto na głowę Szmatiuka, który pokonał bezradnego Pareikę!

• Pierwszy atak GKS-u. Kamil Kosowski pogubił się jednak z Wacławczykiem ale goście mają rzut rożny

• Zaczynamy pierwszą odsłonę meczu! Od środka rozpoczynają goście z Bełchatowa!

• Zawodnicy wychodzą na murawę za moment pierwszy gwizdek sędziego Roberta Małka!

• Za moment maskotka klubowa Wisły- Smok Wawelski kopnie piłkę rozpoczynając tym samym nowy sezon 2012/2013!

• Trybuny stadionu powoli zapełniają się. Jak zwykle licznie pojawili się najbardziej zagorzali fani Białej Gwiazdy. Reszta trybun świeci pustkami i widać, że frekwencja nie będzie porywać, choć miejmy nadzieję, że przybędzie więcej kibiców w to upalne niedzielne popołudnie

• Skład GKS Bełchatów: Adam Stachowiak(b), Alan Stulin, Maciej Wilusz, Maciej Szmatiuk, Raul Gonzalez, Grzegorz Baran, Kamil Kosowski, Kamil Wacławczyk, Miroslav Bożok, Tomasz Wróbel, Paweł Buzała Ławka rezerwowych: Budziłek, Sawala, Mak, Basta, Grzelak, Giel, Wroński

• Znamy już składy dzisiejszych "aktorów" tego piłkarskiego spektaklu! Skład Wisły: Pareiko(b), Kew Jaliens, Arkadiusz Głowacki, Gordon Bunoza Jan Fredriksen, Ivica Iliev, Łukasz Garguła, Cezary Wilk, Maor Melikson, Tsvetan Genkov, Daniel Sikorski. Ławka rezerwowych: Miśkiewicz, Sobolewski, Boguski, Kirm, Quioto, Czekaj, Lepiarz

• Zawodnicy obydwu drużyn już wyszli na murawę, trwa rozgrzewka. Rozpoczęcie spotkania o 14:30

• Przed chwilą Stowarzyszenie Kibiców Wisły Kraków przekazało koszulkę Białej Gwiazdy ciężko choremu 5 letniemu Dawidowi. Ten piękny gest został gromko oklaskany przez całą widownię

• Witamy Państwa serdecznie prosto ze stadionu przy Reymonta 22! Dziś inauguracja nowego sezonu T-Mobile Ekstraklasy w Krakowie, gdzie miejscowa Wisła w ramach 1. kolejki podejmować będzie GKS Bełchatów!